انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ریبوت شدن سیستم به جای خاموش شدن!  (دفعات بازدید: 606 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین soroush44d

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
ریبوت شدن سیستم به جای خاموش شدن!
« : 30 خرداد 1402، 01:10 ب‌ظ »
سلام دوستان وقت بخیر. من به واسطه کارم مجبور شدم از ویندوز به لینوکس بیام و تازه کارم و با کوهی از مشکلات مواجه هستم.
اول اینکه لبتاپم HP هست و بعد از اینکه ویندوز رو کلا حذف کردم و اوبونتو نصب کردم سیستم نتونست سیستم عامل رو تشخیص بده و میگفت سیستم عامل نصب کنید که با تغییر دادن حالت بوت از legacy  اون مشکل حل شد ولی الان مشکل دوتاست:
۱- اینکه سیستم خاموش نمیشه و بعد از اینکه power off  رو میزنم بعد از دو ثانیه دوباره روشن میشه.
۲- یکبار که خاموش نمیشد دکمه پاور لبتاپ رو نگه داشتم که خاموش شه و دوباره که روشنش کردم الان تاچ پد و کیبورد لبتاپم ازکار افتاده و مجبورم با ماوس و کیبوردی دارم رو وصل کنم واستفاده کنم.
ممکن هست راهنمایی کنید دلیل اینهمه مشکلات چیه و اینکه با نصب یک توزیع دیگه از لینوکس امکان حل این مشکلات هستش؟؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19710
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : ریبوت شدن سیستم به جای خاموش شدن!
« پاسخ #1 : 30 خرداد 1402، 01:16 ب‌ظ »
درود بر شما. چه توزیعی و چه نگارشی از اون رو نصب کردی؟
بایوس لپ‌تاپ رو به‌روز کن. legacy و secureboot رو هم خاموش کن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین soroush44d

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 30 خرداد 1402، 01:36 ب‌ظ »
درود بر شما. چه توزیعی و چه نگارشی از اون رو نصب کردی؟
بایوس لپ‌تاپ رو به‌روز کن. legacy و secureboot رو هم خاموش کن.

خاموش کردم و حل نشد. نسخه ی Ubuntu 22.04.2 LTS رو استفاده میکنم و قبل از بوت شدن این چندتا ارور رو هم میده.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 30 خرداد 1402، 03:15 ب‌ظ »
اول این که اوبونتوت قدیمیه و باید ۲۳٫۰۴ رو نصب کنی. بعدش اگه هنوز مشکلی بود، بگو حل کنیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aFard

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 638
  • از دوستاران لینوکس
    • ویرگول من
« پاسخ #4 : 30 خرداد 1402، 03:35 ب‌ظ »
اول این که اوبونتوت قدیمیه و باید ۲۳٫۰۴ رو نصب کنی. بعدش اگه هنوز مشکلی بود، بگو حل کنیم.
بایدی وجود نداره نسخه ی lts هستش تا چند سال بروز میشه
و البته مشکل شما هم
اول tpm رو از بایوس خاموش کنید
Its The legendery alireza138812

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 30 خرداد 1402، 05:05 ب‌ظ »
پس کارکرد نگارش LTS رو نمی‌دونید. نگارش LTS یعنی سامانه‌هایی که این نگارش روشون بدون مشکل اجرا می‌شه، می‌تونن تا پنج سال بذارنش یه گوشه و بهش دست نزنن. معنیش این نیست که همه چیز حتماً روش کار می‌کنه… اتّفاقاً از اون‌جا که LTSها کرنل قدیمی‌تری دارن، احتمال وجود مشکل سخت‌افزاری روشون خیلی بیش‌تره.

در ضمن TPM قلب امنیتی رایانه است. خاموش کردنش اصلاً توصیه نمی‌شه.

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #6 : 30 خرداد 1402، 10:01 ب‌ظ »
توزیعتون رو روی حالت legacy نصب کرده بودید ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین soroush44d

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 31 خرداد 1402، 09:47 ب‌ظ »
سلام . با تشکر از همه ی دوستانی که کمک کردن . من مشکلم به شکل عجیبی حل شد یه خلاصه ای مینویسم اگر کسی مشکل مشابه داشت سریع برطرف بشه. اول اینکه اوبونتو مشخصا با این سیستم من سازگاری نداشت و مشکلاتی مثل از کار افتادن تاچ ‍‍پد و کیبورد و داغ شدن و خاموش شدن های ناگهانی داشت.
من بعد از نصب اوبونتو مشکل ‌BootDevice Not Found و گیر کردن روی پوینتر بعد از لاگین رو داشتم که با تغییر حالت بوت توی بایوس از legacy به UEFI حل شد.
برای حل مشکلاتی که گفتم از اوبونتو به pop os اومدم ولی مشکل ریبوت شدن به جای power off  همچنان برقرار بود که وقتی توی بایوس تیک usb3+ support رو برداشتم مشکل حل شد!!

در آخر هم بگم من در لینوکس تجربه ای ندارم و صرفا نوشتم تا به دوستان کمک کنه
ممنون :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #8 : 01 تیر 1402، 09:38 ق‌ظ »
این داغ شدن و رسیدن به حد خطرناک و در نتیجه خاموش شدن میتونه از کثیف بودن فن یا خشک شدن خمیر سیلیکون هم باشه .
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com