انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۳٫۱۰ منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: انتخاب توزیع  (دفعات بازدید: 136 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
انتخاب توزیع
« : 29 فروردین 1403، 09:17 ق‌ظ »
من اول اوبونتو نصب کردم برای بازی تست نکردم ولی نصب kernel مشکلی نداشت الان توی مینت هنگام نصب kernel خطای possible missing firmware میده و از کارت گرافیک دوم برای بازی استفاده نمی‌کنه توصیه‌ یا راهنمایی در این مورد دارید؟ برای همین قصد نب کوبونتو رو دارم

آفلاین انگلستان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2192
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : انتخاب توزیع
« پاسخ #1 : 29 فروردین 1403، 09:56 ق‌ظ »
شما نصب توزیعو فقط میگید نصب کرنل؟

اون خطا نیست، یه جور اطلاع رسانیه.
خروجی زیر را بزارید.
lshw -C display
الآن مینت نصب نمیشه؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19517
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 29 فروردین 1403، 03:00 ب‌ظ »
کرنل رو مگه شما نصب می‌کنید؟ کرنل بخشی از سیستم‌عامله.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
« پاسخ #3 : 29 فروردین 1403، 03:23 ب‌ظ »
سلام می‌تونید برنامه یا همون بازی که می‌گید رو به اجبار با کارت گرافیک دومتون اجرا کنید. بگید کارت گرافیکت دومتون چیه تا راهنماییتون کنیم. در ضمن معمولا possible missing firmware چیز خاصی نیست ولی بازم متن کاملش رو بزارید تا بررسی کنن دوستان.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 29 فروردین 1403، 07:11 ب‌ظ »
سلام می‌تونید برنامه یا همون بازی که می‌گید رو به اجبار با کارت گرافیک دومتون اجرا کنید. بگید کارت گرافیکت دومتون چیه تا راهنماییتون کنیم. در ضمن معمولا possible missing firmware چیز خاصی نیست ولی بازم متن کاملش رو بزارید تا بررسی کنن دوستان.
لینوکس در کل مثل ویندوز قابلیت سویچ خودکار بین کارت گرافیک داره؟ الان من نمی‌دونم مشکل از مینته یا کارت من یا لینوکس
*-display                 
       description: VGA compatible controller
       product: Stoney [Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics]
       vendor: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI]
       physical id: 1
       bus info: pci@0000:00:01.0
       logical name: /dev/fb0
       version: da
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm pciexpress msi vga_controller bus_master cap_list rom fb
       configuration: depth=32 driver=amdgpu latency=0 resolution=1920,1080
       resources: irq:38 memory:d0000000-dfffffff memory:f0000000-f07fffff ioport:f000(size=256) memory:feb00000-feb3ffff memory:c0000-dffff
  *-display
       description: Display controller
       product: Sun LE [Radeon HD 8550M / R5 M230]
       vendor: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI]
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:01:00.0
       version: 00
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm pciexpress msi bus_master cap_list rom
       configuration: driver=amdgpu latency=0
       resources: irq:40 memory:e0000000-efffffff memory:fea00000-fea3ffff ioport:e000(size=256) memory:fea40000-fea5ffff

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19517
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 30 فروردین 1403، 01:06 ق‌ظ »
خب AMD که مشکلی نداره. درستش هم اینه که کارت گرافیک دوم تا وقتی نگفتید روشن نشه. خود برنامه‌ها (و بازی‌ها) می‌تونن درخواست استفاده از کارت گرافیک دوم رو بدن. البته خودتون هم می‌تونید به اجبار این کار رو بکنید.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 937
« پاسخ #6 : 30 فروردین 1403، 03:01 ب‌ظ »
نقل‌قول
لینوکس در کل مثل ویندوز قابلیت سویچ خودکار بین کارت گرافیک داره؟
آقای بهزادی گفتن، خود برنامه‌ها باید درخواست بدن. طبق تجربه من حداقل روی دبیان با کارت‌گرافیک انویدیا اینجوری نبود. یعنی من آخر مجبور می‌شدم به اجبار برنامه رو با کارت گرافیک دوم اجرا کنم. می‌دونید یه جورایی مثل ویندوز که یه رابط‌کاربری داشته باشه و شما برنامه‌ها رو بتونید توش ادد کنید یا خودکار اضافه بشن رو حداقل من پیدا نکردم برای انویدیا.
نه فکر نکنم اصلا مشکل خاصی شما داشته باشید.
نقل‌قول
الان من نمی‌دونم مشکل از مینته یا کارت من یا لینوکس
مشکل خاصی نداره سیستمتون. همون هر برنامه‌ای رو که می‌خواید اجبارش کنید که از کارت‌گرافیک دومتون استفاده کنه. یه سرچ بکنید میاد واستون. می‌تونید فایل دسکتاپ اون برنامه رو هم تغییر بدید که هر سری نخواید دستور مربوطه را بزنید. راحت دیگه اوکی می‌شه.

آفلاین RasoulM

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 30 فروردین 1403، 06:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
لینوکس در کل مثل ویندوز قابلیت سویچ خودکار بین کارت گرافیک داره؟
آقای بهزادی گفتن، خود برنامه‌ها باید درخواست بدن. طبق تجربه من حداقل روی دبیان با کارت‌گرافیک انویدیا اینجوری نبود. یعنی من آخر مجبور می‌شدم به اجبار برنامه رو با کارت گرافیک دوم اجرا کنم. می‌دونید یه جورایی مثل ویندوز که یه رابط‌کاربری داشته باشه و شما برنامه‌ها رو بتونید توش ادد کنید یا خودکار اضافه بشن رو حداقل من پیدا نکردم برای انویدیا.
نه فکر نکنم اصلا مشکل خاصی شما داشته باشید.
نقل‌قول
الان من نمی‌دونم مشکل از مینته یا کارت من یا لینوکس
مشکل خاصی نداره سیستمتون. همون هر برنامه‌ای رو که می‌خواید اجبارش کنید که از کارت‌گرافیک دومتون استفاده کنه. یه سرچ بکنید میاد واستون. می‌تونید فایل دسکتاپ اون برنامه رو هم تغییر بدید که هر سری نخواید دستور مربوطه را بزنید. راحت دیگه اوکی می‌شه.
گر چه سخت افزار من ان چنان جدید نیست (فکر کنم ۲۰۱۸) و درایور amd هم داره که با لینوکس سازگارتره ولی ظاهرا مشکل از سیستم من و لینوکس هستش چون کارت دوم r5 m420 هستش این که توی اطلاعات درایور 320 نشون میده دلیلش استفاده از درایور قدیمی و ناسزگاریه یا چی؟ نسخه کرنل هم 6.5 هستش