انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک برای پیدا کردن یه توزیع مناسب کامپیوترهای قدیمی  (دفعات بازدید: 6438 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
پاپی را من آزموده ام بخوبی و تندی کار میکند
http://puppylinuxnews.org/home/lucid-puppy-511-release/?category=home/lucid-puppy-511-release/
پاپی رو رویه چه سیستمی تست کردین?

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام پاپی روی هر جایی نصب می شه حتی من شنیدم که روی ntfs هم نصب می شه درواقع فقط کافیه که مثلا گراب ۲ رو نصب کنید بعد فایل ایزوی پاپی رو بوت کنید ساده ترین راه برای نصب هر چیزی! منتها فکر نکنم که پاپی بدرد این دوستمون بخوره چون اصلا مجموعه ی اداری پیش فرضش مناسب نیست
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاپی را بر روی دستگاهی با ۱۲۸ مگابایت حافظه آزموده ام . گمانم نردیک ۶۴ مگابایت یا کمتر حافظه میبرد . فارسی هم پشتیبانی میکند . درباره ی نرم افزار دفتری هم نسخه ی سبکی دارد و اگر کار پیچیده ای انجام نمیدهید کار شما را راه می اندازد
البته lucid puppy با اوبونتو ۱۰٫۰۴ سازگار است و حتی در مخازنش نرم افزار های  ۱۰٫۰۴ در دسترس است ( اپن آفیس و فایرفاکس و VLC و دیگر نرم افزارهای کاربردی )
۱۲۸ مگابایت بیشتر نیست . بارگیری و بالا آوردن آن بر روی دستگاهتان زمان آنچنان نمیبرد . اگر اینترنت درستی ندارید نشانیتان را با پیغام خصوصی بفرستید برایتان پست کنم

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
البته لوسید پاپی برپایه ی اوبونتو هست نه فقط سازگار با اون پاپی به صورت پیشفرض اگه رم به اندازه ی کافی باشه خودش رو روی رم کپی میکنه و میتونی سی دی رو در بیاری ولی اگه رم بهالندازه ی کافی نباشه از روی سی دی خودش رو اجرا می کنه البته ۲۵۶ مگ رم خیلی زیاده (من خودم تا چند ماه پیش با ۲۵۶ مگ رم kde4 اجرا می کردم) اگه طرفای ما باشی(سبزوار)من می تونم برات بیارم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
سلام
البته لوسید پاپی برپایه ی اوبونتو هست نه فقط سازگار با اون پاپی به صورت پیشفرض اگه رم به اندازه ی کافی باشه خودش رو روی رم کپی میکنه و میتونی سی دی رو در بیاری ولی اگه رم بهالندازه ی کافی نباشه از روی سی دی خودش رو اجرا می کنه البته ۲۵۶ مگ رم خیلی زیاده (من خودم تا چند ماه پیش با ۲۵۶ مگ رم kde4 اجرا می کردم) اگه طرفای ما باشی(سبزوار)من می تونم برات بیارم
پاپی را بر روی دستگاهی با ۱۲۸ مگابایت حافظه آزموده ام . گمانم نردیک ۶۴ مگابایت یا کمتر حافظه میبرد . فارسی هم پشتیبانی میکند . درباره ی نرم افزار دفتری هم نسخه ی سبکی دارد و اگر کار پیچیده ای انجام نمیدهید کار شما را راه می اندازد
البته lucid puppy با اوبونتو ۱۰٫۰۴ سازگار است و حتی در مخازنش نرم افزار های  ۱۰٫۰۴ در دسترس است ( اپن آفیس و فایرفاکس و VLC و دیگر نرم افزارهای کاربردی )
۱۲۸ مگابایت بیشتر نیست . بارگیری و بالا آوردن آن بر روی دستگاهتان زمان آنچنان نمیبرد . اگر اینترنت درستی ندارید نشانیتان را با پیغام خصوصی بفرستید برایتان پست کنم
چه مرامی!!!
ممنون از لطفتون.من 8گیگ حجم دانلود رایگان در ماه دارم که ماه پیش فقط 200 مگش رو استفاده کردم :D
اسلکس رو قبلنا استفاده کرده بودم ولی به خاطر توصیه مسلم رفتم تو نخش بیشتر.
عجب عجوبه ایه.روش maple 13 نصب شد طوری که انگار داشتم starcalc رو تو اوبونتو نصب میکردم.حیرت زده شدم در حد تیم ملی.روی درایو fat نصبش کردم که خوبم کار میکرد.کلا عالی بود.میرم سراغ اپن آفیس روش نصب کردن.وسوسه شدم رو لپتاپ خودمم داشته باشمش. :-X

آفلاین sampady

• Full Member
  • *
  • ارسال: 138
  • سجاد حیدری-یه تازه کار!
چرا زوبونتو یا لوبونتو رو استفاده نمی کنی؟

xubuntu.org
lubuntu.org
یه تازه کار

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی

xubuntu.org
lubuntu.org
زوبونتو رو که اصلا حرفشو نزن.اصلا سبک نیست.اسمش اونجوری در رفته.
لوبونتو هم کلا خوب جواب نمیده.اگه اوبونتویی که از بیس روش فلاکس باکس یا اپن باکس یا چنین چیزایی بود یافتین خبر بدین.این دوتاکه شما گفتین خوب نیستن جناب استعداد درخشان عزیز ;)

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind

xubuntu.org
lubuntu.org
زوبونتو رو که اصلا حرفشو نزن.اصلا سبک نیست.اسمش اونجوری در رفته.
لوبونتو هم کلا خوب جواب نمیده.اگه اوبونتویی که از بیس روش فلاکس باکس یا اپن باکس یا چنین چیزایی بود یافتین خبر بدین.این دوتاکه شما گفتین خوب نیستن جناب استعداد درخشان عزیز ;)
همون پاپی از هم بهتره من خودم رو سیتم با ۲۵۶ مگ رم و یه cpu  مال احد احمد شاه داشتم می خواستم شونش کنم بره روش نصب کردم سیستم رو زنده کرد! عالیه عالی نصب کن نصب می شه!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین einstein

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 46
    • Repair Specialty Mobile
puppy بسیار عالیه \\:D/
روی یک سیستم با مشخصات
cpu:Duron 600mhz
ram:128sd
جواب داد

آفلاین eju

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
من این لوبونتو رو نصب کردم البته آخرین نسخه اش رو، چه چیزش جالب نیست یا با چه قسمتیش مشکل داشتید؟
و درنهایت کدوم از این نسخه های سبک رو استفاده کردید/می‌کنید؟
lubuntu
http://lubuntu.net/
 عالی است!
نه لوبونتو خوب نیست.جالب جواب نمیده .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاپی خیلی خوب کار می‌کنه، ولی اقرار کنید که برای کاربرد روزمره اصلا مناسب نیست. بهترین توزیعی که من روی کامپیوترهای قدیمی نصب کردم و ازش استفاده می‌کنم لوبونتو هست که خیلی هم خوب جواب می‌ده حتا در بسیاری از موارد بهتر از پاپی
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن