انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: چرخه انتشار(حله)  (دفعات بازدید: 1111 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mr.Fox

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
چرخه انتشار(حله)
« : 01 بهمن 1389، 10:40 ق‌ظ »
چند تا سوال دارم به شرح زیر:
چرا چرخه انتشار اوبونتو هر 6 ماه یکباره ؟چرا نسخه های LTS پشتیبانی 3 ساله دارند؟(این پشتیبانی شامل چه چیزهایی است؟)
چرا اوبونتو مثل آرچ چرخه انتشار غلتان نداره؟(این چرخه انتشار چه ضعف هایی داره؟)
چرخه انتشار اوبونتو (همین هر 6 ماه)چه ضعف هایی داره؟
« آخرین ویرایش: 10 مهر 1390، 10:01 ب‌ظ توسط Mr.Fox »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پاسخ به: چرخه انتشار
« پاسخ #1 : 02 بهمن 1389، 04:04 ق‌ظ »
این سیاست کلی شرکت پشتیبان اوبونتو است که انتشار این سیستم عامل ۶ ماه یکبار باشد. افرادی هم هستند که هیچ علاقه ای به این چرخه ۶ ماهه ندارند یا گاه امکان دریافت نسخه جدید به طور منظم برایشان وجود ندارد و می خواهند برای مدتی نسبتا طولانی از یک سیستم - بدون دردسر - بهره گیری نمایند. به همین منظور نسخه های LTS وجود دارد که کاربر ۳ سال تمام بدون بروزرسانی های ۶ ماهه و رفتن به نسخه بعدی از سیستم خود بهره گیرد.
چرخه ۶ ماهه اوبونتو یک راه تبلیغ هم هست که بسیار زیرکانه طرح ریزی شده است. هر شش ماه یکبار نام اوبونتو به طور پیوسته در وبلاگ ها و سایت ها گفته می شود که این خود مهمترین عامل شهرت اوبونتو شده است.

اما از دیدگاه فنی توزبع هایی با چرخه های غلتان زودتر از چرخه ۶ ماهه اوبونتو بروزرسانی می شوند و همواره از تازه ترین تکنولوژی برخوردار هستند که این ویژگی بسیار خوبی است اما برخی هم بر این باورند که توزیع های مبتنی بر این ویژگی پایداری کمتری دارند که پاسخ بر این انتقاد با کسانی است که از چنین توزیع هایی استفاده می کنند و من در این باره دیدگاهی ندارم. پس کاستی چرخه ۶ ماهه نبود امکان بهره گیری از تازه ترین بروزرسانی ها است.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم