انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: دستگاه کارت خوان  (دفعات بازدید: 3208 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19669
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
پاسخ : دستگاه کارت خوان
« پاسخ #16 : 30 آبان 1402، 05:48 ب‌ظ »
بگذریم از اینکه توی اون لینک همه چی درست و حتی بهتر از واقعیت بود
الان کجای این بد بود؟
نکنه من اشتباه خوندم؟
کدوم خط مشکل داره؟
!Its alireza

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19669
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 01 آذر 1402، 01:14 ب‌ظ »
مشکل همینه که هیچ‌کدومش رعایت نمی‌شه و این که تو بازداشتگاه متذکّرشون شدم، باعث شد با مشت و لگد ازم پذیرایی بشه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #18 : 01 آذر 1402، 01:34 ب‌ظ »
چیز به نام قانون اساسی در کشور ما وجود نداره اگه چنین چیزی بود ما سال گذشته خیلی از فجایع انسانی رو نمی دیدیم پس قانون اساسی و مدنی مدتی در کشور لا موجود ....
منظورتون کدام فجایع است
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #19 : 01 آذر 1402، 01:37 ب‌ظ »
الآن شما قانون اساسی رو از رو بخونی ممکنه به دلیل اقدام علیه امنیت ملی اعدامت کنن.
چرا حرف غیر منطقی می زنید!
چرا برای نه خواندن قانون کشورتون بهونه میارید!
واقعا متاسفم. [-(
مشکل همینه که هیچ‌کدومش رعایت نمی‌شه و این که تو بازداشتگاه متذکّرشون شدم، باعث شد با مشت و لگد ازم پذیرایی بشه
اینکه یک عده قانون شکنی می کنند این دلیل نمی شود
که همه مجریان مقصراند
« آخرین ویرایش: 01 آذر 1402، 01:46 ب‌ظ توسط ehsanavy »
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
« پاسخ #20 : 01 آذر 1402، 05:38 ب‌ظ »
خوب شما میخواستی نری شورش کنی
پارسال رو یادمه !
محله ی ما یکی از مراکز شورش بود
اصلا شبا ... نه میشد خوابید از آلودگی صوتی نه میشد رفت بیرون قدم زد!
خوب شما به این میگید اعتراض ؟
نمیگم ج.ا خوبه ولی آدم باید انصاف داشته باشه
شما قانون شکنی کردید
شورش
ترس
خشونت و خراب کردن و شلوغ کردن
تازه نه تنها زندان نرفتید بلکه آزاد شدید و الان تازه دو قورت و نیمتون باقیه!
شاید برای گفتن این بن بشم
چون تجربش رو دارم
ولی حتی اگر من فراموش کنم
مردم کار شما هارو فراموش نمیکنه!
!Its alireza

آفلاین 13Mahdi84

• Full Member
  • *
  • ارسال: 183
  • Arch-Gnome
« پاسخ #21 : 01 آذر 1402، 11:06 ب‌ظ »
پارسال رو یادمه !
شما قانون شکنی کردید
شورش
ترس
چون تجربش رو دارم
واقعا من به شخصه از این جور حرفا فشار میخورم که فقط یکطرفه به موضوع نگاه میکنی
"شما قانون شکنی کردید"
منظورت دقیقا کیه؟ کسایه که فقط حقشون رو خواستن ولی چون به میل بعضی ها نبوده بهشون داده نشده؟
"ترس"
کیا با کشتن و سربه نیست کردن مردم ترس ایجاد کردن؟
"تازه نه تنها زندان نرفتید بلکه آزاد شدید و الان تازه دو قورت و نیمتون باقیه!"
سالهاست دارن از کشور دزدی میکنن و حق مردم رو زایع میکنن نه تنها زندان نمیرن بلکه بهترین زندگی رو هم دارن تازه دوقورت و نمیشونم باقیه
اگه منتظر بمونیم که یکی ظهور کنه واسه کمک کردن به ما و بهتر کردن دنیا،
هیچ وقت این اتفاق نمیوفته مگه اینکه خودمون دست به کار بشیم و به هم دیگه کمک کنیم

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1580
« پاسخ #22 : 02 آذر 1402، 07:36 ق‌ظ »
پارسال رو یادمه !
شما قانون شکنی کردید
شورش
ترس
چون تجربش رو دارم
امیدوارم بن بشید
خطاب کردن مردم به عنوان شورشی و توهین بهشون کار شما ها هست
همه ما شورشی اوکی ولی یادتون نره کی ها جمعیتشون بیشتره اونا هم کار شمارو فراموش نمیکنن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
« پاسخ #23 : 02 آذر 1402، 08:24 ق‌ظ »
من بسیجی یا جیره خور یا هرچیزی نیستم
منم با تمام احترام نظرم رو گرفتم
اینکه آقای بهزادی شورش کرده رو من نگفتم
خودش توی ماستودون و همین الان گفت
که رفتم اعتراضات و من رو گرفتن! کسی که رفتی اعتراضات = شورشی
اگر فکر میکنید جای من اینجا نیست میتونید برید
""تازه نه تنها زندان نرفتید بلکه آزاد شدید و الان تازه دو قورت و نیمتون باقیه!"
سالهاست دارن از کشور دزدی میکنن و حق مردم رو زایع میکنن نه تنها زندان نمیرن بلکه بهترین زندگی رو هم دارن تازه دوقورت و نمیشونم باقیه"
من منکر این شدم مگه؟ آره منم ایرانیم وضعیت کشور خرابه ولی شما دوستان بهترش که نکردید خیر شاید در اون موقع بدترش هم کردید!
وایسا ببینم از کجا معلوم جمعیت شما بیشتره؟ آره شاید توی رسانه بیشتر باشه
به هر حال برای جواب دادن این سوال مدرکی نیستش
البته من مدرک دارم 22 بهمن پارسال و خودمون اونجا دیدیم (هرچند نرفتیم آخراش بود که مردم داشتن میرفتند ما اون موقع اونجا بودیم)
صبر میکنم تا 22 بهمن امسال
ببینم کدوم بیشتریم
اگر واقعن! واقعن! جمعیت شما بیشتر باشه نباید تاحالا ج.ا رفته بود؟  :o
بازم میگم نمیدونم چرا شما فقط فکر میکنید هرکی برخلاف شما حرف بزنه ارزشی و بسیجیه! من یکی از مردمم! اینجا هم بحثش باز شد ! منم نظرم رو دادم! در چهارچوب قوانین همینجا بدون توهین
ج.ا ترس درست کرد؟ آره قبول ترس از بی حجابی هرچند الان سال 1402 بیش از 50% مردم حجاب ندارند! اینم بخاطر همون اعتراضات شماست
من از دروغ بدم میاد! چند ماه پیش وقتی یک دختری فوت کرد و حتی مردک و فیلم هم داره کسی هم نتونسته ثابت کنه که اون فیلم فیکه
حتی کسی هم که نجاتش داده بود اومده بود اعتراف کرده بود
حتی خانواده اش!
بعد شما ها باز میگید ج.ا اون رو کشته!
خوب دروغ گو کیه؟  ???
ببینید دوستان
چند نفر آدم داریم اینجا بحث میکنیم! اگر فشار میخورید من 10 برابر شما فشار میخورم از حرفهاتون! بعد باید بیام با مشت و لگد پذیرایی کنم؟ خوب نمیکنم! توی دنیای واقعی هم به اینجور چیزها برمیخورم
ج.ا بد ؟ باشه! ولی بحث من الان اون نیستش!
بزارید منظقی صحبت کنیم
لطفا لطفا بدون توهین نظر بدید! من به کسی توهین نمیکنم و نکردم شورش رو هم از خودتون شنیدم! حالا اگر مشکلی دارید میتونید بگیر برش دارم از اونجا!
پس بزارید آروم و بدون دعوا صحبت کنیم من مثل ج.ا نیستم که با مشت و لگد پذیرایی کنم  :o
سال 1401 . مرحوم امینی کشته شد!
بعد از اون در فضای مجازی بعضی از دوستان شروع کردند به ترغیب کردن مردم به اعتصاب
بعد شروع اعتصاب همون افراد مردم رو ترغیب کردند به اغتشاش و شورش ! برای مثال آقای کریمی و یکسری افراد دیگه در روز چهارشنبه سوری فراخوان میدادند که بیاید بیرون و بسیجی هارو بکشید!
ما چند تا شهید هم دادیم از جمله مرحوم علی وردی و کلی بسیجی دیگه
بعد از اون ماجرا ها بودش که کم کم خوابید و کسی هم دیگه کشته نشد! شما حجابتون رو می خواستید بردارید؟ خوب گرفتید! کافیه چند نفر دیگه رو هم بشکن
بنزین رو گرون کنند
و چند جور کار دیگه ..
اون موقع خون 90 درصد مردم جوش میاد از جمله شخص خودم ! آره اون موقع میتونیم به براندازی فکر کنیم
حالا شما میتونید نظرتون رو بگید خیلی محترمانه! آقا با کسی دعوا نداریم که!  ::)
!Its alireza

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #24 : 03 آذر 1402، 09:28 ق‌ظ »
پارسال رو یادمه !
شما قانون شکنی کردید
شورش
ترس
چون تجربش رو دارم
امیدوارم بن بشید
خطاب کردن مردم به عنوان شورشی و توهین بهشون کار شما ها هست
همه ما شورشی اوکی ولی یادتون نره کی ها جمعیتشون بیشتره اونا هم کار شمارو فراموش نمیکنن
آقای عزیز پارسال یادم نرفته خود آن دوستانی که به خیابان ها می رفتند مدعی بودن دارند شورش می کنند.
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 372
  • تور سلاح من
« پاسخ #25 : 03 آذر 1402، 11:55 ق‌ظ »
دوستان ببخشید اینجا واسه کارتخوان بودش ها سیاسی نکنید .
بعدشم کسی که به روی مردم خودش اسلحه میکشه شهید حسابش نمیکنند اقا جون درک کن شهید کسی هستش که برای خاک و وطنش با دشمن خارجی بجنگه نه بچه ها و جوون ها و اینده های مملکت یک کلام اقا رفراندوم برگزار کنند راحت بدون دردسر ۴۴ سال پیش گذاشتن الان هم بزارن بعدشم کسی از مردم شورش نکرده داشتن اعتراض میکردن به وضع موجود نیروی نظامی شات گان کشید بروی مردم و تو صورت تو ارنج دست تجاوز کشتن با سلاح پرت کردن از ساختمان نیمه کاره شلیک مستقیم بروی پنجره خانه ها اسیب اموال عمومی اتیش زدن فروشگاه ها ....
دوستان برای تمامی ادعا های خودم مدرک معتبر دارم ها گفته باشم ...
اونی که تو میگی شهید من زنشو گیر بیارم ...
رهایم کن ویندوز من دلم لینوکس ازاد با تور میخواد .

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
« پاسخ #26 : 03 آذر 1402، 12:12 ب‌ظ »
آقای بهزادی بحث رو سیاسی کردند و به ما ربطی نداره
اگر حرفی میزنید پاش وایسید!
رفراندوم برگذار نشد 44 سال پیش! مردم خودشون با زور شاه بی کیافت رو انداختن بیرون!
انتظار ندارید که وقتی شورش میکنید و چاقوکشی میکنید با لطافت باهاتون برخود بشه؟
شهید آرمان علی وردی یه جوان بود با کلی رویا و هدف برای چند تا لقمه نون کار میکرد برای وطنش بعد شما کشتینش ! اول شکنجه بعد مرگ! جمهوری اسلامی چند نفر رو کشته؟ باز شکنجه نکرده! برای امنیت بوده! شما مثل آدم اعتراض میکردید! مشکلتون حجاب بود ؟ آقا کوتاه اومدن! شما کوتاه نمیاید! وقتی یه هدفتون یعنی زن زندگی آزادی رسیدید چرا شورش میکنید؟ چهارشنبه سوری چرا فراخوان کشتن بسیجی هارو میدادید؟ کسی هم شاتگان نداشت حتی یادمه خود یکی از شبکه های ماهواره ای بود که اعتراف کرد آقا اینا ساچمه ای هستش!
حتی مدرک دقیقی هم نیستش که این دوستان کسی رو با همون ساچمه ای هم کشته باشند! مدرک محکم یعنی فیلمی یا اعترافی! نه حرف الکی!
"تجاوز کشتن با سلاح پرت کردن از ساختمان نیمه کاره شلیک مستقیم بروی پنجره خانه ها اسیب اموال عمومی اتیش زدن فروشگاه ها ...."
اگر میخواید براتون فیلم بفرستم ولی ج.ا این کار هارو نکرد بلکه شما ها کردید دوستان!
یکم به خودتون بیاید! با هم ایران رو آباد کنیم! نه با خون و شورش! شما وقتی میتونید تلاش کنید برای درست کردن قوانین و ... چرا برای جیبتون میجنگید؟ شما رو نمیگم ولی خیلی از دوستانتون ادعای زن زندگی آزادی دارند و خیلی هاشون در دولت استخدام شدن! بعد اون وقت میگن چرا مملکت اینجوریه!
فقط در تهران :
 شهید آرمان علی‌وردی
 شهید حسین تقی‌پور
 شهید فرید کرم‌پور حسنوند
 شهید امیر کمندی
 شهید سلمان امیراحمدی
 شهید پوریا احمدی
 شهید مهدی لطفی
بازم بگم؟
بعد جالبه توی ویکی پدیا :
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86_%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%B4%D8%AF%D9%87_%D8%AF%D8%B1_%D8%AE%DB%8C%D8%B2%D8%B4_%DB%B1%DB%B4%DB%B0%DB%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
من برای چند تا از این افراد تحقیق کردم! آقا همشون فیک!
بله افرادی مثل مرحوم امینی
شاه کرمی
و جواد روحی هستند
هرچند روحی اعدام شد و لیدر بود
شورشی بود
کسی که مدارک زیادی هستش برای اینکه اعدامش حق بوده!
البته اصلا میگن اعدام نشده! آدم گیج میشه!
جالبه دوتا فیلم هم نیستش
ولی مثلا بزنید مهسا امینی بله مدرک هستش من اونارو منکر نمیشم
به هر حال دوستان هرچییزی رو باور نکنید
بدرود
اگر مشکل املایی دیدن ببخشید خیلی متن ها ریزه بخاطر مرورگر و انجمن
!Its alireza

آفلاین khalilshahr

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 372
  • تور سلاح من
« پاسخ #27 : 03 آذر 1402، 01:21 ب‌ظ »
دوست من کدوم مدرک مدارکی که خود قاتل میده دست دوست قاضیش یکمی فکر کن خودت خندت نمیگیره .
ببخشید نون در اوردن به چه قیمتی شات گان زدن به مردم بله ...
تو که بچه تهرانی چقدر ادم به چه روشهایی دارن روزی حلال در میارن ...
دوست عزیز من تو دوران پهلوی نبودم ولی به استناد به ویدیو ها و مدارکی که از اون دوران هستش و مدارکی که الان میبینم اون دوران بهشتی بوده برای مردم ما من نمیخوام اسم ببرم ولی اخوندی که نمیدونه چقدر پروتیین تو غلات هستش و چطور باید مملکت رو گردون من چی رو باور کنم کسی که میخواست این کشور ۵۰ سال پیش اتمی اتمی به شه رو یا کسی که بعد ۵۰ سال هنوز نتونست ول کن تورو خدا تو به یه اعتقاداتی من با یه چیز دیگه انشالله وقتی سنت بالا تر رفتش و بیشتر رفتی تو دخل و خرج و زن بچه گرفتی خیلی چیزهای رو متوجه میشی ...
متوجه میشی کسی که سه تا مهندسی شبکه داره چرا باید بره تاکسی بگیره ...
دوست من یکمی هم با این شورشی بگرد ببین چه اتفاقاتی اون ور افتاده
رهایم کن ویندوز من دلم لینوکس ازاد با تور میخواد .

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
« پاسخ #28 : 03 آذر 1402، 02:23 ب‌ظ »
شما چه مدرکی دارید؟
"ببخشید نون در اوردن به چه قیمتی شات گان زدن به مردم بله ..."
کسی شاتگان نزد
لطفا کشته سازی نکنید!
"دوست عزیز من تو دوران پهلوی نبودم ولی به استناد به ویدیو ها و مدارکی که از اون دوران هستش و مدارکی که الان میبینم اون دوران بهشتی بوده برای مردم ما "
خوب یکم از والدینتون و ریش سفید فامیل بپرسید حساب کار میاد دستتون! اگر اون موقع وضع مردم خوب بود چرا 90% مردم متحد شدند و انقلاب کردند؟
"اخوندی که نمیدونه چقدر پروتیین تو غلات هستش و چطور باید مملکت رو گردون من چی رو باور کنم"
شما از کجا میدونی نمیدونی؟ چون آخونده نمیدونه؟
"کسی که میخواست این کشور ۵۰ سال پیش اتمی اتمی به شه رو یا کسی که بعد ۵۰ سال هنوز نتونست ول کن تورو خدا"
ما صنعت اتمی برای برق و سرطان میخواستیم که در هردو موفق شدیم
چرا دست آورد هارو نادیده میگیرید؟
"ورو خدا تو به یه اعتقاداتی من با یه چیز دیگه انشالله وقتی سنت بالا تر رفتش و بیشتر رفتی تو دخل و خرج و زن بچه گرفتی خیلی چیزهای رو متوجه میشی ...
متوجه میشی کسی که سه تا مهندسی شبکه داره چرا باید بره تاکسی بگیره ..."
من اون رو درک نمیکنم چون مثل اون زندگی نمیکنم و نمیتونم بگم که درک میکنم و اصلا منکرش نمیشم و اتفاقا خودم هم شاکی هستم ولی راهش شورش و براندازی نیستش دوست عزیز !
"دوست من یکمی هم با این شورشی بگرد ببین چه اتفاقاتی اون ور افتاده"
داری با کسی حرف میزنی که همش داره با همونا میگرده ! من به شدت درباره شون مطالعه کرد و حرفاشون ! خیلی ببخشید ولی خیلی هاشون زردن!
اول از همه که یکم روی نوشتار و جمله بندی کار کنید!
دوم واقعا چرا یکم پیشرفت هارو نمیبینی؟ دلار ارزون شد! ماشین ارزون شد و دارن وارد میکنند!
رو اینترنت و سرعتش دارند کار میکنند!
اسمارتفون خیلی ارزون شده جوری که گوشی که من 2 ماه پیش خریدم 9.400 الان 8 تومنه!
شما بدی هارو هم که نگاه میکنی خوبی هارو هم نگاه کن
مدیران اینجا ادعای آزادی بیان دارند ولی کسی اگر حرفی  ضدشون بزنه مسدود میشه!
خود انجمن هم وضع و سئوی خوبی نداره! خیلی ها تلاش کردند برای درست کردن ولی مدیران توی خواب نازند!
بعد شما نگاه کنید! بگذریم از اینکه من الان تمام قوانین رو دارم نقض میکنم هرچند که خیلی مسخره هستند!
کافیه نیکسون یا دانیال بهزادی بیدار شه! اگر همینجا بودم که خونم رو میرختن چون زدشون حرف زدم
حالا 100 درصد بنم میکنند این خط اینم نشون !
 حرف سیاسی نزنید ولی ما حق حرف سیاسی زدن داریم!
این یکی از قوانین اینجاست
بعد حساب کنید این افراد برای ما دموکراسی می آوردند ....
!Its alireza

آفلاین gem

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • عاشق آزادی و لینوکس
« پاسخ #29 : 03 آذر 1402، 04:52 ب‌ظ »
"دوست عزیز من تو دوران پهلوی نبودم ولی به استناد به ویدیو ها و مدارکی که از اون دوران هستش و مدارکی که الان میبینم اون دوران بهشتی بوده برای مردم ما "
خوب یکم از والدینتون و ریش سفید فامیل بپرسید حساب کار میاد دستتون! اگر اون موقع وضع مردم خوب بود چرا 90% مردم متحد شدند و انقلاب کردند؟
میشه سند این ۹۰ ٪ رو ارائه بدی (فقط شعار نده تو این ۴۴ سال زیاد شعار شنیدیم)

ما صنعت اتمی برای برق و سرطان میخواستیم که در هردو موفق شدیم
چرا دست آورد هارو نادیده میگیرید؟
چراعوام‌فریبی میکنی مثل  رجال سیاسی تون میتونی نیروگاه هسته‌ای بوشهر تابحال چه هزینه ی برای ملت داشته مالیش منابع روسی این رقم را ده میلیارد دلار اعلام کردند ، میفهمی یعنی چی؟ هزینه های دیگه اش بماند

رفراندوم برگذار نشد 44 سال پیش! مردم خودشون با زور شاه بی کیافت رو انداختن بیرون!
خمینی در سخنرانی بهشت زهرا می گوید که به فرض پدران ما در مورد سرنوشت شان تصمیم گرفتند. ما قبول نداریم (پس اون رفراندوم سال پنجاه و هفت به درد ما نمیخوره به درد همون شورشهای پنجاه و هفت میخوره)

اینهم بازی که مردم رو فریب دادن
وعده‌های خمینی زیر درخت سیب در نوفل ‌لوشاتو فرانسه

روزنامه اطلاعات ۹ روز پیش از آمدن خمینی از پاریس به تهران، در ۳ بهمن سال ۵۷ مصاحبه‌ای با خمینی انجام داد. خمینی در این مصاحبه برای نخستین‌بار طرح خود را برای حکومت آینده، تشریح کرد.

او در پاسخ به این سوال که وضعیت اقلیت‌های مذهبی در ایران آینده چگونه خواهد بود، گفت: اقلیتهای مذهبی در اسلام احترام دارند و آنها هم مثل سایر اقشار ملت با رفاه در آنجا زندگی خواهند کرد و هیچ گرفتاری برای آنها نخواهد بود.

خمینی نظر خود درباره حقوق زنان در مصاحبه با راسلگر در آبان‌ماه ۵۷ چنین بیان کرده است: زن‌ها در حكومت اسلامی آزادند. حقوق آنان مثل حقوق مردهاست.

خمینی در سخنرانی خود به تاریخ ۵ آبان ۵۷ در پاریس در خصوص آزادی بیان گفت: اولین چیزی که برای انسان هست، آزادی بیان است.

او در ۱۷ آبان سال ۵۷ در مصاحبه با خبرنگاران، نظراتش درباره اقلیت‌های مذهبی مطرح کرد:‌ «تمام اقلیت‌های مذهبی در حکومت اسلامی می‌توانند به کلیه فرائض مذهبی خود آزادانه عمل نمایند و حکومت اسلامی موظف است از حقوق آنها به بهترین وجه دفاع کند.

خمینی در تاریخ ۱۱ آبان ۵۷ در خصوص آزادی مطبوعات به روزنامه پائزه‌سرای ایتالیا گفت: مطبوعات در نشر همه‌ی حقایق و واقعیات آزادند.

او همیچنین در ۱۲ آبان‌ماه ۵۷، میزان آزاد بودن مردم را اینچنین به خبرنگاران معرفی کرده بود: ما حکومتی را می‌خواهیم که برای اینکه یک دسته می‌گویند مرگ بر فلان کس، آنها را نکشند.» چند روز بعد در در ۱۶ آبان به روزنامه هلندی دی ولکرانت گفت: در جمهوری اسلامی کمونیست‌ها نیز در بیان عقاید خود آزادند

خمینی در مصاحبه‌ای که تلویزیون آلمانی زبان سوئیس در تاریخ ۱۴ آبان با او در پاریس انجام داد گفت:‌ رژيم ايران به يک نظام دموکراسی‌ای تبديل خواهد شد که موجب ثبات منطقه می‌گردد

خمینی در ۱۷ آبان همان سال در جمع خبرنگاران پا را فراتر نهاده و می‌گوید: در حکومت اسلامی اگر کسی از شخص اول مملکت شکایتی داشته باشد، پیش قاضی می‌رود و قاضی او را احضار می‌کند و او هم حاضر می‌شود

وی در حالیکه در تاریخ اول بهمن‌ ۵۷ به خبرنگار رویترز گفته بود که حکومت اسلامی ما اساس کار خود را بر بحث و مبارزه با هر نوع سانسور می‌گذارد. در اول بهمن همان سال در مصاحبه با خبرنگاران گفت: ما یک حاکمی می‌خواهیم که توی مسجد وقتی آمد نشست، مردم بیایند دورش بنشینند و با او صحبت کنند و اشکال‌هایشان را بگویند؛ نه اینکه از سایه او هم بترسند.

در تاریخ ۱۳ آبان سال ۵۷ خمینی به خبرنگار خبرگزاری فرانسه گفت: دولت استبدادی را نمی‌توان حکومت اسلامی خواند … رژیم اسلامی با استبداد جمع نمی‌ شود.

او در ۱۴ آبان به خبرگزاری رویترز درباره نقش روحانیت در حکومت گفت:‌ علما خود حكومت نخواهند كرد؛ آنان ناظر و هادی مجریان امور می‌باشند. این حكومت در همه‌ مراتب خود متكی به آرای مردم و تحت نظارت و ارزیابی و انتقاد عمومی خواهد بود.

خمینی بعدها در سخنرانی ۱۸ دی خود تاکید کرد که من و سایر روحانیون، در حکومت پستی را اشغال نمی‌کنیم. و در سخنرانی ۲۶ دی ۵۷ خود نیز گفت: من چنين چيزي نگفته‌ام كه روحانيون متكفل حكومت خواهند شد؛ روحانيون شغلشان چيز ديگري است.

روز ۱۲ بهمن سال ۵۷ خمینی وارد تهران شد. او دقایقی پیش‌تر در هواپیما در پاسخ به این سوال خبرنگار خارجی که چه احساسی در بازگشت به ایران داری، گفت: هیچ! قطب‌زاده که مترجم وی بود، بهت‌زده آن را تکرار کرد و برای خبرنگار ترجمه نمود.

خمینی از فرودگاه به بهشت زهرا رفت. او با اعلام اینکه سرنوشت هر ملتی به دست خودش است. به مردم نوید داد که دلخوش به این مقدار نباشید که فقط مسکن می‌سازیم؛ آب و برق را مجانی می‌کنیم، اتوبوس را مجانی می‌کنیم. دلخوش به این مقدار نباشید. ما علاوه بر اینکه زندگی مادی شما را می‌خواهیم مرفه بشد، زندگی معنوی شما را هم می‌خواهیم مرفه باشد.

قبل از این نیز روزنامه کیهان این صحبت‌های خمینی که گفته بود من پول نفت را سر سفره مردم می‌آورم. همه خانواده‌ها باید حقوقی به اسم حق نفت ماهیانه دریافت کنند. را در شماره ۷ بهمن ۵۷ خود به چاپ رسانده بود.

سخنان خمینی در روزنامه کیهان ۱۹ بهمن ۵۷: خانه نخرید؛ همه را صاحب خانه می‌کنیم… حقوق ملت کرد به خود آنها واگذار می‌شود…حذف بهره بانکی قطعی است ما بهره بانکی را بر می‌داریم

روزنامه کیهان در ۳ بهمن ۵۷ به نقل از خمینی نوشت که در حکومت اسلامی دیکتاتوری وجود ندارد. همین روزنامه در تاریخ ۲ بهمن ۵۷ از قول خمینی نوشته بود: رئیس جمهور یا رهبر کشور نخواهم شد.» وی در ۹ دی همان سال هم گفته بود که روحانیون نباید رئیس جمهور شوند.

پیش از این، در تاریخ ۲۶ دی‌ماه، خمینی گفته بود: همه احزاب در ابراز عقیده آزاد هستند، مارکسیت‌ها در ابراز عقیده آزاد هستند. ما زندان سیاسی نخواهیم ساخت.

آنچه ذکر شد، بخش‌ هایی از وعده‌های خمینی به مردم ایران، پیش از به قدرت رسیدن بود؛ وعده‌هایی که پس از سرنگونی شاه، در گذر زمان به سرعت دگرگون شدند و رنگ باختند.
تنها یک چراغ است که مرا هدایت می‌کند و آن چراغ تجربه است.