انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: زبان پیشنهادی برای توسعه وب  (دفعات بازدید: 2148 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mr23

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
زبان پیشنهادی برای توسعه وب
« : 27 امرداد 1402، 06:52 ب‌ظ »
سلام وقت بخیر. با توجه به بازارکار ایران و فاکتور های دیگه که خودتون بهتر می دونید چه زبانی (یا فریمورکی) رو برای توسعه وب پیشنهاد می کنید؟ یادگیری با کتاب بهتره یا دوره های ویدیویی؟ اگر منبعی دارید ممنون میشم معرفی کنید.
Windows 11
Debian 12 (WSL)

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : زبان پیشنهادی برای توسعه وب
« پاسخ #1 : 27 امرداد 1402، 07:20 ب‌ظ »
من پی‌اچ‌پی، پایتون یا راست رو پیشنهاد می‌کنم.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1598
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #2 : 28 امرداد 1402، 12:30 ب‌ظ »
من زبون خاص پیشنهاد نمی دم ولی دقت کن که با هر چی در حال یاد گرفتن باشی، بخش زیادی از یادگیریت «توسعه وب» است و نه «زبون فلان». در نتیجه خیلی هم نگران نباش و شروع کن (: مفاهیم رو یاد میگیری و بعد در هر زبانی که خواستی همون ها هستن (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین محمد رضا لامعی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 99
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
« پاسخ #3 : 29 امرداد 1402، 01:27 ق‌ظ »
تو بازار کاری ایران ASP.Net Core
a Day Without Learning is a Lost Day

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #4 : 29 امرداد 1402، 02:36 ق‌ظ »
سلام، همان‌طور که جادی گفت بعد از کار کردن توی این زمینه بعد از مدتی خیلی بهتر می‌توانید زبان و تکنولوژی مورد نظرتون رو انتخاب کنید. مفاهیم رو که یاد بگیرید دیگه بقیه‌ی مسائل صرفا در حد داکیومنشن خوندن یا نهایتا چند تا پروژه زدن میشن.
در کل اگر بازار ایران را در نظر بگیریم شما می‌توانید با PHP/Laravel شروع بکنید که حجم عظیمی از آگهی‌های استخدامی رو به خودشون اختصاص دادن. من خودمم قبلا سمت دنیای PHP بودم ولی الان چند ماهی می‌شه دارم آروم آروم سوئیچ می‌کنم پروژه‌ها را روی پایتون و جنگو، به همین‌خاطر می‌گم زیاد نگران این موضوع نباشید ولی با در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار کار و همچنین بیشتر بودن آموزش‌ها برای پی‌اچ‌پی و لاراول، بهتره با همین شروع بکنید.
یه سرچ توی جابینجا بزنید، متوجه می‌شید سهم هر کدام از این تکنولوژی‌های توی آگهی‌ها چقدر است.

نقل‌قول
نه لزوما، بله اگه کار دولتی می‌خواید به درد می‌خوره ولی اینکه بگیم محبوبه بین شرکتا نه واقعا، اتفاقا خیلی‌ها دارن سوئیچ می‌کنن این سمتی...

آفلاین Mr23

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 29 امرداد 1402، 03:59 ق‌ظ »
ممنون که راهنمایی کردید. پس فکر می کنم php انتخاب خوبی باشه.
میشه بدونم دلیل مهاجرتتون از پی اچ پی به پایتون چیه؟
فقط الان دغدغم اینه بعد از یادگیری پروژه از کجا گیر بیارم. (منظورم استخدام نیست)
« آخرین ویرایش: 29 امرداد 1402، 04:17 ق‌ظ توسط Mr23 »
Windows 11
Debian 12 (WSL)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 29 امرداد 1402، 10:30 ق‌ظ »
بعد از حرف کاملاً درستی که جادی زد، پی‌اچ‌پی و پایتون همیشه خواهان داشتن؛ گو هم بهشون اضافه شده. اگه بخوام یه کم رو آینده سرمایه‌گذاری کنم هم می‌رم سراغ Rust.

به عنوان کسی که خیلی جاها تو ایران مشاورم، حتا یک پروژهٔ جدید هم ندیدم که در ده سال گذشته کسی با دات‌نت شروع به نوشتنش کرده باشه؛ ولی تا دلت بخواد شرکت‌هایی رو می‌بینم که دارن از دات‌نت مهاجرت می‌کنن.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 815
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #7 : 29 امرداد 1402، 12:33 ب‌ظ »
اول ببین اصلا به توسعه وب علاقه داری ؟ یا فقط به خاطر پوله که میخوای بری وب توسعه بدی ( علاقه حرف اول رو میزنه ) . این روز ها همه دارن میان به این سمت و این واقعا تعجب آوره! همه یا میخوان متخصص وب بشن یا میخوان متخصص هوش مصنوعی بشن.
همینجوری پیش بریم میزنیم جاده خاکی و متخصص برای مشاغل دیگه کم میاریم ( ایرانی ها دنباله رو هستند )
------------------------
برای زبان هم شما میتونید php , python , rust , و ... یکی رو انتخاب کنید که به نظرم پی اچ پی گزینه جالبی میتونه باشه برای شروع.
بقیش هم به خودت بستگی داره که چقدر پشتکار داشته باشی برای یادگیری.
زبان های جاوا اسکریپت و تایپ اسکریپت هم خوب هستند اما این ها اولویت های آخر محسوب میشن، در کل خاگر میخوای تو وب کار کنی خیلی چیز ها هست که میتونی یاد بگیری  از طراحی تا فراند اند و بک اند بگیر تا پایگاه های داده.
زیاد هم برای یادگیری وسواس به خرج نده:)
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #8 : 29 امرداد 1402، 03:44 ب‌ظ »
ممنون که راهنمایی کردید. پس فکر می کنم php انتخاب خوبی باشه.
میشه بدونم دلیل مهاجرتتون از پی اچ پی به پایتون چیه؟
فقط الان دغدغم اینه بعد از یادگیری پروژه از کجا گیر بیارم. (منظورم استخدام نیست)
ببینید دلایلی که داشته زیاد به کار شما نمیاد الان، چون من دنبال استخدامی و این حرفا نیستم و بیشتر روی استارتاپ و پروژه‌های شخصی کار می‌کنم، به همین خاطر آزادی عمل زیادی دارم. فقط می‌تونم بگم خود پایتون رو خیلی بیشتر می‌پسندم و کلا سینتکس PHP جدیدا برام خیلی روی مخ شده و هم اینکه کم و بیش توی زمینه AI هم فعالیت می‌کنم باعث می‌شه سیستم‌هایی که طراحی می‌شه یکپارچه‌تر باشه.
شما همون PHP بهترین گزینه‌س در حال حاظر براتون. چه برای استخدامی چه فریلنسری...
دغدغه گرفتن پروژه هم فعلا نداشته باشید که فقط باعث می‌شه دلسرد بشید توی مسیر یادگیری، فعلا تمرکزتون رو بزارید رو کسب مهارت.

آفلاین محمد رضا لامعی

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
« پاسخ #9 : 29 امرداد 1402، 10:34 ب‌ظ »
بعد از حرف کاملاً درستی که جادی زد، پی‌اچ‌پی و پایتون همیشه خواهان داشتن؛ گو هم بهشون اضافه شده. اگه بخوام یه کم رو آینده سرمایه‌گذاری کنم هم می‌رم سراغ Rust.

به عنوان کسی که خیلی جاها تو ایران مشاورم، حتا یک پروژهٔ جدید هم ندیدم که در ده سال گذشته کسی با دات‌نت شروع به نوشتنش کرده باشه؛ ولی تا دلت بخواد شرکت‌هایی رو می‌بینم که دارن از دات‌نت مهاجرت می‌کنن.

البته تچربه کاری خاص و زیادی ندارم ولی الان تو یه شرکت دانش بنیان با بالای 1000 نفر پرسنل مشغول نوشتن سیستم ERP و نرم افزار های لازم درون شرکت هستم و چند جای دیگه کار کردم و تجربه دارم، یکی از شرکت های خیلی خوب و بزرگ ایران که از دات نت کور استفاده میکنه علی بابا هست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 29 امرداد 1402، 10:37 ب‌ظ »
اتّفاقاً یکی از همون شرکت‌هایی که گفتم دارن با سرعت از دات‌نت مهاجرت می‌کنن، همین علی‌بابا بود.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mr23

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 30 امرداد 1402، 02:16 ق‌ظ »
اتّفاقاً یکی از همون شرکت‌هایی که گفتم دارن با سرعت از دات‌نت مهاجرت می‌کنن، همین علی‌بابا بود.

چرا مهاجرت می کنن؟ asp.net core راجبش تحقیق کردم یکی از سریعترین فریمورک هاست پشتیبانی هم میشه.

Windows 11
Debian 12 (WSL)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #12 : 30 امرداد 1402، 06:48 ب‌ظ »
چون آشغاله!
شرکت که دیوانه نیست این همه پول اضافی خرج کنه بره رو یه چیز دیگه… حتماً جواب نمی‌داده دیگه

آفلاین محمد رضا لامعی

• Jr. Member
  • *
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
« پاسخ #13 : 30 امرداد 1402، 09:24 ب‌ظ »
بله خیلی شرکت ها مثل دیجی کالا، اسنپ، شیپور و .... از جنگو و php و nodeJs استفاده میکنن.
ولی نرم افزار های درون سازمانی و بزرگی مثلا یک ERP یک شرکت هستن که با دات نت کور نوشته شدن ولی این ها هیچ وقت توی اینترنت کسی بهشون دسترسی نداره.
یکی از پروژه های بزرگی که طی سال های گذشته با دات نت کور نوشته شده این https://myholoo.ir/ هست که خودم به مدت 1 سال در اینجا کار کردم.
شرکت هایی مثل توسن، همکاران سیستم، داتین، طرفه نگار، آسان پرداخت و ... هستن که فرصت های شغلی خوبی در زمینه دات نت و سی شارپ دارن.
این ها همه ابزار هستن برای رسیدن به هدف و اصلا تعصب روشون خوب نیست، من در حال حاضر شغلی که دارم در زمینه دات نت کور و توسعه نرم افزار های درون سازمانی هست ولی اگه لازم باشه خیلی راحت روی جنگو و PHP سوئیچ میکنم و حتی در زمینه ERLang هم تجربه دارم.
حرف آخر من اینه شما روی هر تکنولوژی دانش بالایی داشته باشی برات کار هست و منم بخاطر یه سری شرایط الان دات نت کور کار میکنم و گرنه اصلا برام کاری نداره و مشکلی ندارم تا از یه زبان دیگه استفاده کنم.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 843
  • میلاد فشی
« پاسخ #14 : 30 امرداد 1402، 11:25 ب‌ظ »
من همه نظرات رو خوندم.به نظر من خیلی سریع شروع کن.من یادمه چند سال پیش با وسواس بررسی میکردم که php بخونم یا asp یا jsp یا jango
من توصیه میکنم خیلی زود تصمیم ات رو بگیری و یادگیری رو شروع کنی.شاید اصلا علاقه نداشتی.مثلا من برنامه نویسی رو گذاشتم کنار.درامد برنامه نویسی برای شرایط من بهتره.ولی من به خاطر علاقه م دوست دارم تو حوزه شبکه های کامپیوتری کارکنم.
به نظر من فیلم از کتاب بهتره.
درضمن به نظر من تنبلی نکن و همه زبون ها رو یادبگیر.ولی اول اونی رو یادبگیر که منابع آموزشی بهتر و بیشتری داره و باهاش ارتباط بهتری برقرار میکنی.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft