انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کارهای تکمیلی که پس از نصب اوبونتو ۱۰.۱۰ انجام میدهم  (دفعات بازدید: 2640 بار)

0 کاربر و 8 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sajjad Baroodkoo

• Badjoker
  • گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 625
  • Linux means FREEDOM
    • Deviant Art Gallery
شما بعد از نصب اوبونتو ۱۰.۱۰ چه کردید؟ چه بسته‌های اضافی رو نصب کردید و کار این بسته‌ها چیه؟ چه تنظیماتی انجام دادید تا سیستمتون بهتر بشه و بیشتر ازش لذت ببرید؟
این مقاله ی جذاب رو بخونید و اگر دوست داشتید ترجمه کنید تا بقیه ی دوستان هم ازش استفاده کنند :)

http://www.omgubuntu.co.uk/2010/10/10-things-to-do-after-installing-ubuntu-10-10-maverick-meerkat/
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
سلام
ممنون بابت لینک
به نظر بنده همه کار رو گردن یه نفر نندازید و هر بخشی رو یه نفر در عرض 3 دقیقه ترجمه کنه و بگذاره  ;)
من قسمت اول رو ترجمه کردم ولی دست و پا شکسته چون خیلی تند تند شد  ;D منتظر قسمت های بعدیش هم هستیم  ;)

درود
خب ما اوبونتو 10.10 رو برای اینکه خودمون رو به روز نگه داریم دانلود کردیم و با شتاب هرچه تمام تر نصبش کردیم ، خب حالا چه کنیم ؟

1 . اجرای مدیریت بروز رسانی (Update Manager )
شما آخرین نسخه اوبونتو رو دانلود و نصب کردید ولی این بدین منظور نیست که بروز رسانی ها و وصله های سیستمی در انتظار شما نباشند ;) پس مطمئن شوید که مدیریت بروز رسانی را اجرا کنید ( اگر قبلاً اینکار را انجام نداده‌اید ) و در نتیجه شما از داشتن آخرین بروز رسانی ها لذت و منفعت  ببرید ;)

2 : فعال کردن راه انداز سه بعدی گرافیک و حالشو بردن ;)
اگه می‌خواهید افکت های پیشرفته دسکتاپ از جمله کامبیز ( 3d Cube, wobbly windows  ) را داشته باشید بایستی راه انداز رسمی کارت گرافیک خودتون رو نصب و فعال کنید
بایستی اوبونتو به صورت خودکار گرافیک شما را تشخیص داده و به شما پیغام موجود بودن راه انداز سه بعدی را بدهد ، خب اگر شما آیکون ‘circuit board’  را در بالای پنل خود مشاهده کردید ، معطل نکنید و روش کلیک کنید ;)
اگه اوبونتو نتونست تشخیص بده که گرافیکتون چیه صبور باشید و به صورت دستی ‘hardware configuration tool’  را از منوی System > Preferences menu اجرا  کنید
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1389، 12:03 ب‌ظ توسط eMan »
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین mintman

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
hardware configuration tool’ من که همچین گزینه ای توی منوها پیدا نکردم
منم خیلی دست پا شکسته قسمت سوم رو ترجمه کردم
۳- تنظیم هماهنگ ساز  فایل 'Ubuntu One'
'Ubuntu One' برای تمامی کاربران ابونتو ۲ گیگ فضای ذخیره اصلاعات مجانی به صورت آنلاین تأمین میکنه اون اجازه میده تا از  فایهای مهم ٬ 'bookmarks' ها ٬ راهنما های ساده برنامه‌های گنوم و لیست تماس برنامه 'Evolution'همچنین هر فایل و یا پوشه دیگر که شما می خواهید پشتیبان گرفته و هماهنگسازی کنید.
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1389، 11:08 ق‌ظ توسط mintman »

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
بابا بجای ترجمه ملت رو تشفیق به استفاده انگلیسی کنین!
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین Roozbeh Shafiee

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1260
  • Be Free
    • Roozbeh Shafiee Personal Home Page

اگه قرار بود تشویق به استفاده از زبان انگلیسی بشه دیگه چه نیازی به این فروم و این سایت بود ؟ فروم رسمی اوبونتو کافی بود....

همه مثل شما زبان انگلیسی‌‌شون خوب نیست....
Cloud Infrastructure and Virtualization Architect

Roozbeh Shafiee Home Page : http://RoozbehShafiee.Com

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • Guess who's back?
زبان من در حد بابا دمپایی و کفش داد هستش!
منظور من اگه دوستان به استفاده از منابع خالص عادت کنن خیلی بروز تر میمونن تا اینکه همه چیز هلو برو تو گلو باشه!
این سایت هم قرار نیست از شیر آدمیزاد تا شیر آدمیزاد بزار واسه ملت که!

آفلاین solook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
بابا حالا گیر نده بذار کارشون رو بکنن بچه  ;)

هرکی دوست داره خودش بره انگلیسی یاد بگیره بعد بره با منابع اصیل سروکله بزنه  :D

آفلاین sampady

• Full Member
  • *
  • ارسال: 138
  • سجاد حیدری-یه تازه کار!

باهات موافقم
ولی همه انگلیسی رو بلد نیستن اونم در سطحی که هم ترجمه کنن هم بفهمن!!!

من خودم ترجیح میدم از انگلیسی استفاده کنم چون حداقل ۲ تا کلمه جدید یاد میگیرم!!!

زبان من در حد بابا دمپایی و کفش داد هستش!
منظور من اگه دوستان به استفاده از منابع خالص عادت کنن خیلی بروز تر میمونن تا اینکه همه چیز هلو برو تو گلو باشه!
این سایت هم قرار نیست از شیر آدمیزاد تا شیر آدمیزاد بزار واسه ملت که!

نه نباید اینقدر بزاره ولی باید
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد بزاره برای املت
یه تازه کار

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • Guess who's back?

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
پاسخ به: کارهای تکمیلی که پس از نصب اوبونتو ۱
« پاسخ #9 : 07 آبان 1389، 12:54 ب‌ظ »
از شیر مرغ تا جون آدمیزاد بزاره برای املت

اُملت؟!!

یعنی اینا مواد لازم برای درست کردن املت هست؟! عجب املتی بشه این!
« آخرین ویرایش: 07 آبان 1389، 12:58 ب‌ظ توسط Pyruzan »

آفلاین AliRezaiMi

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1073
بنده که فقط دارم رفع باگ میکنم !!! انصافا خیلی مشکل داشت این نسخه. بازم صد رحمت به 10.04.
آپدیت هم که ماشاالله به حد کافی و وافی  هست !! دیشب ۲۰M و امروز ۶۰M !!

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
پاسخ به: کارهای تکمیلی که پس از نصب اوبونتو ۱
« پاسخ #11 : 11 آبان 1389، 02:06 ب‌ظ »
دوستان عزیز من هم قسمت ۴ و ۵ رو میذارم تا در اول شروع کارم در این فروم یه دستی در مطالب داشته باشیم:
قسمت ۴:

۴.نصب Ubuntu Tweak و زندگی آسان تر!!!
ubuntu Tweak مکانی برای مدریت و نصب نرم افزار های تکمیلی و اضافه، تنظیمات مربوط به میز کار (مثل قرار دادن کنترل های پنجره ها در سمت راست و مشخص کردن این که کدوم آیکن ها باشن و کدوم ها حذف بشن)و قرار دادن سیستم در بهترین حالت عملکرد با استفاده از امکانات System cleaning که در این برنامه گنجانده شده.

کلماتی که ممکنه یه کم با دید شخصی ترجمشون کردم:
One stop shop: a single place where you can find everything you need, usually found in different places
tip-top shape:of the very best kind <the doctor told me I was in tip-top shape

قسمت ۵:
۵.بازدید از قسمت Software Center و یافتن برنامه های بسیار عالی
یه سایز مشخص مطمئنان واسه همه افراد مناسب نیستش، بنابر این اگه شما میخواید نرم افزاری مثل VLC رو اضافه کنید، یا این که دوست دارید نرم افزار رقیب Photoshop یعنی Gimp رو نصب کنید و یا اینکه یه سری بازی عالی رو بازی کنید، جایی غیر از Software Center که از Application Menu قابل دسترسی هستش، دنبال اونا نگردید.

همه چیز با یک کلیک نصب میشن، پس شروع کنید به جست و جو، و یادتون نره که قسمت جالب و جدید Featured Applications رو هم یه نگاهی بندازید.

دوستان به نظر من همه قسمت ها که تموم شدن، تو پست اول جمع آوری بشن.
همگی موفق باشید
« آخرین ویرایش: 11 آبان 1389، 02:10 ب‌ظ توسط Aref.Ariyapour »
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین عادل

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 41
سلام
ممنون بابت لینک
به نظر بنده همه کار رو گردن یه نفر نندازید و هر بخشی رو یه نفر در عرض 3 دقیقه ترجمه کنه و بگذاره  ;)
من قسمت اول رو ترجمه کردم ولی دست و پا شکسته چون خیلی تند تند شد  ;D منتظر قسمت های بعدیش هم هستیم  ;)

درود
خب ما اوبونتو 10.10 رو برای اینکه خودمون رو به روز نگه داریم دانلود کردیم و با شتاب هرچه تمام تر نصبش کردیم ، خب حالا چه کنیم ؟

1 . اجرای مدیریت بروز رسانی (Update Manager )
شما آخرین نسخه اوبونتو رو دانلود و نصب کردید ولی این بدین منظور نیست که بروز رسانی ها و وصله های سیستمی در انتظار شما نباشند ;) پس مطمئن شوید که مدیریت بروز رسانی را اجرا کنید ( اگر قبلاً اینکار را انجام نداده‌اید ) و در نتیجه شما از داشتن آخرین بروز رسانی ها لذت و منفعت  ببرید ;)

2 : فعال کردن راه انداز سه بعدی گرافیک و حالشو بردن ;)
اگه می‌خواهید افکت های پیشرفته دسکتاپ از جمله کامبیز ( 3d Cube, wobbly windows  ) را داشته باشید بایستی راه انداز رسمی کارت گرافیک خودتون رو نصب و فعال کنید
بایستی اوبونتو به صورت خودکار گرافیک شما را تشخیص داده و به شما پیغام موجود بودن راه انداز سه بعدی را بدهد ، خب اگر شما آیکون ‘circuit board’  را در بالای پنل خود مشاهده کردید ، معطل نکنید و روش کلیک کنید ;)
اگه اوبونتو نتونست تشخیص بده که گرافیکتون چیه صبور باشید و به صورت دستی ‘hardware configuration tool’  را از منوی System > Preferences menu اجرا  کنید

گزینه hardware configuration tool رو پیدا نمی کنم!
آنقدر شكست ميخورم تا راه شكست دادن را بياموزم!

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
گزینه hardware configuration tool رو پیدا نمی کنم!
احتمالا طرف که اینو نشته (‌متن اصلی رو میگم نه خودمو ) 10.10 نداشته   ;D
حالا شما دنبال یه چیز مشابه بگرد
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید