انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: بهترین سخت افزار  (دفعات بازدید: 2051 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
بهترین سخت افزار
« : 30 دی 1389، 01:55 ب‌ظ »
بهترین سخت افزار و اینترنت برای اوبونتو:
ایا امکانات بالا در کیفیت کار اوبونتو تاثیری هم داره مثلا:
سی پی یو چند هسته ای - رم های دی دی ار تری - کارت گرافیکهای قوی و ساپورت کننده لینوکس و هاردهای با سرعت بالا و اینترنت بالای ۲۵۶ .

آفلاین HamidTB

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 897
    • دست نوشته هاي يه لينوكسي
پاسخ به: بهترین سخت افزار
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1389، 07:45 ب‌ظ »
سلام

تا اونجایی که من میدونم لینوکس رو میتوان روی سخت افزار های ضعیف به راحتی اجرا میشه

سیستم قبلی من ۵۱۲ مگابایت رم , AMD 2400+ , و یه کارت گرافیگی معمولی داشت (ATI 9600 (128 ddr)) و به راحتی اوبونتو روش اجرا میشد + افکت های تصویری (Compiz)

اما در مورد اینترنت هرچی بیشتر بهتر چون تمامی نرم افزار هاشو باید از طریق اینترنت نصب کنید
زندگی : یه بازی بزرگ که توی این بازی فقط یه جون داری , هیچ جاشو نمیشه ذخیره کرد و جایی برای اشتباه نیست !!!

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1389، 09:39 ب‌ظ »
قطعا اثر داره. من خودم کارتهای nvidia رو توصیه می‌کنم. از نظر راه‌اندازی به نسبت راحتتر هستن.

آفلاین Shokoohi

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 317
  • رقابت ایجاد شده، هست و ادامه داره...
    • هنر، علم، تکنولوژی، طبیعت
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1389، 10:00 ب‌ظ »
بهترین سخت افزار و اینترنت برای اوبونتو:
ایا امکانات بالا در کیفیت کار اوبونتو تاثیری هم داره مثلا:
سی پی یو چند هسته ای - رم های دی دی ار تری - کارت گرافیکهای قوی و ساپورت کننده لینوکس و هاردهای با سرعت بالا و اینترنت بالای ۲۵۶ .

سلام و عشق؛

بله - هرچه میزان قدرت سخت افزار یک سیستم بالاتر باشه، قطعا در عملکرد سیستم عامل تاثیر بسزایی خواهد داشت.

البته سیستم عامل های گنو/لینوکسی دامنه ی وسیعی از سخت افزارها رو پشتیبانی می کنند، ولی خوب سخت افزارایی هم هستند که توسط این سیستم عامل شناسایی نمی شن که اغلب برای اونها درایورهایی موجوده.

در مورد کارت گرافیک به نظر من هم Nvidia و هم  ATI به خوبی در گنو/لینوکس پشتیبانی می شن؛ درایور هایی که سوی این شرکتها هم ارائه میشه بیانگر این مطلب هست.

قطعا اثر داره. من خودم کارتهای nvidia رو توصیه می‌کنم. از نظر راه‌اندازی به نسبت راحتتر هستن.

درود بر استاد گرانقدر lomion عزیز؛

در جواب باید بگم که نصب درایور هایی که از سایت AMD/ATI گرفته میشه هم بسیار راحته. هم از ویزادر نصب بهره میبره و هم از طریق ترمینال با چند دستور ساده می تونید درایور رو نصب کنید. و من فرق زیادی بین نصب درایور های این دو شرکت ندیدم.

با تشکر
محمد شکوهی - یک هنرمند علاقمند به تکنولوژی...