انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ubuntu 24.04  (دفعات بازدید: 178 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Armin.FL

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
ubuntu 24.04
« : 28 شهریور 1403، 09:58 ق‌ظ »
سلام
موقه نصب اوبونتو 24.04از طریق فلش به صورت uefi وقتی فلش رو میخواد بخونه این ارور رو میده :

Initramfs unpacking failed: invalid magic at start of compressed archive

مجبورم سیستم رو ریستارت کنم ، در ورژن های قبلی این مشکل نیست ، ولی در این ورژن به اضافه توزیع های مربوط مثل کوبونتو یا نسخه ی آخر مینت این مشکل رو دارم ، چندین بار ایزو رو دانلود کرد و با ابزار مختلف اقدام به ساخت فلش کردم مثل etcher یا برنامه داخلی ساخت فلش در اوبونتو و مینت ، همچنان مشکل پا برجاست Help me!

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1255
پاسخ : ubuntu 24.04
« پاسخ #1 : 28 شهریور 1403، 11:14 ق‌ظ »
از صحت فیزیکی و قالب بندی صحیح رسانهٔ نصب (USB flash memory) مطمئن شوید.

از ونتوی برای ساخت رسانهٔ نصب استفاده کنید.

آفلاین Armin.FL

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 28 شهریور 1403، 11:24 ق‌ظ »
از صحت فیزیکی و قالب بندی صحیح رسانهٔ نصب (USB flash memory) مطمئن شوید.

از ونتوی برای ساخت رسانهٔ نصب استفاده کنید.

با همین فلش نسخه های قدیمی تر به راحتی نصب میشن ، در مورد صحت فایل چندین بار دانلود کردم از سایت خود اوبونتو و کوبونتو و لینوکس مینت و فقط با آخرین ورژن مشکل داره

آنلاین esmaeelE

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 1255
« پاسخ #3 : 29 شهریور 1403، 09:24 ق‌ظ »
با همین فلش نسخه های قدیمی تر به راحتی نصب میشن ، در مورد صحت فایل چندین بار دانلود کردم از سایت خود اوبونتو و کوبونتو و لینوکس مینت و فقط با آخرین ورژن مشکل داره

دریافت چند بارهٔ یک پرونده از اینترنت دلیلی بر یکپارچگی و درستی‌اش نیست.

نقل‌قول
از ویکی صفحهٔ نصب اوبونتو

طبق راهنمای پایگاه وب اوبونتو و بررسی Checksum، از درستی پروندهٔ دریافتی مطمئن شوید.

برای ساخت رسانهٔ نصب در حال حاضر ونتوی ساده‌ترین روند را دارد. در صورت پایداری مشکل با ونتوی آن وقت می‌تونیم مشکل را بیشتر بررسی کنیم.

بسیاری از مشکلاتی در نصب‌های اینچنینی دیدم به دلیل عملکرد نامناسب رسانه‌ساز بوده.

از طرف دیگه شما با ونتوی می‌تونید نه فقط از آن iso که روی حافظهٔ فلش دارید بلکه از پرونده‌های iso موجود روی هارد برای راه‌اندازی سامانه بهره ببرید.

به این شکل می‌تونید هر چند تا iso که خواستید را بررسی کنید.

آفلاین Armin.FL

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 29 شهریور 1403، 11:18 ق‌ظ »

دریافت چند بارهٔ یک پرونده از اینترنت دلیلی بر یکپارچگی و درستی‌اش نیست.

نقل‌قول
از ویکی صفحهٔ نصب اوبونتو

طبق راهنمای پایگاه وب اوبونتو و بررسی Checksum، از درستی پروندهٔ دریافتی مطمئن شوید.

مدل جواب دادنت منو یاد پشتیبانی اینترنت میندازه، زنگ میزنی بهشون میگی نت خرابه ، فقط یه جواب دارن ، میگن یا مودم رو یه بار خاموش روشن کن یا ریست فکتوری کن ، بابا جان منی که زنگ زدم عقلم رسیده قبلش ده بار این کارا رو انجام دادم جواب نگرفتم ، این یه مشکل از کرنل هست که واسه سیستم های نسبتا قدیمی به صورت رندوم اتفاق افتاده ، جاهای دیگه هم گفتن ولی هنوز رفع نشده ، بهترین راه فعلا اینه به صورت legacy نصب کنم بعد بوت رو به صورت دستی efi نصب کنم، فعلا جواب دیگه ای پیدا نکردم