انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت اينترنت كره‌جنوبي باز هم افزايش مي‌يابد  (دفعات بازدید: 4065 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
سرعت اينترنت در كره جنوبي كه داراي پرسرعت ترين خطوط اينترنت در جهان است، باز هم افزايش مي‌يابد.

به گزارش سرويس فن‌آوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دولت كره جنوبي قصد دارد تا پايان سال 2012، همه خانه‌هاي اين كشور را به اينترنت با سرعت 1 گيگابايت بر ثانيه متصل كند. اين سرعت 10 برابر سرعت فعلي اينترنت در اين كشور و 200 برابر ميانگين سرعت اينترنت منازل در آمريكاست.

هم‌اكنون يك پروژه پايلوت اينترنت با سرعت يك گيگابايت بر ثانيه به طور آزمايشي براي 5 هزار خانه در پنج شهر كره جنوبي در حال انجام است. اشتراك ماهانه اين اينترنت كمتر از 27 دلار آمريكاست.

كره جنوبي در رده نخست كشورهاي داراي اينترنت پرسرعت در جهان است.

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1721429
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
من که نمی فهمم وقتی که سرور از ۳۰ کیلو در ثانیه نمی زاره بیشتر بشه(منظورم بعضی میرور های مخازن وسایت های اشتراک گذاری (با حساب مجانی)و امثالهم هست) حالا چه فایده که سرعت چند ترابایت در ثانیه باشه سرعت بالا زمانی خوبه که همه سرعت بالا داشته باشند
پ.ن:کسی نمی دونه آلودگی های محیط زیست سرعت های بالا بیشتره یا سرعت های پایین؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
قضیه آلودگی محیط زیست که کلا یه جریان ساختگیه( تا اونجایی که شنیدیم!! ):D
ولی یه سئوالی واسم پیش اومده و اون اینه که مثلا سرعت دانلود بشه 1 گیگ اونوقت کاربر خانگی با سیستم قدیمی اش چطور میتونه یه فایل 4 گیگا بایتی رو توی 4 ثانیه رو سیستم اش ذخیره کنه ???
درسته که درست نیست ولی درست نیست که بگیم درسته.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
اولا سرعت دانلود 10 تا 8 برابر کمتر از سرعت اینترنت هست
و بعدش هم چند ثانیه اول (ممکنه از لحظه اول یا حتی تا 5 ثانیه طول بکشه) سیستم دنبال فایل میگرده و دانلود رو پردازش میکنه
و در ادامه تقریبا به همون سرعتی که درون سیتم میتونید کپی کنید دانلود میکنید.
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

• High Hero Member
  • *
ولی یه سئوالی واسم پیش اومده و اون اینه که مثلا سرعت دانلود بشه 1 گیگ اونوقت کاربر خانگی با سیستم قدیمی اش چطور میتونه یه فایل 4 گیگا بایتی رو توی 4 ثانیه رو سیستم اش ذخیره کنه ???
اول اینکه ساختگی بودنش ساختگیه اینو مطمئنم
دوم نکته ی مهمی رو اشاره کردی من الان با dd (که ابزار کپی سطح پایین است یعنی پردازش خیلی کمی داره در واقع بیشینه سرعت واقعی کپی رو نشون می ده)از روی هارد به هاردم(منظورم از یک پارتیشن به پارتیشن دیگم (من یک هارد دارم)) ۳۰مگابایت است ! کسی از دوستان ، دوستی توکره جنوبی نداره ببینه که چجوریاست (من شک دارم)
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
همچین هم الکی نیست که
اگه سرعت فایل های دانلودی زیاد باشه میتونید با اینترنت در شبکه سرعتش رو نشون میده
ویا فکر کنم چندتا فایل هم زمان سرعت بیشتری داشته باشه

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
نیازی به اینترنت نیست! اگه کسی چند تا کارت شبکه گیگابیت و یه سوئیچ عالی داره میتونه تو شبکه تست کنه! اولا وب سرور مربوطه باید بتونه این حجم اطلاعات رو ارائه بده! ثانیا همونطور که دوستان گفتن سرعت ذخیره سازی کامپیوتر شما هم تاثیر زیادی داره... تو شبکه های ۱۰۰مگابیتی هم کاملا مشخصه که کل ۱۲.۵ مگابایت رو نمیشه دانلود داشت! چه برسه به گیگابیت که میشه ۱۲۸ مگابایت بر ثانیه...!!!

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
پس بی گمان کره ای ها نادان هستند که چنین اینترنتی را راه اندازی می کنند و در ابن باره هرگز اندیشه نکرده اند!!

درباره آلودگی محیط زیست هم بسیار آشکار است که همه ابزارهای الکترونیکی زمانی که در حال کار هستند گاز دی اکسید کربن تولید می کنند که نسبت به گونه ابزار میزان این آلودگی بیشتر یا اندک تر است. جستجو کنید درباره سیستم خنک کننده سرورهای گوگل و تاثیر جستجوهای اینترنتی بر این سیستم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

• High Hero Member
  • *

پس بی گمان کره ای ها نادان هستند که چنین اینترنتی را راه اندازی می کنند و در ابن باره هرگز اندیشه نکرده اند!!

البته با من نبودید ولی دیدگاهم  رو می گم!
کسی به طور غیر مستقیم نگفت که نادان هستند و بدون اندیشه این کار رو کردند شاید (من فکر می کنم)که اندیشه کردند! واز این ویژگی برای تبلیغ می خواهند استفاده بکنند یاد این هاست ها افتادم که نوشته مثلا نامحدود (تو آگاهی تبلیغاتیش)ولی بعد که می خری می بینی نوشته مثلا چند ترابایت بعد که بهشون می گی میگن که تو حالا همین رو تموم کن !تا بعد دوباره اظافه اش کنیم فکر می کنم که اینم ممکنه که یک چیزی تو همین مایه ها باشه

آفلاین Ali.M

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124

همچین هم نادون نیستند. این جور سرعت ها بیشتر توی پردازش ابری کاربرد دارند. در ضمن همین الان توی بازار ایران هم هاردهای ssd که سرعتشون به مراتب از هاردهای HDD معمولی بیشتره وجود دارند . تازه با استفاده از تکنولوژی RAID 0 میشه سرعت همین هاردهای معمولی رو هم بیشتر کرد. گر چه هنوز به سرعت 1 گیگابایت در ثانیه برای نوشتن روی هارد نرسیدند.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
اگه ۲ تا هارد داشته باشیم و هر دانلود رو تو یه هارد بریزیم سرعت ۲ برابر میشه؟
این سوال رو همین جوری نپرسیدم کاربردش تو شبکه برام مهمه

• High Hero Member
  • *

همچین هم نادون نیستند. این جور سرعت ها بیشتر توی پردازش ابری کاربرد دارند. در ضمن همین الان توی بازار ایران هم هاردهای ssd که سرعتشون به مراتب از هاردهای HDD معمولی بیشتره وجود دارند . تازه با استفاده از تکنولوژی RAID 0 میشه سرعت همین هاردهای معمولی رو هم بیشتر کرد. گر چه هنوز به سرعت 1 گیگابایت در ثانیه برای نوشتن روی هارد نرسیدند.
سلام
نکته ی مهم اینکه این اینترنت رو برای کاربرای خونگی استفاده می کند و فکر نکنم که کاربر خونگی بخواد پردازش ابری راه بندازه !

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
پاسخ به: سرعت اينترنت كره‌جنوبي باز هم افزا&
« پاسخ #12 : 07 اسفند 1389، 12:39 ب‌ظ »
دوستان عزیز چیزی که در این تاپیک به اون توجه نشده فلسفه رشد دادن سرعت انتقال داده ها است به عبارت دیگر اینها زیر ساخت و مواد خام دنیای دیجیتال در آینده هستن و برای اهداف ثانویه بر پا میشن.
بزارید با یه مثال براتون قضیه رو روشن کنم ، فرض کنید شما یک مشترک هستید که از شرکت x این خطوط مافوق سریع رو اجاره کردین ، سرعت اعلام شده از طرف شرکت به این معناست که خطوط شبکه قادر به مبادله 1 گیگابیت بر ثانیه می باشد اما این به معنای تضمین استفاده شما از سرعت اعلام شده نیست چرا که یکی از عوامل محدود کننده در سیستم های رایانه ای عمل i/o هست که بیشترین نمود رو در این سرعت های بالا پیدا می کنه (هرچند که nic ها ، هارد ها و ... به سمت سرعت های ما فوق تصور ما رشد پیدا کردن و بزودی سیستم های جدید بسیار راحت قادر به پوشش کامل این سرعت ها خواهند بود)
عامل دوم که باید به اون اشاره کنم مربوط به شرکت ها و مشترک هایی است که به صورت سگمنت به شبکه متصل میشن در این موارد توپولوژی ، ساختار و تجهیزات شبکه شما تعیین کننده میزان استفاده از سرعت خطوط اتصالی به شبکه های بالا دستی است ، برای مثال شما از یک شبکه اترنت با توپولوژی bus که کابل کواکسیال RG-11 در آن به عنوان ستون اصلی 10base5 است استفاده می کنید ؛ همونطور که مطلع هستید نرخ انتقال داده در این سیستم 10 مگابیت بر ثانیه است ، پس نتیجه این خواهد بود که شبکه شما از 1 گیگابیت فقط قادر به استفاده از 10 مگابیت آن می باشید !!
« آخرین ویرایش: 07 اسفند 1389، 12:45 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
آقا منم به اونا حسودیم میشه ولی این حرف ها رو نمیزنم
حالا برای پیشرفت یا پز دادن دارن این کار رو میکنند این قدر گیر ندید نادون هستند یا نه
به اصل قضیه و چگونگیش بپردازید.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
دوستان عزیز چیزی که در این تاپیک به اون توجه نشده فلسفه رشد دادن سرعت انتقال داده ها است به عبارت دیگر اینها زیر ساخت و مواد خام دنیای دیجیتال در آینده هستن و برای اهداف ثانویه بر پا میشن.
بزارید با یه مثال براتون قضیه رو روشن کنم ، فرض کنید شما یک مشترک هستید که از شرکت x این خطوط مافوق سریع رو اجاره کردین ، سرعت اعلام شده از طرف شرکت به این معناست که خطوط شبکه قادر به مبادله 1 گیگابیت بر ثانیه می باشد اما این به معنای تضمین استفاده شما از سرعت اعلام شده نیست چرا که یکی از عوامل محدود کننده در سیستم های رایانه ای عمل i/o هست که بیشترین نمود رو در این سرعت های بالا پیدا می کنه (هرچند که nic ها ، هارد ها و ... به سمت سرعت های ما فوق تصور ما رشد پیدا کردن و بزودی سیستم های جدید بسیار راحت قادر به پوشش کامل این سرعت ها خواهند بود)
عامل دوم که باید به اون اشاره کنم مربوط به شرکت ها و مشترک هایی است که به صورت سگمنت به شبکه متصل میشن در این موارد توپولوژی ، ساختار و تجهیزات شبکه شما تعیین کننده میزان استفاده از سرعت خطوط اتصالی به شبکه های بالا دستی است ، برای مثال شما از یک شبکه اترنت با توپولوژی bus که کابل کواکسیال RG-11 در آن به عنوان ستون اصلی 10base5 است استفاده می کنید ؛ همونطور که مطلع هستید نرخ انتقال داده در این سیستم 10 مگابیت بر ثانیه است ، پس نتیجه این خواهد بود که شبکه شما از 1 گیگابیت فقط قادر به استفاده از 10 مگابیت آن می باشید !!
بسیار مفید و منطقی جواب دادید
ممنون بابت اطلاعات
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید