انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اوبونتو تاچ برایRedmi Note 9S  (دفعات بازدید: 3295 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
پاسخ : اوبونتو تاچ برایRedmi Note 9S (مهم)
« پاسخ #30 : 24 فروردین 1402، 11:08 ب‌ظ »
به هیچ عنوان امکان نداره که لینوکس روی موبایل موفق بشه حتی اگه بدون کمترین دردسر نصب بشه چون هیچ در زمینه اپ ها هیچ حرفی برای گفتن در برابر ios  و اندروید نداره
ویندوز مایکروسافت با اون همه قدرت و ثروت نتونست تو این زمینه موفق بشه
خب شما منطق لینوکس روی موبایل رو درک نکردید.
ویندوز موبایل موفق نشد بخاطر اینکه اپلیکیشن های خیلی کمی داشت، ولی رو لینوکس چی؟ میتونید اپلیکیشن هایی که همین الان برای لینوکس وجود دارن رو رو گوشیتون اجرا کنید! پس از لحاظ اکوسیستم مشکلی نداریم! حتی برای اپ های اندرویدی هم راحت میشه از waydroid استفاده کرد، ولی رو ویندوز فون چی؟
ویندوز فون اسم ویندوز رو روش داشت ولی نمیشد برنامه های ویندوز رو روش اجرا کرد، ولی رو لینوکس خیلی راحت میشه.
و البته برنامه ها و de ها از همین الان شروع کردن که از تاچ و arm بهتر ساپورت کنن، یکی از مثال هاش میتونه تلگرام باشه و گنوم.

(:
« آخرین ویرایش: 24 فروردین 1402، 11:14 ب‌ظ توسط ɴɪᴍᴀ ғᴀɴɴɪᴀsʟ »

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
  • ارسال: 170
« پاسخ #31 : 24 فروردین 1402، 11:42 ب‌ظ »
خب ایشالله من ۵ سال دیگه این پست رو می بینم میگم من منطق لینوکس رو موبایل رو درک نکرده بودم و لینوکس رو موبایل اینقدر پیشرفت کرده که کمپانی ها به عنوان سیستم عامل پیش فرض اصلا ازش استفاده کنن.نه یه سیستم عامل کاستوم.
بلک بری هم یه زمانی برنامه های اندروید رو روی سیستم عاملش ران میکرد ولی خدا بیامرزتش خیلی دیر جنبید.
ولی بازم نظرم اینه که لینوکس رو موبایل موفق نمیشه.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #32 : 24 فروردین 1402، 11:51 ب‌ظ »
قبول دارم، رقابت تو این فضا خیلی سخته و فعلا چند تا گیک نشستیم داریم سعی میکنیم رو گوشیامون لینوکس اجرا کنیم (:
البته الان هم کمپانی هایی هستن که لینوکس رو به عنوان سیستم عامل اصلی استفاده میکنن، اما بخاطر دلیلی که بالا گفتم، فعلا خیلی بزرگ نشدن.
شما درباره اپلیکیشن ها گفتید که دلیل اصلیتون برای شکست لینوکس روی موبایل بود که گفتم کاملا برعکسه و اپلیکیشن خیلی زیاده، و لینوکس هم داره کم کم پیشرفت میکنه و شرکت های مهمی دارن شروع میکنن که ازش استفاده کنن، مثل valve که ۳ میلیون کاربر آورد لینوکس با استیم دک. و بعید نیست که لینوکس روی موبایل هم پیشرفت کنه. اما هیشکی آینده رو نمیدونه، تمام این حرف ها هم فقط پیش بینیه : )
بازم خوشحال میشم دلایل دیگه تون رو بگید و دربارش بحث کنیم : )

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
« پاسخ #33 : 25 فروردین 1402، 12:31 ق‌ظ »
خب بدون شک شما اطلاعات فنی بسیار بالاتری از من داری من یه تازه وارد تو دنیای لینوکسم که دارم خط فرمان یاد میگیرم.
در مورد اینکه از نظر فنی لینوکس رو موبایل کار کنه که شک ندارم این اتفاق می تونه تا چند سال دیگه برای طیف زیادتری از گوشی هااتفاق بی افته.
ولی چند تا مشکل اساسی سر راهه :

۱− مارکت موبایل و اپ هاش یه مارکت پول سازه.و سازنده ها برای زحمتی که کشیدن سهم میخوان .با اینکه مثلا اندروید گستردگی بالاتری از ios داره ولی برنامه نویس ها رغبت بیشتری دارن برای مارکت آیفون تا اندورید (که خب استور ترو تمیز تری هم نسبت به پلی استور داره) چون اونجا سهم بیشتری میگیرن.
۲− خریدار که اصلی ترین بخش ماجراست .
شما به من آدم معمولی که یه گوشی میخوام باهاش حرف بزنم عکس بگیرم شبکه های اجتماعی ببینم باید بقبولونی که به جای اینکه مثلا سامسونگ یا شیایومی ... بخری بیا گوشی مثلا اوبونتو بخر برنامه های اندرویدی هم با یه کلک هایی روش اجرا میشه.
حالا بماند که پشتیبانی نرم افزاری  و....چه داستانهایی خواهد داشت.
۳− در حالا حاضر با آمار که من دارم(شاید هم اشتباه بگم) لینوکس معروفیت کمتری نسبت به سیستم عاملهای دیگه داره
حالا دنیای موبایل که دیگه بحث برند بیشتر توش مطرحه تا سیستم عامل
من ندیدم تا الان کسی بیاد مثلا اندروید شیایومی رو با سامسونگ مقایسه کنه چون تو گوشی بیشتر بحث سخت افزار و دوربین و بنچ مارک و صفحه نمایشه.
یعنی کاربر قبل از خرید گوشی مطمپنه که مشکلات نصب برنامه و محدودیت اپ نداره
شما هواوی رو ببین غول صنعت ارتباطاته با یه تحریم آمریکا و نداشتم دسترسی به gms مجبور شد بخش honor روبفروشه و الان هم تو دنیای موبایل با اون همه سرمایه گذاری عظیم در بخش نرم افزار و سیستم عامل هارومونی به هیچ جا نرسید و عملا تا چند ساله دیگه کاملا با هارومونی به زمین میخوره.
اونم به خاطر اینکه فقط نمیتونه از gms  استفاده کنه نه کل اندروید. حتی با اینکه hms رو جایگزین کرد.
همین الان که من دارم از تو لینوکس پست میذارم خیلی از سخت افزارها توسط لینوکس به درستی پشتیبانی نمیشن درایورهای کارت گرافیک درایورهای وای فای بلوتوث و .... شما همین مشکل رو حتما در گوشی موبایل به شدت بسیار بالاتری می بینید.

خیلی از ما ایرانی های آیفون دار به خاطر یه اپ همراه بانک مجبور شدیم بریم یه گوشی اندرویدی هم بخریم یا کلا شیفت کنیم رو اندروید توجه کنید فقط به خاطر یه اپ محلی.

در هر صورت من این مورد رو از نظر خودم که یک خریدار گوشی موبایل هستم مطرح کردم.
به نظرم اینقدر این مساله سخته که انگار بخوای دوباره چرخ رو از اول اختراع کنی
البته اگه یه روزی گوشی لینوکسی با یه استور درست و درمون بدون محدودیت تو بازار باشه من مشتری اولش هستم.
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1402، 12:40 ق‌ظ توسط hu016865 »

آفلاین سودو

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #34 : 25 فروردین 1402، 12:59 ق‌ظ »
نمی‌فهمم، الان کل دنیای موبایل دست لینوکسه که.

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
« پاسخ #35 : 25 فروردین 1402، 01:04 ق‌ظ »
شاید منشا همه یونیکس باشه ولی بعید میدونم کسی ios یا android رو لینوکس صدا بزنه

کارخانه کیا زیر مجموعه شرکت معظم هیواندی هست ولی دیگه همه کیا رو رغیب هیوندای میدونن.

یا بوگاتی و بنتلی زیر مجموعه فولکس هستن ولی کسی اونها رو فولکس نمیدونه.

نمیدونم اگه اشتباه میگم راهنماییم کنید.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
« پاسخ #36 : 25 فروردین 1402، 02:03 ق‌ظ »
مورد اول اینه که لینوکس یعنی چی؟
یعنی کرنل لینوکس به تنهایی نمیتونه موفق باشه ؟؟؟
اگرم گنو لینوکس منظورتونه بازم بستگی داره
من تست نکردم ولی اگر روی توزیع های مخصوص موبایل بشه اپلیکیشن های مخصوص دسکتاپ رو نصب کرد عالیه
دوستان با تجربه تر جواب بدن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #37 : 25 فروردین 1402، 02:57 ق‌ظ »
مورد اول اینه که لینوکس یعنی چی؟
یعنی کرنل لینوکس به تنهایی نمیتونه موفق باشه ؟؟؟
اگرم گنو لینوکس منظورتونه بازم بستگی داره
من تست نکردم ولی اگر روی توزیع های مخصوص موبایل بشه اپلیکیشن های مخصوص دسکتاپ رو نصب کرد عالیه
دوستان با تجربه تر جواب بدن
اینجا منظور گنو لینوکس هست.
اپ های دسکتاپ رو هم میشه اجرا کرد (:

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #38 : 25 فروردین 1402، 09:22 ق‌ظ »
ویندوز موبایل موفق نشد بخاطر اینکه اپلیکیشن های خیلی کمی داشت، ولی رو لینوکس چی؟ میتونید اپلیکیشن هایی که همین الان برای لینوکس وجود دارن رو رو گوشیتون اجرا کنید!
درسته. اما محیط همه اون‌ها برای گوشی بهینه هستن؟ مثلاً لیبره آفیس رو در عکس پایین ببین. برای کار باهاش مجبوری گوشیتو کج کنی تا همه چیز رو ببینی و تازه کیبورد بهش وصل کنی چون اگه کیبورد گوشی بالا بیاد نصف صفحه رو نمی‌بینی و نمی‌دونی چی نوشتی. تازه معلوم نیست دیگه چه مشکلاتی براش پیش بیاد، مثلاً صفحه دیالوگ اندازه‌اش بزنه بیرون و نتونی گزینه اوکی رو بزنی (اینو من تو خود دسکتاپ دیدم، گوشی که بماند). فعلاً بهترین رابط کاربری که برای گوشی وجود داره، گنومه که اون هم نرم‌افزارهاش خیلی کمتر هستن و دارن توسعه داده میشن ولی انتظار نمی‌ره که به همین زودی‌ها شاهد پایداری باشیم.

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
« پاسخ #39 : 25 فروردین 1402، 11:13 ق‌ظ »
لینوکس قابلیت بالایی برای نصب روی سیستم  های سخت افزاری مختلف داره
برای مثال رسیور های ماهواره که چند مدل هستن که از لینوکس به عنوان سیستم عامل استفاده میکنن و خب بسیار هم موفق شدن.
dreambox - vu+
کمپانی dream multi media آلمان به صورت انحصاری سیستم عاملی به نام انیگما برای رسیور هاش داره که در نسخه های آخری به dream os تغییر نام داد و برنامه نویس های زیادی براش پلاگین های مختلفی نوشتن .
از ir play تا kodi , امولیتورهای کارتشرینگ و خلاصه کارهایی که رسیور های معمولی حتی خوابش رو هم نمی بینن رو دریم باکس قابل اجراست
گروه های مختلفی براش برنامه و ایمیج می نویسن دقیقا مثل توزیع های لینوکسی.
یه جوری میشه گفت اپل دنیای رسیورها شده اونم با لینوکس
برنامه ها با بسته های .deb روش نصب میشن و اون محدودیت های رسیورهای دیگه در دریم باکس وجود نداره
اینو جهت اطلاع گفتم که شاید بعضی از دوستان که اطلاع نداشتن براشون جالب باشه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #40 : 25 فروردین 1402، 12:55 ب‌ظ »
به عنوان کسی که زیاد رام روت شده استفاده کردم تجربه ام میگه تا زمانیکه خود رام اصلی گوشیت داره برات کار میکنه بهش دست نزن هر موقع دیدیکه شروع کرد اذیت کردن و دیگه پشتیبانی نرم افزاریش هم قطع شد برو سراغ رام های فرعی اونم فقط از منتشر کننده های با تجربه و قدیمی.
نظرت رو برای خودش نگه دار. به عنوان کسی که کمینه بیش‌تر از ۳۰۰ بار سیستم‌عامل گوشی‌ها رو عوض کردم می‌گم که اولین کار قبل از خرید گوشی، بارگیری سیستم‌عامل مناسب براشه و بعد از خرید گوشی و درآوردنش از جعبه،‌ نصب اون سیستم‌عامله. بعدش می‌تونید گوشی رو برای اولین بار روشن کنید!

به هیچ عنوان امکان نداره که لینوکس روی موبایل موفق بشه حتی اگه بدون کمترین دردسر نصب بشه چون هیچ در زمینه اپ ها هیچ حرفی برای گفتن در برابر ios  و اندروید نداره
اگه منظورت واقعاً‌ لینوکسه که الآن اکثر گوشی‌های جهان لینوکس دارن! اگه منظورت گنوست هم که احتمالاً‌ خیلی زیاده موفق بشه، چون در همهٔ زمینه‌ها از اندروید بهتره! مثلاً همین الآن بیش‌تر از ۱۰۰ هزار تا بستهٔ نرم‌افزاری براش هست. از نظر معماری هم خیلی بهتر از اندرویده و امکان‌هایی رو برای وجود برنامه‌هایی می‌ده که روی اندروید به دلیل معماری افتضاحش، نمی‌شه داشتشون یا بسیار سخته!

ویندوز مایکروسافت با اون همه قدرت و ثروت نتونست تو این زمینه موفق بشه
خب مایکروسافت در سی سال گذشته کجا تونسته موفق بشه که این دومیش باشه؟ آخرین موفّقیت مایکروسافت، پیروزی IE بر نت‌اسکیپ بود که همون هم گند خورد توش و الآن اثری از IE وجود نداره.

شما به من آدم معمولی که یه گوشی میخوام باهاش حرف بزنم عکس بگیرم شبکه های اجتماعی ببینم باید بقبولونی که به جای اینکه مثلا سامسونگ یا شیایومی ... بخری بیا گوشی مثلا اوبونتو بخر برنامه های اندرویدی هم با یه کلک هایی روش اجرا میشه.
حالا بماند که پشتیبانی نرم افزاری  و....چه داستانهایی خواهد داشت.
نرم‌افزارهای اندرویدی آشغالن متأسفانه و به هیچ‌کسی توصیه نمی‌کنم روی گنو، نرم‌افزار اندرویدی استفاده کنه!

شما هواوی رو ببین غول صنعت ارتباطاته با یه تحریم آمریکا و نداشتم دسترسی به gms مجبور شد بخش honor روبفروشه و الان هم تو دنیای موبایل با اون همه سرمایه گذاری عظیم در بخش نرم افزار و سیستم عامل هارومونی به هیچ جا نرسید و عملا تا چند ساله دیگه کاملا با هارومونی به زمین میخوره.
اونم به خاطر اینکه فقط نمیتونه از gms  استفاده کنه نه کل اندروید. حتی با اینکه hms رو جایگزین کرد.
هواوی شکست خورد، چون خواست روی بستر اندروید کار کنه و چیزی مشابه اندروید بده که صددرصد شکست خورده است. چون برای این که شبیه یه چیز آشغال باشی، خودت هم باید آشغال باشی. در حالی که برای شکست دادن یه چیز آشغال، باید ازش بهتر باشی و برای بهتر بودن،‌باید متفاوت باشی!

همین الان که من دارم از تو لینوکس پست میذارم خیلی از سخت افزارها توسط لینوکس به درستی پشتیبانی نمیشن درایورهای کارت گرافیک درایورهای وای فای بلوتوث و .... شما همین مشکل رو حتما در گوشی موبایل به شدت بسیار بالاتری می بینید.
شما سخت‌افزار اشتباهی خریدید و انتظار بی‌جا دارید که مثلاً‌ انویدیاتون با لینوکس کار کنه. وقتی گوشی رو می‌خرید، سازنده از سخت‌افزاری توی گوشی استفاده کرده که با لنوکس سازگاره و شمای خریدار لازم نیست نگران چنین موردی باشی.

خیلی از ما ایرانی های آیفون دار به خاطر یه اپ همراه بانک مجبور شدیم بریم یه گوشی اندرویدی هم بخریم یا کلا شیفت کنیم رو اندروید توجه کنید فقط به خاطر یه اپ محلی.
این اشتباه شماست. حماقت محضه که یه نرم‌افزار مالکیتی رو روی گوشیتون نصب کنید. می‌تونید خیلی ساده از اینترنت‌بانک یا حتا PWA استفاده کنید.
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1402، 01:04 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #41 : 25 فروردین 1402، 01:24 ب‌ظ »
سلام  ;D

درسته. اما محیط همه اون‌ها برای گوشی بهینه هستن؟ مثلاً لیبره آفیس رو در عکس پایین ببین. برای کار باهاش مجبوری گوشیتو کج کنی تا همه چیز رو ببینی و تازه کیبورد بهش وصل کنی چون اگه کیبورد گوشی بالا بیاد نصف صفحه رو نمی‌بینی و نمی‌دونی چی نوشتی. تازه معلوم نیست دیگه چه مشکلاتی براش پیش بیاد، مثلاً صفحه دیالوگ اندازه‌اش بزنه بیرون و نتونی گزینه اوکی رو بزنی (اینو من تو خود دسکتاپ دیدم، گوشی که بماند). فعلاً بهترین رابط کاربری که برای گوشی وجود داره، گنومه که اون هم نرم‌افزارهاش خیلی کمتر هستن و دارن توسعه داده میشن ولی انتظار نمی‌ره که به همین زودی‌ها شاهد پایداری باشیم.

درسته، همه سازگار نیستن و نمیشه از همه کامل استفاده کرد اما:

برنامه ها و de ها از همین الان شروع کردن که از تاچ و arm بهتر ساپورت کنن، یکی از مثال هاش میتونه تلگرام باشه و گنوم.

خب مایکروسافت در سی سال گذشته کجا تونسته موفق بشه که این دومیش باشه؟ آخرین موفّقیت مایکروسافت، پیروزی IE بر نت‌اسکیپ بود که همون هم گند خورد توش و الآن اثری از IE وجود نداره.

;D ;D

آفلاین hu016865

• Full Member
  • *
« پاسخ #42 : 25 فروردین 1402، 02:09 ب‌ظ »
نقل‌قول
نظرت رو برای خودش نگه دار
والا من فکر کردم اینجا انجمنه ما هم تجربه مون رو بگیم شاید به درد کسی بخوره .نمیدونستیم فقط شما میتونید نظرتون رو بگید .
چون به من میگید نظرت رو برای خودت نگهدار. ولی خودتون نظرتون رو می گید .

نقل‌قول
خب مایکروسافت در سی سال گذشته کجا تونسته موفق بشه که این دومیش باشه؟

والا مایکروسافت یه شرکت میلیارد دلاریه از نظر من معمولی این موفقیته دیگه . بعد هم سهم مایکروسافت روی کامیپوترها الان از همه بیشتره چرا باید مایکروسافت رو یه شرکت شکست خورده دید ؟ به نظرم تو ویندوز ۱۰ و ۱۱ خیلی چیزها برای مایکروسافت تغییر کرده.
chat gpt و bing نمونه موفقیت های جدیده.

نقل‌قول
هواوی شکست خورد، چون خواست روی بستر اندروید کار کنه و چیزی مشابه اندروید بده که صددرصد شکست خورده است. چون برای این که شبیه یه چیز آشغال باشی، خودت هم باید آشغال باشی. در حالی که برای شکست دادن یه چیز آشغال، باید ازش بهتر باشی و برای بهتر بودن،‌باید متفاوت باشی!

شرکت هواوی هنوز هم یکی از بزرگترین تولید کننده های گوشی موبایل در دنیاست ولی بعید میدونم با اون همه امکانات و مهندسین و .... متوجه این قضیه نشده باشن که دارن به قول شما رو آشغال کار میکنن.از نظر شما پس شرکت سامسونگ هم داره رو آشغال کار میکنه و خب خیلی هم موفقه.
هواوی به خاطر تحریم مشکل داره و اگر نه شیایومی هم چینیه و داره رو اندروید کار میکنه و شرکت موفقیه.
یه زمانی میگفتن بلک بری ته امنیت گوشیه ولی دیدید که اندروید بی امنیت به راحتی شکستش داد.

نقل‌قول
شما سخت‌افزار اشتباهی خریدید و انتظار بی‌جا دارید که مثلاً‌ انویدیاتون با لینوکس کار کنه

البته من لپتابم کارت گرافیک اینویدا نداره و خب جهت مثال فقط عرض کردم. از این لپتاپ قراضه خودم چند منظوره استفاده میکنم هم ویندز دارم هم لینوکس.توقع بیجا هم ندارم .فقط نمیتونم الان برم یه لپتاپ جدید بخرم که سازگاری ۱۰۰٪ با لینوکس داشته باشه .در حالیکه ویندوز بدون هیچ مشکلی روی همین دستگاه نصبه و کار میکنه.و با اینکه من طرفدار لینوکس هستم ولی خب ویندوز یه جاهایی کارم رو بهتر انجام میده.

نقل‌قول
این اشتباه شماست. حماقت محضه که یه نرم‌افزار مالکیتی رو روی گوشیتون نصب کنید

البته این هم نظر شماست که ما حماقت میکنیم و اشتباه میکنیم که از نسخه های وب اپ استفاده نمیکنیم و نرم افزار انحصاری مثلا یه بانک رو روی گوشیمون داریم.
ولی عامه مردم با نظر شما مخالف هستن
خیلی از مردم نه سواد و اطلاعات شما رو دارن نه وقتش رو که برای انجام این کارهاشون راه حل های جدید و جدا پیدا کنن.
خودتون میدونید که نسخه اپ گوشی امکانات بیشتری داره.

در هر صورت من فقط ( البته اگه اشکال نداشته باشه ) نظرم رو گفتم و نظر بقیه هم برام محترمه
فقط فکر میکنم که موفقیت یه شرکت رابطه مستقیم با درآمد شرکت داره
مردم عادی و عامی جامعه مثل من هم طرفدار راحتی عملکرد هستن و بالای ۹۰٪ مردمی که گوشی اندرویدی دارن اصلا نمیدونن رام کاستوم چی هست که قبل از خرید گوشی رام مناسبش رو پیدا کنن بعد گوشی رو روشن کنن.
که البته تجربه به من میگه که تمام رامهای پورت شده و روت شده دارای باگ های فراوونی هستن.که خب شاید برای هر کسی قابل تحمل نباشه.

از رو کنجکاوی می پرسم گوشی خودتون چیه ؟
« آخرین ویرایش: 25 فروردین 1402، 02:12 ب‌ظ توسط hu016865 »

آفلاین Maximilian

• Full Member
  • *
  • ارسال: 115
« پاسخ #43 : 25 فروردین 1402، 02:45 ب‌ظ »
درویدیان بر روی دستگاهم نصب نشد، همچنان به گمانم ریکاوری درویدیان و twrp با دستگاهم سازگار نیستند؛ اماOrangeFX به خوبی کار می‌کرد!
جدای از این مباحث، لینیج بسیار سریع، روان و دوست‌داشتنی است!
چگونه آن را بدون حذف اطلاعات root کرد؟

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #44 : 25 فروردین 1402، 03:04 ب‌ظ »
درویدیان بر روی دستگاهم نصب نشد، همچنان به گمانم ریکاوری درویدیان و twrp با دستگاهم سازگار نیستند؛ اماOrangeFX به خوبی کار می‌کرد!
جدای از این مباحث، لینیج بسیار سریع، روان و دوست‌داشتنی است!
چگونه آن را بدون حذف اطلاعات root کرد؟
خب خیلی هم عالی.
روت کردن هم اطلاعات رو پاک نمیکنه، فقط باید فایل apk مجیسک رو از لینک پایین دانلود کنید، اون .apk آخر رو بکنید .zip و تو orangefox فلش بزنیدش. بعد گوشی رو ریبوت کنید، به اینترنت وصل کنید و برنامه مجیسک رو باز کنید و منتظر باشید آپدیت شه، و تمام (:

https://github.com/topjohnwu/Magisk/releases/latest