انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بهترین روش برای جذب کاربران گنو/لینوکسی  (دفعات بازدید: 760 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 798
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
درود

ما همیشه سر اینکه گنو درسته یا لینوکس درسته یا نرم افزار آزاد چیه یا ... بحث کردیم اما هیچوقت نگفتیم بهترین روش برای جذب کاربران این دنیای آزاد و زیبا چیه؟؟!
من به یک کلاس برنامه نویسی رفتم که از سیستم عامل من تعجب کرد . گفت چرا ویندوز تو این شکلیه؟
منم در جواب گفتم این ویندوز نیست ولینوکس ( قبلا توضیح دادم چرا میگم لینوکس! پس درخواست اصلاح نکنید! ) هست.
اون به من خندید و گفت تو عهد بوق سیر میکنی!  ](*,) خب هیچی نداشتم بگم و حق هم داشتم چون نمیدونم اصلا باید از چی بگم و از کجا شروع کنم!!!!میخواستم برم یه شخصی سازی فوق العاده انجام بدم که هرکسی ببینه ذوق بکنه! ( احتمالا بهترین روش هم همین بود ولی با جذب  کاربر شاید کمبود برنامه هایی که لازم دارد رو حس بکنه و دوباره برگرده به ویندوز مسخره خودش! )
این شد که تصمیم گرفتم بیام پیش شما بپرسم که چیکار کنم؟؟! چطوری باید کاربران رو به گنو/لینوکس جذب بکنم؟؟ البته میخواستم بهش بگم که دنیای گنو/لینوکس بیشتر برای برنامه نویسی و خیلی بیشتر برای هک و امنیته ولی این حرکت زشتیه و چهره گنو و لینوکس تخریب میشوند! از طرفی نمیخوام کسی دیدگاه منفی و بدی به این دنیای گنو و لینوکسی  داشته باشه >:(
« آخرین ویرایش: 03 تیر 1403، 10:59 ق‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2517
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
بیشتر فکر کنم که داشته مسخرتون میکرده وگرنه آدمی که امروزه اینقدر منگول باشه خیلی کم پیدا میشه. نیازی نیست که حتما کاری کنی که گنو رو نصب کنه، همین که باهاش آشناش هم بکنی کافیه. اول از بدی های ویندوز براش بگو. و البته یه آموزش گنو لینوکسو هم بهش معرفی کن حتما. من آموزش زیر را ترجیح میدم. درضمن هدف گنو لینوکس نیست، هدف نرم افزار آزاده. بعد از آشناییش با گنو لینوکس با نرم افزار آزاد آشناش کن
https://www.aparat.com/nasser4321
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

• Hero Member
  • *
بیشتر فکر کنم که داشته مسخرتون میکرده وگرنه آدمی که امروزه اینقدر منگول باشه خیلی کم پیدا میشه. نیازی نیست که حتما کاری کنی که گنو رو نصب کنه، همین که باهاش آشناش هم بکنی کافیه. اول از بدی های ویندوز براش بگو. و البته یه آموزش گنو لینوکسو هم بهش معرفی کن حتما. من آموزش زیر را ترجیح میدم. درضمن هدف گنو لینوکس نیست، هدف نرم افزار آزاده. بعد از آشناییش با گنو لینوکس با نرم افزار آزاد آشناش کن
https://www.aparat.com/nasser4321
پیشنهاد مطلوبیه.اینکار میکنم.تازه با کامپایلر جی سی سی هم خیلی مشکل داشت! البته یه سری تفاوت ها هم بود. حسابی رو اعصابش بود مخصوصا اون لحظه ایی که میخواست تو ادیتور vim ( nvim  )  شروع به تایپ بکنه.
بعدش بهم گفت که چرا وی اس کد نداری؟! منم در جواب ایرادات وی اس کد رو گفتم و اون هم تقریبا قبول کرد. اما این به من بر میخوره که چرا باید همچین حرفی به سیستم عامل من بزنه؟!
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
به نظرم اگه بحثش شد می‌تونی تو چند کلمه توضیح بدی و بگی برن خودشون تو اینترنت جستجو کنن. ولی کلا بهتره تبلیغ نکنی و سرت تو کار خودت باشه.

• Hero Member
  • *
به نظرم اگه بحثش شد می‌تونی تو چند کلمه توضیح بدی و بگی برن خودشون تو اینترنت جستجو کنن. ولی کلا بهتره تبلیغ نکنی و سرت تو کار خودت باشه.
تبلیغ کار بدی نیست ولی فردا دوباره قرار ببینمش میخوام در مورد شخصی سازی و فایروال ها حرف بزنم
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین ehsanavy

• Full Member
  • *
  • ارسال: 179
  • okgames.blog.ir
    • okgames.blog.ir
می تونی از امنیت صحبت کنی.
چون خیلی از کاربر های ویندوز
مشکل امنیتی رو خیلی دیدن و هی
ویندوز شون رو می پرونن.
اللهم عجل ولیک الفرج

• Hero Member
  • *
می تونی از امنیت صحبت کنی.
چون خیلی از کاربر های ویندوز
مشکل امنیتی رو خیلی دیدن و هی
ویندوز شون رو می پرونن.
آره درسته ولی میخوام در کنارش از مدیریت حافظه هم بگم
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19654
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : بهترین روش برای جذب کاربران گنو/لینوکسی
« پاسخ #7 : 02 امرداد 1403، 11:46 ق‌ظ »
نیازی به کاری برای جذب نیست. همین که ببینن چه‌طور کارهاتون رو خیلی راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌دید، خودش بهترین تبلیغه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1410
  • Dr.Code
    • My website
پاسخ : بهترین روش برای جذب کاربران گنو/لینوکسی
« پاسخ #8 : 02 امرداد 1403، 12:59 ب‌ظ »
نیازی به کاری برای جذب نیست. همین که ببینن چه‌طور کارهاتون رو خیلی راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌دید، خودش بهترین تبلیغه.
موافقم! من برای هر کسی که گنو ریختم، برگشت به مک یا ویندوز.
ولی تو این مدت که تبلیغ نکردم، با همین دیدن‌های دوستام، نماگرفت‌هایی که دادم و از این جور کارها، ۱۲نفر رو جذب کردم.