انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

من با سی دی های رایگان اوبونتو چه می کنم؟

پس از نصب، اصل یا کپی آن را به دیگران می دهم
هرگز اصل آن را به دیگران نمی بخشم و کپی هم نمی کنم

نویسنده موضوع: من با سی دی های رایگان اوبونتو چه می کنم؟  (دفعات بازدید: 15722 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
نمی‌دونم چرا جدیداً همه در حال جنگ با همدیگه هستن! نمی‌تونیم چهار کلمه بحث منظقی بدون اهانت بکنیم؟
سوم هم آنکه به طور معمول دیدگاه های جهان سومی همین است که شما دارید شما آن پرورویی را می بینید و هزینه ها و پست و مصرف سی دی و انرژی و مانند این اما مدیران یک شرکت که برای کار خود برنامه دارند جنبه تبلیغات و افزایش سهم در بازار را در نظر می گیرند.
چهارم این که هر کس در برابر آنچه انجام می دهد باید پاسخگو باشد شما اگر با ارسال سی دی ها مخالف هستید آن را سفارش ندهید.
پنجم هم این که موضوع تاپیک این است: من با سی دی های رایگان اوبونتو چه می کنم؟  پرسشی نشده که آیا شما موافق ارسال رایگان سی دی هستید یا خیر؟ هنوز یاد نگرفته اید که به جای سفسطه و مغلطه گری به آن چه پرسیده شده پاسخ دهید و هم سو با موضوع دیدگاه خود را بگویید؟
این «جهان سومی» که فرمودید، یکی از دلایل عقب موندن جهان سوم همین «مصرف‌گرایی» هست.
اما «افزایش سهم بازار»، بهتره بدونید شرکت کانونیکال هنوز به سود خالص نرسیده!! یعنی سرمایه‌گذارش تا الآن به اون اندازه‌ای که خرج کرده، سود نکرده!! (گرچه برنامه‌نویس‌ها و کارمندانش حقوق می‌گیرن)
در مورد «تبلیغ»!! تبلیغ همیشه برای افراد ناآگاه هست. کسی که توی این انجمن عضو شده و چندصد ارسال داره، فکر نمی‌کنم نیازی به تبلیغ داشته باشه! اما ظاهراً خیلی کاربران قدیمی (و کسانی که قبلاً لینوکس رو به عنوان سیستم‌عامل اصلی‌شون انتخاب کردن) دوست دارن برای خودشون هم تبلیغ کنن! البته افرادی مثل جادی هم هستن که می‌خوان با توزیع این سیدی‌ها برای دیگران تبلیغ کنن که این خوبه، ولی این تبلیغ رو میشه خیلی کم‌هزینه‌تر انجام داد (خودمون رایت کنیم با لیبل، که خوشبختانه فروشگاه‌هایی توی تهران و مشهد هستن که با لیبل خوشگل رایت کنن)

در ضمن، برام عجیبه که کسانی هستند که اصرار بر کپی نکردن cd یا image اوبونتو داشته باشن!! در حالیکه خود تولید‌کنندگان تشویق به کپی کردنش کردن. و گزینه‌های این نظرسنجی کلاً یه مقدار غیرعادی به نظر می‌رسه! در ضمن شما خودتون توی ارسال اول نوشتید «آیا به این عمل انتقادی دارید؟» خب من هم انتقادم رو در مورد «ارسال سیدی رایگان» و بیشتر از اون «سفارش دادن سیدی رایگان» گفتم.

« آخرین ویرایش: 14 اسفند 1389، 10:07 ق‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
نمی‌دونم چرا جدیداً همه در حال جنگ با همدیگه هستن! نمی‌تونیم چهار کلمه بحث منظقی بدون اهانت بکنیم؟
سوم هم آنکه به طور معمول دیدگاه های جهان سومی همین است که شما دارید شما آن پرورویی را می بینید و هزینه ها و پست و مصرف سی دی و انرژی و مانند این اما مدیران یک شرکت که برای کار خود برنامه دارند جنبه تبلیغات و افزایش سهم در بازار را در نظر می گیرند.
چهارم این که هر کس در برابر آنچه انجام می دهد باید پاسخگو باشد شما اگر با ارسال سی دی ها مخالف هستید آن را سفارش ندهید.
پنجم هم این که موضوع تاپیک این است: من با سی دی های رایگان اوبونتو چه می کنم؟  پرسشی نشده که آیا شما موافق ارسال رایگان سی دی هستید یا خیر؟ هنوز یاد نگرفته اید که به جای سفسطه و مغلطه گری به آن چه پرسیده شده پاسخ دهید و هم سو با موضوع دیدگاه خود را بگویید؟
این «جهان سومی» که فرمودید، یکی از دلایل عقب موندن جهان سوم همین «مصرف‌گرایی» هست.
اما «افزایش سهم بازار»، بهتره بدونید شرکت کانونیکال هنوز به سود خالص نرسیده!! یعنی سرمایه‌گذارش تا الآن به اون اندازه‌ای که خرج کرده، سود نکرده!! (گرچه برنامه‌نویس‌ها و کارمندانش حقوق می‌گیرن)
در مورد «تبلیغ»!! تبلیغ همیشه برای افراد ناآگاه هست. کسی که توی این انجمن عضو شده و چندصد ارسال داره، فکر نمی‌کنم نیازی به تبلیغ داشته باشه! اما ظاهراً خیلی کاربران قدیمی (و کسانی که قبلاً لینوکس رو به عنوان سیستم‌عامل اصلی‌شون انتخاب کردن) دوست دارن برای خودشون هم تبلیغ کنن! البته افرادی مثل جادی هم هستن که می‌خوان با توزیع این سیدی‌ها برای دیگران تبلیغ کنن که این خوبه، ولی این تبلیغ رو میشه خیلی کم‌هزینه‌تر انجام داد (خودمون رایت کنیم با لیبل، که خوشبختانه فروشگاه‌هایی توی تهران و مشهد هستن که با لیبل خوشگل رایت کنن)

در ضمن، برام عجیبه که کسانی هستند که اصرار بر کپی نکردن cd یا image اوبونتو داشته باشن!! در حالیکه خود تولید‌کنندگان تشویق به کپی کردنش کردن. و گزینه‌های این نظرسنجی کلاً یه مقدار غیرعادی به نظر می‌رسه! در ضمن شما خودتون توی ارسال اول نوشتید «آیا به این عمل انتقادی دارید؟» خب من هم انتقادم رو در مورد «ارسال سیدی رایگان» و بیشتر از اون «سفارش دادن سیدی رایگان» گفتم.
اگر هدف از دریافت سی دی ها بحث تبلیغاتی اوبونتو باشد هیچ گونه مصرف گرایی صورت نگرفته است. درباره هزینه رایت و توزیع این سی دی ها به طور حتم برنامه مدونی در شرکت وجود دارد که براساس آن تا به امروز ارسال سی دی ها به طور منظم انجام می شود پس شرکت هنوز به این سیاست خود اعتقاد دارد. این مورد به اخلاق مصرف کننده برمی گردد که به پیشنهاد شرکت مبنی بر کپی و توزیع محصول عمل نماید. درباره ضرر دهی شرکت کنونیکال هم بهتر است یک لینک معتبر ارایه دهید.
درباره انتقادها از آنجا که همان گونه که گفتم بی شک در پس این ماجرا تفکری هست باور دارم که این کار می تواند همچنان مانند گذشته ادامه یابد و از آن جا که شرکت برای سفارش سی دی ها محدودیت هایی قرار داده است دیگر اخلاق مصرف کننده است که حکم می کند اگر تنها مصرف شخصی است از سفارش سی دی های بیشتر خودداری نماید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
اگر هدف از دریافت سی دی ها بحث تبلیغاتی اوبونتو باشد هیچ گونه مصرف گرایی صورت نگرفته است. درباره هزینه رایت و توزیع این سی دی ها به طور حتم برنامه مدونی در شرکت وجود دارد که براساس آن تا به امروز ارسال سی دی ها به طور منظم انجام می شود پس شرکت هنوز به این سیاست خود اعتقاد دارد. این مورد به اخلاق مصرف کننده برمی گردد که به پیشنهاد شرکت مبنی بر کپی و توزیع محصول عمل نماید. درباره ضرر دهی شرکت کنونیکال هم بهتر است یک لینک معتبر ارایه دهید.
درباره انتقادها از آنجا که همان گونه که گفتم بی شک در پس این ماجرا تفکری هست باور دارم که این کار می تواند همچنان مانند گذشته ادامه یابد و از آن جا که شرکت برای سفارش سی دی ها محدودیت هایی قرار داده است دیگر اخلاق مصرف کننده است که حکم می کند اگر تنها مصرف شخصی است از سفارش سی دی های بیشتر خودداری نماید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Canonical_Ltd
In a Guardian interview in May 2008, Mark Shuttleworth said that the Canonical business model was service provision and explained that Canonical was not yet close to profitability
گفته شاید تا ۳ تا ۵ سال دیگه به سود برسیم! (یعنی ممکنه سال ۲۰۱۱ به سود برسن) اما چجوری؟؟؟ آیا اخبار رو دنبال می‌کنید؟
« آخرین ویرایش: 15 اسفند 1389، 09:25 ق‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
اولش از یاهو پول گرفت تا جستجوگر پیش‌فرض فایرفاکس رو یاهو بذاره (بجای گوگل). که بعدش با اعتراض کاربران مواجه شد و دوباره برش گردوند به گوگل.
اینم از قضیهٔ banshee و آمازون (ظاهراً به توسعه‌دهنده‌های banshee پول داده که پشتیبانی از amzon store رو توش حذف کنن، تا کانونیکال خودش ازUbuntu  One music store پول دربیاره (بجای اینکه پولش نصیب بنیاد گنوم بشه!)
به نظر من اگه ارسال سیدی رایگان نداشت، و این سیاست‌های عجیب و غریب (که بعضاً مسائل فنی رو فدا می‌کنه) رو کنار می‌گذاشت، بهتر بود.

http://www.theregister.co.uk/2010/01/27/ubuntiu_bags_google_for_yahoo_search/
http://www.zdnet.com/blog/open-source/canonical-banshee-agree-to-disagree/8345
http://www.h-online.com/open/news/item/Canonical-to-disable-GNOME-donations-in-Banshee-1191615.html
http://www.networkworld.com/community/node/71460
« آخرین ویرایش: 15 اسفند 1389، 09:40 ق‌ظ توسط سعید رسولی (ilius) »

lomion

• مهمان
متاسفانه بازم باید قفل بشه. دوستان احترام همدیگر رو نگه دارن. :(