انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نظرسنجی

برای انتخاب گزینه خود ابتدا موارد پست اول را مطالعه نمایید

یک
3 (6.7%)
دو
3 (6.7%)
سه
17 (37.8%)
چهار
22 (48.9%)

مجموع آرای اعضا: 45

نویسنده موضوع: کپی رایت کیلویی چند ؟  (دفعات بازدید: 13368 بار)

0 کاربر و 5 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
پاسخ به: کپی رایت کیلویی چند ؟
« پاسخ #30 : 18 فروردین 1390، 04:59 ب‌ظ »
با سلام
یه مروری روی نوشته ها داشتم و به این نتیجه رسیدم که شاید نوشته من ؛ مهندس داریم تا مهندس ؛ باعث سوء تفاهم بشه و کسی از دست من ناراحت نشه

بنده منظور خاصی نداشتم و میخوام یکم منظورم رو واضح تر بگم و در قالبش یکمی از عقاید دیگه خودم رو بگنجونم
این عقیده منه و قابل تغییره  ;)
صرفا اینجا بحث مهندس نیست و میخوام مسئله رو به این صورت بیان کنم تا مملوس تر باشه
و اینجا هم بحث برنامه های انحصاری و پولی رو میکنم

دو مدل مهندس داریم
۱ : مهندس خوب :
این مدل مهندس میدونه کپی رایت چیه و میدونه که افرادی که داره از برنامه شون استفاده میکنن حاضر نیستند دسترنجشون رو مجانی در اختیار دیگران قرار بدند و در آمدش از برنامه غیر قانونی که روی سیستمش داره خیلی خوبه و به راحتی هم میتونه با درآمد بالاش کپی رایت رو رعیات کنه ولی این کار رو نمیکنه
این مدل مهندس خوبه چون فقط کپی رایت رو رعایت نمیکنه ولی هزار تا کار مفید دیگه برای افراد جامعه انجام میده و در شمن برای سازنده اون برنامه ای که کپی رایتش رو رعایت نمیکنه هم منفعت داره (‌در ادامه توضیح میدم )

۲ :‌مهندس خیلی خوب :
من اینها رو در یک رده میدنم  ;D
الف :‌کسی که از کپی رایت اطلاع داره ولی نمیدونه که کرک کردن برنامه غیر قانونیه
به وفور دیدم از این افراد و فکر میکنن که ... اصلا فکر نمیکنن که کارشون غلطه  ;)

ب‌ : کسی که اصلا نمیدونه کپی رایت چی هست و استفاده میکنه
این هم گناهی نداره چون بی خبره  ;D

ج‌ :کسی که اطلاع کامل از قوانین کپی رایت داره ولی نمیتونه برنامه رو به صورت اصلی تهیه کنه
این فرد رو javandata عزیز در موردش بیشتر توضیح داد
اگه این طرف بخواهد هم کپی رایت رو رعایت کنه با توجه به بازار و اینکه رقیبهاش رعایت نمیکنن ورشکست میشه چون قیمت تمام شده کار از قیمت کاری که رقیبهاش در اختیار جامعه قرار میدن بیشتر میشه
این فرد هم توی این جامعه همون بهتر که رعایت نکنه و در عوض رعیات نکردن این قانون خدمات بیشتری به مشترکینش بده (‌بر میگرده به شرایط جامعه و نمیشه کاریش کرد )

د:‌کسی که میدونه و رعایت میکنه

حالا نفع این ها یی که رعایت نمیکنن برا یکمپانی ها چیه ؟
کمپانی ایناه رو پشتیبانی نمیکنه ولی در عوض برای کمپانی تبلیغند
فکر کردید مایکروسافت بدش میاد بگه ۹۰ و خورده ای از پی سی ها از ویندوز استفاده میکنند ؟
خب برنامه نویس ها هم میرن به سمت نوشتن برنامه ها برای ویندوز و این خودش باعث میشه رقیب هاش عقب بمونه

مثلا اگه اتوکد الان یه کاری کنه که دیگه نتونی ازش غیر قانونی استفاده کنی میدونی چی میشه ؟ سم عظیمی از مشتری هاش بی برنامه میمونن و بعد یه برنامه آزاد میاد و کم کم با همون افراد گسترش پیدا میکنه و خطری میشه برای اتوکد در نتیجه با این کارشون رقیب ها رو عقب میزنن و اجازه میدن که به صورت غیر قانونی هم بشه از برنامه هاشون استفاده کرد

این بحث خیلی بیشتر از این صحبت میخواد ولی نیازی نمی بینم چون احساس میکنم شاهلوده اونچه رو که مد نظرم بود اعلام کردم

چون عجله دارم ویرایشش نکردم : غلط هایی املایی اگه داره به بزرگی خودتون ببخشید
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #31 : 18 فروردین 1390، 05:17 ب‌ظ »
من می دونم کپی رایت چیه بهش انتقاد دارم ولی التزام عملی بهش دارم! من استفاده کمی از نرم افزار های کپی رایتی می کنم و تصمیم دارم به صفر برسونم. فکرکنم حتی صفر هم شده باشه! (چون اپن سورسا برام بهترن) ولی تو موزیک و مجله و روزنامه و فیلم نمی تونم رعایت کنم و دانلود می کنم ب چند دلیل
۱− اصلا کپی رایت رو قبول ندارم و کپی لفت رو قبول دارم (gpl , ...)
۲− دسترسی به پولیش ندارم که پول بدم بخرم
۳− ابنجا ایران است و ... .
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #32 : 18 فروردین 1390، 05:22 ب‌ظ »
بیایم اینجوری نگاه کنیم! من یه نوشابه درست کردم که مضرات نوشابه های دیگر رو نداره بعد می آم کلی اون رو گرون می فروشم و پول زیادی جیب می زنم یه شرکت هم می سازم اون رو انحصاری خودم می کنم کلی ازش محافظت می کنم. آیا اگر این فرد ایده و فرمول این نوشابه را به مردم دیگر بدهد و خودش هم یک شرکت داشته باشد و به شرکتای دیگر کمک کند مردم سلامت تر نیستن؟ حالا هنر و موسیقی هم همینجوره تو دنیای جدید این کمپانی های فیلمسازی و موسیقی چرا در برابر خواست کابران به خاطر تمعشون مقاومت می کنند*

چرا نمی گذارند همه از هنر بهر مند بشن مگه همه مردم پولشو دارن. مگه کپی غیرقانونی صورت نمی گیره حالا بیان با یه سازو کار دیگه به موسیقی کمک کنن و هزینش رو با کمک گرفتن از دوستداران در بیارن مثلا فیلم x نسخ ای از فیلمش رو بگزاره رو اینترنت و به کاربرا بگه برین این رو کپی کنید به هزار نفر نشون بدید ولی اگر از فیلم خوشتون اومد بیاد کمک کنید اینجوری نمی شه! این یه بحث طولانیه. هنر طبقاتی نمی شه! موسیقی طبقاتی نمی شه! تکنولوژی تبقاتین\ نمی شه. و ... . مثل ویکیپدیا (قدیما کلی پول پدیا ها بود!)
وجود قانون برای نشر مطالب بد نیست ولی نه چیزی که جلوی انتشار آزاد و بهره مند شدن همرو بگیره!
یک آهنگ در سایت های فروش موسیقی به ارزش ۹۹ سنت امریکا به فروش می رسد آیا پرداخت ۱۵ دلار برای یک آلبوم موسیقی مبلغ بالایی است؟ پول وسیله سنجش و ارزش گزاری یک تولید است و به هیچ عنوان چیز بدی نیست مگر اینکه آدمی خود آن را تبدیل به بد کند. بحث محصولاتی مانند ویکی پدیا با هنر و موسیقی و فیلم و... جداست. ویکی پدیا با همکاری همان کسانی ایجاد می شود که از آن بهره هم می گیرند و یک طرح بسیار هوشمندانه بود در زمینه گردآوری داده ها با یک تشویق بسیار عالی: خودت بنویس و با نام خودت منتشر کن. کاری که همه دوست دارند انجام دهند اما همین ویکی پدیا هم ناچار به پرداخت هزینه ها است پس از کاربران کمک مالی دریافت می کند که مبلغ کمی هم نیست.
موسیقی توسط یک گروه کوچک اما نوآور درست می شود که همه هزینه اش هم توسط همین گروه پرداخت می شود این هزینه ها از راه فروش آلبوم و تورها و آگهی ها جبران می شود و درآمد زایی هم خواهد داشت. ارزش مالی اثر ناچیز است اما در تیراژ فروش بالا درامد زیادی دارد به هیچ کسی هم فشار مالی وارد نمی شود مگر کسی که همه چیز را رایگان می خواهد!

قانون کپی رایت به جاست اگر موجب انحصارگرایی نشود در برابر این قانون هم مجوزهای باز متن وجود دارد. مثلا برنامه FrostWire در زمان اجرا به شما پیشنهاد می دهد که آلبوم یک گروه خاص را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید یعنی سازنده اثر به هر دلیلی با این مورد مشکلی ندارد. نه این بد است نه آن. زمانی که شما یک تولید را می خرید مالک همه چیز آن هستید می توانید آن را به دیگری بفروشید یا هدیه دهید و حتی قرض دهید اما نباید از آن کپی تهیه نمایید این یک اصل برای پابرجا ماندن بازار است. من محصولاتی که به انحصارگرایی روی آورده اند را نمی پسندم پس به تولیدهایی روی آورده ام که برعکس این عمل می کنند مانند لینوکس اما چون کپی رایت را نمی پسندم دلیل نمی شود که خلاف آن عمل کنم. اگر کشور ما به دلیل ناشایست بودن حاکمانش چنین در تنگنا و انزوا نبود هرگز آلبوم های موسیقی را به صورت MP3 دریافت نمی کردم بلکه بیشتر دوست داشتم آن ها را با بهترین کیفیت Audio و اصل داشته باشم.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #33 : 18 فروردین 1390، 05:26 ب‌ظ »
حالا نفع این ها یی که رعایت نمیکنن برا یکمپانی ها چیه ؟
کمپانی ایناه رو پشتیبانی نمیکنه ولی در عوض برای کمپانی تبلیغند
فکر کردید مایکروسافت بدش میاد بگه ۹۰ و خورده ای از پی سی ها از ویندوز استفاده میکنند ؟
خب برنامه نویس ها هم میرن به سمت نوشتن برنامه ها برای ویندوز و این خودش باعث میشه رقیب هاش عقب بمونه
مثلا اگه اتوکد الان یه کاری کنه که دیگه نتونی ازش غیر قانونی استفاده کنی میدونی چی میشه ؟ سم عظیمی از مشتری هاش بی برنامه میمونن و بعد یه برنامه آزاد میاد و کم کم با همون افراد گسترش پیدا میکنه و خطری میشه برای اتوکد در نتیجه با این کارشون رقیب ها رو عقب میزنن و اجازه میدن که به صورت غیر قانونی هم بشه از برنامه هاشون استفاده کرد
می توان به این دیدگاه شما این را هم افزود که شرکت های بزرگ برنامه سازی آنقدر فروش دارند که دیگر برایشان درصدی از کرک ها اهمیتی ندارد. همچنین دیدگاه شما در باره پشتیبانی درخور پذیرش است. چه بسیار افراد حقیقی و حقوقی که از نبود این پشتیبانی ها زیان دیده اند.
-------

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #34 : 18 فروردین 1390، 05:29 ب‌ظ »
بیایم اینجوری نگاه کنیم! من یه نوشابه درست کردم که مضرات نوشابه های دیگر رو نداره بعد می آم کلی اون رو گرون می فروشم و پول زیادی جیب می زنم یه شرکت هم می سازم اون رو انحصاری خودم می کنم کلی ازش محافظت می کنم. آیا اگر این فرد ایده و فرمول این نوشابه را به مردم دیگر بدهد و خودش هم یک شرکت داشته باشد و به شرکتای دیگر کمک کند مردم سلامت تر نیستن؟ حالا هنر و موسیقی هم همینجوره تو دنیای جدید این کمپانی های فیلمسازی و موسیقی چرا در برابر خواست کابران به خاطر تمعشون مقاومت می کنند*

چرا نمی گذارند همه از هنر بهر مند بشن مگه همه مردم پولشو دارن. مگه کپی غیرقانونی صورت نمی گیره حالا بیان با یه سازو کار دیگه به موسیقی کمک کنن و هزینش رو با کمک گرفتن از دوستداران در بیارن مثلا فیلم x نسخ ای از فیلمش رو بگزاره رو اینترنت و به کاربرا بگه برین این رو کپی کنید به هزار نفر نشون بدید ولی اگر از فیلم خوشتون اومد بیاد کمک کنید اینجوری نمی شه! این یه بحث طولانیه. هنر طبقاتی نمی شه! موسیقی طبقاتی نمی شه! تکنولوژی تبقاتین\ نمی شه. و ... . مثل ویکیپدیا (قدیما کلی پول پدیا ها بود!)
وجود قانون برای نشر مطالب بد نیست ولی نه چیزی که جلوی انتشار آزاد و بهره مند شدن همرو بگیره!
یک آهنگ در سایت های فروش موسیقی به ارزش ۹۹ سنت امریکا به فروش می رسد آیا پرداخت ۱۵ دلار برای یک آلبوم موسیقی مبلغ بالایی است؟ پول وسیله سنجش و ارزش گزاری یک تولید است و به هیچ عنوان چیز بدی نیست مگر اینکه آدمی خود آن را تبدیل به بد کند. بحث محصولاتی مانند ویکی پدیا با هنر و موسیقی و فیلم و... جداست. ویکی پدیا با همکاری همان کسانی ایجاد می شود که از آن بهره هم می گیرند و یک طرح بسیار هوشمندانه بود در زمینه گردآوری داده ها با یک تشویق بسیار عالی: خودت بنویس و با نام خودت منتشر کن. کاری که همه دوست دارند انجام دهند اما همین ویکی پدیا هم ناچار به پرداخت هزینه ها است پس از کاربران کمک مالی دریافت می کند که مبلغ کمی هم نیست.
موسیقی توسط یک گروه کوچک اما نوآور درست می شود که همه هزینه اش هم توسط همین گروه پرداخت می شود این هزینه ها از راه فروش آلبوم و تورها و آگهی ها جبران می شود و درآمد زایی هم خواهد داشت. ارزش مالی اثر ناچیز است اما در تیراژ فروش بالا درامد زیادی دارد به هیچ کسی هم فشار مالی وارد نمی شود مگر کسی که همه چیز را رایگان می خواهد!

قانون کپی رایت به جاست اگر موجب انحصارگرایی نشود در برابر این قانون هم مجوزهای باز متن وجود دارد. مثلا برنامه FrostWire در زمان اجرا به شما پیشنهاد می دهد که آلبوم یک گروه خاص را به صورت کاملا رایگان دریافت کنید یعنی سازنده اثر به هر دلیلی با این مورد مشکلی ندارد. نه این بد است نه آن. زمانی که شما یک تولید را می خرید مالک همه چیز آن هستید می توانید آن را به دیگری بفروشید یا هدیه دهید و حتی قرض دهید اما نباید از آن کپی تهیه نمایید این یک اصل برای پابرجا ماندن بازار است. من محصولاتی که به انحصارگرایی روی آورده اند را نمی پسندم پس به تولیدهایی روی آورده ام که برعکس این عمل می کنند مانند لینوکس اما چون کپی رایت را نمی پسندم دلیل نمی شود که خلاف آن عمل کنم. اگر کشور ما به دلیل ناشایست بودن حاکمانش چنین در تنگنا و انزوا نبود هرگز آلبوم های موسیقی را به صورت MP3 دریافت نمی کردم بلکه بیشتر دوست داشتم آن ها را با بهترین کیفیت Audio و اصل داشته باشم.

منظور من بهبود قانون کپی رایت بود نه از بین رفتن اون. دیگه کپی رایت خیلی داره انحصاری می شه و تا جم می خوری محکوم به نقضش می شی. منظورم اینا بود وگرنه با فروش اثر مخالف نیستم. حتی از طرح هایی مثل طرح های اپل در مورد موسیقی حمایت می کنم.

در موزیک شاید کم باشه ولی فیلم یا چیزای دیگه چی.

در مورد ویگی پدیا یک مثال زدم که در آمد با چیزای دیگه هم تامین می شه.
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 05:47 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #35 : 18 فروردین 1390، 06:37 ب‌ظ »
در ضمن طبق گفته خودتون:

نقل‌قول
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.
امضای من سخنی ظریف از آرتور ویلیام راسل هستش ...
البته من متوجه نمیشم که چرا به این نوشته اشاره کردید  ??? ؟!!!!! یعنی می فرمایید من عصبانی شدم  ;) :D ؟

من می دونم کپی رایت چیه بهش انتقاد دارم ولی التزام عملی بهش دارم! من استفاده کمی از نرم افزار های کپی رایتی می کنم و تصمیم دارم به صفر برسونم. فکرکنم حتی صفر هم شده باشه! (چون اپن سورسا برام بهترن) ولی تو موزیک و مجله و روزنامه و فیلم نمی تونم رعایت کنم و دانلود می کنم ب چند دلیل
۱− اصلا کپی رایت رو قبول ندارم و کپی لفت رو قبول دارم (gpl , ...)
۲− دسترسی به پولیش ندارم که پول بدم بخرم
۳− ابنجا ایران است و ... .

عجب !!!!
به هرحال این هم برای خودش یک نظری محسوب میشه ...
نظرات اینچنینی دقیقا مثل این میمونه که بگیم "دزدی کاریست حلال پس بیایید جمیعا از دیوار خونه همدیگه بریم بالا ، هرکی زورش بیشتر سفره اش رنگارنگتر"
خیلی از ماها کپی رایت رو قبول داریم اما به دلیل شرایط موجود نمیتونیم اون رو به طور کامل رعایت کنیم (کار ما در حکم کسی هست که میدونه دزدی بده اما به دلیل مشکلاتی که داره از دیوار خونه مردم میره بالا).
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 06:56 ب‌ظ توسط javandata »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #36 : 18 فروردین 1390، 06:42 ب‌ظ »
در ضمن طبق گفته خودتون:

نقل‌قول
امضای من سخنی ظریف از آرتور ویلیام راسل هستش ...
البته من متوجه نمیشم که چرا به این نوشته اشاره کردید  ??? ؟!!!!! یعنی می فرمایید من عصبانی شدم  ;) یا این رو گفتید که یه حرفی زده باشید :D ؟

×××××

در ضمن :
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,17484.0.html
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 06:53 ب‌ظ توسط finaprp »

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #37 : 18 فروردین 1390، 06:52 ب‌ظ »
آخه این فروم فضاش تند شده بود گفتم بحثو تلتیف کنم اینو گفتم نه برای این که چیزی گفته باشم کمی هم ادب بد نیست ها :(
در ضمن :
عزیزم من پست رو همون ابتدا ویرایش کردم ...
توجه داشته باشد که بی دلیل به نکته ای اشاره کردن برای تلطیف جو چندان شایسته نیست و گاها نوعی بی حرمتی به گوینده سخن محسوب میشه ... در هر صورت بگذریم
« آخرین ویرایش: 18 فروردین 1390، 06:55 ب‌ظ توسط javandata »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #38 : 18 فروردین 1390، 06:54 ب‌ظ »
آخه این فروم فضاش تند شده بود گفتم بحثو تلتیف کنم اینو گفتم نه برای این که چیزی گفته باشم کمی هم ادب بد نیست ها :(
در ضمن :
عزیزم من پست رو همون ابتدا ویرایش کردم ...
البته به گمانم بی دلیل به نکته ای اشاره کردن برای تلطیف جو چندان شایسته نباشه و گاها به نوعی بی حرمتی به گوینده سخن محسوب میشه ... بگذریم

اگر بی حرمتی بود ببخشید منظور بی حرمتی نداشتم.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #39 : 19 فروردین 1390، 12:46 ق‌ظ »
الف :‌کسی که از کپی رایت اطلاع داره ولی نمیدونه که کرک کردن برنامه غیر قانونیه
به وفور دیدم از این افراد و فکر میکنن که ... اصلا فکر نمیکنن که کارشون غلطه  ;)

ب‌ : کسی که اصلا نمیدونه کپی رایت چی هست و استفاده میکنه
این هم گناهی نداره چون بی خبره
eMan گرامی
درباره این دسته بندی شما هر چه اندیشیدم نتوانستم درک کنم که چطور کسی از کپی رایت آگاه است اما نمی داند کرک کردن درست نیست؟! اگر نمی داند کرک کردن درست نیست پس از کپی رایت هیچ گونه شناختی ندارد افزون بر اینکه شگقت آور است که کسی هیچ چیز درباره کپی رایت نداند. دیدگاه شما در این باره چیست؟
-------

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
« پاسخ #40 : 19 فروردین 1390، 10:13 ق‌ظ »
eMan گرامی
درباره این دسته بندی شما هر چه اندیشیدم نتوانستم درک کنم که چطور کسی از کپی رایت آگاه است اما نمی داند کرک کردن درست نیست؟! اگر نمی داند کرک کردن درست نیست پس از کپی رایت هیچ گونه شناختی ندارد افزون بر اینکه شگقت آور است که کسی هیچ چیز درباره کپی رایت نداند. دیدگاه شما در این باره چیست؟
درود
یکم غیر منطقی به نظر میاد و خودم هم میخواستم این مورد رو حذف کنم ولی توی اطرافیانم دیدم
به خدا خودم هم نمیدونم چه فکری میکنن
خودشون به خوبی میدونن که این برنامه پولی هست و شرکت تولید کننده بابت مبلغی اجازه استفاده رو میده ولی بازم به این کارشون افتخار میکنن و استفاده این مدل از برنامه ها رو برای خودشون یه مدل هنر میدونن
البته طی صحبت هایی که باهاشون داشتند تمامشون به این نکته اشاره میکردند که اینجا ایرانه و دست تولید کننده بهشون نمیرسه ( این افراد فکر میکنن چون ما توی ایران هستیم و این کار منع قانونی نداره در نتیجه کارشون کاملا صحیح هست ) ( صد در صد بر میگرده به شرایط حاکم بر جامعه )
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم

البته حق با شماست و شاید این افراد فقط میدونن نرمافزار پولیه و اطلاعی از اصل قوانین کپی رایت ندارند ( ولی این رو میدونند که عدم رعایتش توی کشور های دیگه مجازات داره )
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین Azhang

• Full Member
  • *
  • ارسال: 236
  • kurosaki ichitax
« پاسخ #41 : 19 فروردین 1390، 04:49 ب‌ظ »
منم  گزینه ۴ رو انتخاب کردم!! ;D
دلم میخاست  گزینه ۲ باشه ولی خب همه چی که باب میل نیست! ::)

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #42 : 19 فروردین 1390، 09:29 ب‌ظ »
یه سوال داشتم...اون دوتا دوستی که گزینه ی یک رو زدن میشه دقیقا بگن چیکار می کنن با سیستم و چه استفاده دارن و از چه نرم افزارایی استفاده می کنن و اینکه آیا موسیقی گوش می دن و فیلم میبینن؟

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #43 : 20 فروردین 1390، 02:53 ب‌ظ »
یه سوال داشتم...اون دوتا دوستی که گزینه ی یک رو زدن میشه دقیقا بگن چیکار می کنن با سیستم و چه استفاده دارن و از چه نرم افزارایی استفاده می کنن و اینکه آیا موسیقی گوش می دن و فیلم میبینن؟

واقعا !! :o :o :o

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #44 : 20 فروردین 1390، 03:09 ب‌ظ »
آخه واقعا واسم سواله...اون دوتا دوست عزیز میتونن خودشون رو معرفی کنن و بگن دقیقا چیکارا می کنن با سیستم؟