انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: افزایش اندازه پارتیشن root  (دفعات بازدید: 1493 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 798
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
پاسخ : افزایش اندازه پارتیشن root
« پاسخ #30 : 18 تیر 1403، 09:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
ولی قابلیت شخصی سازیش به اندازه آرچ نیست  [/size]

چه ربطی داره؟ :/
شما میزکار و ویم و هر نرم‌افزار دیگه‌ای که داشته باشید می‌تونید روی دبیان هم کانفیگش کنید.
وابسطه به توزیع نیست اصلاً.

نه اصلا اینطور نیست من نتونستم کی دی ای پلاسما و هایپر لند رو روی ابونتو نتظیم بکنم اصلا کار نکرد ولی الان اینجا با خیال راحت دارم هایپر لند رو بالا میارم و تنظیم میکنم
امروز هم یک مورد جالب برام پیش اومد وقتی که میخواستم فلش رو قابل بوت بکنم.
اول با ونتوی پیش رفتم و ونتوی رو داخل فلش فرمت کردم و بعد فایل ایزو آرچ رو داخل فلش ریختم ولی اصلا برای من بوت نمیشد!! و کلا کار نمیکرد حتی وارد صفحه UEFI  هم میشدم و همه چیز رو تنظیم میکردم ولی بالا نیومد.
اما بعد با rufus دقیقا همینکار رو کردم وبالا اومد! به هیچ عنوان نمیخوام تبلیغ بکنم ولی خب برای من خیلی عجیبه از طرفی چند وقت پیش جی پارتد زنده رو با ونتوی تو خود آرچ قبل از اینکه امروز دوباره بشنیم نصبش کنم بالا آوردم!
« آخرین ویرایش: 18 تیر 1403، 09:59 ب‌ظ توسط learner:~$ »
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2517
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #31 : 18 تیر 1403، 10:15 ب‌ظ »
نقل‌قول
نه اصلا اینطور نیست من نتونستم کی دی ای پلاسما و هایپر لند رو روی ابونتو نتظیم بکنم اصلا کار نکرد ولی الان اینجا با خیال راحت دارم هایپر لند رو بالا میارم و تنظیم میکنم
بسته‌ی meta-kde رو در اوبونتو نصب کنید و ببینید همه چیزو داره
اون بخاطره اینکه همه‌ی اجزاء KDE را نصب نکرده بودید، میزکار ها بخش های زیادی دارن و هر بخشم یه بسته‌ی جدا و تنظیمات اون بخش ها هم در بسته‌های مختلفن
وقتی در زمان نصب توزیع میزکار KDE نصب میشه باعث میشه بسیاری از بخش میزکار نصب بشن و بسیاری از تنظیمات و ویژگی های میزکارم قابل دسترس باشه.

نقل‌قول
اول با ونتوی پیش رفتم و ونتوی رو داخل فلش فرمت کردم و بعد فایل ایزو آرچ......
واضحه که در این مورد هم یه جارو اشتباه رفتید.
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

• Hero Member
  • *
« پاسخ #32 : 18 تیر 1403، 11:25 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیر قبول ندارم نحوه راه اندازی همشون یکسانه
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1410
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #33 : 19 تیر 1403، 01:47 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی قابلیت شخصی سازیش به اندازه آرچ نیست 

چه ربطی داره؟ :/
شما میزکار و ویم و هر نرم‌افزار دیگه‌ای که داشته باشید می‌تونید روی دبیان هم کانفیگش کنید.
وابسطه به توزیع نیست اصلاً.

امروز هم یک مورد جالب برام پیش اومد وقتی که میخواستم فلش رو قابل بوت بکنم.
اول با ونتوی پیش رفتم و ونتوی رو داخل فلش فرمت کردم و بعد فایل ایزو آرچ رو داخل فلش ریختم ولی اصلا برای من بوت نمیشد!! و کلا کار نمیکرد حتی وارد صفحه UEFI  هم میشدم و همه چیز رو تنظیم میکردم ولی بالا نیومد.
اما بعد با rufus دقیقا همینکار رو کردم وبالا اومد! به هیچ عنوان نمیخوام تبلیغ بکنم ولی خب برای من خیلی عجیبه از طرفی چند وقت پیش جی پارتد زنده رو با ونتوی تو خود آرچ قبل از اینکه امروز دوباره بشنیم نصبش کنم بالا آوردم!
اوبونتو خودش یکی از داغون‌ترین توزیع‌های گنوئه!
توصیه‌ی من اینه که هر توزیعی که می‌خواید نصب کنید، با همون میزکاری که استفاده می‌کنید یا بدون میزکار نصبش کنید. نصب چند میزکار با هم اختلال ایجاد می‌کنه.
ونتوی مشکل زیاد داره. پیشنهادم dd هست.
dd bs=4M if=path/to/archlinux-version-x86_64.iso of=/dev/disk/by-id/usb-My_flash_drive conv=fsync oflag=direct status=progressتوی ویکی‌آرچ اشاره کرده که برای ونتوی۱.۰.۹۸ به بالا باید روی حالت گراب۲ بوت کنید.
https://wiki.archlinux.org/title/USB_flash_installation_medium#:~:text=binAUR.-,Note,-%3A%20In%20Ventoy

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
« پاسخ #34 : 19 تیر 1403، 03:29 ق‌ظ »
نقل‌قول
این باگ علت اش اینه که نوع تنطیم roots تو ایزوی آرچ عوض شده و با ونتوی کار نمیکنه. باید صبر کنید این مشکل رفع شه.

• Hero Member
  • *
« پاسخ #35 : 19 تیر 1403، 08:40 ب‌ظ »
نقل‌قول
این باگ علت اش اینه که نوع تنطیم roots تو ایزوی آرچ عوض شده و با ونتوی کار نمیکنه. باید صبر کنید این مشکل رفع شه.
دیگه دیره  ;D سیستم عامل رو ریختم و شخصی سازیش هم کردم ایشالا سری بعد :)
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
« پاسخ #36 : 20 تیر 1403، 01:43 ق‌ظ »
نقل‌قول
ولی قابلیت شخصی سازیش به اندازه آرچ نیست
فکر کنم دو تا مفهوم را دارید با هم اشتباه می‌گیرید. قضیه شخصی‌سازی (کاستومایز کردن) با پیکربندی (کانفیگ کردن) فرق دارد. شخصی‌سازی یک مورد سلیقه‌ای است و تو چیزهایی مثل محیط دستکتاپ و... معنا دارد ولی پیکربندی معمولا  تو تنظیمات سیستم و ... در امر شخصی‌سازی فرقی بین دبیان و آرچ‌لینوکس وجود ندارد، اصلا شاید بهتر باشد بگوییم چنین مقایسه‌ای کاملا غلط است (این مقایسه بهتر است بین کی‌دی‌ای پلاسما و گنوم انجام بشود نه آرچ‌لینوکس و دبیان). اما در مسئله پیکربندی: دبیان یک توزیع کانفیگ‌‌شده (عالی به نظر شخصی‌ام) است و آرچ‌لینوکس توزیعی که باید بشینی خودت کانفیگش کنی، ولی نکته‌ای که وجود دارد این است که مک‌او‌اس هم یک سیستم‌عامل کانفیگ‌شده مثل دبیان است با این فرق که در دبیان شما دسترسی روت دارید می‌توانید بسته به نیاز همه چیز را تغییر دهید ولی در مک‌او‌اس خیر.
آرچ‌لینوکس یک مشت لگو جلوی شما می‌ریزد و می‌گوید بشین یه ماشین بساز. دبیان یه بنز ساخته شده با لگو جلو‌ات می‌گذارد و می‌گوید اگر دوستش نداشتی می‌توانی تغییرش بدی. مک‌اواس همان بنز رو می‌گذارد جلوات فقط لگوهایش با چسب قطره‌ای به هم چسبیده‌اند (نمی‌توانی تغییرش بدی).
~

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
« پاسخ #37 : 20 تیر 1403، 08:14 ق‌ظ »
نه. تو مک او اس هم دسترسی روت هست.

آفلاین abc

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
« پاسخ #38 : 20 تیر 1403، 10:02 ق‌ظ »
نقل‌قول
نه. تو مک او اس هم دسترسی روت هست.
نمی‌دونستم -- ممنون از اطلاعتون. تو ویندوز یه جورایی هست ولی نه خیلی سر راست ولی فکر می‌کردم تو مک نباشه. پس تصور اشتباهی داشتم.
~

• Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 20 تیر 1403، 10:53 ق‌ظ »
من منظورم همون شخصی سازی بود و فکر نمیکنم چیزی غیر از این گفته باشم؟ از طرفی در آرچ ما AUR  داریم که خیلی خوبه ولی بحث ما نیست.
----
تویه ویندوز رو نمیدونم ولی قرار شد sudo  رو به ویندوز اضافه بکنندو ولی فکر کنم هنوز خبری نشده
مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.