انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب لینوکس بروی یک فلش دایور به جای هارد دیسک  (دفعات بازدید: 334 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farzad3342

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 48
فرض کنیم دو تا فلش درایور موجوده.
یکیشو با یک توزیع لینوکس بوتیبل کردم.
هیچ هارد دیسک هم موجود نیست.
امکان داره از بک فلش درایور دیگه بجای دستگاه مقصد استفاده شه و سیستم عامل مستقیما از طریق اون بوت شه و قابل استفاده باشه؟
فلش درایو موردنظر دوم با ظریفت بالا و از نوع usb3  هست و سرعت خواندن و نوشتن بالایی داره.
مزایا و معایب این روش چیه.
در کل منطور ابنکه ار فلش درابو بجای hdd   یا ssd  استفاده کنم.

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
به‌نظرم واسه استفاده طولانی مدت مناسب نیست و می‌تونه عمر فلش رو کم کنه.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
نه خوب نیست.
برای اولین بوت بعد از هربار درآوردن فلش باید برید در بایوس تنظیمات بوت را ست کنید که خیلی وقت گیر و اعصاب خورد کن هست و تازه فلش احتمال خرابی خیلی زیادی داره مخصوصا اگه ازش زیاد استفاده بشه. یک هارد ssd عالیه.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
فرض کنیم دو تا فلش درایور موجوده.
یکیشو با یک توزیع لینوکس بوتیبل کردم.
هیچ هارد دیسک هم موجود نیست.
امکان داره از بک فلش درایور دیگه بجای دستگاه مقصد استفاده شه و سیستم عامل مستقیما از طریق اون بوت شه و قابل استفاده باشه؟
فلش درایو موردنظر دوم با ظریفت بالا و از نوع usb3  هست و سرعت خواندن و نوشتن بالایی داره.
مزایا و معایب این روش چیه.
در کل منطور ابنکه ار فلش درابو بجای hdd   یا ssd  استفاده کنم.
درود بر همگی
بله امکانش هست هنگام نصب فلش رو انتخاب کنین فک نکنم نیاز به پارتیشن بندی باشه و خود نصاب کاراش رو انجام میده
از معایبش چیزی نمیدونم ولی خب مزایاش رو همینطور که خودتون هم میدونید جابجایی راحته و هرجا یه سیستم باشه میتونین با کانفیگ و ابزار های مورد نیازتون کار کنید
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
برای جابه‌جایی یک فلش هشت گیگ با توزیع لایو بسه و اصلا خرید فلش های پر حجم خوب نیست و این فلش ها سابقه خیلی بدی در خرابی دارند
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1265
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1402، 01:31 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
میشه اینکار رو انجام داد ولی یکم سرعتش کمه. حتی اگه فلش usb3 داشته باشید. عمر فلش هم کم میشه.
معمولا اکثر فلش‌ها از کم کیفیت‌ترین حافظه nand که پیدا میشه ساخته شدند. دلیلش هم اینه که بعیده کسی از اونها استفاده زیادی کنه.
به همین دلیل، معمولا عمر و سرعت زیادی ندارند. مخصوصا اگه عملیات‌های خوندن و نوشتن تصادفی زیادی روی اونها انجام بشه. (برای فایل‌سیستم روت، این اتفاق معمولی هست)
میدونید که زکات علم نشر آن است