انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴  (دفعات بازدید: 33925 بار)

0 کاربر و 19 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir.Mansoury

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴
« : 09 اردیبهشت 1390، 12:26 ب‌ظ »
سلام. :)
از دوستانی که با این نسخه دارای مشکلاتی هستند درخواست میکنم تا اینجا اعلام بفرماییند تا اگر آنها را بررسی کنیم. :)

اولین موضوع را خودم ایجاد میکنم. :)

بر خلاف ۲نسخه قبل آّن  - ورژن جدید رزولشن مانیتور من را بصورت اتوماتیک نشناخت و من بصورت دستی آن را تنظیم کردم.
twitter.com/AmirMansoury

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 921
پاسخ : مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1390، 07:15 ب‌ظ »
وایرلسم نصب شد ولی روشن نمیشه !
وقتی با dash یه فایلو پیدا می کنم میزینمش ارور The location is not a folder. رو میده !

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #2 : 09 اردیبهشت 1390، 07:31 ب‌ظ »
از دوستانی که با این نسخه دارای مشکلاتی هستند درخواست میکنم تا اینجا اعلام بفرماییند تا اگر آنها را بررسی کنیم. :)

بر خلاف ۲نسخه قبل آّن  - ورژن جدید رزولشن مانیتور من را بصورت اتوماتیک نشناخت و من بصورت دستی آن را تنظیم کردم.

Activity Journal رو از روشی که webup8 گفته نصب کن. (اونی که تو software center هست قدیمیه!)

http://www.webupd8.org/2011/04/things-to-tweak-fix-after-installing.html

بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 69
« پاسخ #3 : 09 اردیبهشت 1390، 11:29 ب‌ظ »
اولین مشکل اینه که اگه Compiz رو دستکاری کنید باعث کرش کردن یونیتی میشه، و در واقع یونیتی از کار می افته. مشکلی که توی سایت پروژه یونیتی و همین طور لانچپد مکررا بهش اشاره شده. به نظرم بهتره تا یه مدت اصلا طرف کامپیز نرید. (سیستمم چندبار کرش کوچیک داشت و دوتا کرش بزرگ که دفعه اول تونستم یونیتی رو ریست کنم و برگردونم ولی دفعه دوم دیگه با اون روش قبلی هم جواب نداد،)(هر چی بود زیر سر فولدر خانگیم بود، چون بعد از این که پاک سازیش کردم و بکاپ هامو جایگزین کردم درست شد، دلیل اینو اگه فهمیدید خوشحال میشم بدونم.)

به جز افکت هایی که به صورت پیشفرض فعاله باقی افکت ها خیلی کند اجرا میشه

مشکل بعدی اینه که پنل ها اصلا با تم هایی که نصب می کنی هماهنگ نمیشه
اپلت هایی که روی پنل ها داشتم دیگه کارایی نداره
پنل هاش خیلی محدوده، بعضی از نرم افزار ها مثل Golden Dic آیکن خودشون رو توی ناتیفیکشن میزارن و حتی اگه برنامه رو کلوز هم بکنی برنامه باز میمونه، حالا پنل دیگه اون آیکن ها رو نشون نمیده و فقط توی سیستم مانیتور می بینی که اون نرم افزار هنوز باز مونده

Emerld فعلا کارایی خودشو از دست داده

AWN قاط زده دیگه کار نمیده

دسترسی به نرم افزار هایی که اسمشونو بلد نیستی یکم سخت شده

خلاصه این که یکم باید دور شخصی سازی رو خط کشید
ولی در کل به نظر من خیلی ایده های جدیدی توش به کار رفته و از فضاها به صورت کاملا بهینه ای استفاده شده (اگه آیکن های Faenza رو نصب کنی خیلی هم زیبا میشه)
از نظر فنی هم که من هنوز به مشکلی بر نخوردم و مثل قبل به راحتي برنامه نویسی رو ادامه میدم

آفلاین Amir.Mansoury

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1390، 11:58 ب‌ظ »
اکر اشتباه نگم ابونتو از ورژن 10.04 به بعد داره همش خرابکاری به بار میاره. این باعث میشه افراد تازه کار دلسرد بشن و برن سمت Distro های دیگر
twitter.com/AmirMansoury

آفلاین Bitars

• Newbie
  • *
  • ارسال: 18
« پاسخ #5 : 10 اردیبهشت 1390، 12:02 ق‌ظ »
من هم مشکل کامپیز دارم و نمیدونم چطور هم حلش کنم و توی لپ تاپم چنتا کرش داشتم  و دوبار هم یونیتی پروندم که کلا فعلا می ترسم طرفش برم اگه کسی می تونه کمک کنه

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #6 : 10 اردیبهشت 1390، 12:54 ق‌ظ »
اکر اشتباه نگم ابونتو از ورژن 10.04 به بعد داره همش خرابکاری به بار میاره. این باعث میشه افراد تازه کار دلسرد بشن و برن سمت Distro های دیگر
اشتباه می کنید. آنچه شما با نام خرابکاری می خوانید در واقع آغاز راهی است نو.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
« پاسخ #7 : 10 اردیبهشت 1390، 12:56 ق‌ظ »
من هم مشکل کامپیز دارم و نمیدونم چطور هم حلش کنم و توی لپ تاپم چنتا کرش داشتم  و دوبار هم یونیتی پروندم که کلا فعلا می ترسم طرفش برم اگه کسی می تونه کمک کنه
دوست گرامی مشکل شما با کامپیز چیست؟ من همه جلوه های تصویری را دارم از چگونگی باز و بسته و کوچک و بزرگ شدن پنجره ها تا Expo و دسترسی به میزکار.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 10 اردیبهشت 1390، 10:01 ق‌ظ »

Activity Journal رو از روشی که webup8 گفته نصب کن. (اونی که تو software center هست قدیمیه!)

http://www.webupd8.org/2011/04/things-to-tweak-fix-after-installing.html

ممنون مشکلم حل نشد ! جال اینجاست که pc مشکل نداره لپ تاپم مشکل داره !

آفلاین mahdiar

• Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 اردیبهشت 1390، 10:02 ق‌ظ »
اشتباه می کنید. آنچه شما با نام خرابکاری می خوانید در واقع آغاز راهی است نو.

منم موافقم بالاخره برای شروع مشکلات زیادی پیش میاد مهم اینه که برطرف بشن مثل نسخه قبلی .

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 10 اردیبهشت 1390، 08:01 ب‌ظ »
یه سوال داشتم
فایر فاکس من با فونت فارسی مشکل پیدا کرده.
قبلا و همین الآن هم توی کروم با فارسی مشکل دارم.
شنیده بودم که مشکل کروم فقط توی اوبونتو ایجاد میشه. یه افزونه هم  برای فونت اوبونتو اومده بود که با اون هم کارم راه نیافتاد، یعنی هر صفحه رو باید دو باره رفرش کنم تا درست بشه.
با یه سرچ به این لینک بر خوردم که به نظر میاد مربوط به اوبی ۱۰.۱۰ بوده و این که با توجه به این گفته ها این مشکل اساسا مربوط به خود اوبونتو هست ولی من توی ۱۰.۱۰ همچین مشکلی با فایرفاکس نداشتم
http://danatarin.com/questions/228/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85
حالا سوالم اینه که  شمام به این مشکل برخوردید یا نه و اصلا این مشکل مربوط به اوبونتو ۱۱.۰۴ هست یا این که فایر فاکس ۴

ممنون
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1390، 08:04 ب‌ظ توسط Sir-Shadow »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #11 : 10 اردیبهشت 1390، 08:20 ب‌ظ »
یه سوال داشتم
شنیده بودم که مشکل کروم فقط توی اوبونتو ایجاد میشه. یه افزونه هم  برای فونت اوبونتو اومده بود که با اون هم کارم راه نیافتاد، یعنی هر صفحه رو باید دو باره رفرش کنم تا درست بشه.
با یه سرچ به این لینک بر خوردم که به نظر میاد مربوط به اوبی ۱۰.۱۰ بوده و این که با توجه به این گفته ها این مشکل اساسا مربوط به خود اوبونتو هست ولی من توی ۱۰.۱۰ همچین مشکلی با فایرفاکس نداشتم
http://danatarin.com/questions/228/%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%81%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%DA%A9%D9%86%D9%85
حالا سوالم اینه که  شمام به این مشکل برخوردید یا نه و اصلا این مشکل مربوط به اوبونتو ۱۱.۰۴ هست یا این که فایر فاکس ۴

ممنون

این که مشکل نیست.

تو هر سیستمی یک سری فنت نصب می شود مثلا در سیستم عامل ویندوز فونتها ی یپیش فرضی مانند تاهوما و آریال و غیره وجود دارند و در مک هم یک سری فنته دیگه. و حق انحصاریه اون سیستم عامل محصوب میشه. به دلیل اینکه بیشتر سایتهای فارسی از فنت تاهوما و آریال استفاده می کنند. (چون اکثر کاربرا ویندوز دارن) که فنت انحصاری مایکروسافت است در لینوکس فونت تاهوما وجود ندارد و از فونت پیش فرض مرورگر استفاده می شود. در لینوکس فونت پیش فرض فایر فاکس  serif است که متاسفانه فارسی را خوب پشتیبانی نمی کند.

برای این موضوع می توانید فنت های ویندوز را روی لینوکس نصب کنید. و این باگ نمی باشد!  ](*,)

همه کسانی که لینوکس نصب کنند این مشکل رو دارن (البته مشکل لینوکس نیست) اونجوری نشون می ده و یا باید فنتهای ویندوزی رو نصب کنند مثل تاهوما یا برن تو تنظیمات مرور گر فونشون رو به اون چیزی که دلشون می خواد تغییر بدن مثلا zar

و همچنین در کرومیوم.

خلاصش می شه اینکه: 1- فونت serif فارسیش درست نیست و 2- فونتی که سایت تو css تنظیم کرده تو سیستمت نیست باید نصب کنی نه مشکله لینوکسه نه مشکل مرورگر. مثل اون موقع که یه فایل ورد رو فونتشو تو سیستم خودت درست می بینی ولی وقتی می بری جایی که اون فنت نصب نیست درست نشون نمی ده چون فنتی که استفاده کردی تو سیستم دومی نیست. و اگر نصب کنی درست می شه. فقط فایلهای pdf این مشکلو ندارن.

گرفتی چی شد!
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1390، 08:31 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #12 : 10 اردیبهشت 1390، 10:52 ب‌ظ »
سلام دوستان عزیز
من که فعلا با این نسخه Ubuntu خیلی حال کردم. اما متاسفانه به یه موردی بر خوردم. من از Stardict استفاده میکردم، که هم دیکشنری های خوبی داره و هم تلفظ انسانی و از همه مهمتر این بود که هر کلمه ای رو که Highlight میکردی معنیش رو برات میاورد. حالا من که stardict رو نصب کردم اینجا به مشکل بر خوردم که، این برنامه نمیتونه Icon اش رو تو اون system tray قرار بده (هنوز هم system tray میگن بهش؟). از اونجایی که unity این قسمت رو تغییر داده یه سری برنامه ها که Icon شون رو تو system tray میذاشتن دیگه مثل قبل کار نمیکنن. مثلا وقتی Stardict رو تو Gnome اجرا میکردیم و بعد دکمه close رو میزدیم، میرفت تو system tray و باز میموند، اما تو Unity دکمه Close رو که میزنی برنامه کلا بسته میشه.
من search کردم اما چیز زیادی در این مورد پیدا نکردم.
ممنون میشم اگه دوستانی که میدونن این مشکل چه طور حل میشه راهنماییم کنن. در ضمن من میدونم میشه اون System tray قبلی رو تو Unity برگردوند، اما دوست دارم همین default اش بمونه.
آهان، این رو هم بگم که برنامه ای مثل Amarok مشکلی نداره و Icon اش اون بالا قرار میگیره.
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #13 : 10 اردیبهشت 1390، 11:18 ب‌ظ »
دوستان حل شد مساله من.
تو این لینک رو ببینید:
http://www.fewt.com/2011/03/whitelist-utility-script-to-allow-apps.html
بعد از این که Stardict رو به Whitelist اضافه کردم و logout و login کردم، مشکلم حل شد.
شرمنده، قبل این خیلی search کرده بودم اما به نتیجه نرسیدم. حالا شاید به درد دوستان دیگه هم بخوره  :D
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین Sir-Shadow

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 10 اردیبهشت 1390، 11:26 ب‌ظ »
یه سوال داشتم

ممنون

این که مشکل نیست.

تو هر سیستمی یک سری فنت نصب می شود مثلا در سیستم عامل ویندوز فونتها ی یپیش فرضی مانند تاهوما و آریال و غیره وجود دارند و در مک هم یک سری فنته دیگه. و حق انحصاریه اون سیستم عامل محصوب میشه. به دلیل اینکه بیشتر سایتهای فارسی از فنت تاهوما و آریال استفاده می کنند. (چون اکثر کاربرا ویندوز دارن) که فنت انحصاری مایکروسافت است در لینوکس فونت تاهوما وجود ندارد و از فونت پیش فرض مرورگر استفاده می شود. در لینوکس فونت پیش فرض فایر فاکس  serif است که متاسفانه فارسی را خوب پشتیبانی نمی کند.

برای این موضوع می توانید فنت های ویندوز را روی لینوکس نصب کنید. و این باگ نمی باشد!  ](*,)

همه کسانی که لینوکس نصب کنند این مشکل رو دارن (البته مشکل لینوکس نیست) اونجوری نشون می ده و یا باید فنتهای ویندوزی رو نصب کنند مثل تاهوما یا برن تو تنظیمات مرور گر فونشون رو به اون چیزی که دلشون می خواد تغییر بدن مثلا zar

و همچنین در کرومیوم.

خلاصش می شه اینکه: 1- فونت serif فارسیش درست نیست و 2- فونتی که سایت تو css تنظیم کرده تو سیستمت نیست باید نصب کنی نه مشکله لینوکسه نه مشکل مرورگر. مثل اون موقع که یه فایل ورد رو فونتشو تو سیستم خودت درست می بینی ولی وقتی می بری جایی که اون فنت نصب نیست درست نشون نمی ده چون فنتی که استفاده کردی تو سیستم دومی نیست. و اگر نصب کنی درست می شه. فقط فایلهای pdf این مشکلو ندارن.

گرفتی چی شد!

خیلی ببخشید که بحث اصلی تایپیک رو منحرف می کنم

حرف شما کاملا درسته و من اگه حرفی زدم فقط به خاطر چیزایی بود که توی وب خونده بودم. مثلا خونده بودم که کرومیوم فقط توی اوبونتو این مشکل رو داره
فونت های ویندوزی رو هم نصب کردم ولی انگار باهاش مشکل داره چون دیگه تو فایر فاکس متن ها رو نشون نمی داد، پاک کردم درست شد و هنوز مشکل فونت دارم.
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1390، 09:49 ق‌ظ توسط Sir-Shadow »