انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: افزودن ویجت به برنامه گرافیکی از فایل دیگه  (دفعات بازدید: 1295 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 459
  • شاگرد همیشه مشتاق یادگیری

سلام .

درستش اینه که من یک برنامه با Tkinter دارم حوصله ندارم مدام یک فایل رو ویرایش کنم . میترسم اشتباهی که نباید انجام بدم برای همین میخوام که یک سری از نیاز های اساسی داخل فایل اصلی باشن و بقیه که بعد ها ایده هاش به ذهنم میاد رو در یک فایل دیگه کد لازم رو بنویسم و اضافه کنم . نمی دونم تشبیه درستی هست ولی مثل یک افزونه خارجی .
یک سوال دیگه هم اینکه چطوری مثل CSS دکمه ها رو میشه گرد کرد ؟
با احترام ! امیرحسین عباسی فاروجی . (;

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
فکر نمی‌کنم TKinter این‌قدر قابلیت داشته باشه. بهتره برید سراغ ابزارهای نوین رابط کاربری مثل GTk یا کیوت.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
فکر نمی‌کنم TKinter این‌قدر قابلیت داشته باشه. بهتره برید سراغ ابزارهای نوین رابط کاربری مثل GTk یا کیوت.

خوب راستش نمیدونم GTK با ویندوز سازگاری داره یا نه و اینکه در کیوت رو هم نمیدونم . میخوام روی ویندوز و اوبنتو ( حداقل ) کار کنه .

آفلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
هر دو مستقل از سکو هستند و می‌تونید برای گنو/لینوکس و ویندوز باهاشون برنامه بنویسید.
من Qt را با توجه به وجود کتابخانهٔ pyqt و گستردگی بیشتر پیشنهاد می‌کنم.

« آخرین ویرایش: 11 مهر 1402، 01:19 ق‌ظ توسط esmaeelE »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
بله. هم GTK و هم کیوت برای گنو، بی‌اس‌دی، مک و ویندوز در دسترس هستن.
اگه با پایتون می‌نویسی کیوت ابزار pyqt رو داره و GTK هم به صورت رسمی و بدون واسطه از پایتون پشتیبانی می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mr.amir138396

• Sr. Member
  • *
 که اینطور ! راستش با PyQT خیلی کم و GTK رو هم اصلا بلد نیستم . یکی از تاپیک ها در مورد یادگیری PyQT بودش فکر کنم ولی به خاطر درس هام خوندن و یادگیری رو عقب انداختم . باز هم تشکر بابت راهنمایی هاتون اساتید عزیزم .