انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با کافئین  (دفعات بازدید: 2686 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
مشکل با کافئین
« : 10 اسفند 1389، 12:14 ب‌ظ »
سلام. من قبلا اوبونتو 9.1 داشتم و به راحتی باهاش از طریق کافئین شبکه‌های ماهواره را می‌تونستم ببینم. حالا یک 10.04 نصب کردم . توی نصب کافئین و جستجوی کانال‌ها مشکلی ندارم. ولی وقتی کانال‌ها را لیست می‌کنه و می‌خوام پخش کنم یک صفحه سیاه می‌اد بدون صدا.  اگر درهمین حالت  چند ثانیه‌ای بر روی ضبط تصویر ب‌زنم به راحتی با vlc تصویر ضبط شده شبکه را نشون می‌ده. ظاهرا مشکل از کدکه. به نظرتون چطور کدک ها رابرای کافئین نصب کنم؟
« آخرین ویرایش: 13 اسفند 1389، 12:40 ق‌ظ توسط mehrdad1981s »

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« آخرین ویرایش: 13 اسفند 1389، 05:26 ب‌ظ توسط alieblice »

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: پاسخ به: مشکل با کافئین
« پاسخ #2 : 13 اسفند 1389، 09:20 ب‌ظ »
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-24996.htm

http://ubuntu-ky.ubuntuforums.org/showthread.php?t=1517974

دوست عزیز. لینک دوم را قبلا سرچ کرده بودم و libxine1-ffmpeg  روی سیستم نصبه. در مورد لینک اول هم ظاهرا لینک دانلودی که برای کدک‌های win32 گذاشته کار نمی‌کنه. توی ترمینال هم طبق پیشنهادی که یکی از کاربران گذاشته apt-get install w32codecs را امتحان کردم که می گه Package w32codecs has no installation candidate که ظاهرا مربوط به repository می‌شه. نمی‌دونم چظور باید فایل sources.listویرایش کرد که بتونم این کدک‌ها را بگیرم. روش‌هایی هم که جستجو کردم جواب نداد.در هر صورت اگر لطف کنید کمک کنید بتونم این کافئین را راه بندازم ممنون می‌شم.

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
پاسخ به: مشکل با کافئین
« پاسخ #3 : 14 اسفند 1389، 08:42 ق‌ظ »
sudo nano /etc/apt/sources.list

برای سیو کردن بعد از ویرایش هم ctrl+o رو بزنید
یادشون رفته اون شاه که به 100 مهره نمی باخت               

تاجو از سرش تو میدون ، لشگر پیاده انداخت !!

آفلاین sahba.

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #4 : 14 اسفند 1389، 03:25 ب‌ظ »
با سلام
این مشکل فقط مربوط به کافیین نیست بلکه یک باگه که در موقع نصب نرمافزارهای محیط kde روی گنوم بوجود میاد
البته در ورژن ۱۰.۰۴ به بالا مثلا با دلفین هم همین مشکل بوجود میاد و فعلا راه حلی ندارد البته یه کارهایی هم میشه
انجام داد که زیاد راه حل اساسی نیست
به نظر من باید از نرمافزارهای دیگه استفاده کنید تا این باگ رفع بشه همونطوری که من این کارو انجام دادم

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 14 اسفند 1389، 04:04 ب‌ظ »
با سلام
این مشکل فقط مربوط به کافیین نیست بلکه یک باگه که در موقع نصب نرمافزارهای محیط kde روی گنوم بوجود میاد
البته در ورژن ۱۰.۰۴ به بالا مثلا با دلفین هم همین مشکل بوجود میاد و فعلا راه حلی ندارد البته یه کارهایی هم میشه
انجام داد که زیاد راه حل اساسی نیست
به نظر من باید از نرمافزارهای دیگه استفاده کنید تا این باگ رفع بشه همونطوری که من این کارو انجام دادم
شنیدم از vlc هم می‌شه استفاده کرد. ولی روش درست و حسابی برای تنظیم vlc به گونه‌ای که بشه بهش ترانسپوندر و ماهواره معرفی کرد پیدا نکردم. شما از چه نرم‌اقزاری استفاده می‌کنید و چطور باهاش کانال‌ها را می‌گیرید؟ اگه میشه یه توضیحی بدید یا لیکی معرفی کنید تا از اون استفاده کنم. ممنون.

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
« پاسخ #6 : 14 اسفند 1389، 04:19 ب‌ظ »
منم مشتاقم بدونم
یادشون رفته اون شاه که به 100 مهره نمی باخت               

تاجو از سرش تو میدون ، لشگر پیاده انداخت !!

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #7 : 14 اسفند 1389، 05:02 ب‌ظ »
برای محیط گنوم میتونید از Me TV و برای محیط kde از kdetv استفاده کنید...
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 16 اسفند 1389، 03:17 ب‌ظ »
برای محیط گنوم میتونید از Me TV و برای محیط kde از kdetv استفاده کنید...
سپاس از شما. برعکس چیزی که فکر می کردم me tv خیلی کم حجم هم بود.  توی چند دقیقه نصب شد. کانال ها را هم  پیدا کرد. ولی همچنان نه صدا دارم نه تصویر.ظاهرا کارت dvb را هم شناخته ولی نمیدونم مشکل از چیه؟ ???