انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در رایت فایل‌های با حجم بیش از دو گیگابایت روی DVD(حل شد)  (دفعات بازدید: 4663 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
سلام دوستان. مشکلی که داشتم اینه که یک فایل mpeg با حجم حدود 2.2 گیگ دارم که Brasero در هنگام اضافه کردن این فایل برای رایت ارور می ده و می گه حجمش زیاده. البته این مشکل را توی nero هم داشتم. می خواستم ببینم برای رفع این مشکل و رایت فایل‌هایی با حجم بیشتر از دو گیگ باید چکار کرد؟ آیا برنامه‌ای هست که این کار را بکنه؟
« آخرین ویرایش: 13 دی 1389، 09:43 ق‌ظ توسط mehrdad1981s »

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
یه سوال؟
موقع نصب پارتیشنی جدا برای /tmp/ انتخاب کردی؟
اگر نه فضای خالی روی پارتیشن روت رو بگو چقدره؟

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
فرمت سیستم فایل دی‌وی‌دی fat16 هست بنابراین نمیتونه فایلهایی با حجم بیشتر از حدود ۱ گیگ را در خود ذخیره کنه بنابراین شماراهی برای ذخیره این فایلها به این شکل ندارید ، یا باید فایل رو تکه تکه کرده و در کامپیوتر مقصد دوباره به هم متصل کنید یا اگر فیلم هست می‌تونید بصورت videoDVD رایت کنید (در ویدیو دی‌وی‌دی فایلهای فیلم به تکه های ۱ گیگابایتی با فرمت vob تبدیل میشه تا بتونه روی دی‌وی‌‌دی کپی بشه ) احتمالا با همون برنامه Brasero بتونید videoDVD رایت کنید

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
سلام
البته می تونید فایل سیستم رو عوض کنید من براحتی با k3b این کار رو میکنم(مثلا udf ش کن یا unix/linux only)
البته می تونی اول تبدیل به ایمیجش بکنی به این دستور
mkisofs file.mpg >vv.isoبعدبا این دستور یا با هر نرم افزار دیگه رایتش کنی(این رو خودم امتحان نکردم ولی باید کار که)
cdrecord -v /dev/sr0 vv.isoبه جای sr0 سخت افزار مناسب رو قرار بده
« آخرین ویرایش: 09 دی 1389، 06:03 ق‌ظ توسط سید وحید رضا برهانی »
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
سلام
البته می تونید فایل سیستم رو عوض کنید من براحتی با k3b این کار رو میکنم(مثلا udf ش کن یا unix/linux only)
البته می تونی اول تبدیل به ایمیجش بکنی به این دستور
mkisofs file.mpg >vv.isoبعدبا این دستور یا با هر نرم افزار دیگه رایتش کنی(این رو خودم امتحان نکردم ولی باید کار که)
cdrecord -v /dev/sr0 vv.isoبه جای sr0 سخت افزار مناسب رو قرار بده

ممنون از تمامی دوستان که راهنمایی کردند. من k3b را با توجه به راهنمایی وحید عزیز نصب کردم و فایل سیستم را به صورت udf انتخاب کردم. حالا هم دارم dvd را رایت می‌کنم. فقط امیدوارم توی پلیرهای خانگی مشکلی نداشته باشه.

آفلاین Sun-PDA

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 841
ممنون از تمامی دوستان که راهنمایی کردند. من k3b را با توجه به راهنمایی وحید عزیز نصب کردم و فایل سیستم را به صورت udf انتخاب کردم. حالا هم دارم dvd را رایت می‌کنم. فقط امیدوارم توی پلیرهای خانگی مشکلی نداشته باشه.
به نظر من که مشکل خواهد داشت ، برای اجرا در پلیر های خانگی به نظر من همون رایت کردن به صورت VideoDVDبهترین راه هست ، (با همون k3b میتونی این کار رو انجام بدی)