انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درجستجوی دستور باز کننده‌ی main menu  (دفعات بازدید: 1002 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین miuzen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
درجستجوی دستور باز کننده‌ی main menu
« : 30 بهمن 1389، 10:20 ق‌ظ »
سلام خیلی خیلی ساده و خلاصه بگم؛ مثلا با دستور gnome-terminal ترمینال باز می‌شه دنبال دستوری‌ام که main menu رو باز کنه. توی کامپیز می‌شه واسش میان‌بر تایین کرد ولی من دنبال دستورش‌ام. مرسی

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
پاسخ به: درجستجوی دستور باز کننده‌ی main menu
« پاسخ #1 : 30 بهمن 1389، 01:28 ب‌ظ »
سلام خیلی خیلی ساده و خلاصه بگم؛ مثلا با دستور gnome-terminal ترمینال باز می‌شه دنبال دستوری‌ام که main menu رو باز کنه. توی کامپیز می‌شه واسش میان‌بر تایین کرد ولی من دنبال دستورش‌ام. مرسی
دستوری برای این کار وجود نداره.
و فکر هم نمی‌کنم ربطی به کامپیز داشته باشه (و نیازی نیست دستوری وجود داشته باشه براش، و توی کامپیز تنظیم بشه!!).
مال gnome-panel هست که خودش shortcut داره، پیش‌فرضش Alt+F1 هست و میشه هم تغییرش داد:
System -> Preferences -> Keyboard Shortcuts -> Show the panel's main menu

آفلاین miuzen

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
پاسخ به: درجستجوی دستور باز کننده‌ی main menu
« پاسخ #2 : 30 بهمن 1389، 01:35 ب‌ظ »
دستوری برای این کار وجود نداره.
و فکر هم نمی‌کنم ربطی به کامپیز داشته باشه (و نیازی نیست دستوری وجود داشته باشه براش، و توی کامپیز تنظیم بشه!!).
مال gnome-panel هست که خودش shortcut داره، پیش‌فرضش Alt+F1 هست و میشه هم تغییرش داد:
System -> Preferences -> Keyboard Shortcuts -> Show the panel's main menu

می‌دونید، من می‌خوام وقتی ماوس رو پایین گوشه‌ی سمت چپ بردم یه منویی چیزی باز بشه! راهی نیست؟؟