انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چطور میشه کاری کرد که سیستم دیگه پسورد نپرسه؟  (دفعات بازدید: 759 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
سلام. همون طور که میدونید برای خیلی از کارهایی که با گنو/لینوکس انجام میدیم از ما پسورد میخواد. چطوری میشه کاری کرد که مثلا تو 10 ساعت (یا 50 روز) آینده یا ری استارت بعدی و یا کلا دیگه سیستم از ما پسورد نخواد؟

راه حل:
sudo passwd -d USERNAMEپ ن: غیر فعال کردن دایمی پسورد توصیه نمیشه اگر موقتاهم پسورد رو غیر فعال کردید مسولیتش با خودتون هست
« آخرین ویرایش: 16 دی 1402، 01:04 ق‌ظ توسط Pegasus »
تو11 سال گذشته 4 بار تلاش کردم گنولینوکس رو جایگزین ویندوز کنم ولی نشد.این بار 5th هست Debian 12

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2611
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
منظورتون از رمز نخواد در چه زمینه ای هست؟
رمز نخواستن sudo یا رمز نخواستن موقع ورود به سامانه؟
login manger شما چیست؟
برای اینکه sudo دیگه رمز نخواد از راهنمای زیر  برید.
https://linuxhandbook.com/sudo-without-password/پ ن: مگه چند بار رمز زدن میخواد همش؟  :P
برای sudo اگه زبانه پایانه تون همونی باشه که در اون رمز sudo را زدین و اون زبانه رو نبنید تا ۱۵ دقیقه  sudo دیگه رمز نمیخواد.
« آخرین ویرایش: 08 دی 1402، 09:38 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
منظورتون از رمز نخواد در چه زمینه ای هست؟
رمز نخواستن sudo یا رمز نخواستن موقع ورود به سامانه؟
login manger شما چیست؟
برای اینکه sudo دیگه رمز نخواد از راهنمای زیر  برید.
https://linuxhandbook.com/sudo-without-password/پ ن: مگه چند بار رمز زدن میخواد همش؟  :P
برای sudo اگه زبانه پایانه تون همونی باشه که در اون رمز sudo را زدین و اون زبانه رو نبنید تا ۱۵ دقیقه  sudo دیگه رمز نمیخواد.

در هر زمینه ای.دارم سیستم عامل رو تست میکنم  و لازم هست که با قسمت های مختلف کار کنم.بعضی وقت ها هر 1 دقیقه باید رمز وارد کنم! ](*,)
برای وصل شدن به فل شکن باید رمز وارد کرد ](*,)
 برای قطع کردنش باید رمز وارد کرد  ](*,)
بخوای اب خوری باید رمز وارد کنی. ](*,) اصلا مسخره بازیه
گنو لینوکس رو روی یه هارد320 نصب کردم که هیچی روش نیست و هیچ اهمیتی برام نداره(نه هارد نه هیچ چیز دیگه) نمیدونم چطوری به این نفهم حالی کنم که دم به دقیقه رمز  نخواد
گوگل گفت login manger  مینت  LightDM display manager هست (موقعlogin رمز وارد نمیکنم هیچ وقت )
تو11 سال گذشته 4 بار تلاش کردم گنولینوکس رو جایگزین ویندوز کنم ولی نشد.این بار 5th هست Debian 12

• High Hero Member
  • *
پس یه جای کار شما مشکل داره. دقیق بگید منطور از آزمایش سیستم عامل چیه؟ مثلا چی کار میکنید؟ از چه دستوری استفاده میکنید؟ منظور از فیل .. کدوم فیل .. هست؟
مثلا روی کدوم پرونده ها کار میکنید؟ مالک اون پرونده ها کین؟

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
پس یه جای کار شما مشکل داره. دقیق بگید منطور از آزمایش سیستم عامل چیه؟ مثلا چی کار میکنید؟ از چه دستوری استفاده میکنید؟ منظور از فیل .. کدوم فیل .. هست؟
مثلا روی کدوم پرونده ها کار میکنید؟ مالک اون پرونده ها کین؟
ما وقتی کفش میخریم هم اول میپوشیم ببینیم پا رو اذیت نمیکنه کیفیتش خوبه یا نه. کاربر سیستم عامل رو ازمایش میکنه ببینه میشه مشکلات سیستم عامل (یا هرچیزی که اسمش رو میزاریم) رو حل کرد یا نه؟ آیا قابل اعتماد هست یا نه
میشه برنامه ها رو بدون دردسر روی نصب کرد یا نه؟
ایا چند تا فیل شکن  به درد بخور و بدون دتگ و فنگ وجود داره یا نه
میشه از برنامه های عمومی که همه استفاده میکنن استفاده کرد یا نه ؟ یا حتی باید از نرم افزارهای اوپن سورس مثل free download manager  هم دست بشوریم
فیل نکوری  (دفعه قبل نصب شد ولی ابنبار هرکاری کردم نصب نشد) یعنی فعلا فیل ندارم

• High Hero Member
  • *
همه این کارای بالا رو میشه در سامانه زنده هم آزمایش کرد، باز میگم هیچ کدوم از مشکلات بالا اگه به وجود بیاد ربطی به گنو نداره.
تمامشون یک راه حل اصولی دارن. و راهش حذف و نصب نیست، راه حلش اینکه جست و جو کنید یا در انجمن ها(چه اینجا یا انجمن های انگلیسی) سوال بپرسید، مشکلو پیدا کنید و اون حل کنین.
نقل‌قول
افزارهای اوپن سورس مثل free download manager  هم دست بشوریم
اون انحصاریه برادر. از یه نسخه ای به بعد دیگه عرضش انحصاری شده.
« آخرین ویرایش: 09 دی 1402، 12:00 ق‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه جای کار می لنگه. به صورت پیش‌گزیده توی هر پوسته که رمز رو وارد کنی، تا ۵ دقیقه ازت رمز نمی‌خواد.
در کل هم رمز رو فقط وقتی نیازه وارد کنی که داری یه کاری می‌کنی که نه فقط خودت، که تمام کاربران رایانه رو تحت تأثیر قرار می‌ده.
برای فیلترشکن هم می‌تونی از کاربراتور استفاده کنی که نیازی به دادن رمز و… نداره: https://wiki.ubuntu-ir.org/wiki/Carburetor
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
5 دقیقه کافی نیست. میخوام دیگه پسورد نخواد یا حداقل تا 10 ساعت

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
راحت‌ترین گزینه اینه که رمز کاربر رو بردارید. اینجوری یا رمز پرسیده نمیشه یا اگه پرسیده بشه، لازمه هیچی وارد نکنید و فقط تائید کنید.

برای برداشتن رمز یه کاربر، می‌تونید از دستور passwd به این شکل استفاده کنید:
passwd -d USERNAME
به جای USERNAME، نام کاربری مورد نظر رو بذارید.
در ضمن این دستور باید با دسترسی روت اجرا بشه.  برای اینکار مثلا می‌تونید قبلش sudo بذارید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
دراگون عزیز، به‌نظرت ویرایش sudoers روش بهتری نیست؟
« آخرین ویرایش: 16 دی 1402، 11:55 ق‌ظ توسط آوید! »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فکر کنم اینجوری برنامه‌هایی که از polkit برای احراز هویت استفاده می‌کنند، همچنان رمز بپرسند.
معمولا برنامه‌های گرافیکی اینجوری هستند.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین آوید!

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
البته گمونم اگه مدیر ورود رو هم پیکربندی کرده باشی که رمز نخواد این‌جوری بشه.
چون وقتی خودم این‌کارو کردم -یعنی هم از سودورز و هم مدیر ورود رمز رو برداشتم- هنگام باز کردن کارخواه ماتریکس ازم گذرواژه خواست.
ولی اگه نکرده باشی این‌طوری نمی‌شه (دست کم برای من نشده).
« آخرین ویرایش: 16 دی 1402، 11:57 ق‌ظ توسط آوید! »

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
البته اینکار امنیت رو خیلی کم میکنه
!Its alireza

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
من هم این مشکل رو خیلی وقته دارم و نمیدونم چرا واسش چاره پیدا نمیکنن.
مثلا هر وقت میخوام از فلت‌پک برنامه نصب کنم در صورتی که sudo نزنم رمز رو هر چند ثانیه می‌پرسه.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
البته این مشکل نیست… اگه رمز رو نپرسه یعنی یه مشکلی وجود داره.
برای فلت‌پک هم می‌تونید اون رو با ‪--user‬ اجرا کنید که نیازی به دسترسی ریشه نداشته باشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن