انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گوشی های دارای سيستم عامل گنو/لينوکس  (دفعات بازدید: 11598 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
باسلام
لطفا چندتا تلفن همراه معرفی کنید که دارای سیستم عامل گنو/لینوکس باشند ؟
باسپاس
الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
Nokia N900
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین m0si

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 411
Bebakhshid k fingilish minevisam.
Gushihaye ba os android.
Mese htc. Sony ericsson. Samsung ya ...
Nokia n900 k fek konam os meaco dare.
Bazi az gushihaye motorolla mese a1200

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
سلام؛

عملا ما گوشی که با سیستم عامل گنو / لینوکس عرضه شود نداریم، البته گوشی هایی موجود هستند که از لینوکس به عنوان هسته بهره می برند مثل گوشی های تحت آندروید گوگل، گوشی های تحت Maemo  نوکیا و همچنین پروژه ی MeeGo که تلفیق پروژه های Maemo نوکیا و موبلین اینتل می باشد و به زودی اولین تلفن تحت MeeGo نیز معرفی خواهد شد. همینطور برخی گوشی های موتورلا مانند A1200 و برخی دیگر نیز از لینوکس به عنوان هسته ی سیستم عامل استفاده کرده اند.
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...

آفلاین Alir3z4

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 750
  • Guess who's back?
سلام؛

عملا ما گوشی که با سیستم عامل گنو / لینوکس عرضه شود نداریم، البته گوشی هایی موجود هستند که از لینوکس به عنوان هسته بهره می برند مثل گوشی های تحت آندروید گوگل، گوشی های تحت Maemo  نوکیا و همچنین پروژه ی MeeGo که تلفیق پروژه های Maemo نوکیا و موبلین اینتل می باشد و به زودی اولین تلفن تحت MeeGo نیز معرفی خواهد شد. همینطور برخی گوشی های موتورلا مانند A1200 و برخی دیگر نیز از لینوکس به عنوان هسته ی سیستم عامل استفاده کرده اند.

به این میگن اکسپرس موبایل
یه مرد هیچوقت زمین نمیخوره...

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
فکر کنم در واقع میشه embedded linux

http://elinux.org/Embedded_Linux_Distributions
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
سلام؛

عملا ما گوشی که با سیستم عامل گنو / لینوکس عرضه شود نداریم، البته گوشی هایی موجود هستند که از لینوکس به عنوان هسته بهره می برند مثل گوشی های تحت آندروید گوگل، گوشی های تحت Maemo  نوکیا و همچنین پروژه ی MeeGo که تلفیق پروژه های Maemo نوکیا و موبلین اینتل می باشد و به زودی اولین تلفن تحت MeeGo نیز معرفی خواهد شد. همینطور برخی گوشی های موتورلا مانند A1200 و برخی دیگر نیز از لینوکس به عنوان هسته ی سیستم عامل استفاده کرده اند.

درود

علت اینکه GNU\linux مطرح میشه اینه که لینوکس در کنار پروژه هایی از گنو میشه این سیستم عاملی که ما استفاده می کنیم
نمی خوام وارد این بحث بشم که اسم گنو/لینوکیس برای چی و چرا؟ و بحث های دیگه ای که در این مورد هست و آیا درست هست یا نه

فقط چون جمله شما معنیش این میشه که کرنل لینوکس رو گرفتند و بدون استفاده از پروژه های گنو این محصولات رو درست کردن ( چون تاکید دارید ) می خواستم بگم اینطور نیست
خیلی از کتاب خانه ها و محصولات پروژه گنو در این سیستم عامل های موبایل مورد استفاده قرار گرفته و نمیشه نام گنو رو از این سیستم عامل ها حذف کرد

بازم می گم فقط این به خاطر یادآوری وجود محصولات پروژه گنو در این محصولات بود و نمی خوام بحث اینکه گنو و لینوکس و..... رو پیش بیارم

البته فکر می کنم بیشتر می خواستید بگید این سیستم با توزیع های پلتفرم x86 , x64 متفاوت هست که در این شکی نیست :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
سلام؛

عملا ما گوشی که با سیستم عامل گنو / لینوکس عرضه شود نداریم، البته گوشی هایی موجود هستند که از لینوکس به عنوان هسته بهره می برند مثل گوشی های تحت آندروید گوگل، گوشی های تحت Maemo  نوکیا و همچنین پروژه ی MeeGo که تلفیق پروژه های Maemo نوکیا و موبلین اینتل می باشد و به زودی اولین تلفن تحت MeeGo نیز معرفی خواهد شد. همینطور برخی گوشی های موتورلا مانند A1200 و برخی دیگر نیز از لینوکس به عنوان هسته ی سیستم عامل استفاده کرده اند.

درود

علت اینکه GNU\linux مطرح میشه اینه که لینوکس در کنار پروژه هایی از گنو میشه این سیستم عاملی که ما استفاده می کنیم
نمی خوام وارد این بحث بشم که اسم گنو/لینوکیس برای چی و چرا؟ و بحث های دیگه ای که در این مورد هست و آیا درست هست یا نه

فقط چون جمله شما معنیش این میشه که کرنل لینوکس رو گرفتند و بدون استفاده از پروژه های گنو این محصولات رو درست کردن ( چون تاکید دارید ) می خواستم بگم اینطور نیست
خیلی از کتاب خانه ها و محصولات پروژه گنو در این سیستم عامل های موبایل مورد استفاده قرار گرفته و نمیشه نام گنو رو از این سیستم عامل ها حذف کرد

بازم می گم فقط این به خاطر یادآوری وجود محصولات پروژه گنو در این محصولات بود و نمی خوام بحث اینکه گنو و لینوکس و..... رو پیش بیارم

البته فکر می کنم بیشتر می خواستید بگید این سیستم با توزیع های پلتفرم x86 , x64 متفاوت هست که در این شکی نیست :)

1+

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
ممنون آقا کرگدن منم اشتباه فکر می کردم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین silica

• Full Member
  • *
باسلام
دوستانی که تجربه کار با گوشیها تحت سیستم عامل گنو/لینوکس را دارند لطفا درباره گوشیهاشون و تجربه کار با آن و علت خوب یا بد بودنش را بیشتر توضیح دهند .
باسپاس

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
باسلام
دوستانی که تجربه کار با گوشیها تحت سیستم عامل گنو/لینوکس را دارند لطفا درباره گوشیهاشون و تجربه کار با آن و علت خوب یا بد بودنش را بیشتر توضیح دهند .
باسپاس

قبلا در این تاپکی یک نظر سنجی شده بود (در مورد سیستم عامل های موبایل )

http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,14408.0.html

درود

من تقریباً یک روز n900 دستم بوده و همچنین htc legend هم برادرم داره که باهاش کار کردم ( ولی خودم به شخصه پاکت پیسی ها رو بدون اینترنت به درد نخور می دونم و گوشی ساده رو ترجیح می دم )

آندرواید سیستم عامل فوق العاده ای هست و انقدر قشنگ کار کرده که شما بسیار راحت می تونید باهاش کار کنید
ورژن 2.1 روش نصب هست و آپدیت جدید برای این گوشی نیومده
مشکلاتش هم مولتی تسک نبودن هست و یک سری مشکل در شبکه AD-HOC هست که رفع خواهد شد
برنامه همراهش ( که در کامپیوتر نصب میشه ) بسیار ضعیف هست

از نظر برنامه های گوشی بسیار تنوع زیادی داره و احساس کمبودی نخواهید کرد ( برای کاربران معمولی گوشی و یا حتی کسانی که زیاد باهاش کار می کنن)
در کل سیستم عاملیه که شما رو به هیچ عنوان اذیت نمی کنه و از کار کردن باهاش لذت می برید

یک سری محدود سازی هایی هم داره که مثلاً دسترسی روت و یا تریمنال ندارید ( که به اصطلاح غلط با root کردن گوشی ) می تونید دسترسی روت هم داشته باشید و کمی شما رو از اینکه دارید با یک سیستم عامل لینوکس بیس کار می کنید دور می کنه

در مورد میمو من چون فقط یک روز باهاش کار کردم نمی تونم دقیق نظر بردم ولی به نظر نرم افزار های کمتری داشت ولی اکثراً نرم افزار ها پورت شده از توزیع های لینوکس پرترفدار و کامل
راحت به ترمینال دسترسی داشتید و می تونسیتید با ترمینال سیستم رو آپدیت کنید :)

این سیستم عامل هم بسیار خوب و راحت و با افکت های زیبایی بود
ولی پیچیدگی ( حالت لینوکسی خودمون :) ) رو بیشتر میشه توش حس کرد و لذت زیادی داره

به نظرم با سخت افزار های جدید تر و همچنین با همکاری تیم اینتل که این پروژه رو مشترک توسعه می دن ، میشه در آینده انتظار بیشتری ازش داشت :)

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
من قصد خرید گوشی دارم . بین N97 و HTC HD2 موندم. بخوام برای نصب گنو/لینوکس استفاده کنم ، HTC جواب میده ؟

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
من قصد خرید گوشی دارم . بین N97 و HTC HD2 موندم. بخوام برای نصب گنو/لینوکس استفاده کنم ، HTC جواب میده ؟

سلام؛

HTC جواب میده چون یکی از طرفداران آندروید هست. با یک جستجو در گوگل به لیست بلند بالایی از سایتها بر می خورید که اموزش نصب آندورید رو روی HD2 قرار دادند.

نوکیا ان 97 که خوش سیمبیان هست و فکر نمی کنم قابل نصب باشه، اگر هم روزی نصب شد مطمئن باشید بسیاری از سخت افزار های ان97 قابل نصب نخواهند بود.

اما با استفاده از NIT Droid می تونید اندروید رو روی گوشی های N900 , N810 نصب کنید. که بنا بر اخبار رسیده با سخت افزار این گوشی ها سازگاری کاملی داره.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
باسلام
میخوام یه گوشی نوکیا n900 بخرم لطفا کسانی که تجربه کار با این گوشی را دارند درباره مزایا و معایب این گوشی توضیح بدن .
یه عیبی که از این گوشی شنیدم شارژ باطریش زود تمام میشه . آیا این موضوع صحت داره و راهی برای رفع آن هست ؟
ممنون

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
باسلام
میخوام یه گوشی نوکیا n900 بخرم لطفا کسانی که تجربه کار با این گوشی را دارند درباره مزایا و معایب این گوشی توضیح بدن .
یه عیبی که از این گوشی شنیدم شارژ باطریش زود تمام میشه . آیا این موضوع صحت داره و راهی برای رفع آن هست ؟
ممنون

درسته.
پول N900 ندید. گوشی Android بگیرید.