انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل من با نوار عنوان پنجره ها، در لینوکس مینت  (دفعات بازدید: 81 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Hamed Ubuntu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان

بنظر بنده لینوکس مینت یه مشکل طراحی خیلی بزرگ داره و اونم طراحی نوار عنوان برای صفحات یا بهتره بگم پنجره ها هستش

نوار عنوان یا title bar از خود پنجره برنامه جدا هست، من این مسئله رو توی هیچ توزیع دیگه ای تا حالا ندیدم

آیا راه حلی برای رفع این موضوع وجود داره . توی فایرفاکس من اومدم از توی تنظیمات بخش نوار عنوان رو غیرفعال کردم تا درست شد اما این مسئله توی برنامه های دیگه هم هست و من نمیتونم برای هر برنامه جستجو کنم ببینم چطور میشه نوار عنوانش رو غیرفعال کرد

آیا راه حل برای رفع این موضوع بصورت سراسری وجود داره ؟ منظورم از طریق dconf editor یا ابزارهای دیگه هستش؟

واقعا این نوع از نوار عنوان خیلی اذیت کننده هستش مخصوصا برای منی که صفحه مانیتور لپ تاپم خیلی بزرگ نیست و این نوار هم داره بخشی از این صفحه رو میگیره

برای دوستانی دقیقا متوجه نشدن من درباره چی دارم صحبت میکنم

تصویر نوار عنوان در پنجره فایرفاکس رو در بخش پیوست خدمتتون ارسال کردم

تصویر اول نواری هست که بصورت پیش فرض در اکثر پنجره های لینوکس مینت وجود داره

و تصویر دوم نواری هست که من انتظار دارم اینطوری باشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : مشکل من با نوار عنوان پنجره ها، در لینوکس مینت
« پاسخ #1 : 17 اردیبهشت 1403، 06:08 ب‌ظ »
زبان طراحی مینت به این صورته. می تونی از توزیع‌هایی که گنوم خام می‌دن مثل دبیان یا فدورا استفاده کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Hamed Ubuntu

• Newbie
  • *
  • ارسال: 14
« پاسخ #2 : 17 اردیبهشت 1403، 10:32 ب‌ظ »
زبان طراحی مینت به این صورته. می تونی از توزیع‌هایی که گنوم خام می‌دن مثل دبیان یا فدورا استفاده کنی.

خوب این چه زبان طراحی هست؟! :( ، آیا جایی هست که بتونم این موضوع رو به تیم توسعه دهنده گزارش بدم تا بلکه اصلاحش کنن؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19533
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 18 اردیبهشت 1403، 04:36 ب‌ظ »
به تیم توسعه که می‌تونی توی اتاق ماتریکسشون گزارش بدی. ولی با توجه به این که کلّی وقت صرف می‌کنن که چیزها رو این‌شکلی کنن و به نوعی هدفشون اینه، انتظار این رو نداشته باش که از هدفشون دست بکشن. توصیهٔ من استفاده از توزیع‌های بهتر مثل دبیانه که گنوم خام عرضه می‌کنن.
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1403، 04:38 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن