انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لینوکس نتونست ولی ویندوز نصفه کار کرد  (دفعات بازدید: 2768 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین gilanema

• Full Member
  • *
  • ارسال: 229
لینوکس نتونست ولی ویندوز نصفه کار کرد
« : 18 اردیبهشت 1390، 07:06 ب‌ظ »
یه فلش دارم که ویروسی شده تو ویندوز داخل نشون داده میشد از وقتی  با ویندوز فرمت کردم دیگه نمی تونم  باز کنم فقط  نشون داده میشه ولی تو لینوکس اصلا   حس نمی شه!!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ به: لینوکس نتونست ولی ویندوز نصفه کار کرد
« پاسخ #1 : 18 اردیبهشت 1390، 09:31 ب‌ظ »
به احنمال زیاد فلشت سوخته
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین b_gholamali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 233
« پاسخ #2 : 18 اردیبهشت 1390، 09:41 ب‌ظ »
به سرنوشت فلش من دچار شده  ;D
به جای تاج گل بزرگی که پس از مرگم برای تابوتم می آوری، شاخه ای از آن را همين امروز به من هديه کن...

آفلاین gilanema

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 19 اردیبهشت 1390، 11:01 ق‌ظ »
چرا قبل از فرمت اولیه با ویندوز باز میکرد و اطلاعات رو هم میشد ازش کپی کرد چرا تو لینوکس دتکت نمی شه؟ ولی تو ویندوز میشه؟

آفلاین solook

• Full Member
  • *
  • ارسال: 219
« پاسخ #4 : 19 اردیبهشت 1390، 12:24 ب‌ظ »
با دستوذ fdisk تست کن خواهی دید میشناستش ویا از طریق disk utility اونو ببینید و بعد پارتیشنشو عوض کنید شاید خوب بشه ..من امتحان کردم خوب شد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 19 اردیبهشت 1390، 12:59 ب‌ظ »
سلام
تجربه ثابت کرده وقتی یک فلش رو با ویندوز فرمت می کنی ولی بعد از فرمت ویندوز نمی تونه بازکنه و لینوکس هم هیچ فایلی ذر /dev/ بهش اختصاص نمی ده  به احتمال زیاد فلش سوخته حالا شما می خوای که جای دیگه هم ببر تست کن ببین باز می شه یا نه؟
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #6 : 19 اردیبهشت 1390، 02:07 ب‌ظ »
سلام
تجربه ثابت کرده وقتی یک فلش رو با ویندوز فرمت می کنی ولی بعد از فرمت ویندوز نمی تونه بازکنه و لینوکس هم هیچ فایلی ذر /dev/ بهش اختصاص نمی ده  به احتمال زیاد فلش سوخته حالا شما می خوای که جای دیگه هم ببر تست کن ببین باز می شه یا نه؟
آره فلش منم با ویندوز دانشگاه وسط فرمت برق کلاس رو استاد قطع کرد فلش رو در آوردم زدم تو لینوکس توی /dev نمی رفت ولی تو ویندوز می شناخت و اصلا چیزی رو توش نشون نمی داد. با با یه بد بختی درستش کردم. از طریق ئارتیشن منیجر کادی ای.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 19 اردیبهشت 1390، 05:19 ب‌ظ »
سلام
آره فلش منم با ویندوز دانشگاه وسط فرمت برق کلاس رو استاد قطع کرد فلش رو در آوردم زدم تو لینوکس توی /dev نمی رفت ولی تو ویندوز می شناخت و اصلا چیزی رو توش نشون نمی داد. با با یه بد بختی درستش کردم. از طریق ئارتیشن منیجر کادی ای.
بله ولی نکته اینجاست که بین چیزی نشون ندادن و باز نکردن فرق هست وقتی چیزی نشون نمی ده یعنی یک مشکلی توی پاتیشنها هست ولی وقتی نمی تونه باز کنه یعنی مشکل در ارتباط با خود سخت افزار فلش هست یعنی مشکل در سطح الکترونیک هست

آفلاین gilanema

• Full Member
  • *
« پاسخ #8 : 19 اردیبهشت 1390، 09:36 ب‌ظ »
به سیستم عامل نباید ربط داشته باشه.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #9 : 19 اردیبهشت 1390، 09:41 ب‌ظ »
اگه گارانتی داره با گارانتی اگه نه بعضی از نرم افزار های پارتیشن هستند خودشون بی سیستم عامل از بوت اجرا می شن تو لرد یکی بود از اونا استفاده کن ببین فلشتو می شناسه وگرنه سوخته.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین noshad_da

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
    • زندگي روي نت!
« پاسخ #10 : 20 اردیبهشت 1390، 10:33 ق‌ظ »
سکتور اولیه (512 بایت ابتدایی) از بین رفته که البته قابل بازسازی هست. اگر بخواید از پیشنهاد دوستان یعنی ابزار disk utility استفاده کنید، مشکل برطرف میشه و این سکتور دوباره ایجاد میشه اما اطلاعات شما هم حذف میشه و البته اون اطلاعات هم بازم قابل بازیابی هست. بدون استفاده از ابزارهایی مثل disk utility سکتور ابتدایی رو بازسازی می کنیم. اگر هم اطلاعات روی دیسک فلاش یا هارد از بین رفته باشه، باز هم کار بازیابیشو انجام میدیم حتی اگر فلاش شما سوخته باشه. می تونید با شماره 88952753 در تهران تماس بگیرید.
زندگي روي نت!

یک دقیقه صبر کردم و بعد گفتم: بله!؟...