انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب بازی ساز unity در اوبونتو  (دفعات بازدید: 253 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ahmado

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
نصب بازی ساز unity در اوبونتو
« : 18 فروردین 1403، 06:28 ب‌ظ »
سلام دوستان
چند روزه هرچی تلاش میکنم نمیتونم unity رو روی سیستمم اوکی کنم
خواهش میکنم یکی به دادم برسه
چنتا روش از یوتیوب و آپارات نیگا کردم ولی ( طبق معمول ما ایرانیا ) تهش ERORR بود  ;D
کلافم کرده لطفا کمکم کنید
نسخه اوبنتو من 22.04.4 میباشد

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
پاسخ : نصب بازی ساز unity در اوبونتو
« پاسخ #1 : 18 فروردین 1403، 06:54 ب‌ظ »
سلام به دوست عزیز.
اول چرا یونیتی؟ godot که خیلی بهتره
دوم سایت یونیتی باز نمی شود.
سوم مگه پونیتی نسخه ی لینوکس داره؟چهارم اگر می خواهی بازی سازی کنی godot را پیشنهاد
می کنم اگر در godot  به مشکلی بر خوردی به من بگو تا مشکل را حل کنم چون خودم با godot کار می کنم.
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1403، 06:58 ب‌ظ توسط ehsanavy »
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #2 : 18 فروردین 1403، 07:20 ب‌ظ »
آموزش godot (فارسی):https://www.aparat.com/zakate_elm_nashr

سوالی دارید:https://okgames.blog.ir

pdfمی خواهی (البته اگر انگلیسی تو خوبه خودم دارم می خونمش خیلی راضی ام ازش) :https://gamedevacademy.org/wp-content/uploads/2020/07/Godot-Game-Development-for-Beginners.pdf
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
« پاسخ #3 : 19 فروردین 1403، 01:26 ق‌ظ »
نقل‌قول
اول چرا یونیتی؟ godot که خیلی بهتره
سلام دوست عزیز همیشه که نمی‌شه یه دفعه‌ای یه نفر از یک جایگزین استفاده کنه. بنده خدا نمی‌دونم ویدئوپیلر که نخواسته که شما راحت بهش می‌گید مهاجرت کن به یه سمت دیگه. ممکنه کامل کار و حرفه‌ش فعلا این سمتی باشه. کسی که داره به شکل حرفه‌ای الان با یونیتی کار می‌کنه که نمی‌تونه کلا قطع کنه بیاد سمت godot هم نه حتی آنریل. حالا هر چقدر هم می‌خواد بهتر باشه. بله اگه کسی تازه می‌خواد وارد این حیطه بشه بله. بهتر اینه که فعلا وقتی توی نصب یونیتی مشکل داره اون سمتی بهش کمک بشه حالا آدم پیشنهاد می‌کنه که بیا سمت godot چون...
بعدم برای همون تازه‌کار باید شرایطش رو هم در نظر گرفت. ممکنه بخواد توی بازار ایران کار کنه. یا برای مارکت‌های ایرانی بازی بسازه. پرداخت درون‌برنامه‌یی‌های مارکت‌های ایرانی رو چطوری باید با godot پیاده‌سازی کنه؟ بله یه سری افراد میان یه سری ابزار واست درست می‌کنن ولی همون پلاگین‌های رسمی خود مارکت‌ها با کلی مشکل مواجه می‌شن چه برسه به واسط‌ها... اگر برای فان و تفریح می‌خوان ایشون کار بکنن godot خوبه ولی به شکل جدی با شرایط ایران واقعا مناسبه؟
به شخصه با یونیتی خیلی مشکل دارم و ترجیح می‌دم با همون godot کار کنم ولی شرایط چیز دیگه‌ای رو حکم می‌کنه.

نقل‌قول
سوم مگه پونیتی نسخه ی لینوکس داره؟
بله. سازگاری خیلی خوبی هم داره. برای من مشکل خاصی نداشته تا الان.

نقل‌قول
سلام دوستان
چند روزه هرچی تلاش میکنم نمیتونم unity رو روی سیستمم اوکی کنم
خواهش میکنم یکی به دادم برسه
چنتا روش از یوتیوب و آپارات نیگا کردم ولی ( طبق معمول ما ایرانیا ) تهش ERORR بود  ;D
کلافم کرده لطفا کمکم کنید
نسخه اوبنتو من 22.04.4 میباشد
ببینید قطعا برای دانلود و نصب یونیتی نیاز به یه VPN خوب دارید. داشته باشید هیچ کاری نداره نصبش. فقط کافیه unityhub رو نصب کنید. یادم نیست دقیقا به چه شکل ارائه می‌شه. شاید appimage بود نمی‌دونم. اگه توی نصب خود unityhub مشکل داشتید دقیق بگید تا راهنمایی کنم. بعد از نصب فقط کافیه اجرا و نسخه یونیتی مناسبتون رو نصب کنید. همین. اگر پروکسی دارید روی سیستم از proxychain برای اجرای unityhub استفاده کنید تا به راحتی بالا بیاد و مشکلی نداشته باشه.

پ.ن: احتمالا ناظران می‌بندن تاپیک رو چون unity انحصاری است. پیشنهاد بنده هم اینه که اگه برای فان و سرگرمیه یا هدفتون خارج از ایرانه برید سمت جایگزین‌های آزاد مثل همین godot ولی چون انگار خیلی درگیر نصب این بودید دیگه من این ارسال رو انجام دادم.
« آخرین ویرایش: 19 فروردین 1403، 01:29 ق‌ظ توسط sajadspeed »

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #4 : 19 فروردین 1403، 03:18 ق‌ظ »
دوست عزیز من خودم هم با یونیتی کار کردم و هم با godot و هیچ خوبی از یونیتی نه دیدم
یونیتی سرعت پایینی داره حتی چند بار هنگ کرد ولی godot نه دیدم هنگ کنه یا با سرعت پایین
کار کند .

"اگر برای فان و تفریح می‌خوان ایشون کار بکنن godot خوبه ولی به شکل جدی با شرایط ایران واقعا مناسبه؟"
godot  کاملا با شرایط ایران هماهنگ هست :
۱ چون با godot  خروجی همه پلتفرم ها را می شود گرفت.
۲ زبان godot  را می شود فارسی کرد و حتا خود بازی هم می تواند فارسی باشد.
۳ godot نیاز به vpn  هم نداره

برای خرید درون برنامه ای هم می تواند از خرید درون برنامه ای بازار استفاده کنید چون هم امن است و هم ایرانی.

بعد هم فرد معلوم نیست کامل پونیتی بلد یا نه .

ساختن بازی با godot  یک فان یا تفریح نیست اگر این طور فکر می کنید به steam بهتر یک سری بزنید.

اگر هم فرد یونیتی بلد باشه توی godot  هم می شود با سی شارپ هم نوشت.

و مهمترین قسمت اینکه  godot داخل مخازن هست ولی یونیتی در مخازن نیست و ممکنه مشکل ایجاد کند.
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 790
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
« پاسخ #5 : 19 فروردین 1403، 09:00 ق‌ظ »
تا جایی که من کار کردم قبلا اون نسخه ای که برای گنولینوکس از موتور یونیتی عرضه شده نسخه آخرش نیست و برای استفاده از نسخه آخر احتمالا مجبور باشید از wine استفاده کنید .

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 19 فروردین 1403، 12:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز من خودم هم با یونیتی کار کردم و هم با godot و هیچ خوبی از یونیتی نه دیدم
یونیتی سرعت پایینی داره حتی چند بار هنگ کرد ولی godot نه دیدم هنگ کنه یا با سرعت پایین
کار کند .
من اصلا دفاع فنی از یونیتی ندارم. شما بگو godot آخر هر چی موتوربازی‌سازیه که تا الان اومده. بنده صحبتم چیز دیگه‌ایه.

نقل‌قول
"اگر برای فان و تفریح می‌خوان ایشون کار بکنن godot خوبه ولی به شکل جدی با شرایط ایران واقعا مناسبه؟"
فکر کنم مستقیما عرض کردم منظورم از شرایط ایران چیه:
۱. بازار کار
۲. پرداخت‌ها و مشکلات مارکت‌های ایرانی

نقل‌قول
برای خرید درون برنامه ای هم می تواند از خرید درون برنامه ای بازار استفاده کنید چون هم امن است و هم ایرانی.
هیچ پلاگین رسمی از سمت خود کافه بازار برای godot منتشر نشده و احتمال خیلی زیاد حالا حالاها منشتر هم نمی‌شه. چون مشکلات همون پلاگین‌های رسمی خودشون رو هم بهشون اطلاع می‌دیم کلی طول می‌کشه تا فیکس کنن.

نقل‌قول
بعد هم فرد معلوم نیست کامل پونیتی بلد یا نه.
منم نگفتم ایشون کامل بلدن، کلی صحبت کردم بعد گفتم اگر بلد باشن فلان مشکلات و اگر تازه‌کار باشن این شرایط پیش میاد.

نقل‌قول
ساختن بازی با godot  یک فان یا تفریح نیست اگر این طور فکر می کنید به steam بهتر یک سری بزنید.
نه من منظورم این نبود که صرفا فان و تفریجه، اینجا رو یکم بد گفتم. می‌گم با این شرایط اگر می‌خوان صرفا توی ایران کار کنن و جدی هستن توی این زمینه پس godot صرفا برای تفریح برای ایشون مناسب می‌شه. بزار اصلا خیال شما رو راحت بکنم، مرگ بر یونیتی خوبه :) من اصلا کار به کیفیت فنی ندارم چون اصلا توی اون زمینه با اینکه خیلی می‌شه صحبت و مقایسه کرد ولی چون شما یکم ذوق‌زده دارید عمل می‌کنید نمی‌شه نتیچه مناسبی گرفت از این بحث

نقل‌قول
مگه فقط زیانه؟ ده‌ها فاکتور دیگه هست که یه نفر می‌تونه از یه موتوربازی‌ساز برای پیش بردن اهدافش کمک بگیره. پس اگه اینطوریه منم الان ++C بلدم پس برم بدون هیچ مقدمه‌ای پروژه یونتیم رو روی آنریل ادامه بدم، اهوم؟ اگه به قول معروف در حد یه Hello World قراره باشه پروژه که اصلا هیچ اهمیتی نداره طرف با هر چی می‌تونه درست کنه.

نقل‌قول
تا جایی که من کار کردم قبلا اون نسخه ای که برای گنولینوکس از موتور یونیتی عرضه شده نسخه آخرش نیست و برای استفاده از نسخه آخر احتمالا مجبور باشید از wine استفاده کنید.
نه الان مشکلی نداره، آخرین ورژن هست برای گنو/لینوکس.البته آخرین نسخه رو هم که نمی‌خوان همیشه. پروژه اصلیشون باید روی نسخه پایدار باشه، شاید پروژه دیگه‌ای خواستن تست و ران بگیرن آخرین ورژن رو نیاز داشته باشن که اونم هست.

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #7 : 20 فروردین 1403، 04:33 ق‌ظ »
نقل‌قول
فکر کنم مستقیما عرض کردم منظورم از شرایط ایران چیه:
۱. بازار کار
۲. پرداخت‌ها و مشکلات مارکت‌های ایرانی
بازی رو که سر خیابون نمی فروشند که بازار کار مشکل دار باشه
 اگر بازی تولید شده محتوا و کیفیت خوبی داشته باشه حتما فروش
بالای خواهد داشت.بعد هم نیاز نیست بازی رو توی مایکت های ایرانی گذاشتبرای اندروید گوگل پلی هست که گوگل پلی خودش یکی از اسپانرانgodot هست.برای دیگر پلتفرم ها استیم هست.
نقل‌قول
مگه فقط زیانه؟ ده‌ها فاکتور دیگه هست که یه نفر می‌تونه از یه موتوربازی‌ساز برای پیش بردن اهدافش کمک بگیره. پس اگه اینطوریه منم الان ++C بلدم پس برم بدون هیچ مقدمه‌ای پروژه یونتیم رو روی آنریل ادامه بدم، اهوم؟ اگه به قول معروف در حد یه Hello World قراره باشه پروژه که اصلا هیچ اهمیتی نداره طرف با هر چی می‌تونه درست کنه.
یونیتی و godot از نظر کد نویسی خیلی مثل هم اند
فیلم آموزشی  و pdf برای godot آدرس دادم پس فرد می تواند بره یاد بگیره.

یاد گیریش خیلی وقت نمی بره.

« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1403، 04:35 ق‌ظ توسط ehsanavy »
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 20 فروردین 1403، 11:55 ق‌ظ »
نقل‌قول
بازی رو که سر خیابون نمی فروشند که بازار کار مشکل دار باشه
:| دوست عزیز منظور از بازار کار میزان استخدامی و نیاز دیگر شرکت‌هاست به نیروی مربوطه، همه که قرار نیست مستقل بازی‌سازی کنن. اکثر افراد برای استخدام در دیگر شرکت‌ها این کار رو می‌کنند.

نقل‌قول
بعد هم نیاز نیست بازی رو توی مایکت های ایرانی گذاشتبرای اندروید گوگل پلی هست که گوگل پلی خودش یکی از اسپانرانgodot هست.برای دیگر پلتفرم ها استیم هست.
ببخشید  کلا این نشون می‌ده اصلا از روندهای بیزینسی که یه پروژه حتی توی مقیاس کوچیک طی می‌کنه رو اطلاعی ندارید. همه‌ی مسائل فنی نیستند. این هم نیست که اگر بازی کیفیت خوبی داشته باشه حتما فروش می‌ره. خیر! فقط کافیه یکم با ناشران ایرانی حتی خارجی سر و کله بزنید تا متوجه این موضوع بشید یا حتی مسیر همین استدیوهای ایرانی رو بررسی کنید که در شروع به چه شکل با دیوار سخت واقعیت برخورد می‌کنند و تازه متوجه می‌شوند یه بیزینس دولوپری هم انگار نیازشون هست. اصلا ناشر تا الان نمی‌دونستن چیه الان از آب واسشون واجب‌تر می‌شه. اینکه تارگت کاربران از لحاظ سن، جغرافیا، میزان داده‌های قبلی با این نوع بازی به چه شکل است و... نمی‌شه همینطوری بگی من می‌‌رم بازیم رو تو گوگل‌پلی می‌زارم. تارگت شما کاربران داخلی باشن دقیقا گوگل‌پلی چه کمکی می‌تونه به شما بکنه؟ آمیرزا، پسرخوانده، بازی‌هایی که معمولا گلیم‌گیمز منتشر می‌کنه، اینا دقیقا چطور باید توی گوگل‌پلی فعالیت کنن؟ چطور پروموت بشن؟ اصلا وضعیت فیلترینگ و اینا رو هم کاری نداشته باشید، فقط چند تا کمپین ساده بخواید درست بکنید دهنتون صافه اونجا با این وضعیت...

نقل‌قول
یونیتی و godot از نظر کد نویسی خیلی مثل هم اند
فیلم آموزشی  و pdf برای godot آدرس دادم پس فرد می تواند بره یاد بگیره.

یاد گیریش خیلی وقت نمی بره.
حله پس معلومه حالا فعلا شما در اول راه هستید. انشالله چند سالی که کار کردید اون موقع یه دفعه‌ای بخواید سوئیچ کنید یه سمت دیگه‌ای تا متوجه بشید حداقل در ریزکاری‌ها چقدر درگیری خواهید داشت.

آفلاین ehsanavy

• Jr. Member
  • *
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
« پاسخ #9 : 20 فروردین 1403، 01:51 ب‌ظ »
 من الان می خواهم نظر خود فرد ببینم.
بعد در موردش حرف بزنم.
اللهم عجل ولیک الفرج

آفلاین ahmado

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 21 فروردین 1403، 09:39 ب‌ظ »
عرض سلام و ادب خدمت دوستان عزیز آقا احسان و آقا سجاد عزیز
واقعا از نقل قولهایی که از یکدیگه داشتید نهایت استفاده و همچنین مفتخر شدم
درود بر شما و کمال تشکر
عارضم که بنده چند سالی هست دولوپر اندروید استودیو هستم ( جاوا ) که قبلا با ویندوز کار میکردم و چند سالی هست شیفت دادم سمت لینوکس (اوبونتو)
جدیدا میخوام بازی سازی رو شروع کنم که طبق تحقیق هایی که کرده بودم ظاهرا یونیتی رو با توجه به سابقه جاوا بهتر یاد میگیرم
ولی متاسفانه نتونستم یونیتی هاب رو نصب کنم روی اوبونتو
ممنونم واسه معرفی گادات و حتما راجع به گادات تحقیق میکنم
ولی حقیقتا هدف من یاد گیری بازار کار بازی سازی با یونیتی و ارسال رزومه به خارج در آینده بود حالا اگه میدونید بازرا کار گادات در کمپانی های خارجی بهتره ممنون میشم راه و چاه یادگیری و ... رو یادم بدید
ولی اگه یونیتی بهتره واسه بازار کار خارجی ( منظور جذب شدن به کمپانی های بازی سازی خارجی )
ممنون میشم اگه راه نصب یونیتی رو بهم بدید
و چه فیلتر شکنی استفاده کنم  ( زیاد دنبال فیلتر شکن گشتم و متاسفانه پیدا نکردم )
طریقه نصب یونیتی رو هم اگه امانش هست بهم بگید
ایمیل من
ahmadnorizade@gmail.com
ممنونم از وقتی که برای من گزاشتید

آفلاین ahmado

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 21 فروردین 1403، 09:40 ب‌ظ »
آموزش godot (فارسی):https://www.aparat.com/zakate_elm_nashr

سوالی دارید:https://okgames.blog.ir

pdfمی خواهی (البته اگر انگلیسی تو خوبه خودم دارم می خونمش خیلی راضی ام ازش) :https://gamedevacademy.org/wp-content/uploads/2020/07/Godot-Game-Development-for-Beginners.pdf
مرامتو عشقه

آفلاین ahmado

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 21 فروردین 1403، 09:40 ب‌ظ »
کار کند .

قربون مرامت

بعد هم فرد معلوم نیست کامل پونیتی بلد یا نه .

و مهمترین قسمت اینکه  godot داخل مخازن هست ولی یونیتی در مخازن نیست و ممکنه مشکل ایجاد کند.

قربون مرامت

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
« پاسخ #13 : 22 فروردین 1403، 01:46 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی حقیقتا هدف من یاد گیری بازار کار بازی سازی با یونیتی و ارسال رزومه به خارج در آینده بود حالا اگه میدونید بازرا کار گادات در کمپانی های خارجی بهتره ممنون میشم راه و چاه یادگیری و ... رو یادم بدید
اینو من خودم زیاد نمی‌تونم نظری بدم چون دنبال استخدامی توی این زمینه نبودم. ارجاعت می‌دم به سرور دیسکورد Persian Game Jammers:
discord.gg/v5pPNBv
اونجا دیگه پر از آدم‌های با تجربه‌ست.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4775
  • masoft قدیم
« پاسخ #14 : 22 فروردین 1403، 12:32 ب‌ظ »
ولی حقیقتا هدف من یاد گیری بازار کار بازی سازی با یونیتی و ارسال رزومه به خارج در آینده بود
در انتها احتمالا کسی شما رو برای بلد بودن کار با ابزار استخدام نمی‌کنه. باید مبانی رو یاد بگیرید و تجربه کسب کنید، حالا با هر محیطی.