انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاپ  (دفعات بازدید: 5093 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین yakoza

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 83
درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاپ
« : 03 بهمن 1389، 04:36 ب‌ظ »
سلام دوسان
می حوام به لپتاپ تا 1450 بگیرم
چی پیشنهاد می کنید ؟

lomion

• مهمان
پاسخ به: درخواست راهنمایی برای خرید لپ تاپ
« پاسخ #1 : 03 بهمن 1389، 09:30 ب‌ظ »
یه جستجو برای لپ تاپ داخل انجمن انجام بدید، برای لپ تاپهای سازگار می تونه مفید باشه.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #2 : 04 بهمن 1389، 12:15 ق‌ظ »
همان گونه که گفته شد در این باره بسیار نوشته شده اما به طور کلی برای انتخاب یک لپ تاپ بدون در نظر گرفتن برند نخست باید نوع کاربری خود را مشخص کنید و طبق آن و هزینه ای که در نظر دارید یک برند را برگزینید. اما اگر از دیدگاه سازگاری با لینوکس پرسشی دارید در همین انجمن جستجو نمایید تا از گفتارهای پیشین در این باره بهره مند شوید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین بهمن تیماس

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
    • بازی های آنلاین

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
« پاسخ #4 : 07 اسفند 1389، 10:15 ب‌ظ »
پیشنهاد من لپتاپ های وایو سونی هستش !!! چون سبک و قوی هستند.البته باید یکم بیشتر هزینه کنید
یادشون رفته اون شاه که به 100 مهره نمی باخت               

تاجو از سرش تو میدون ، لشگر پیاده انداخت !!

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 08 اسفند 1389، 12:25 ق‌ظ »
پیشنهاد من لپتاپ های وایو سونی هستش !!! چون سبک و قوی هستند.البته باید یکم بیشتر هزینه کنید
پیشنهاد بدیه.چون دانسته های من میگه لپتاپهای وایو بیشترین عدم ناسازگاری رو دارن.ایسر-دل و لنوو برندهای بهتری ان از این نظر.
ولی خب یه چرخ بزنین تو انجمن مطالب خوبی هست.مخصوصا یه تاپیک که اگه گیرش آوردم لینکشو براتون می ذارم ولی یه چیز تو مایه های "مشورت برا خرید لپتاپ" یا چنین چیزایی بود.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #6 : 08 اسفند 1389، 02:13 ب‌ظ »
من همچنان hp پیشنهاد میکنم

آفلاین vahdani_d

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
« پاسخ #7 : 08 اسفند 1389، 04:10 ب‌ظ »
از نظر من هم همه برند ها خوبن و ی جورایی سلیقه ای شده اما همه موافقند و روی یک موضوع توافق دارند که سونی بهترینه هرچند گرونترین هم هست اما اگه نظر شخصیم رو بخوام بدم اول سونی باشه دوم لب تاب باشه نه مانیتور ۲۰ سعی کن ی چیز کوچیک و جمع و جور بگیری که بعدا پشیمون نشی اولش یکم بیشتر هزینه میکنی اما تا آخر داشتن اون ازش لذت میبری

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 08 اسفند 1389، 07:47 ب‌ظ »
راست میگن.اشتباه منو نکن.1بار یه چیزی بخر ، چند سال ازش لذت ببر  \\:D/ \\:D/

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
« پاسخ #9 : 08 اسفند 1389، 10:50 ب‌ظ »
من خودم لب تاب دل دارم ۹ ماه پیش ۹۰۰ تومن خریدم (1564) مشکلی هم با اوبونتو نداره ولی تک و توک با بعضی نسخه ها مشکل داره مثلا چاکرا
البته این سازگاری تقریبیه
لبتاب من با اوبنتو فدورا و سوزه مشکلی نداره
ولی قبلا که اوبونتو ابدیت نشده بود با نسخه ۳۲ بیتی 9.10 مشکل داشت. ولی زمان که گذشت درست شده
الانم با بعضی نسخه مشکل داره (نسخه های کم مصرف نه معروف ها) ولی هر نسخه که به روز میشه و ورژن جدیدش میاد با لب تابم سازگار میشه
آخه به گفته فروشنده لب تابم ۴-۵ ماه بود که وارد بازار شده بود و هنوز شناخته نبود.

من این لب تاب رو ۹۰۰ تومن گرفتم و بعد از من بعضی از آشنا هام رفتن لب تاب سونی گرفتن یک میلیون و صد و یکی هم ۱میلیون و ۸۰۰ خداییش از یک و ۱۰۰ خیلی سر تره و با یک و ۸۰۰ سونی برابری میکنه هم از نظر رم و cpu و... و هم تو کار کردن

من میگم فقط دل بگیر چون خیلی ارزونتر میده
فقط هم بدونه ویندوز چون پول ویندوز رو هم ازت میگیرند.
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #10 : 08 اسفند 1389، 11:41 ب‌ظ »

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #11 : 09 اسفند 1389، 12:35 ق‌ظ »
از نظر من هم همه برند ها خوبن و ی جورایی سلیقه ای شده اما همه موافقند و روی یک موضوع توافق دارند که سونی بهترینه هرچند گرونترین هم هست اما اگه نظر شخصیم رو بخوام بدم اول سونی باشه دوم لب تاب باشه نه مانیتور ۲۰ سعی کن ی چیز کوچیک و جمع و جور بگیری که بعدا پشیمون نشی اولش یکم بیشتر هزینه میکنی اما تا آخر داشتن اون ازش لذت میبری
این طورها هم که شما می گویید نیست البته! یکی از مهمترین نکات منفی لپ تاپ های سونی همین قیمت بالا و غیر منطقی آن است در برابر کیفیت قطعات. همین ایراد بر لپ تاپ های اپل هم وارد است. اما به طور کلی هیچ گاه نمی توان گفت کدام لپ تاپ از همه بهتر است. برای مانند شما می گویید سونی در حالی که پرفروش ترین لپ تاپ دنیا در حال حاضر HP است اما برخی از مدل های همین برند به دلیل نقص در سیستم خنک کنندگی با سوختن کارت گرافیک مواجه شدند. از لپ تاپ های اپل بسیار تعریف می کنند اما نکته قابل توجه گران بودن بیش از حد قطعات جانبی و عدن امکان ارتقا است. Dell لپ تاپی است بسیار مقاوم با کارایی عالی اما همین لپ تاپ گاه با مشکل وزن زیاد روبرو است. شایع شده است که سونی دارای بهترین کیفیت تصویر است در حالی که چنین نیست و برند خاصی در این رابطه مطرح نیست بلکه تکنولوژی ساخت مهم است همه برندهای معروف دارای مدل هایی هستند که کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند.
در نتیجه برای انتخاب یک لپ تاپ پس از تعیین بودجه مورد نظر باید نوع کاربری را حتما در نظر گرفت و بر این اساس در میان برندها جستجو کرد. لپ تاپ من Dell Latitude E6500 است که ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان خریده بودم با توجه به کاری که من می خواستم با لپ تاپ انجام بدهم و شرایطی که قرار بود آن لپ تاپ در آن کار کند این بهترین گزینه بود اما برای مانند اگر قرار بود تنها برای بازی و سرگرمی لپ تاپ بخرم به هیج عنوان این مدل را انتخاب نمی نمودم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #12 : 09 اسفند 1389، 02:02 ب‌ظ »
این طورها هم که شما می گویید نیست البته! یکی از مهمترین نکات منفی لپ تاپ های سونی همین قیمت بالا و غیر منطقی آن است در برابر کیفیت قطعات. همین ایراد بر لپ تاپ های اپل هم وارد است. اما به طور کلی هیچ گاه نمی توان گفت کدام لپ تاپ از همه بهتر است. برای مانند شما می گویید سونی در حالی که پرفروش ترین لپ تاپ دنیا در حال حاضر HP است اما برخی از مدل های همین برند به دلیل نقص در سیستم خنک کنندگی با سوختن کارت گرافیک مواجه شدند. از لپ تاپ های اپل بسیار تعریف می کنند اما نکته قابل توجه گران بودن بیش از حد قطعات جانبی و عدن امکان ارتقا است. Dell لپ تاپی است بسیار مقاوم با کارایی عالی اما همین لپ تاپ گاه با مشکل وزن زیاد روبرو است. شایع شده است که سونی دارای بهترین کیفیت تصویر است در حالی که چنین نیست و برند خاصی در این رابطه مطرح نیست بلکه تکنولوژی ساخت مهم است همه برندهای معروف دارای مدل هایی هستند که کیفیت تصویر بسیار خوبی دارند.
در نتیجه برای انتخاب یک لپ تاپ پس از تعیین بودجه مورد نظر باید نوع کاربری را حتما در نظر گرفت و بر این اساس در میان برندها جستجو کرد. لپ تاپ من Dell Latitude E6500 است که ۱.۷۰۰.۰۰۰ تومان خریده بودم با توجه به کاری که من می خواستم با لپ تاپ انجام بدهم و شرایطی که قرار بود آن لپ تاپ در آن کار کند این بهترین گزینه بود اما برای مانند اگر قرار بود تنها برای بازی و سرگرمی لپ تاپ بخرم به هیج عنوان این مدل را انتخاب نمی نمودم.

همینطور است.باید ببینید چقدر هزینه میکنید و کدام ویژگی براتون مهم تر است.مثلا اگر زیاد جابجا میشین و باطری براتون مهم تره ؛ خوب باید DELL رو حذف کنید.یا اگر کار گرافیکی خیلی زیادی انجام میدین ؛ Apple رو به دلیل قدرت گرافیک کم حذف کنید و......