انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴  (دفعات بازدید: 33871 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nimaR

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 417
پاسخ : مشکلات ابونتو ۱۱.۰۴
« پاسخ #120 : 13 تیر 1390، 02:42 ب‌ظ »
 ابونتو ۱۱.۰۴   64 بیتی دارم
همیشه وقت استارت وارد اوبونتو میشم
Automatically Logging In
ظاهر میشه

چطور میشه حذفش کنم؟
 :?:

آفلاین softweng

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #121 : 24 تیر 1390، 10:43 ق‌ظ »
سلام
من چند تا مشکل با اوبنتو ۱۱.۰۴ دارم اونو روی لپ تاپ دل نصب کردم و تازه کار هستم ممنون میشم دوستان عزیز کمکم کنن.
اول اینکه وقتی سیستم را hibernate میکنم یا وقتی میره روی اسکرین سیور بعدش وقتی که برمیگردم و پسورد را میزنم لاگین میشه و  وارد دسکتاپ هم میشه ولی هم چیز را سیاه نشون میده و پنجره ها مشخص نیستن فقط با alt + tab میتونم ببینم که همه پنجره ها هستن و می تونم سویچ کنم بین پنجرها ولی محتوای هیچ کدوم از پنجرها و یا حتی  محنوای دسکتاپ معلوم نیست.
مشکل دیگه ای که دارم اینه که بعضی وقتا پنجرها را که باز و بسته میشن یه بخش هایی از پنل پایین صفحه که پنجرهای باز سیستم را نشون میده رسم نمیشه و بک گروند سیستم را نشون میده!! زیاد اتفاق می افته این حالت برای من.
دو بار هم نصبش کردم به این امید که این مشکلات را نداشته باشه ولی متاسفانه بازم این مشکلات را دارم.
ممنون میشم اگر میتونین کمکم کنین

آفلاین sabersoft

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 31
« پاسخ #122 : 26 تیر 1390، 02:17 ب‌ظ »
من وقتی بلوتوث را روشن می کنم وایرلسم قطع میشه و باید سیستم را ریست کنم و قبل از بالا آمدن کلید بلوتوث لپ تاپ را بزنم تا مشکلش حل بشه

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #123 : 26 تیر 1390، 05:51 ب‌ظ »
من وقتی بلوتوث را روشن می کنم وایرلسم قطع میشه و باید سیستم را ریست کنم و قبل از بالا آمدن کلید بلوتوث لپ تاپ را بزنم تا مشکلش حل بشه
سلام دوست عزیز.
فکر کنم که مشکل شما شبیه مشکلی باشه که من دارم. ببینید کلا وقتی که سیستم روشن میشه و هنوز سیستم عامل بالا نیومده کلید روشن و خاموش کردن بلوتوث و وایرلس درست کار میکنه اما وقتی که وارد سیستم عامل میشید اگه کلید روشن خاموش کردن بلوتوث و وایرلس رو بزنید بلوتوث خاموش یا روشن میشه اما وایرس درست عمل نمیکنه. اگه روشن باشه (از موقع بالا اومدن سیستم روشن باشه) که خاموش میشه وایرلس و اگه خاموش باشه بخوای روشنش کنی، یه لحظه روشن میشه و بعد دوباره خاموش میشه. یعنی هروقت سعی کنی روشن بشه یه لحظه روشن میشه و بعد خاموش میشه.
من واسه حل این مشکل یه دستوری به اسم rfkill رو پیدا کردم. شما قیل این که وارد سیستم عامل بشه وایرلس رو روشن کن و بعد تو اوبونتو با این دستورات میتونی وایرلس و بلوتوث رو خاموش روشن کنی.
با این دستور هم وایرل و هم بلوتوث خاموش میشن:
sudo rfkill bllock all
با این دستور هم وایرل و هم بلوتوث روشن میشن:
sudo rfkill unbllock all
جدا هم میتونید روشن خاموششون کنید. manual راحتی داره.
امیدوارم مفید واقع شده باشه
موفق باشید
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین hassankarimi118

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #124 : 06 امرداد 1390، 12:58 ب‌ظ »
سلام
من مدل لپتاپم msi cx620 هست که دو تا کارت گرافیک داره یک ati 5470  و یکی اینتل .وقتی اوبونتو ۱۱.۰۴ رو نصب کردم به راحتی بالا اومد و لی از دفعه ی بعد وقتی اوبونتو را انتخاب می کردم یه صفحه سیاه بالا میومد.در منوی بوت کلید e را زدم و جمله آخر یک خط مانده به آخر را پاک کردم و  nomodeset  را نوشتم و F10 را زدم وارد محیط اوبتو شد .از اون موقع به بعد گاهی وارد اوبونتو میشه گاهی نمیشه باز باید nomodeset رو بزنم تا درست بشه .
لطفا مرا راهنمایی کنید .

آفلاین hassankarimi118

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
« پاسخ #125 : 06 امرداد 1390، 01:00 ب‌ظ »
سلام
من مدل لپتاپم msi cx620 هست که دو تا کارت گرافیک داره یک ati 5470  و یکی اینتل .وقتی اوبونتو ۱۱.۰۴ رو نصب کردم به راحتی بالا اومد و لی از دفعه ی بعد وقتی اوبونتو را انتخاب می کردم یه صفحه سیاه بالا میومد.در منوی بوت کلید e را زدم و جمله آخر یک خط مانده به آخر را پاک کردم و  nomodeset  را نوشتم و F10 را زدم وارد محیط اوبتو شد .از اون موقع به بعد گاهی وارد اوبونتو میشه گاهی نمیشه باز باید nomodeset رو بزنم تا درست بشه .
لطفا مرا راهنمایی کنید .

آفلاین savitka

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #126 : 12 امرداد 1390، 12:09 ب‌ظ »
دوستان با سلام
این اولین پست من در این انجمن است
اگر ممکن است یک از بزرگواران در مورد چگونگی تغییر   Mac Addres کارت شبکه و نرم افزاری که بتوان این کار را کرد راهنمایی کند.( ابونتو 11/04 )

آفلاین hamedmafia

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #127 : 25 امرداد 1390، 01:03 ب‌ظ »
سلام
من تقریبا دو هفته اس که با لینوکس آشنا شدم و اوبونتو ۱۱.۰۴ رو نصب کردم.
حالا یه مشکل پیش اومده اینکه وقتی لاگین میکنم و میام تو محیط دسکتاپ، با کلیک روی آیکنهای نوار بالایی مثل ولوم و بلوتوث و .. ، هیچ منویی باز نمیشه و غیر فعال هستند به جز دکمه شات داون و ریستارت و همجنین آیکن ساعت هم فعاله.
جالبه که وقتی موقع بوت شدن، گزینه previous version of linux رو میزنم دیگه این مشکل پیش نمیاد.
وقتی هم با compizconfig setting manager اون نوار رو ریستارت میکنم مشکل رفع میشه.
خواهشا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید کمک کنید.
متشکرم

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
« پاسخ #128 : 25 امرداد 1390، 01:48 ب‌ظ »
برایه مشکل 4رم به این جا برین :
system > preference > monitor

مشکل 2وم
داریور گرافیمتون رو نصب کردین ؟

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #129 : 25 امرداد 1390، 02:21 ب‌ظ »
برایه مشکل 4رم به این جا برین :
system > preference > monitor

مشکل 2وم
داریور گرافیمتون رو نصب کردین ؟
عزیز چون گفتم تازه کار اما نه دیگه تا این حد!
برا مشکل چهارم اونجا می‌رم اما آخرش همون ۱۰۲۴*۶۰۰ هست و اصلشم همینه اما بعضی وقتا به ۱۰۲۴*۷۶۸ نیاز پیدا میشه میخوامش که نداره!
برا مشکل دوم هم مگه اون چیزی که تو آپدیت نصب شده (xorg. xserver ...) همون درایورش نیست؟ آخه جلوش نوشته display driver.
اگه نه چطور باید دانلود و نصب کنم؟

آفلاین msa71

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
« پاسخ #130 : 09 شهریور 1390، 10:40 ق‌ظ »
سلام عیدتون مبارک::
چند تا مشکل داشتم::
۱:وقتی میخوام چیزی رو از تو ترمینال انلاین نصب کنم پسورد میخواد درسته؟؟ میخوام پسورد بدم ولی چیزی تایپ نمیشه::
۲: وقتی caps Lock کیبوردم روشنه سیستم بالا نمیاد باید خاموش کنم caps Lock رو بعد ریست کنم درست میشه چکار کنم::

با تشکر

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #131 : 09 شهریور 1390، 12:09 ب‌ظ »
وقتی میخوام چیزی رو از تو ترمینال انلاین نصب کنم پسورد میخواد درسته؟؟ میخوام پسورد بدم ولی چیزی تایپ نمیشه
مسئله‌ی امنیتی است دیگه. تایپ کن و اینتر رو بزن.

نقل‌قول
وقتی caps Lock کیبوردم روشنه سیستم بالا نمیاد باید خاموش کنم caps Lock رو بعد ریست کنم درست میشه چکار کنم
:o ::) ???

آفلاین msa71

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 57
« پاسخ #132 : 09 شهریور 1390، 01:08 ب‌ظ »
 ;D  اره میبینین جون من چه مشکلاتی دارم::
قبلا این سوال رو پرسیده بودن جواب هم دادن  من با ۱۰.۱۰ این مشکلو نداشتم نخوندم الان سرچ میکنم نیست:
مدل سیستم لپتاپ Dell XPS L501X

آفلاین kaplan

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
« پاسخ #133 : 19 شهریور 1390، 11:22 ق‌ظ »
با درود
من تصميم به مهاحرت از ويندوز به اوبونتو دارم و تاكنون نيز تجربه كار با اين سيستم عامل را نداشته ام. چند روز پيش يك لپ تاپ Dell Vostro 3450 خريدم با مشخصات   Cpu intel corei5 , 4Gb Memory , 500 Gb HDD , VGA ATi Radeon HD 6630 سيستم عامل اوبونتو 10.10 بصورت پيش نصب بر روي لپ تاپ وجود داشت كه من آنرا پاك كرده و در هارد ديسك ، بصورت يك پارتيشن 500 Gb اقدام به نصب اوبونتو 11.4 - 64 بيتي نمودم.
چند مشكل برام پيش آمده . مورد اول مربوط به كارت گرافيك است . پس از نصب پنجره اي را كه  اعلام ميكرد درايورهاي اضافي را دانلود و نصب كنم را تاييدكردم و پس از نصب آن محيط اوبونتو به حالت كلاسيك برگشت و نتوانستم به حالت ناتي برگردانم كه اوبونتو را پاك كردم و مجدد نصب نمودم . الان نميدونم كه درايور ATi بدرستي شناسايي و نصب شده يا نه ؟ و اگر نه چطور ميتونم نصيش كنم.
مورد بهد در مورد نصب فونتهاي اصلي ويندوز بود كه آنها را براحتي در ورژن 32 بيتي از طريق  “Installer for Microsoft TrueType core fonts” software center يافته ونصيب كردم ولي در ورژن 64 بيتي پيدا نكردم
مورد ديگر هم كه دوستان هم اشاره كردند ،‌وقتي سيستم به حالت suspend ميره  موع برگشت صفحه لاگين مياد ولي به نظر ميرسه سيستم هنگ كرده چون نميشه چيزي تايپ كرد
لطفا اگر امكان داره منو راهنماي كنيد ، نميخوام دوباره به ويندوز برگردم
با سپاس

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #134 : 19 شهریور 1390، 12:09 ب‌ظ »
نتوانستم به حالت ناتي برگردانم كه اوبونتو را پاك كردم
:o ???

نقل‌قول
مورد بعد در مورد نصب فونتهاي اصلي ويندوز بود كه آنها را براحتي در ورژن 32 بيتي از طريق  “Installer for Microsoft TrueType core fonts” software center يافته ونصيب كردم ولي در ورژن 64 بيتي پيدا نكردم
این فیلم رو ببین آخراش از فونت گفته: http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,17772.0.html

نقل‌قول
لطفا اگر امكان داره منو راهنماي كنيد ، نميخوام دوباره به ويندوز برگردم
گنو/لینوکس راه بی‌برگشته 8) \\:D/