انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب اوبونتو در درایو دیگری به غیر از درایو ویندوز(حل شد)  (دفعات بازدید: 1585 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین elyas6126

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
بله بلدم ...ممنون واقعا از وقتی که گذاشتین شب شما هم خوش

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2589
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
فقط یادم رفت بگم قبل از شروع نصب fast boot ویندوزو مثل پیوند زیر غیر فعال کنید
https://windowsreport.com/disable-fast-startup-windows-11/از اطلاعاتتون در همه پارتیشن ها در  یک دیسک دیگر پشتیبانی داشته باشید (هرچند از عکس دیسک منیجمنت معلومه که (شاید) فایل مهمی توی کل دیسک ندارید.)
 به پارتیشن هایی که اندازشون به مگ میرسه( 100 و 700 مگیه رو میگم) کاری نداشته باشید (منظورم اینکه حذف، تیکه تیکه و فرمتشون شون نکنید ) و چیزی هم توشون نریزید، ویندوز اونارو برای کارای خودش ساخته. به احتمال زیاد پارتیشن 100 مگ همون پارتیشن efi هست و باید در زمان نصب
/boot/efiرا روی اون سوار کنید
نصاب اوبونتو از نسخه 23 تغیر کرده و با هر فیلیمی که تاحالا دیدین نصابش فرق داره. فرایند پارتیشن بندی را کاملا بلد باشید و اگه بلد نیستید در تالار نصب و بروزرسانی یک سوال جدید ایجاد کنید
« آخرین ویرایش: 28 امرداد 1402، 12:14 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
نقل‌قول
به پارتیشن هایی که اندازشون به مگ میرسه( 100 و 700 مگیه رو میگم) کاری نداشته باشید و چیزی هم توشون نریزید، ویندوز اونارو برای کارای خودش ساخته.
اگه لگسی باشه که ویندوز دو تا پارتیشن می‌سازه، یکیش برای ریکاوریه که من ترجیح می‌دم پاکش کنم و همرو یه پارتیشن می‌کنم، الان دیگه کاربردی نداره.
دلیل وجودش اینه که مثلا اگه ویندوز خراب شده، خودتون تعمیرش کنید، بدون نیاز به ابزار دیگه‌ای، که می‌شه گفت کاملا نا کار آمده و برای تعمیر ویندوز، از ابزارهای گنو استفاده می‌شه😄

اگر هم UEFI باشه که علاوه بر اون ۲تا پارتیشن دیگه می‌سازه که برای EFI هست و می‌شه یکیش رو پاک کرد.