انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ضعف موزیلا  (دفعات بازدید: 5108 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
  • lما میتوانیم
ضعف موزیلا
« : 03 بهمن 1389، 07:55 ب‌ظ »
وقتی سایتی رو میروم که تبلیغات فلش زیادی داره موزیلا کم میاره و سیاه میشه حتی کروم هم کم اورد و باید فلش رو در تنظیمات موزیلا غیرفعال کنم تا جواب بده....

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • lما میتوانیم
پاسخ به: ضعف موزیلا
« پاسخ #1 : 03 بهمن 1389، 08:06 ب‌ظ »
ولی در ویندوز چنین مشکلی نبود.
 ???

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 03 بهمن 1389، 09:25 ب‌ظ »
این مشکل از موزیلا نیست از فلش هست. داره پیشرفت می کنه اما همچنان این مشکل وجود داره توش.

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #3 : 03 بهمن 1389، 09:31 ب‌ظ »
البته من تو ویندوزشم همین مشکلو داشتم . در صمن توپ قسمت بازخورد نسخه ۴ خیلی ها به این نکته اشاره کرده بودند !! نوشته بود در حال بررسی .

آفلاین aliva

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 363
    • http://vakilzade.ir
« پاسخ #4 : 03 بهمن 1389، 10:53 ب‌ظ »
این افزونه فلاش بلوک رو نصب کنید

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flashblock/

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • lما میتوانیم
« پاسخ #5 : 05 بهمن 1389، 11:32 ق‌ظ »
اشکال از Adobe Flash Player plugin بود و با نصب GNU Gnash موزیلا سیاه نمیشه ولی سی پی یو فول میشه فکر کنم موزیلا یا فلش پلیر از توان gpu استفاده نمیکنه .
 ](*,)

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 بهمن 1389، 01:07 ب‌ظ »
اشکال از Adobe Flash Player plugin بود و با نصب GNU Gnash موزیلا سیاه نمیشه ولی سی پی یو فول میشه فکر کنم موزیلا یا فلش پلیر از توان gpu استفاده نمیکنه .
 ](*,)

GNU Gnash از خیلی از فایلهای فلش پشتیبانی نمی کنه و اونا رو نشون نمیده و یا خراب نشون میده .

این افزونه فلاش بلوک رو نصب کنید

دوست عزیز صورت مسئله رو پاک کردن کاری نداره :) ما می خوایم فایل فلش رو ببینیم و هم فایرفاکس گیر نکنه .
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1389، 11:17 ب‌ظ توسط *mahdiar* »

آفلاین hadar

• Full Member
  • *
  • lما میتوانیم
« پاسخ #7 : 16 بهمن 1389، 08:15 ب‌ظ »
البته adobe flash plugin 10 نیز هست که در بخش canonical partners در software center قابل نصبه.

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 16 بهمن 1389، 11:16 ب‌ظ »
البته adobe flash plugin 10 نیز هست که در بخش canonical partners در software center قابل نصبه.
این که می گید با معمولیش چه فرقی داره ؟

آفلاین hossein.vejdani

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #9 : 22 اردیبهشت 1390، 06:38 ب‌ظ »
من هم این مشکلو دارم اما فکر میکنم ضعف مرورگر نباشه..!
من 11.4 32 بیتی رو نصب کردم.وقتی صفحات اینترنت رو با موزیلا یا کرومیوم باز میکنم صفحه هنگ میکنه و سی پی یو فول فول میشه و لپ تاپ داغ میکنه و اعصاب ما هم خط خطی میشه
یکی به داد ما برسه................................................................................ ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
« پاسخ #10 : 22 اردیبهشت 1390، 07:10 ب‌ظ »
کارت گرافیک رو درست نصب کردید؟ firefox رو کامل پاک کنید (+تنظیمات) و clean install کنید. من از نسخه 4.0.1 استفاده میکنم، وقتی یه فیلم فلش رو در مرورگر میبینم، اگه در حال اسکرول کردن صفحه باشم کمی خط رو فایل فلش می افته اما با ثابت نگه داشتنش، عادی میشه. سیستم من مشکلی نداره.

آفلاین hossein.vejdani

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 22 اردیبهشت 1390، 08:16 ب‌ظ »
من فایر فاکس رو پاک کردم و دوباره نسخه ۴.۰.۱ رو نصب کردم...باز همون آشه و همون کاسه....
مثلا وقتی سایت tabnak.ir رو باز میکنم سی پی یو خودشو میکشه.......
ای خدا...ای خدا... ایخداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ](*,)

آفلاین hossein.vejdani

• Newbie
  • *
« پاسخ #12 : 22 اردیبهشت 1390، 08:21 ب‌ظ »
آقا من به توصیه اون رفیقمون این برنامه رو نصب کردم
جواب داد....سی پی یو خوابید اما دیگه بعضی عکسای تابناک بالا نمیاد...

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
« پاسخ #13 : 22 اردیبهشت 1390، 09:17 ب‌ظ »
دوستان فلش دارای قابلیت های زیادی هست اما متاسفانه در مورد خیلی از سایت ایرانی دچار سو استفاده شده. اصلا قرار نبود فلش به اینجا برسه که هر کسی یه بکگراند بندازه و یه نوشته با افکت برای جذب مشتری!
همینه که استیو جابز زیر بارش نمیره دیگه. اصلا کلا یکم هم مشکل داره. اینو یه کسی که چند سال سابقه کار با فلش رو داره داره میگه. شما قوی ترین کامپیوتر رو هم بیارید، فول اسکرین که میکنید افت فریم دارید. با HTML 5 میشه بیشتر کارای فلش رو کرد و به نظرم دیگه وقتشه فلش برای همیشه کنار بره.
Godisnowhere

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
« پاسخ #14 : 22 اردیبهشت 1390، 11:26 ب‌ظ »
چه html5 چه فلش هر دو به پردازنده گرافیکی بالا نیاز دارن، فلش بیشتر. موضوع اینه که فلش یا flv ها دیگه بسیار قویتر و با کیفیت تر از سابق هستن. اگه سیستمی پردازنده گرافیکی جدا (غیر آنبرد)، نداشته باشه  بار پردازش برعهده CPU گذاشته میشه، یا اگه سیستمی پردازنده گرافیکی (GPU) ضعیف داشته هیچ تصویری دیگه تو مرورگر نمی بینید یا تصاویر فلش رو سیاه می بینید.
بعضی از مرورگرها هم علاوه بر اینکه پیشرفته شدن و به روز، باگ هم با خودشون حمل میکنن مثل همین فایرفاکس ۴. پردازنده سیستم من بدون دلیل روی ۲۴و۳۴ کار میکنه، نگا که می کنم میبینم فایرفاکس مسئولیتشو به عهده گرفته! در حالی که پردازنده سیستم من i7 هست.
اما به هر حال با این وضع بسیار بد بیشتر وبسایت های ایرانی شما باید کار با دو افزونه زیر رو بدونید، و لازم هم هست، تفریحی نیست  ;) (برای فایرفاکس):
« آخرین ویرایش: 22 اردیبهشت 1390، 11:37 ب‌ظ توسط جلال »