انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گروه کاربران نرم افزارهای آزاد در استان قم  (دفعات بازدید: 15604 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
مباحث به اینجا منتقل شدند!

اگه دوستان میخوان بگن این بحث تکراری هست، بنا به درخواست دوستان قرار شد که یه بحث جدید برای این موضوع ایجاد بشه. هر در حال !

حدود یک ماه و نیمی از شروع به کار رسمی FSUG (گروه کاربران نرم افزار آزاد) در تهران میگذره و چند هفته ای هم هست که ایده ی ایجاد گروهی برای کاربران نرم افزارهای آزاد در استان قم مطرح شده

پس از پست ها و نظرات جمعی از دوستان با هم فکری آقای مهدی پیشگوی به عنوان پیشکسوت، قرار شد اولین جلسه برای آشنایی کاربران و شروع به کار این جمع رو ترتیب بدیم!

البته هنوز قرار بر این نیست که هیچ اسمی براش بگذاریم و برای این که محدود به سیستم عامل (یا شاید باید خواند محیط عامل) خاصی بشیم، قرار شد دوستانی که در قم کاربر و یا علاقه مند به نرم افزارهای آزاد هستند برای اولین بار روز پنج شنبه به تاریخ 13 آبان ماه 1389 در دفتر یکی از دوستان واقع در صفاییه دور هم جمع بشیم.

شرکت برای دوستانی که کاربر یک نرم افزار آزاد هستند و یا علاقه مند هستند آزاده ! فقط اگر قصد حضور دارید، به آقای محمدی با پیامکی به شماره 09356235358 اطلاع بدید

دو نکته رو در نظر بگیرید:
1. آقای مهدی پیشگو به عنوان رییس انجمن دبیان کاران ایران، پیشکسوت این جمع حساب میشن که اعلام آمادگی برای همکاری کردند!
2. نرم افزار آزاد یعنی نرم افزاری که متن کدهای برنامه نویسیش در اختیار همه قرار میگیره، مثل اکثر گنو / لینوکسی ها یا بعضی نرم افزارهای رایگان
« آخرین ویرایش: 28 آبان 1389، 09:07 ب‌ظ توسط l2adan »

آفلاین behrouz

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
    • 1itnevis
کار خوبی بود و انشاالله ادامه پیدا می کند . خوبم است که فقط نرم افزار آزاد کار می شود و محدود به سیستم عامل خاص و ... نمی شود . چون من عقیده دارم این بحثی که ما می کنیم که فلان چیز خوبه و فلان چیز بده بر می گرده به دعوا بر سر سرمایه داری یا تفکر کومونیستی ! حالا یه کسی نتونسته محصولش رو در دنیایی معرفی کنه دلیل نمیشه تمام محصولات تجاری وابسته بد باشند .

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *
مباحث به اینجا منتقل شدند!

به عنوان « گزارش اولین جلسه » گروه کاربران نرم افزارهای آزاد استان قم

نفرات شرکت کننده که l2adan و Thinker's designer - محمدمهدی محمدی و dingdang و behrouz

دوست عزیزمون آقای مهدی پیشگوی با اینکه جلسه هماهنگی که قبل از این برگزار شده بود و تشریف آورده بودند اما در این جلسه غایب بزرگ! بودند و در دسترس هم نبودند!

بیشتر صحبت ها در مورد آشنایی و سوابق دوستان بود و قرار شد که جلسه بعدی 2 هفته دیگه برگزار بشه !

پیشنهاداتی مبنی بر خط مشی گروه کاربران نرم افزارهای آزاد استان قم نیز مطرح شد که دوستان سعی کنند و برای جلسه بعد کاربران نرم افزارهای آزاد و شناسایی و دعوت کنند!

شاد باشید
« آخرین ویرایش: 28 آبان 1389، 09:07 ب‌ظ توسط l2adan »

آفلاین Thinker's designer - محمدمهدی محمدی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 194
  • من معتقدم که...
با سلام به همه دوستان
جلسه خوبى بود. اميدوارم جلسات بعدي بهتر و پر شورتر برگزار بشه.
از همه دوستانى كه تو قم زندگى مى كنند و يا اينكه دوستانى رو توى قم مى شناسند كه با نرم افزار آزاد كار مى كنند و يا مى خواهند ياد بگيرند ،تقاضا دارم كه آدرس اين تاپيك را به آنها بدهند. و گروه نرم افزار آزاد قم هم به آنها معرفى كنند.

در آينده اى نه چندان دور هم وبلاگ يا سايتى براى سر و سامان دادن اينترنتى و آموزش هاى مجازى ايجاد خواهد شد.

به اميد پر شورتر شدن جلسات.
اگر با هم باشیم ، بیشتر یاد می گیریم و هم بیشتر بدست می آوریم.
آزادی همین را از ما می خواهد.

شماره تماس: 09356235358

گروه کاربران نرم افزار آزاد

آفلاین behrouz

• Jr. Member
  • *
    • 1itnevis
im behrouz feiz :)

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...
دوستان ، فعالیت کردید یا نه؟

من چندین سوال دارم که یکیش اینه:

آیا کاربران نرم افزار آزاد شهر قم و در کل کاربران کاپیوتر شهر قم ، به این جنبش بی اعتنا هستند؟ و یا اینکه در صدد کمک به این جنبش هستند؟

از دوستان شهر های دیگر هم تقاضا دارم که ما را در پر شور تر کردن این جنبش و بالا بردن اطلاعات و نظرات این جنبش و این پست مساعدت مطلوب کنند.

دوستان کمک کنید تا این گروه نو پا جون بگیره.

با تشکر فراوان

;)

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *
دوستان ، فعالیت کردید یا نه؟

من چندین سوال دارم که یکیش اینه:

آیا کاربران نرم افزار آزاد شهر قم و در کل کاربران کاپیوتر شهر قم ، به این جنبش بی اعتنا هستند؟ و یا اینکه در صدد کمک به این جنبش هستند؟

از دوستان شهر های دیگر هم تقاضا دارم که ما را در پر شور تر کردن این جنبش و بالا بردن اطلاعات و نظرات این جنبش و این پست مساعدت مطلوب کنند.

دوستان کمک کنید تا این گروه نو پا جون بگیره.

با تشکر فراوان

;)

مسئله اصلی اینه که این اعتنا رو ما باید خودمون ایجاد کنیم. تا برنامه مدون نداشته باشیم و روی روال ، حتی اگر خیلی کند اما به صورت مداوم حرکت داشته باشیم مطمئنا به مقصد خواهیم رسید

آفلاین behrouz

• Jr. Member
  • *
    • 1itnevis
دانشگاه قم که نمی دونن لینوکس با چه سه ای نوشته می شه :) حتی برخی افراد فرق سیستم عامل 32 بیتی و 64 بیتی رو هنوز نمی دونن و فقط ویندوز رو به عنوان سیستم عامل میشناسن ! به نظر من باید به فکر یک گردهمایی و یا کنفرانسی در دانشگاه های قم بود تا هرچه بیشتر نرم افزار آزاد و مفاهیم وابسته به اون رو به همه آموزش بدیم و یواش یواش جمعیت کاربران رو افزایش بدیم :)

آفلاین process

• Full Member
  • *
  • ارسال: 101
سلام ای بابا. یه جوری بزارید بنده حقیر هم بیام! ساعتش کمی نامناسب بود. بشه یه جوری هماهنگ تر باشه. مرسی

آفلاین dingdang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
دانشگاه قم که نمی دونن لینوکس با چه سه ای نوشته می شه :) حتی برخی افراد فرق سیستم عامل 32 بیتی و 64 بیتی رو هنوز نمی دونن و فقط ویندوز رو به عنوان سیستم عامل میشناسن ! به نظر من باید به فکر یک گردهمایی و یا کنفرانسی در دانشگاه های قم بود تا هرچه بیشتر نرم افزار آزاد و مفاهیم وابسته به اون رو به همه آموزش بدیم و یواش یواش جمعیت کاربران رو افزایش بدیم :)

من که فکر می‌کنم خیلیا با لینوکس اشنان یا حتی ازاش استفاده می‌کنند.
تا اونجایی که من میدونم تاحالا چند تایی همایش لینوکس تو دانشگاهتون برگزار شده.  ; )
به نظرم بهتره یه سر به انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه بزننید و دربارش صحبت کنید. و یه اطلاعیه‌ای چیزی هم روی بورد !

هم تو دانشگاه شما خیلی نرم افزار ازادی هست و توی پیام نور. فقط باید عنوان بشه.

به نظرم باید حتما یه وبلاگی چیزی هم داشته باشید موقت که بشه به صورت افلاین ادرسش رُ راحت تر بشه پخش کرد. یه وبلاگ وردپرس هم کفایت می‌کنه!

یه چیزه دیگه، حالا اومدیمُ ۱۰ نفر جمع شدیم از اهالی نرم افزار ازاد. اونوقت کجا می‌خواین بشینین و حرف بزنید؟ چون قطعا دیگه تو محل کار دوستمون نمیشه این کارُ کرد. هوم؟

همچین با اعتماد به نفس می‌گفت من فلانیم دیگه ادم روش نمیشد بگه تاحالا ندیدمش. اخه پسر خوب، ما از کجا باید تشخیص می‌دادیم این واقعیتِ نهان را؟!‌ :دی

« آخرین ویرایش: 24 آبان 1389، 01:29 ب‌ظ توسط dingdang »

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *

تا اونجایی که من میدونم تاحالا چند تایی همایش لینوکس تو دانشگاهتون برگزار شده.  ; )
به نظرم بهتره یه سر به انجمن علمی کامپیوتر دانشگاه بزننید و دربارش صحبت کنید. و یه اطلاعیه‌ای چیزی هم روی بورد !

به نظرم باید حتما یه وبلاگی چیزی هم داشته باشید موقت که بشه به صورت افلاین ادرسش رُ راحت تر بشه پخش کرد. یه وبلاگ وردپرس هم کفایت می‌کنه!

یه چیزه دیگه، حالا اومدیمُ ۱۰ نفر جمع شدیم از اهالی نرم افزار ازاد. اونوقت کجا می‌خواین بشینین و حرف بزنید؟ چون قطعا دیگه تو محل کار دوستمون نمیشه این کارُ کرد. هوم؟

همچین با اعتماد به نفس می‌گفت من فلانیم دیگه ادم روش نمیشد بگه تاحالا ندیدمش. اخه پسر خوب، ما از کجا باید تشخیص می‌دادیم این واقعیتِ نهان را؟!‌ :دی

ساعت و که گذاشته بودیم به عهده خودتون !

10 نفر بشیم هم میتونیم بریم دفتر همسایه امون! از این طرف کمی دل باز تره! آخه دیوارهاش و گفتیم بابا شاه اومد هل داد، دل باز تر شده! (هه هه)

الان مسئله اینهایی که شما گفتید نیست

در قدم اول دقیقا نمیدونیم میخوایم چه کار کنیم!

سایت که خوبه! مهدی پیشگوی که گفت زحمتش و میکشه، حالا گیرم سایت زدیم، چی میخواهیم توش بنویسیم؟

به نظر من اولین کار تشکیل همون هسته آموزشی هست که در شروع بیاد اطلاعات موجودمون و دسته بندی و طبقه بندی و قابل استفاده برای عموم بکنه

اگر تو کل قم 5 نفر کاربر نرم افزار آزاد باشند، اگر همکاری کنند برای شروع کافیه!

• Full Member
  • *
  • من معتقدم که...

ساعت و که گذاشته بودیم به عهده خودتون !

10 نفر بشیم هم میتونیم بریم دفتر همسایه امون! از این طرف کمی دل باز تره! آخه دیوارهاش و گفتیم بابا شاه اومد هل داد، دل باز تر شده! (هه هه)

الان مسئله اینهایی که شما گفتید نیست

در قدم اول دقیقا نمیدونیم میخوایم چه کار کنیم!

سایت که خوبه! مهدی پیشگوی که گفت زحمتش و میکشه، حالا گیرم سایت زدیم، چی میخواهیم توش بنویسیم؟

به نظر من اولین کار تشکیل همون هسته آموزشی هست که در شروع بیاد اطلاعات موجودمون و دسته بندی و طبقه بندی و قابل استفاده برای عموم بکنه

اگر تو کل قم 5 نفر کاربر نرم افزار آزاد باشند، اگر همکاری کنند برای شروع کافیه!

سلام به همۀ دوستان

امیدوارم حال و احوالتون خوب باشه و عیدهای قربان و غدیر هم پس پس و هم پیش پیش تبریک می گم.

در مورد گروه نرم افزار آزاد قم باید بگم که بحمدالله همین طوری که می بینم به افراد این گروه افزوده شده و انشاءالله افزودع خواهد شد. دوستان باید این گروه فعال باشه تا بتونه یه کاری انجام بده. حداقل این جمع 10 ، 11 نفری یه روزی با قرار قبلی تو یه جا ( که همون دفتر دوست خوبم آقای رقیبی ) جمع بشیم و کنار آشنایی با کاربران جدید ، سطح کاری تک تک اعضا مشخص بشه تا اینکه بتونیم گروه آموزشی رو تشکیل بدیم. در ضمن این نکته رو باید ذکر کنم که این گروه آزمایشی همان شماها هستید که با یاد گرفتن یک نکته و یاد دادن آن به دیگران توسط شما تشکیل می شه. البته منظور از هستۀ آموزشی اینه که باید فعالیت این گروه از جمامعۀ کاربری هدفمند باشه و هر کسی که مطلبی بود در زیر تیتر اون مطلب نوشته شه و بیاد بگه ، نه تا اینکه مطالب منسجم و بهتری هم برای خود و هم برای دیگر کاربران ایجاد شه.

در مورد وبلاگ و سایت باید بگم که من هم به نوعی روش دارم فکر می کنم و سعی می کنم که در اولین فرصت تو همین تاپیک نظرم رو بدم. دست مهدی پیشگوی هم درد نکنه که ایشون استاد به تمام معنا هستند.

تاریح جلسۀ بعدی ، البته به نظر بنده 5 شنبه هفتۀ بعدی یا دو هفته بعد هست که باید به رای گذاشته شه. علت این فاصلۀ زمانی اینست که افراد زیادتری کارشون با وقت جلسه تنظیم کنند و بتونند بیان و در ضمن منوی موضوعات مورد بحثمون مشخص شه.

البته دوستان شرکت در جشن اوبونتو رو یادتون نره و به همۀ اونایی که می شناسین که علاقه مند به یاد گرفتن و یا ختی از این نوع تفریحات هستند بگید که حتی بتونیم افراد زیادی رو با این دنیای پر از رمز و راز آشنا کنیم. البته اگر این افراد داخل قم باشند چه بهتر می شه ، چون گروه کاربران نرم افزار ازاد قم وسیع تر می شه. البته اگر افراد شهرهای دیگر هم بودند اشکالی ندارد ، هدف ایجاد یک جامعه کاربری پر نشاط و خلاق هست.

منتظر خبرها و نظرهای شما دوستان در این موردها هستم.

موفق و سربلند باشید.

;D

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *
من اینجا رو راه انداختم. بیایید کمک!

به اسم و جاش گیر ندید که موقتیه!

آفلاین l2adan

• Jr. Member
  • *
یه کپی از پستهای اینجاتون اونجا هم بگذارید!

آفلاین behrouz

• Jr. Member
  • *
    • 1itnevis
حق با دوستان است ... انجمن علوم کامپیوتر قم چندتایی بودن ... این وبلاگی که زدید خیلی ضایع است :) شوخی بود البته ... بلاگری چیزی می رفتید می زدید !! تاریخ جلسه بعد رو هم تعیین کنید بد نیستا ؟!