انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چگونه لپ‌تاپم رو نابود کردم؟  (دفعات بازدید: 125 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1258
  • Dr.Code
    • Personal page
چگونه لپ‌تاپم رو نابود کردم؟
« : 25 فروردین 1403، 02:25 ق‌ظ »
سلام ;D
خب... ماجرا از اینجا شروع می‌شه که دنده‌ام میخارید و دوست داشتم لیبره‌بوت رو تست کنم...
پس دست به‌کار شدم و با تلاش‌های زیاد برای لپ‌تاپم بیلدش کردم و نوبت به نصب رسید...
با روش خود لیبره‌بوت نتونستم نصبش کنم، پس از تجربیات نصب کاستوم‌رام روی شیائومی بدون باز کردن بوت‌لودر استفاده کردم.
شاید براتون سوال پیش بیاد که چجوری؟ خب روی گوشی‌های شیائومی زمانایی که حوصله نبود بوت‌لودر رو باز کنم، یه ترفند بود که رام اصلی رو از سایت شیائومی می‌گرفتم و حالت توسعه‌دهنده آپدیترش رو با ۷بار ضربه زدن روی لوگوی MIUI فعال می‌کردم و از منو، انتخاب بسته بروزرسانی آفلاین رو می‌زدم و رام اصلی رو انتخاب می‌کردم، چک کردنش که تموم می‌شد و پیام تایید نصب رو می‌داد، فایل دلخواه برای فلش رو با فایل رام اصلی عوض می‌کردم و تایید می‌کردم تا فایل دلخواه فلش بشه(مطمئن نیستم هنوزم کار می‌کنه یا نه، این برای زمان MIUI11 که کار می‌کرد)
پس منم روی لپ‌تاپم ویندوز ویستا ریختم به همراه درایورهای ایسوس و نرم‌افزار فلش فریمور و همون مراحل رو انجام دادمو بعد ۲بار ری‌استارت دار فانی رو وداع گفت:)
و الان بهش برق که می‌دم فقط لامپ پاورش چشمک کوچولو می‌زنه:(

حالا تا شما یه لیوان آب بخورید من برم Openwrt رو برای مودم با گوشی بیلد کنم:)))

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19517
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : چگونه لپ‌تاپم رو نابود کردم؟
« پاسخ #1 : 25 فروردین 1403، 04:08 ق‌ظ »
لیبره‌بوت باید روی تراشهٔ UEFI فلش بشه. نمی‌شه نرم‌افزاری انجامش داد و باید تراشه رو از مادربرد جدا کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1258
  • Dr.Code
    • Personal page
« پاسخ #2 : 25 فروردین 1403، 04:49 ق‌ظ »
لیبره‌بوت باید روی تراشهٔ UEFI فلش بشه. نمی‌شه نرم‌افزاری انجامش داد و باید تراشه رو از مادربرد جدا کنی.
خب چون در دسترس نبود، دست به همچین خبطی زدم:(
به‌نظرت الان اگه همون کارو بکنم بر می‌گرده؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19517
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 25 فروردین 1403، 05:53 ق‌ظ »
بله
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن