انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: BDRip  (دفعات بازدید: 5860 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farzadab

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
BDRip
« : 10 آذر 1389، 01:01 ب‌ظ »
سلام
من چند روز پیش یک فیلم دانلود کردم اما وقتی آنرا با km player پخش کردم فقط یک تکه ی کوچک فیلم نشان داده شد و در پایان یک صفحه که در آن نوشته بود برای دیدن این فیلم باید نرم افزار coral player را دانلود کنم.
من هرچه سعی کردم که coral player را دانلود کنم نشد.
سپس به ادامه ی نام فیلم توجه کردم که معمولا کیفیت فیلم را نشان می دهند و ادامه ی اسم فیلم به این صورت بود:
DVDRip BDRip XviD-MULTi.avi
در ادامه به دنبال راه باز کردن فایل های BDRip گشتم و هر راهی که  پیش نهاد شده بود را رفتم اما به نتیجه نرسیدم(مثلا آن را در windows 7 , UBUNTU و بوسیله ی VLC Player ,KMPlayer,Windos Media Player باز کردم اما نشد. K-lite codec pack را هم نصب کردم اما نشد که نشد.)

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
پاسخ به: BDRip
« پاسخ #1 : 10 آذر 1389، 02:30 ب‌ظ »
BDRip مخفف bluray Disc Rip هست. چون کانتینر فایل avi هست و کدکش هم اینجور که تو اسم فایل هست XviD پس مشکل احتمالا از کدک‌های نصب شده روی سیستم یا پلیر نیست. ممکن‌ه بیت‌ریت فیلم خیلی بالا باشه و سیستم شما از لحاظ سخت افزاری توان پخشش رو نداشته باشه (این فقط یه احتماله!)
« آخرین ویرایش: 10 آذر 1389، 02:32 ب‌ظ توسط Mehrab »

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #2 : 10 آذر 1389، 04:16 ب‌ظ »
خوب شما اشتباه دانلود کردی. این کاری که میکنن، معمولا برای جذب مشتری برای یه موضوع خاص یا یه سایت خاصه، خیلی راحت اونی که دانلود کردی پاک کن بریز بره و خدا رو شکر کن که یه ویروس باهاش دانلود نشده.
بد هم نیست توی دانلود بیشتر دقت کنی..

آفلاین taher1983

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1054
« پاسخ #3 : 10 آذر 1389، 06:10 ب‌ظ »
من با اینکه سیستموتون ممکنه از  لحاظ گرافیک پایین باشه ونتونه فیلم رو خوب  لود کنه موافقم.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 آذر 1389، 03:13 ق‌ظ »
الان منم فکر می‌کنم فایلی که دانلود کردی Fake بوده. چون خودمم یادم اومد که به همچین چیزی برخورد کرده بودم

آفلاین Majidjan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 265
« پاسخ #5 : 11 آذر 1389، 08:05 ق‌ظ »
BDRip مخفف bluray Disc Rip هست. چون کانتینر فایل avi هست و کدکش هم اینجور که تو اسم فایل هست XviD پس مشکل احتمالا از کدک‌های نصب شده روی سیستم یا پلیر نیست. ممکن‌ه بیت‌ریت فیلم خیلی بالا باشه و سیستم شما از لحاظ سخت افزاری توان پخشش رو نداشته باشه (این فقط یه احتماله!)
حجم فایل چقدره ؟ 700 مگ ؟
با مورد مشابهی زمانی که دانلود آفلاین داشتم مواجه شدم. اونجا هم میگفت برید یک پلیر خاص که پولی بود رو دانلود کنید ( و بخرید ).

آفلاین farzadab

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 11 آذر 1389، 07:06 ب‌ظ »
با مورد مشابهی زمانی که دانلود آفلاین داشتم مواجه شدم. اونجا هم میگفت برید یک پلیر خاص که پولی بود رو دانلود کنید ( و بخرید ).

آره 700 مگ.
البته فکر نکنم فیک هم باشه
و به امکان زیاد کامپیوترم میکشه چون کارت گرافیکم 1گیگ 9600 جی فورس هست و اگر نکشه حد اقل باید تکه تکه فیلم را نشان بدهد.

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 11 آذر 1389، 08:11 ب‌ظ »

آره 700 مگ.
البته فکر نکنم فیک هم باشه
و به امکان زیاد کامپیوترم میکشه چون کارت گرافیکم 1گیگ 9600 جی فورس هست و اگر نکشه حد اقل باید تکه تکه فیلم را نشان بدهد.

فیک‌ه. الان دیگه تقریبا مطمئنم فیک‌ه، برخلاف اون چیزی که اول فکر می‌کردم :)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #8 : 12 آذر 1389، 06:30 ق‌ظ »
سلام
منم فکر میکنم که فایل مشکل داره وگرنه چه دلیلی داره که یکمی از فیلم رو پخش کنه ولی بقیه اش رو پخش نکنه نمی شه که نصف فایل با یک فرمت باشه و نصف دیگه اش با یک فرمت دیگه ؟!!احتمالا قصد کلاهبرداری داشتند طرف یک کلیپ درست کرده بعد حجمش رو برده بالا بعد اوده گفته که پول بدید تا بذارم نگاه کنید البته حدس می زنم
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #9 : 12 آذر 1389، 09:51 ق‌ظ »
در مورد کلاه برداری نمیدونم ولی تا جایی که من فهمیدم (سر خودمم یه همچین بلایی اومده) این جور فایل ها با پلیر خاصی باز میشه که اونم فروشی

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #10 : 12 آذر 1389، 09:56 ق‌ظ »
در مورد کلاه برداری نمیدونم ولی تا جایی که من فهمیدم (سر خودمم یه همچین بلایی اومده) این جور فایل ها با پلیر خاصی باز میشه که اونم فروشی
حقیقت اینه که حتی با اون پلیر باز هم نمیشه :) در حقیقت این یه فایله که حجمشو با اضافه کردن بایت خالی (و گاهی رندوم) به انتهاش طولانی تر میکنن، بعد شما فکر میکنی حالا برای اجرای این فایل واقعا اون نرم افزار لازمه. منتها تجربه به من نشون داده چیزی که با vlc (و یه چند تایی مثل km تو ویندوز) باز نشه، با هیچ چی باز نمیشه :)

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #11 : 12 آذر 1389، 07:16 ب‌ظ »
سلام
اگر که اصلا پخش نشه بله حق با شماست ولی این یکمیش پخش می شه و بقیه اش پخش نمی شه که مشکوک می زنه البته ممکنه که دوتا فایل رو یکی کرده باشن یعنی مثلا ۵مگ کلیپ درست کردند که بگه با چی باید باز بشه و۶۹۵ مگ هم فیلم اصلی با کدک انحصاری (یا حتی غیر انحصاری) بعد ایندوتا رو توی یک فایل ذخیره می کنند و پلیر مخصوص خودشون از ۵ مگ اولش رد می شه وبقیه رو رمزگشایی می کنه که البته این خیلی محاله!(از لحاظ نظری و عملی میشه) یعنی خیلی دور از ذهنه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین farzadab

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 12 آذر 1389، 07:20 ب‌ظ »
باشه. در هر صورت مرسی که وقت تون رو به من دادید :)

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #13 : 13 آذر 1389، 09:49 ق‌ظ »
حقیقت اینه که حتی با اون پلیر باز هم نمیشه :) در حقیقت این یه فایله که حجمشو با اضافه کردن بایت خالی (و گاهی رندوم) به انتهاش طولانی تر میکنن، بعد شما فکر میکنی حالا برای اجرای این فایل واقعا اون نرم افزار لازمه. منتها تجربه به من نشون داده چیزی که با vlc (و یه چند تایی مثل km تو ویندوز) باز نشه، با هیچ چی باز نمیشه :)

بله این محتمل تره

سلام
اگر که اصلا پخش نشه بله حق با شماست ولی این یکمیش پخش می شه و بقیه اش پخش نمی شه که مشکوک می زنه البته ممکنه که دوتا فایل رو یکی کرده باشن یعنی مثلا ۵مگ کلیپ درست کردند که بگه با چی باید باز بشه و۶۹۵ مگ هم فیلم اصلی با کدک انحصاری (یا حتی غیر انحصاری) بعد ایندوتا رو توی یک فایل ذخیره می کنند و پلیر مخصوص خودشون از ۵ مگ اولش رد می شه وبقیه رو رمزگشایی می کنه که البته این خیلی محاله!(از لحاظ نظری و عملی میشه) یعنی خیلی دور از ذهنه

برا منم دقیقا همین طوری بود یه کمیش پخش میشد البته فایل 600 مگی رو کل زمانش رو 30ثانیه نشون میداد وتموم میشد ;) 

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 13 آذر 1389، 04:37 ب‌ظ »
یعنی یک چیزی مثل اینکار:
اول فایل زیر رو دانولد کن
http://dl.dropbox.com/u/14392182/v.mp4
خب حالا با پلیر بازش کن۲۸ ثانیه بیشتر نیست!درسته
حالا با این اسکریپت بازش کن اگر mplayer داری از اولی و اگر ffmpeg داری از دومی آدرس فایل رو (v.mp4 )توی خط فرمان بهش بده (به عنوان آرگومان)
http://dl.dropbox.com/u/14392182/mplayer.sh
http://dl.dropbox.com/u/14392182/ffmpeg-ffplay.sh
اگه واقعا اینطوریه که باید بشه یک کاریش کرد