انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با اوبونتو در لپتاپ HP Pavilion dv6000 . . . . یعنی ممکنه راهی داشته باشه؟!  (دفعات بازدید: 3255 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین behrooz66

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
سلام بچه ها. من یک لپتاپ HP pavilion dv6000 و سری 6391 خریدم. CPU من AMD turion x2 64 هستش. وقتی سی.دی اوبونتو «فیستی» رو میذارم تا بوتش کنم, تا یک مراحلی رو میره و بعد بدون اینکه خطایی رو گزارش کنه و یا اتفاقی بیفته, متوقف میشه و دیگه بوت کردن رو ادامه نمیده... بچه ها یعنی ممکنه راهی داشته باشه؟! آخه اصلا بالا نمیاد که بشه کاریش هم کرد. در ضمن پارسیکس روش به راحتی بوت میشه اما امتحان نکردم که نصب هم میشه یا نه. اما اوبونتو نه 32 بیتی و نه 64 بیتیش بوت نمیشه... واقعا به کمکتون احتیاج دارم... :'(

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
سی‌دی اوبونتو رو بگذارید و در زمان بوت تو اولین صفحه دکمه F6 رو بزنید و سیسم رو با noapic بوت و بعد اوبونتو رو نصب کنید... باید مشکلتون حل بشه ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین behrooz66

• Jr. Member
  • *
سلام آقا مهدی. دمت گرم این مشکل با همین دستوری که گفتی حل شد. اما دو تا سوال.

1. میشه توضیح بدی که این یک کلمه چه کاری انجام داد که بوت شد؟ میخوام یاد بگیرم.
2. اوبونتوی 64 بیتی رو هم همینجوری میشه بالا آورد؟ اگه میشه به نظرت 32 بیتی استفاده کنم یا 64 بیتی؟ یعنی package های قبلی روی 64 بیتی هم نصب میشن؟ میشه کلا توضیح بدی؟

آفلاین behrooz66

• Jr. Member
  • *
سلام. من دوباره اومدم! آخه همین الان فهمیدم یک مشکل دیگه توی اوبونتوی نصب شده ام دارم. اوبونتو هیچ فلش دیسکی رو نمیشناسه! نه اینکه پورت USB رو کلا نشناسه, مثلا وقتی موبایلمو میزنم قشنگ کار میکنه, اما هیچ فلش دیسکی رو نمیشناسه!!! چه باید بکنم؟!

آفلاین hasannoori

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 423
    • ق
سلام. من دوباره اومدم! آخه همین الان فهمیدم یک مشکل دیگه توی اوبونتوی نصب شده ام دارم. اوبونتو هیچ فلش دیسکی رو نمیشناسه! نه اینکه پورت USB رو کلا نشناسه, مثلا وقتی موبایلمو میزنم قشنگ کار میکنه, اما هیچ فلش دیسکی رو نمیشناسه!!! چه باید بکنم؟!
دوست عزیز یک بار ابزار مورد نظرت رو به پورت USB2 وصل کن،
بعد از چند ثانیه دستور زیر رو وارد کن و خروجی اون رو بذار اینجا:
lsusb

آفلاین behrooz66

• Jr. Member
  • *
آقا دمت گرم، ولی این مشکل رو خودم فهمیدم برا چیه.
فقط با ماوس کانفلیکت داره. ماوس نزنم درست کار میکنه!!!
بازم ممنون.