انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی برای بخش موسیقی و فیلم  (دفعات بازدید: 3650 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 152
راهنمایی برای بخش موسیقی و فیلم
« : 21 اسفند 1389، 07:37 ب‌ظ »
من تازه وارد هستم و با کمک دوستان از بخشهای دیگه تونستم به اینترنت متصل بشم.

چه جوری میتونم با اوبونتو فایل صوتی و تصویری نگاه کنم ؟
واقعا که حال گیر هستش اصلا هیچ موسیقی رو اجرا نکرد

لطفا در صورت امکان لینک بدین تا دانلود کنم

لطفا راهنمایی کنین

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
پاسخ به: راهنمایی برای بخش موسیقی و فیلم
« پاسخ #1 : 21 اسفند 1389، 09:27 ب‌ظ »
sudo apt-get install vlc

یا

sudo apt-get install mplayer
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
« پاسخ #2 : 21 اسفند 1389، 09:45 ب‌ظ »
براي گوش دادن به موسيقي ، استفاده از شبكه هاي ويدئويي انلاينع جاوا، اجراي فايل هاي تصويري و... بايد كلي كدك وبسته نرم افزاري نصب كنيد. نگران نباشيد! درنسخه جديد اوبونتو كافي است بسته ubuntu-restricter-extras را نصب كنيد تا فايل ها و كدك هاي مورد نياز سيستم تماما نصب شوند.
اين بسته هرچه نياز داشته باشيد را برايتان نصب مي كند دستور نصب اين بسته به صورت زير است:
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 21 اسفند 1389، 09:47 ب‌ظ »
sudo aptitude install gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse libxine-extracodecs w32codecs

iهمش تو یه خط

اینم خوبه
http://www.debianadmin.com/install-libdvdcss-and-w32-video-codecs-in-debian-and-ubuntu.html

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 21 اسفند 1389، 09:50 ب‌ظ »
http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Maverick

hاینم یه آموزش خوب تو این نسخه هم کار میکنه

انجمن همه چیزو داره ولی خداییش خیلی نامرتبه و...
میتونی یه سری به ویکی بزنی با اینکه قدیمیه ولی هنوز کار میکنه
گوگل هم بد نیست
« آخرین ویرایش: 21 اسفند 1389، 09:56 ب‌ظ توسط mozo68 »

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #5 : 22 اسفند 1389، 10:34 ب‌ظ »
sudo aptitude install gstreamer0.10-pitfdll gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-gl gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse libxine-extracodecs w32codecs

تو وررٓن های بالا تر اوبونتو aptitude رو حذف کردن
10.10 میدونم نداره  , 10.4 یادم نیست به پایین هم که یادمه داشت
به جای aptitude بالا apt-get بزارین

آفلاین شاهوردی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 86
    • وبلاگ شخصی مصطفی شاهوردی
« پاسخ #6 : 25 اسفند 1389، 02:04 ب‌ظ »
موقع استفاده از Totem وقتی که یه فایل رو باز نمی کنه درخواست دانلود کدک رو می کنه؛ اگه اون جوری نصب کنی راحت ترین راه رو انتخاب کردی؛ با وجود این که من خودم هم VLC  رو ترجیح می دم به همه ی نرم افزار های دیگه ...

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
درخواست کدک ها و نرم افزارها
« پاسخ #7 : 04 فروردین 1390، 03:17 ب‌ظ »

هر کاری میکنم نمیشه
میخواستم خواهش کنم کسی نمیتونه تمام کدک ها و برنامه های ‍بخش فایل صوتی و تصویری مثل vlc و غیره برام تو سی دی رایت کنه و بفرسته
لطفا اگه کسی بتونه طریق نصب اون رو هم بصورت تصویری و با فایل وورد یا PDF برام بفرسته خیلی خیلی ممنون میشم

fedagh@gmail.com
fedagh@yahoo.com

با تشکر

آفلاین شاهوردی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 04 فروردین 1390، 08:24 ب‌ظ »
sudo apt-get install vlc

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: درخواست کدک ها و نرم افزارها
« پاسخ #9 : 04 فروردین 1390، 10:50 ب‌ظ »

هر کاری میکنم نمیشه

برای چی نمیشه
 ارروری چیزی میگیرین ؟

آفلاین شاهوردی

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: درخواست کدک ها و نرم افزارها
« پاسخ #10 : 04 فروردین 1390، 11:12 ب‌ظ »

هر کاری میکنم نمیشه
میخواستم خواهش کنم کسی نمیتونه تمام کدک ها و برنامه های ‍بخش فایل صوتی و تصویری مثل vlc و غیره برام تو سی دی رایت کنه و بفرسته
لطفا اگه کسی بتونه طریق نصب اون رو هم بصورت تصویری و با فایل وورد یا PDF برام بفرسته خیلی خیلی ممنون میشم

fedagh@gmail.com
fedagh@yahoo.com

با تشکر

نصب آفلاین پکیج ها معمولا از نصب آنلاین خیلی پر درد سر تره، همین چند لحظه ی پیش من داشتم پکیج های نصب شده روی پی سی رو  برای نصب به لپ تاپ منتقل می کردم، این کار واقعا یه مصیبت به تمام معناست، تازه من از یه برنامه ی مخصوص این کار که خیلی هم پیشرفته هست استفاده می کنم! معمولا این طوری بهتره که از بسته های نصب شده ی روی یک سیستم بک آپ تهیه کنید و روی همون سیستم ازشون استفاده کنید نه جای دیگه،
اما اگه شما مشکل وصل شدن به اینترنت یا چیزی شبیه به این دارین و نمی تونین بسته های مورد نظرتون رو دانلود کنید،   پیشنهاد می کنم که از یه کسی که تازه اوبونتو نصب کرده بخواین که از توی synaptec بسته های vlc رو انتخاب کنه و به جای نصب،‌ از Generate download script استفاده کنه تا آدرس بسته های مورد مورد نظر برای نصب vlc رو بهتون بده، بعد می تونید با کلی مشقت (!) از کافی نت یا دانشگاه و یا هر جای دیگه بسته ها رو دانلود و نصب کنید.

و چیز دیگه ای هم که ممکنه باعث مشکل شما باشه این می تونه باشه که ایندکس های دبیان رو نگرفتین، این کار رو به راحتی با دستور های زیر می تونید انجام بدین تا اون ها رو دانلود کنید:

sudo apt-get update
sudo apt-get install vlc

آفلاین ُSaeidR

• Full Member
  • *
اشکال در درخواست رمز
« پاسخ #11 : 05 فروردین 1390، 05:22 ب‌ظ »
نه من مشکل اینترنت نداشتم فقط موقعی که فرمان رو اجرا میکنم موقع درخواست رمز نمیتونم رمز رو وارد کنم و هر کاری کردم هم نشد و با یک کار دیگه یک سری فایل از طریق Synaptic Package Manager به نام ubuntu-restricted-extras هم دانلود کردم اما باز هم نشد.

( لطفا کسی فایل وورد یا PDF در مورد نصب ویندوز اکس پی و اوبونتو و دیگه سون و اوبونتو در کنار همدیگه نداره که همراه با تصویر باشه و برام بفرسته ؟ )

و فایل های ogg اصلا مشکل نداشت و پخش میکرد

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
« پاسخ #12 : 05 فروردین 1390، 05:44 ب‌ظ »
سلام دوست من

نقل‌قول
نه من مشکل اینترنت نداشتم فقط موقعی که فرمان رو اجرا میکنم موقع درخواست رمز نمیتونم رمز رو وارد کنم و هر کاری کردم هم نشد و با یک کار دیگه یک سری فایل از طریق Synaptic Package Manager به نام ubuntu-restricted-extras هم دانلود کردم اما باز هم نشد.

( لطفا کسی فایل وورد یا PDF در مورد نصب ویندوز اکس پی و اوبونتو و دیگه سون و اوبونتو در کنار همدیگه نداره که همراه با تصویر باشه و برام بفرسته ؟ )

و فایل های ogg اصلا مشکل نداشت و پخش میکرد

نقل‌قول
هر کاری میکنم نمیشه

من دقیقا نمی دونم مشکل شما چیه ولی احساس می کنم به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارید منم اوایل مثل شما بودم.

اگر مشکلتون اینترنت پر سرعته میتونید به یه کافی نت مراجعه کنید و کدک ها و برنامه ها رو دانلود کنید.هزینه کمی داره.

راهنمایی دوستان برای مشکلی که شما بیان کردید کافیه و نباید دیگه مشکلی داشته باشید.

در صورت تمایل اگه قصد داشتید به کافی نت برید اطلاع بدبد تا نحوه اتصال به اینترنت رو تو کافی نت براتون قرار بدم. سخت نیست.

با تشکر

و ما میطوانیم

آفلاین شاهوردی

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #13 : 05 فروردین 1390، 06:22 ب‌ظ »
از همون synaptec  می تونین vlc  رو هم نصب کنید.

از طرفی یه سوال دارم، چرا نتونستین پسورد رو بدین؟ آیا پسورد رو ندارین؟ یا این که این موضوع که موقع زدن پسورد چیزی روی صفحه نمایش داده نمی شه شما رو به اشتباه انداخته که نمی تونین پسورد رو وارد کنین؟

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #14 : 05 فروردین 1390، 09:12 ب‌ظ »

برای انتقال فایلاتون به کامپیوتر دیگه از چه روشی استفاده میکنین؟
 من یکی از دوستام از aptoncd استفاده میکرد مشکل نداشت