انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بررسی اوبونتو ۱۰.۱۰  (دفعات بازدید: 33963 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1013
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
پاسخ به: بررسی اوبونتو ۱۰.۱۰
« پاسخ #75 : 21 مهر 1389، 08:48 ب‌ظ »
نسخه‌ی نهایی یکشنبه میاد مثل اینکه! درسته..
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
« پاسخ #76 : 21 مهر 1389، 08:52 ب‌ظ »
نسخه‌ی نهایی یکشنبه میاد مثل اینکه! درسته..

كدوم نسخه نهايي ؟؟  ???

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #77 : 21 مهر 1389، 09:20 ب‌ظ »
الآن اینی که هست، نسخه‌ی Final هستش؟
The open source Ubuntu desktop operating system powers millions of PCs and laptops around the world.

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
« پاسخ #78 : 21 مهر 1389، 09:25 ب‌ظ »
الآن اینی که هست، نسخه‌ی Final هستش؟
آره ديگه !!
perfect ubuntu...

آفلاین آی سهیل

• High Hero Member
  • *
  • سهیل هستم.
    • نیمِگــــــــــــــا
« پاسخ #79 : 22 مهر 1389، 02:32 ق‌ظ »
مرسی ..
درحال بارگیری هستم :)

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
سلام من ۱۰.۱۰ رو با ویژوال ماشین اجرا کردم ٬ تم اون مخصوصا در قسمت دکمه های کنترل پنجره واقعا پیشرفتی که نداشته پست رفت هم داشته این نکته در عکس پایین به روشنی قابل مشاهده هست

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #81 : 22 مهر 1389، 08:59 ق‌ظ »
آقا این مشکل موسم درد سری شده ها !! فکر نکنم به خاطر گرافیک باشه چون تو کوبونتو اکثرا درسته !!! در کل این ناپایدارترین نسخه ای بود که من دیدم . یه ساعت داشتم به یکی پز پایداریشو میدادم آخرش این طوری شد کلی هم ضایع شدیم :(

آفلاین aref3d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 239
« پاسخ #82 : 22 مهر 1389، 09:44 ق‌ظ »
من تمام روش‌های توصیه شده دوستان را انجام دادم ولی یکی از سیستم‌هام مشکلش حل نشد من هم بی خیال شدم رفتم سراغ 10.04.
به دوستان هم توصیه میکنم به کسی مخصوصا کاربر تازه کار توصیه نکنند که شدیدا دل زدگی ایجاد می‌کنه. حال خود دانید.

آفلاین abdozzahra

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 346
  • شهید عماد مغنیه-استاد آموزش عملیات استشهادی
« پاسخ #83 : 22 مهر 1389، 11:41 ق‌ظ »
سلام به همه اساتید

عرض شود که پس از آپدیت به نسخه جدید دیگه از کامپیز خبری نشد که نشد

نصب هست اما visual effects فعال نمیشه

کارت گرافیکی هم اینتله onboard
آغاز علم آن است که بفهمی(تاکید میکنم بفهمی!) خدا مخلوق دیگه هم غیر از تو داره! با سلیقه های دیگه. و  آغاز ادب نیز آن است که به نظرات بقیه مخلوقات احترام بذاری

در این دو حالت علم و ادب با هم خوب است

شما مجاز به استفاده از آواتاری نیستید که نذاره شب بچه مردم بخوابه

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #84 : 22 مهر 1389، 11:54 ق‌ظ »
بارها در انجمن گفته شده که بلافاصله پس از انتشار نسخه جدید آن را نصب نکنید تا بروزرسانی های آن انجام شود. حتی یک مشکل کوچک هم برای من پیش نیامده و سیستم به خوبی در حال کار است.

سیستم: لپ تاپ Dell E6500
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
« پاسخ #86 : 23 مهر 1389، 08:24 ق‌ظ »
آقا من بالاخره بعد از چن گیگ دانلود و چندین ساعت وقت گذاشتن و سر و کله زدن رسما از کوبونتو انصراف دادم (اوبونتو حال نمیکنم زیاد چون کلا با گنوم حال نمیکنم، حتی گنوم های سفارشی شده هم برام جذابیت 4.5 KDE دیفالت و نرم افزاراشو نداره! چه برسه به KDEهایی که خودم شخصی میکنم :guitar:، البته دروغ نگم یه مینت 9 آرایش شده خوشکل! برا مواقع خونه خرابی دارم)

بذارین داستان رو براتون بگم یه خورده بخندین :o:
همونطور که گفتم هر برنامه ای رو که مینیمایز میکردم به محض کلیک روش (توی تسکبار) برای ماگزیمایز KDM ریست میشد و واقعا غیر قابل استفاده بود. گفتم شاید مشکل از 10.10 هست. رفتم کوبونتو 10.04.1 نصب کردم، صد رحمت به 10.10، این یکی فقط باگ بود! چن صد مگ آپدیتش کردم باگاش یه خورده کمتر شد. دیدم هم KDEایش قدیمیه و هم نمیشه اینطوری ادامه داد. مخازن بک پورت کوبونتو رو اضافه کردم و باز کلی آپدیت و کرش مدام دلفین هم بهش اضافه شد ;D یه چک کردم دیدم شده KDE 4.5.1 در صورتی که کلی وقته 4.5.2 اومده! بعد از یه سرچ مختصر فهمیدم 4.5.2 فقط برای Maverick هست! و برای لوسید که مثلا LTS هست اخرش 4.5.1ه. آخه کلی اومدن باگ های 4.5.1 رو گرفتن و بهترش کردن و ارتقاش دادن به 4.5.2 اونوقت رو چه حسابی نباید توی مخازن یه ریلیس LTS، نسخه پایدارتر (4.5.2) وجود داشته باشه؟؟؟!!! اون 4.5.1 که تو کوبونتو همش باگ و کرش دلفینه! هیچی آقا دل رو زدیم به دریا و اپگرید کردیم به  Maverick. دوباره 600 مگ دانلود و 2 ساعت وقت هم اینجا گذاشتیم. بعدش با یک دل امید KDE رو آپدیت کردم به 4.5.2 و هنوز عرقم خشک نشده بود همون آش و همون کاسه! مینیمایز، کلیک برا ماگزیمایز و ریست شدن KDM. درسته مشکل وقتی KDE میشه 4.5.2 پیش میاد ولی فقط تو کوبونتو! نه توزیع دیگه ای.

واقعا کوبونتو در مقابل بقیه توزیع های KDE Based خیلی عقب افتادست. من چون مخازن اوبونتو و GUIهای مدیریت نرم افزارش بسیار قوی هستن، خیلی دوست داشتم از کوبونتو به عنوان توزیع اصلی گنو/لینوکسم استفاده کنم ولی متاسفانه به هر دری زدم باز نشد!

توی هیچ توزیع دیگه ای KDE به اندازه کوبونتو کرش و باگ نداره. سابایون 5.4 کی دی ای 4.5.1 روشه ولی در حد 3.5.10 پایداره!

به نظرم کانونیکال باید یه تجدید نظر اساسی در مورد کوبونتو بکنه (یا بی خیالش شه، یا اساسی درستش کنه).
« آخرین ویرایش: 23 مهر 1389، 08:41 ق‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #87 : 23 مهر 1389، 07:16 ب‌ظ »
به نظر من تیمی که مسئولیت کوبونتو رو داره در این چند انتشار اخیر به خوبی (در واقع به بدی) امتحان خودش رو پس داده.
Download Arios http://arioslinux.org

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #88 : 24 مهر 1389، 06:05 ق‌ظ »
سلام
یک سوال فرق بین نسخه ی نت بوک ودسکتاپ چیه ؟من دیروز نت بوک رو گرفتم هیچ فرقی با دسکتاپ نداشت (منظورم فرق قابل دیدن هست اون زیر (یا بقولیunder hood )رو خبر ندارم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mFat

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
    • It's Me
« پاسخ #89 : 24 مهر 1389، 08:53 ق‌ظ »
نسخه نتبوک از یک محیط متفاوت به نام unity استفاده می‌کنه که برای صفحات کوچک نتبوک ها بهینه شده، هرچند نسخه دسکتاپ رو هم در خودش داره. شما باید logout کنید و Ubuntu Netbook  رو از قسمت session انتخاب کنید. البته به شرطی کار می‌کنه که درایور کارت گرافیک رو نصب کرده باشید.
Download Arios http://arioslinux.org