انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چرا برای استفاده از امکانات برخی سایت ها باید از IE استفاده کرد؟  (دفعات بازدید: 6121 بار)

0 کاربر و 9 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
لازم نیست اینترنت اکسپلورر آزاد بسازی یه سرچ کوچیک درباره نصب اینترنت اکسپلورر در لینوکس بزن می بینی که بسیاری از کاربرای لینوکس دوست دارن (یا مجبورن) این بروزر بی خود رو توی لینوکس نصب کنن
ما هنوز نمی دونیم چی می خوایم چیزی رو هم که می خوایم نمی گیم چیزی رو هم که می گیم گوش نمی دن یا گوش نمی دیم اون چیزی رو هم که گوش دادن اگر قبول کرده باشن عمل نمی کنن پس تنها راه چاره اینه که اگه طراح خود ماییم خودمون درست طراحی کنیم و اگه نیستیم کاری نمی تونیم بکنیم  باید صبر کرد
خیلی از اون به اصطحات طراحان صفحات وب 7 درصد کاربران اپرا رو در نظر نمی گیرن چطور انتظار داری کمتر از یک درصد لینوکس رو به حساب بیارن
اندکی صبر سحر نزدیک است مژگان و سمیرا و پریسا رو هم میاره (چه فایده ما به اینها نیاز نداریم و نیاز ما ریچارد استالمن و لینوس تروالدز و آلن باغومیان هست)
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
خیلی دارین سخت می گیرید
توی کشور ما بسیاری از مردم فکر می کنن که اینترنت همون اینترنت اکسپلورره
و اینکه بیشتر سایتهای دولتی برای IE بهینه شده میراث سالهای گذشتس که بیشتر مردم از این بروزر استفاده می کردن
و بیشتر سایتها با Front Page ساخته می شد
و بهینه کردن سایت برای چند بروزر کار خیلی سختیه مخصوصا که بروزرها پیش تر بسیار غیر استاندارد بودن (و حالا هم تا حدودی)
حالا تنها تعدادی سایت دولتی و سه چهار پنج شش ... سایت غیر دولتی باقی مونده تا با دیگر بروزرها سازگار بشن
Opera آمار استفاده جهانیش حدود ۳ درصده ولی توی ایران بیش از ۷ درصد ولی به هیچ عنوان بهش توجه نمی شه هرچند بسیار استاندارده
همه چیز درست میشه اگه من و تو اونی که سایت طراحی می کنیم استاندارد طراحی کنیم
حالا ما لینوکسیا چیکار کنیم؟
اینترنت اکسپلورر ازاد بسازیم؟

اون طراح های عزیز دیگه فکر لینوکس نبودن. فقط میخواستن کارو یجور تموم کنن و خداحافظ.
ولی از اونجا که هر کاری یه راهی داره، شما باید اینترنت اکسپلورر رو در لینوکس نصب کنی.
این امکانش وجود داره
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین hoco.hc

• Newbie
  • *
  • ارسال: 24
لازم نیست اینترنت اکسپلورر آزاد بسازی یه سرچ کوچیک درباره نصب اینترنت اکسپلورر در لینوکس بزن می بینی که بسیاری از کاربرای لینوکس دوست دارن (یا مجبورن) این بروزر بی خود رو توی لینوکس نصب کنن
ما هنوز نمی دونیم چی می خوایم چیزی رو هم که می خوایم نمی گیم چیزی رو هم که می گیم گوش نمی دن یا گوش نمی دیم اون چیزی رو هم که گوش دادن اگر قبول کرده باشن عمل نمی کنن پس تنها راه چاره اینه که اگه طراح خود ماییم خودمون درست طراحی کنیم و اگه نیستیم کاری نمی تونیم بکنیم  باید صبر کرد
خیلی از اون به اصطحات طراحان صفحات وب 7 درصد کاربران اپرا رو در نظر نمی گیرن چطور انتظار داری کمتر از یک درصد لینوکس رو به حساب بیارن
اندکی صبر سحر نزدیک است مژگان و سمیرا و پریسا رو هم میاره (چه فایده ما به اینها نیاز نداریم و نیاز ما ریچارد استالمن و لینوس تروالدز و آلن باغومیان هست)
ممنون- باورتون می شه یکی از مهمترین دلیلی که هنوز ویندوز رو لپ تاپم نصبه همین ie بود؟ البته تقصیر منم بود که اصلا دنبال نصب ie تو لینوکس نبودم.
ممنون

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323
البته این چیزی را که میخام بگم شاید بعضیها بدونن اما واسه اونایی که نمیدونن:
با نصب  add on زیر شما میتونید فایرفاکس را به جای IE به سایتها تشون بدین  \\:D/
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/

ازین خبرا نیست داداش ::)
شما یه گلستان رو چک کن ببین چی میشه؟؟ خودم میگم هیچی نمیشه یعنی میگه آقا این فایرفاکسه نه IE ](*,)
سلام. ظاهرا مرورگر wine1.4 گلستان رو باز می کنه. امتحانش کنید. فکر کنم با این دستور توی اوبونتو نصب بشه: sudo apt-get install wine-gecko
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی

شما یه گلستان رو چک کن ببین چی میشه؟؟ خودم میگم هیچی نمیشه یعنی میگه آقا این فایرفاکسه نه IE ](*,)
سلام. ظاهرا مرورگر wine1.4 گلستان رو باز می کنه. امتحانش کنید. فکر کنم با این دستور توی اوبونتو نصب بشه: sudo apt-get install wine-gecko
بعیده.
من واین ۱.۴ rc2 اش رو مینت دبیان داشتم که نکرد.بعید هم میدونم.البته راهش اینه که واین رو بنصبی بعدش بری IE4Linux رو نصب کنی که گلستان رو هم باز میکنه.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین mohsen69

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 323

بعیده.
من واین ۱.۴ rc2 اش رو مینت دبیان داشتم که نکرد.بعید هم میدونم.البته راهش اینه که واین رو بنصبی بعدش بری IE4Linux رو نصب کنی که گلستان رو هم باز میکنه.

اینو ببینید: http://azadrah.net/2012/03/wine-14-released
«هیچ استدلالی مبنی بر اینکه آنچه اکثریت اراده می‌کند صحیح است، وجود ندارد.»

آفلاین dawoodiran

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
با سلام
من یه مدتی با ابونتو کار کردم خوب مشکلاتی داشت که کنار گذاشتم از جمله نصب سخت نرم افزارها  نبود درایور برای بعضی سخت افزارها ولی در جواب  برای حل مشکل شما به این آدرس بروید
http://www.tatanka.com.br/ies4linux/page/Main_Page

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
متاسفانه تو ایران خیلی طراحان وب و کلا کسانی که توی کارای کامپیوتری رسمی هستن به روز نیستن!

نمونه بارزش همین! اصلا لینوکس نگیریم، روی ویندوزم خیلیا (بهتره بگم اکثریت) از مرورگر دیگری بجای IE استفاده میکنند و حق دارند که از امکانات اینترنتی با اون مرورگر ها هم بهره ببرند، یا روی مکینتاش هم در سافاری نمیشه این سایت ها رو باز کرد!

حالا کسی که ویندوز کار میکنه، میگه هر 100 سال یک بار کار با IE به کسی ضرر نمیزنه، ولی کسی لینوکس یا مک داره چی؟

مطمئنا نصب IE روی مک و لینوکس خیلی دردسر ایجاد میکنه (قبلا نمونه پورت شدش برای مک بود، از اول باز کردنش تا زمان بستن ، ولو چند ثانیه سیستم داغ میکرد!) ؛ پس وب دیزاینر ها باید به فکر بیفتند!ا

خوشبختانه اکثر بانکها با فایرفاکس مشکلی ندارند، ولی دانشگاهها همچنان دست به دامن IE موندن :|
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
نه اتفاقا دانشگاهها مشکلی ندارن.
سیستم گلستانه که مشکل داره.مثلا تو فردوسی تمام کارهای مرکز کامپیوتر با استفاده از لینوکس بود و سایتشون هم واقعا عالی کار میکرد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
خب دانشجویان سیستم گلستان باید فکری بکنن و به دانشگاهشون بگن که ما این سیستم رو نمی‌خوایم. کاری که دانشجویان دانشگاه آزاد سه سال پیش کردن و الآن سیستمشون با فایرفاکس هم به خوبی بالا می‌آد
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
خب دانشجویان سیستم گلستان باید فکری بکنن و به دانشگاهشون بگن که ما این سیستم رو نمی‌خوایم. کاری که دانشجویان دانشگاه آزاد سه سال پیش کردن و الآن سیستمشون با فایرفاکس هم به خوبی بالا می‌آد
گلستان مگر مال دانشگاه آزاد نیست؟
نظرتون چیه یه کمپین بزنیم بر علیه این سیستم گلستان؟ خیلی از دوستام هستن که از دستش می‌نالن.
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
نه الان مثلا تو صنعتی اصفهان یا خود دانشگاه اصفهان و مثلا دانشگاه شاهرود و کل واحدهای پیام نور و .... از گلشتان استفاده میکنن.اتفاقا خودم هم میخواستم همچین پیشنهادی بدم.
البته من امروز تونستم به لطف واین و ie4linux این گلستان رو باز کنم ولی خب کمپین خیلی چیز باحالیه.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
نقل‌قول
نه الان مثلا تو صنعتی اصفهان یا خود دانشگاه اصفهان و مثلا دانشگاه شاهرود و کل واحدهای پیام نور و .... از گلشتان استفاده میکنن.اتفاقا خودم هم میخواستم همچین پیشنهادی بدم.
البته من امروز تونستم به لطف واین و ie4linux این گلستان رو باز کنم ولی خب کمپین خیلی چیز باحالیه.
میشه دو کار کرد. دانشگاه و مراکزی که از این سیستم استفاده می‌کنند رو شناسایی و براشون ایمیل دسته‌ای ارسال کنیم که سیستم‌شون رو عوض کنند یا این‌که ایمیل‌های دسته‌ای و اعتراضی برای برنامه‌نویس‌های گلستان بفرستیم و ازشون بخوایم یه نسخه بدون نیاز به IE بنویسن و منتشر کنن. نظرتون چیه؟
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
گلستان مگر مال دانشگاه آزاد نیست؟
نظرتون چیه یه کمپین بزنیم بر علیه این سیستم گلستان؟ خیلی از دوستام هستن که از دستش می‌نالن.

نه. گلستان برای پیام نوره. من که خیلی پایه‌ام. منتها جمع امضای اینترنتی نباشه کلا که اینا اصلا نمی‌دونن اینترنت چی هست. یه مقدار عملی‌تر باشه. مثلا تحصنی چیزی!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
آقا یه سوال فنی، این گلستان چی چیه؟