انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کدام توزیع کمتر به اینترنت نیاز دارد؟(حل شد.)  (دفعات بازدید: 2572 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین GNU/M

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
راستش من به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارم. می خواستم ببینم کدوم توزیع کمتر به اینترنت احتیاج داره؟
یکی از رفقا گفتش OpenSuse میخواستم نظر اساتید رو بدونم؟
« آخرین ویرایش: 24 آبان 1389، 11:39 ق‌ظ توسط GNU/M »
GNU is for life
هنگام عضو شدن قوانین سایت را مطالعه بفرمایید.
«ابتدا تو را نادیده می گیرند، سپس مسخره ات می کنند و بعد با تو می جنگند. ولی در نهایت پیروزی از آن توست»
گاندی

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
دبیان با 5 تا دی وی دی مخازن محلی که نیاز به اینترنتتت رو به حداقل می رسونه.

آفلاین مهدی باقری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 30
    • انتقاد
پاسخ به: کدام توزیع کمتر به اینترنت نیاز دار
« پاسخ #2 : 15 آبان 1389، 09:01 ب‌ظ »
سلام این یه کم به کاربرد شما هم بستگی داره اگه برا سیستم خونه میخوای و کار تخصصی نمی خوای انجام بدی
چند پیشنهاد خوب هستش من مینت رو که بر پایه اوبونتو ساخته میشه رو دوس دارم تقریبا همه کدک ها روش نصبه و یک سری نرم افزار بدرد بخور دیگه و میشه گفت بی نیازی از اینترنت
البته یه توزیع دیگه هم هستش به نام پارسیکس که از توزیع Kanotix ایجاد شده و توسطیه شرکت وطنی آْماده میشه و یه فایل آموزش pdf خوب هم داره و  کدک ها هم روش نصبه ولی از نظر ظاهری من مینت رو ترجیح میدم
« آخرین ویرایش: 27 آبان 1389، 01:38 ب‌ظ توسط ghandon.2110 »
امام رضا علیه السلام فرمودند:     مَن حاسَبَ نَفسَهُ رَبَحَ وَمَن غَفَلَ عَنهَا خَسِر؛
آن کسى که نفسش را محاسبه کند، سود برده است و آن کسى که از محاسبه نفس غافل بماند، زیان دیده است.

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
البته یه توزیع دیگه هم هستش به نام پارسیکس که از توزیع slax ایجاد شده و توسطیه شرکت وطنی آْماده میشه و یه فایل آموزش pdf خوب هم داره و  کدک ها هم روش نصبه ولی از نظر ظاهری من مینت رو ترجیح میدم
پارسیکس خوبه بنظر برا کارای روزمره.بنظرم آریوس از اون هم بهتره.
ولی جناب قندون خان.کی گفته که پارسیکس بر مبنای اسلکسه؟؟؟؟واقعا تعجب کردم!!!اینطور نیست اصلا
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
اگه دسکتاب ميخاي اپن سوزه لايف عاليه
من خودم هم همين مشکلو دارم از مينت+وکتور(نوع سوهو) لينوکس استفاده ميکنم(اين دو تا کنار هم ميشه بالايي .وکتورو هم با کا.د.اي.بگير که کنار گنوم مينت آلي ميشه)
لايف=لينوکس فور اجوکيشن
همه چيز کامل کنار هم
خود اپن سوزه که عاليه ولي يه چيزايي واسه دانلود ميخاد که به اينترنت پرسرعت نياز داره ولي لايف نه(من لازم نداشتم)(من در حد يک کاربرم و کاراي معمولي ميکنم)

آفلاین GNU/M

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 16 آبان 1389، 04:57 ب‌ظ »
دبیان مخازنش خیلی قدیمیه.
من دانشجوی کامپیوترم . تا الآن visual C++  رو استفاده می کردم . ولی تصمیم دارم Qt تحت لینوکس کار کنم ، پس به یک محیط کی دی ای نیاز دارم . البته کوبونتو و مخازن اون هم هست ولی خیلی بیخوده .
« آخرین ویرایش: 16 آبان 1389، 05:02 ب‌ظ توسط GNU/M »
GNU is for life
«ابتدا تو را نادیده می گیرند، سپس مسخره ات می کنند و بعد با تو می جنگند. ولی در نهایت پیروزی از آن توست»
گاندی

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
دبیان مخازنش خیلی قدیمیه.
من دانشجوی کامپیوترم . تا الآن visual C++  رو استفاده می کردم . ولی تصمیم دارم Qt تحت لینوکس کار کنم ، پس به یک محیط کی دی ای نیاز دارم . البته کوبونتو و مخازن اون هم هست ولی خیلی بیخوده .
پس از  همون اول باید فاکتور های انتخاب توزیع رو واسه خودتون تو پست می آوردید که من نگم دبیان ;)

آفلاین sadeghol

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
کمترین نیاز به اینترنت
دبیان هست به نظرم ولی 5 تا dvd هست به حجم 25 گیگ میتونی دانلود کنی یا بخری همه پکیج ها هم تو سی دی هست و لازم نیت دم به دیقه وصل شی اینترنت
اینجا میفروشه کارشم درسته من چند باز ازش خرید کردم.
64

http://linuxshop.ir/product_info.php?products_id=318
32

http://linuxshop.ir/product_info.php?products_id=317

کمترین نیاز به سخت افزار و بی نیاز به اینترنت
Elive سبکترین لینوکس موجود که با پردازشگر 100 مگاهرتز هم کار میکنه امکانات عالی هم داره هسته شبه یونیکس داره و از یک دسکتاپ منحصر به فرد به نام  Enlightenment استفاده میکنه فایل منیجر عالی داره بگراند متحرک داره جلوه های خوبی هم داره زود هم لایو بوت میشه پسوند های مولتی مدیای زیادی هم میشناسه و میشه فیلم با کیفت hd رو تو کامپیوتر قدیمی نگاه کرد سخت افزار های زیادی رو هم میشناسه و پایداری بالایی داره نسبت به یک توزیع تازه خیلی خوبه

از اینجا میتونید دانلودکنید
http://www.elivecd.org/
و از اینجا افزودنی براش تهیه کنید
e17-stuff.org

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی

کمترین نیاز به سخت افزار و بی نیاز به اینترنت
Elive سبکترین لینوکس موجود که با پردازشگر 100 مگاهرتز هم کار میکنه امکانات عالی هم داره هسته شبه یونیکس داره و از یک دسکتاپ منحصر به فرد به نام  Enlightenment استفاده میکنه فایل منیجر عالی داره بگراند متحرک داره جلوه های خوبی هم داره زود هم لایو بوت میشه پسوند های مولتی مدیای زیادی هم میشناسه و میشه فیلم با کیفت hd رو تو کامپیوتر قدیمی نگاه کرد سخت افزار های زیادی رو هم میشناسه و پایداری بالایی داره نسبت به یک توزیع تازه خیلی خوبه

از اینجا میتونید دانلودکنید
http://www.elivecd.org/
و از اینجا افزودنی براش تهیه کنید
e17-stuff.org

elive اصلا برا ایشون خوب نیست.اولین مشکلش همینه که لایوه.شما برا نصبش حداقل باید 15 دلار به یه حسابی واریز کنی که کمی مشکله!!
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

lomion

• مهمان
توی elive لزوم به واریز پول نیست. (گرچه کلی بحث بوده در این مورد) میشه که به جاش، یک review نوشت یا یه همچین کاری کرد. توی وبسایتش نوشته. اخرین بار که تست کردم، محیطش هنوز کامل نبود و مشکلاتی داشت. به اینترنت هم نیاز داره چون دبیان هست و بروز رسانی داره مگه از دی وی دی های دبیان استفاده بشه.

آفلاین GNU/M

• Newbie
  • *
« پاسخ #10 : 23 آبان 1389، 03:45 ب‌ظ »
 الان Qt 4.7 آخرین نسخه است . آیا امکان این وجود داره که سورس کد رو توی دبیان کامپایل و استفاده کنم یا حتماً
باید از مخازن باشه. در ضمن پایداری Kde توی دبیان چطوره؟
« آخرین ویرایش: 23 آبان 1389، 03:54 ب‌ظ توسط GNU/M »
GNU is for life
گاندی

آفلاین sadeghol

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
در کل تقریبا تمام توضیع ها ی لینوکس به اینترنت نیاز داره مگه به امکانات حداقلش قانع بشی knoppix هم یه تستی کن

اینجا رم یه نگاهی بنداز
http://distrowatch.com/
کو چیزی گیرت می آید ولی به نظرم اگه بخوای هم امکانات داشته باشی و هم از اینترنت استفاده نکنی همون دبیانه از همه بهتره

آفلاین abdozzahra

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 346
  • شهید عماد مغنیه-استاد آموزش عملیات استشهادی
بد نیست یه سری هم به ariaos خودمون بزنی
همه چیزی روش داره
ضمنا نسخه kde خیلی کاملی داره
آغاز علم آن است که بفهمی(تاکید میکنم بفهمی!) خدا مخلوق دیگه هم غیر از تو داره! با سلیقه های دیگه. و  آغاز ادب نیز آن است که به نظرات بقیه مخلوقات احترام بذاری

در این دو حالت علم و ادب با هم خوب است

شما مجاز به استفاده از آواتاری نیستید که نذاره شب بچه مردم بخوابه