انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سفارشی کردن ابونتو  (دفعات بازدید: 2671 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 72
    • حسابداری
سفارشی کردن ابونتو
« : 20 فروردین 1390، 09:17 ب‌ظ »
سلام دوستان.یه سوال برام پیش اومده.تا حالا بک ترک رو دیدین؟؟؟؟؟؟؟دقیقا کوبونتو هست.میخواستم ببینم چطور میشه مثل بک ترک درست کرد یعنی بعد از نصب شدن دیگه ابونتو نباشه.نمیدونم منظورم رو تونستم برسونم یا نه. یعنی چطور میشه ابونتو رو سفارشی کرد تا بعد از نصب نرم افزار های دلخواه نصب و با همون ظاهری که بخواهیم.ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
پاسخ به: سفارشی کردن ابونتو
« پاسخ #1 : 20 فروردین 1390، 10:38 ب‌ظ »

نقل‌قول
سلام دوستان.یه سوال برام پیش اومده.تا حالا بک ترک رو دیدین؟؟؟؟؟؟؟دقیقا کوبونتو هست.میخواستم ببینم چطور میشه مثل بک ترک درست کرد یعنی بعد از نصب شدن دیگه ابونتو نباشه.نمیدونم منظورم رو تونستم برسونم یا نه. یعنی چطور میشه ابونتو رو سفارشی کرد تا بعد از نصب نرم افزار های دلخواه نصب و با همون ظاهری که بخواهیم.ممنون میشم در این زمینه کمکم کنید

والا چند بار خوندم ولی دقیقا نفهمیدم منظورتون چی بود.

Back track  یک توزیع امنیتی که تا قبل از نسخه 4 بر پایه کا دی ای بود.بعد هم بخاطر موفقیت گنوم خیلی از توزیع ها به سمت گنوم مهاجرت کردند از جمله فدورا و بک ترک.

حالا توزیع امنیتی چیه : اصطلاحا به این سیستم عامل ها که حاوی نرم افزار های حمله و هک هستند گفته میشن چون نرم افزارهای رایگان دارند همه رو توی یک پکیج جمع کردن .

از جمله این توزیع های امنیتی: Nubuntu ,Backtrack,Knoppix-std, Phlak  میشه اشاره کرد.

اگه دوست داشتید میتونید  ان ابونتو  رو بگیرید مثل همونا هست ولی یه کم ضعیفتره .

بهترینشون  بک ترک  که خیلی قویه. فلک هم جالبه.

ولی هنوز هم نفهمیدم منطورتون چی بود.

نقل‌قول
ببینم چطور میشه مثل بک ترک درست کرد یعنی بعد از نصب شدن دیگه ابونتو نباشه

اخه این جمله یعنی چی ؟؟؟؟؟؟؟؟
و ما میطوانیم

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #2 : 21 فروردین 1390، 07:31 ق‌ظ »
ببینید من خودم با بک ترک کار کردم و آشنا هستم تا حدودی. و اخرین نسخه اون رو هم دارم یعنی 4.2اما از بک ترک به عنوان مثال استفاده کردم.اگه بک ترک رو نصب کنید و تم ها  رو نیگاه کنید میبینید کوبونتو هست.میخوام بدونم چطوری میشه یه همچین کاری انجام داد.یعنی وقتی ابونتو رو نصب میکنیم طبق سلیقه خودمون نصب بشه از لحاظ پس زمینه و نرم افزار هایی که لازم داریم. امیدوارم متوجه شده باشید.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 21 فروردین 1390، 11:33 ق‌ظ »

نقل‌قول
  یعنی وقتی ابونتو رو نصب میکنیم طبق سلیقه خودمون نصب بشه از لحاظ پس زمینه و نرم افزار هایی که لازم داریم.

والا بازم زیاد نفهمیدم.

دوستان کسی هست بتونه کمک کنه؟
و ما میطوانیم

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
« پاسخ #4 : 21 فروردین 1390، 12:49 ب‌ظ »
ببینید من خودم با بک ترک کار کردم و آشنا هستم تا حدودی. و اخرین نسخه اون رو هم دارم یعنی 4.2اما از بک ترک به عنوان مثال استفاده کردم.اگه بک ترک رو نصب کنید و تم ها  رو نیگاه کنید میبینید کوبونتو هست.میخوام بدونم چطوری میشه یه همچین کاری انجام داد.یعنی وقتی ابونتو رو نصب میکنیم طبق سلیقه خودمون نصب بشه از لحاظ پس زمینه و نرم افزار هایی که لازم داریم. امیدوارم متوجه شده باشید.

فکر کنم منظورشون اینه که چه جوری یه توزیع بر پایه اوبونتو درست کرد مثل آریوس که وقتی نصبش می کنی اون ظاهر و برنامه های خاص به همراش نصب میشه .

اگه تو انجمن جستجو کنی چند تا برنامه هست که این کار رو می کنه .

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 21 فروردین 1390، 02:27 ب‌ظ »
خب.من فهمیدم منظور خان چیه.
شما دقیقا میخوای ریمستر کنی.این رو بسرچ تا ببینی چی نتیجه میگیری.فکر کنم خود مهدی فتاحی-توسعه دهنده آریوس- تو تاپیک آریوس یا mfatos در موردش گفته ولی شما هم بگرد شاید چیزای بهتری پیدا نمودی.remaster
hالبته اسم اون برنامه هم remastersys هست اگه اشتباه نکنم که این کار رو انجام میده.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 21 فروردین 1390، 03:11 ب‌ظ »
و ما میطوانیم

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #7 : 21 فروردین 1390، 06:47 ب‌ظ »
خب.من فهمیدم منظور خان چیه.
شما دقیقا میخوای ریمستر کنی.این رو بسرچ تا ببینی چی نتیجه میگیری.فکر کنم خود مهدی فتاحی-توسعه دهنده آریوس- تو تاپیک آریوس یا mfatos در موردش گفته ولی شما هم بگرد شاید چیزای بهتری پیدا نمودی.remaster
hالبته اسم اون برنامه هم remastersys هست اگه اشتباه نکنم که این کار رو انجام میده.
ایول دقیقا منظورم همین بود هر چی فکر میکردم چطور منظورم رو برسونم نمیدونستم چطور.ممنون از کمکتون.حالا به نظر شما اینکار معایبش چی هست؟ ایا معایبی هم داره؟؟؟؟؟؟؟

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #8 : 21 فروردین 1390، 08:23 ب‌ظ »
منظورت از عیب چیه؟
شما الان سیستمت رو آپدیت میکنی بعدش روش کلی نرم افزار نصب میکنی.این کار معایبش چیه؟ریمستر کردن هم همون معایب روداره.شما ایندفعه یه os داری که از اول کلی نرم افزار داره و آپدیت هم هست.این عیبی داره؟
البته اگر بخوای مثلا اون ریمسترت رو منتشر کنی که کاربرای دیگه استفاده کنن قضیه فرق میکنه.مثلا من اگر بخوام یه ریمستر از اوبونتو بزنم کلی کد محاسباتی سنگین روش نصب میکنم که از هر 500 نفر به درد 1 نفر میخوره.عیبش اینه که سیستم سنگین میشه ولی به درد کاربر نهایی نمیخوره مگر اینکه طرف همفکر من یا خود من باشیم. :-X
ولی به طور کلی این کار یه مقدار ایزوی ساخته شده رو سنگین میکنه و خب نصبش بیشتر طول میکشه.عیب دیگه ای بنظرم نمیرسه.از خیلی جهات کار خیلی خوبیه.اصلا خودم تصمیم گرفتم سر فرصت بشینم یه ریمستر درست کنم برا خودم :D
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین اکبر خان

• Jr. Member
  • *
    • حسابداری
« پاسخ #9 : 21 فروردین 1390، 08:58 ب‌ظ »
خب منظورم از عیب مشکلاتش هست که ممکنه پیش رو داشته باشم.گفتم قبل از اینکه شروع کنم حداقل بدونم.کسی تا حالا این کار رو کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟