انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیرامون چاکرا  (دفعات بازدید: 3449 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
پیرامون چاکرا
« : 03 اسفند 1389، 11:55 ق‌ظ »
با سلام من چند وقتیه میخوام اوبونتو رو ترک کنم  :'(  یه نسخه دیگه انتخاب کنم ولی چیز جالبی پیدا نمیکنم.

قبلا چاکرا رو نصب کرده بودم (32 بیتی) از رو CD بالا می اومد ولی بعد از صب بالا نمی اومد.
الان 64 بیتیش رو دانلود کردم ناسگاریش کمتره ولی فکر میکنم بازم مشکل داشته باشه موقع بالا اومدن از رو cd یه جا مینویسه ارور ولی این قدر زود میره که نمیشه خوند

چاکرا چشمم رو گرفته فکر نمیکنم بعد از اوبونتو بتونم با غیر از چاکرا کنار بیام با SUSE هم خیلی ور رفتم ولی خیلی کسل کننده و غیر طبیعی بود با نصب برنامه هاش هم خیلی مشکل دارم.
میشه ناسازگاری یه نسخه مثل چارکرا رو با سخت افزار برطرف کرد؟

پسوند برنامه هاش چیه؟ اسم برنامه نصب کننده اش چیه؟ من هر چی کشتم (فقط از رو CD بالا اوردمش) چیزی پیدا نکردم.
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1543
پاسخ به: پیرامون چاکرا
« پاسخ #1 : 04 اسفند 1389، 09:43 ق‌ظ »
با سلام من چند وقتیه میخوام اوبونتو رو ترک کنم  :'(  یه نسخه دیگه انتخاب کنم ولی چیز جالبی پیدا نمیکنم.

قبلا چاکرا رو نصب کرده بودم (32 بیتی) از رو CD بالا می اومد ولی بعد از صب بالا نمی اومد.
الان 64 بیتیش رو دانلود کردم ناسگاریش کمتره ولی فکر میکنم بازم مشکل داشته باشه موقع بالا اومدن از رو cd یه جا مینویسه ارور ولی این قدر زود میره که نمیشه خوند

چاکرا چشمم رو گرفته فکر نمیکنم بعد از اوبونتو بتونم با غیر از چاکرا کنار بیام با SUSE هم خیلی ور رفتم ولی خیلی کسل کننده و غیر طبیعی بود با نصب برنامه هاش هم خیلی مشکل دارم.
میشه ناسازگاری یه نسخه مثل چارکرا رو با سخت افزار برطرف کرد؟

پسوند برنامه هاش چیه؟ اسم برنامه نصب کننده اش چیه؟ من هر چی کشتم (فقط از رو CD بالا اوردمش) چیزی پیدا نکردم.
اگه اینترنت خوبی داری، حوصلهٔ سه چهار روز ویکی خوندن و تنظیمات دستی رو هم داری، آرچ رو هم امتحان کن.

آفلاین sayres

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1096
    • دست نوشته های من
« پاسخ #2 : 04 اسفند 1389، 01:57 ب‌ظ »
واقعا آرچ فوق العاده است

آفلاین sa_ostad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
« پاسخ #3 : 04 اسفند 1389، 09:06 ب‌ظ »
از چه نظر آرچ خوبه ؟
من تازه کارم !

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #4 : 04 اسفند 1389، 10:57 ب‌ظ »
برای نصب و کانفیگ آرچ سختی های زیادی باید بکشی روزهای اول... به خصوص اگر اولین تجربه ات باشه... اما وقتی آرچ کامل شده رو آوردی بالا میفهمی که ارزشش رو داشته...

اگر توزیع ساده تر و متفاوتی رو میخوای بهترین پیش نهادم OpenSuse هست...

به طور کلی انتخاب توزیع سلیقه ایه... با اینا یکم کار کن ببین با کدوم آرامش داری
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین سعید رسولی

• ilius, saeedgnu
  • *
  • ارسال: 1543
« پاسخ #5 : 05 اسفند 1389، 09:48 ق‌ظ »
از چه نظر آرچ خوبه ؟
من تازه کارم !
اصلاً عجله نکن  :)
هر وقت به اوبونتو و کانفیگ‌ش تا حد خوبی مسلط شدی، می‌تونی آرچ رو هم امتحان کنی.
برای کسی که بلد باشه، آرچ در درازمدت خیلی به صرفه‌تره از لحاظ وقت. یه بار نصب می‌کنی برای یه عمر (عمر سخت‌افزار نه عمر انسان ;D)!

آفلاین جادی

• *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #6 : 05 اسفند 1389، 02:27 ب‌ظ »
اتفاقا کار کردن با آرچ واقعا ساده است. اگر انگلیسی در حد قابل قبول بلد باشین و اینترنت سریع هم داشته باشین، آرچ توزیع راحتی است چون راهنماهای بسیار زیاد و دقیقی داره. تنها نکته اینه که باید اینترنت خوب بلد باشین، کمی کامند لاین بلد باشین و از انگلیسی خوندن هم نترسین (:

آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #7 : 05 اسفند 1389، 02:59 ب‌ظ »
سلام
آقا انگلیسی هم لازم نیست یعنی من که بلد نیستم (متاسفانه!) ولی به راحتی دارم با آرچ کار میکنم(کارهای روزمره ی خودم) تنها چیزی که مهمه اینترنت هست  ویک خورده تجربه و آشنایی با گنو /لینوکس
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره