انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با sudo و ماندن در صفحه لوگین(حل شد )  (دفعات بازدید: 1760 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
سیستم رو امروز بعد چند روز خاموش کردم و وقتی دوباره روشن کردم دیدم که سیستم میره تو ترمینال یه ریست کردم دیدم یه سری چیزا می نویسه تو کنسول و رو یه خط نوشت initfs:   (البته مطمئن نیستم همین بوده ) بعد هیچ دستوری نمی شد اجرا کرد
 دوباره ریست کردم  :) از طریق recovery mode اومدم ، رفتم تو روت دیدم اونجا تو کنسول کاری نمی شه کرد و دستور رو با sudo هم نمیشه اجرا کرد میگه که sudo و ...  read only هستن از تو سوزه اومدم و کل درایو اوبونتو رو با chmod -R 777 /dev/disk  تغییر دسترسی دادم  ](*,)
دوباره اومدم تو اوبونتو تا صفحه لوگین می اومد ولی اونجا هیچ عکس العملی نشون نمیداد  یعنی در حقیقت وسط کادر اسم یوزرم هست که نه روش میشه کلیک کرد نه میشه یوزر عوض کرد نه کادری واسه وارد کردن پسورد اومدم  gdm  رو خاموش کنم  تو کنسول بعد که با روت لوگین کردم gdm  رو روشن کنم
نوشت
sudo : must be setuid rootرفتم دوباره از ریکاوری مود یه یوزر جدید تعریف کردم شاید با اون درست شه اما وقتی دوباره رفتم توی اوبونتو ( کنسول ) با su نمی شد دستورات روت رو اجرا کرد می نوشت
su
setgid : no valid sudoers sources found , quiting
حالا هم که از طریق ریکاوری مود >> روت لوگین کردم  چند تا مشکل هست
1 - دستورات sudo رو وقتی میزنم میگه :
sudo: /etc/sudoers.d/README is mode 0777, should be 0440
>>> /etc/sudoers: /etc/sudoers.d/README near line 23 <<<
sudo: parse error in /etc/sudoers near line 23
sudo: no valid sudoers sources found, quitting
2 - می خوام یوزر دیفالت رو از طریق gdmsetup عوض کنم ولی موقعی که اجرا می کنم گزینه آن لاک کار نمی کنه وقتی هم از طریق ترمینال اجرا می کنم اینو می نویسه
root@moham:~# gdmsetup

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Error calling GetSoundEnabled(): The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Error calling GetFaceBrowserEnabled(): The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Error calling GetValue('daemon/TimedLoginEnable'): The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Error calling GetValue('daemon/TimedLoginDelay'): The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files
** (gdmsetup:1786): DEBUG: init delay=30
** (gdmsetup:1786): DEBUG: "/usr/share/xsessions/une-guest-restricted.desktop" is hidden or contains non-executable TryExec program

** (gdmsetup:1786): DEBUG: "/usr/share/xsessions/une-efl-guest-restricted.desktop" is hidden or contains non-executable TryExec program

** (gdmsetup:1786): DEBUG: "/usr/share/xsessions/guest-restricted.desktop" is hidden or contains non-executable TryExec program

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Error calling GetValue('daemon/DefaultSession'): The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Init default session found:'(null)'
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Failed to identify the current session: The permission of the setuid helper is not correct

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Unable to find users: no seat-id found
** (gdmsetup:1786): DEBUG: GdmUserManager: explicitly skipping user: nobody
** (gdmsetup:1786): DEBUG: GdmUserManager: user icon changed
** (gdmsetup:1786): DEBUG: adding monitor for '/home/moham/.face'
** (gdmsetup:1786): DEBUG: GdmUserManager: user icon changed
** (gdmsetup:1786): DEBUG: adding monitor for '/home/moham1/.face'
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Getting list of sessions for user 1001
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Failed to find sessions for user: The permission of the setuid helper is not correct
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Getting list of sessions for user 1000
** (gdmsetup:1786): DEBUG: Failed to find sessions for user: The permission of the setuid helper is not correct

** (gdmsetup:1786): WARNING **: Failed to unlock: The name org.gnome.DisplayManager was not provided by any .service files
3 - برای اینکه یوزر خودمو بصورت دیفالت یوزر روت قرار بدم باید چیکار کنم یا برای اینکه عوض اش کنم تو محیط متنی  ](*,)
 :'( (من عقل ام خط نمی ده  :D چیکار کنم )
اینم فایل sudoers
# /etc/sudoers
#
# This file MUST be edited with the 'visudo' command as root.
#
# See the man page for details on how to write a sudoers file.
#

Defaults env_reset

# Host alias specification

# User alias specification

# Cmnd alias specification

# User privilege specification
root ALL=(ALL) ALL

# Allow members of group sudo to execute any command
# (Note that later entries override this, so you might need to move
# it further down)
%sudo ALL=(ALL) ALL
#
#includedir /etc/sudoers.d

# Members of the admin group may gain root privileges
%admin ALL=(ALL) ALL
یه سری مشکل دیگه هم بعد ریستارت بوجود اومده که اگه بگم یه رمان میشه  ;D
« آخرین ویرایش: 12 آبان 1389، 08:33 ق‌ظ توسط moham unix »
درسته که درست نیست ولی درست نیست که بگیم درسته.

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
پاسخ به: مشکل با sudo و ماندن در صفحه لوگین
« پاسخ #1 : 09 آبان 1389، 12:37 ب‌ظ »
کسی نیست ب داد ما برسه !؟

آفلاین mumbojumbo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #2 : 10 آبان 1389، 11:44 ق‌ظ »
سلام
من اوبونتو نسخه 8.04 رو در wvware نصب کردم. وقتی وارد ترمینال می شوم و یک دستور می نویسم. رمز عبور می خواد که هر چی رو صفحه تایپ می کنم هیچی تایپ نمی شه. مشکل از چیه که رمز عبور تایپ نمی شه؟ امیدوارم کسی باشه که جواب من رو بده.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #3 : 10 آبان 1389، 09:24 ب‌ظ »
سلام
من اوبونتو نسخه 8.04 رو در wvware نصب کردم. وقتی وارد ترمینال می شوم و یک دستور می نویسم. رمز عبور می خواد که هر چی رو صفحه تایپ می کنم هیچی تایپ نمی شه. مشکل از چیه که رمز عبور تایپ نمی شه؟ امیدوارم کسی باشه که جواب من رو بده.
احتمالا انتظار دارید که مثل فایرفاکس و گنوم (گرافیکی) ستاره نشون بده. ولی اینطور نیست. توی ترمینال موقع گرفتن پسورد چیزی نشون داده نمیشه. شما اصلا به مونیتور نگاه نکنید. پسورد رو تایپ کنید و اینتر بزنید.

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
« پاسخ #4 : 10 آبان 1389، 11:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
از تو سوزه اومدم و کل درایو اوبونتو رو با chmod -R 777 /dev/disk  تغییر دسترسی دادم  Brick Wall
:o این چه حرکته غیره ورزشی بود انجام دادی! فکر نکنم امیدی باشه.
راه حلی که به ذهنم می‌رسه اینه که اجازه دسترسی همه درایو رو بزاری 644 بعد شاخه home/ کاربری خودت رو بزار 744 بعد لوگین کنن ببین درست شده. اگه فایده نداشت فکر کنم تنها راه این باشه که از فایل‌های مهمت بک‌آپ بگیری و از اول نصب کنی!

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #5 : 11 آبان 1389، 10:50 ق‌ظ »
نقل‌قول
از تو سوزه اومدم و کل درایو اوبونتو رو با chmod -R 777 /dev/disk  تغییر دسترسی دادم  Brick Wall
:o این چه حرکته غیره ورزشی بود انجام دادی! فکر نکنم امیدی باشه.
راه حلی که به ذهنم می‌رسه اینه که اجازه دسترسی همه درایو رو بزاری 644 بعد شاخه home/ کاربری خودت رو بزار 744 بعد لوگین کنن ببین درست شده. اگه فایده نداشت فکر کنم تنها راه این باشه که از فایل‌های مهمت بک‌آپ بگیری و از اول نصب کنی!
نچ! امیدی نیست! سیستم به فنا رفته! تنها راه همون راه دومه!
پرمیشن home/ و حتی usr/ رو شاید بشه درست کرد ولی پرمیشن etc/ رو بعید می‌دونم بشه درست کرد!!

آفلاین mumbojumbo

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #6 : 11 آبان 1389، 02:08 ب‌ظ »
سلام
احتمالا انتظار دارید که مثل فایرفاکس و گنوم (گرافیکی) ستاره نشون بده. ولی اینطور نیست. توی ترمینال موقع گرفتن پسورد چیزی نشون داده نمیشه. شما اصلا به مونیتور نگاه نکنید. پسورد رو تایپ کنید و اینتر بزنید.

بسیار سپاسگذارم.

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
همون راه دوم رو انتخاب کردیم ، البته فعلا slackware نصب کردم ببینم خدا چی می خواد اگه gprs  توش رو بیارم همین جا می مونم  :D

آفلاین heresh

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 968
همون راه دوم رو انتخاب کردیم ، البته فعلا slackware نصب کردم ببینم خدا چی می خواد اگه gprs  توش رو بیارم همین جا می مونم  :D

اگه منظورت استفاده از gprs موبایل هستش، اینجا رو بخون. تو این روش با استفاده از بلوتوث می‌شه از gprs مبایل استفاده کرد و چون تحت ترمیناله تو هر توزیعی به راحتی میشه ازش استفاده کرد.