انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: معرفی چند توزیع حرفه ای لینوکس و بی اس دی  (دفعات بازدید: 7009 بار)

0 کاربر و 7 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
معرفی چند توزیع حرفه ای لینوکس و بی اس دی
« : 30 اردیبهشت 1390، 04:16 ب‌ظ »
Kongoni GNU/Linux
توسعه در آفریقای جنوبی. مبتنی بر توزیع قدرتمند اسلاکویر است. محیط پیش فرض کا دی ای است.

مقاله مرتبط: http://www.tuxmachines.org/node/46559

MEPIS Linux
توسعه داده شده در آمریکا
یک توضیع قدرتمند و پایدار مبتنی بر دبیان میز کار کا دی ای کمی قدیمی تر از اوبونتو ولی پایدار تر و بی اشکال تر.

ببخشید این یکی عکسش بزرگه!

مقاله مرتبط: http://dasublogbyprashanth.blogspot.com/2011/05/revisited-simplymepis-110.html

Sabayon Linux
توسعه داده شده در آمریکا مبتنی بر جنتو . توضیعی پایدار و راحت برای استفاده کاربران متوسط! با محیط کا دی ای.

مقاله مرتبط: http://www.linuxdistroreview.com/sabayon-five-oh و http://eyeonlinux.com/2010/10/11/quick-look-sabayon-linux-5-4/

PC-BSD
توسعه داده شده در آمریکا مبتنی بر FreeBSD یک نسخه پایدار و راحت با قابلیتهای خوب و میز کار کا دی ای. به شخصه بی اس دی برام جذاب بوده! و می شه گفت دیگه چیزی از لینوکس کم نداره هیچ حتی می شه گفت بهترم شده!

مقاله مرتبط: http://www.linuxbsdos.com/2010/02/26/pc-bsd-8-review/

GhostBSD
توسعه داد شد در کانادا تفاوتش اینه که با محیط پایدار گنومه.

مقاله مرتبط: http://dasublogbyprashanth.blogspot.com/2011/03/review-ghostbsd-20.html

پایان
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1390، 11:59 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
پاسخ به: معرفی چند توضیع حرفه ای لینوکس و بی اس دی
« پاسخ #1 : 30 اردیبهشت 1390، 08:39 ب‌ظ »
عزیز توزیع درسته. نه توضیع!!!  ;)
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
پاسخ به: معرفی چند توضیع حرفه ای لینوکس و بی اس دی
« پاسخ #2 : 30 اردیبهشت 1390، 10:14 ب‌ظ »
هسته ی BSD  در شناختن سخت افزار هم تراز و هم توان لینوکس است ؟

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: معرفی چند توزیع حرفه ای لینوکس و بی 
« پاسخ #3 : 31 اردیبهشت 1390، 12:02 ق‌ظ »

آره تقریبا چون تو لینوکس هم از درایورهای غیر آزاد و نسخه باینری استفاده شده طبیعتا تو بی اس دی هم وجود داره.
عزیز توزیع درسته. نه توضیع!!!  ;)

دیگه وقتی خط ماله زیان دیگس و زبان با خطش جور نیست و برای هر حرف 3 تا نوع نوشتن هست و فرقی هم باهم ندارن چه توفیری هست بین طهران با تهران یا سابون با ثابون و یا صابون جز این که یک جور خوانده می شوند و همان توضیع با توزیع چه تفاوتی از نظر بیان دارند در فارسی! من از قصد رعایت نمی کنم. چون این خط را قبول ندارم.
« آخرین ویرایش: 31 اردیبهشت 1390، 12:05 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
پاسخ به: معرفی چند توزیع حرفه ای لینوکس و بی اس دی
« پاسخ #4 : 31 اردیبهشت 1390، 10:08 ق‌ظ »
دوست عزیز شما این توزیع ها رو بر چه اساس لیست کردین ؟ اصلا تعریف شما از حرفه ای بودن چیه ؟ ضمنا شما هیچ وقت نمی تونید دو توزیع که برای کارهای متفاوت ساخته شدن رو با هم مقایسه کنید و یکی رو حرفه ای بدونید و دیگری رو غیر حرفه ای - این مقایسه فقط در زمانی میتونه صحیح باشه که یا هر دو در یک دسته کاربردی باشن و یا ابزارهای مشابه رو مورد قیاس قرار بدید (چراکه دارای اساس متفاوت هستن - دو ساعت بیشتره یا یک کیلو!)

................
« آخرین ویرایش: 06 خرداد 1390، 11:01 ق‌ظ توسط narcissus »
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #5 : 31 اردیبهشت 1390، 05:33 ب‌ظ »

درود

خیر ولی قابل قبول هست و اگر دیوایس خیلی نا متعارفی نداشته باشید به احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت

برای مثال هنوز کرنل رسمی از USB3 ساپورت نمی کنه و باید یک سری پچ روش اعمال بشه و...... در صورتی که کرنل لینوکس بسیار زود تر از کرنل سیستم عامل های دیگه از USB3 پشتیبانی می کرد

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
پاسخ به: معرفی چند توزیع حرفه ای لینوکس و بی 
« پاسخ #6 : 31 اردیبهشت 1390، 07:40 ب‌ظ »
Mageia
توزیعی مستقل و قابل قبول توسعه داده شده در کشور فرانسه تست کردم بد نبود ولی هنوز جا داره پیشرفت کنه.

مقاله مرتبط: ندارد

Slackware Linux
distro ای مستقل و قدرتمند و پایدار توسع داده شده در آمریکا محیط کا دی ای جذاب برای حرفه ای ها

مقاله مرتیط (فارسی): http://linuxreview.ir/1390/02/slackware-linux-overview/

PC Linux OS
یه توضیع مستقل دیگه بازم آمریکا بازم کا دی ای بازم

توضیع زیاده ولی اینا چیزای بدی نیستن به امتحانش می ارزن!

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 31 اردیبهشت 1390، 07:58 ب‌ظ »
Chakra
این توضیع برای کساییه که حوسله سرو کله زدن با آرچ رو ندارن ولی آرچ می خوان اصطلاحا هم خدارا می خوان هم خرما

توسعه داده شده در آلمان اینم کا دی ای

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #8 : 31 اردیبهشت 1390، 11:15 ب‌ظ »
خب.
من اون اولی که kongoni باشه رو دانلود کردم.رو فلش که بوتیبل نشد.
بعدش رایت کردم رو سی دی. توزیع سریع و خوبیه.kde 4.6.3  با کرنل 2.6.37 که البته من نسخه کاندیدای انتشار 2011 اش رو امتحان کردم.
فقط یه مشکل خفن داشت.نصابش اصلا شبیه نصاب توزیعهای دیگه نیست!!
مثلا من اصلا گزینه انتخاب پارتیشن برای "/" رو ندیدم.انگار باید  دونه دونه به هر کدوم از /var /opt /boot /etc .........یه مونت پوینت اختصاص بدی!!!!
مثلا من اومدم /sda6 رو دادم به home و میخواستم /sda5 رو بدم به ریشه که نشد!!!حالا نمیدونم باید چیکارش کرد؟
البته شاید میشد اون پارتیشن /sda5 رو به تمام اون گزینه ها غیر از home اختصاص داد که الان به ذهنم رسید و امتحانش نکردم!
میرم امتحان کنم.امیدوارم اتفاق ناگواری پیش نیاد
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین MrAli

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 304
    • وبلاگ علی حسین‌زاده
حالا این BSD اصلاً چی هست؟
.:علی آقا:.
وبلاگ من: https://alihzadeh.blog.ir

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
دوستان خواهشا بس کنید دیگه!
یه بار مطرح شد و ایشون هم قبول کردند. چرا رفتارهای بچه گانه میکنید؟
این انجمن روز به روز وضعش داره بدتر میشه. نمیشه با کاربراش حرف زد. تازه میان و زود هم نظریه پرداز میشن. اگرم با دلیل و منطق جوابشون رو بدی وقتی کم میارن بحث و دعوا راه میندازن تا بگن قانع نشدم . و هزار مورد دیگه از جمله همین که نمیزارین بحث بین دو نفر بمونه. یه نفر انتقاد کرد منتظر جواب بمونید. نه اینکه هر کی بیاد نظر شخصی خودش رو بگه.

یک سوال در مورد ارچ داشتم.

من وقتی که با    pppoe-setup and pppoe-start   کانکت می شوم وصل میشه ولی سایت رو نمیتونه   ping  کنه.

lomion

• مهمان

درود

خیر ولی قابل قبول هست و اگر دیوایس خیلی نا متعارفی نداشته باشید به احتمال زیاد مشکلی نخواهید داشت

برای مثال هنوز کرنل رسمی از USB3 ساپورت نمی کنه و باید یک سری پچ روش اعمال بشه و...... در صورتی که کرنل لینوکس بسیار زود تر از کرنل سیستم عامل های دیگه از USB3 پشتیبانی می کرد

از نظر سخت افزار برای لپ تاپها مشکل داره مثل suspend که تا جایی که می‌دونم هنوز مشکل حل نشده. اما برای پی سی، میشه ازش راحت استفاده کرد. :)

اما چند نکته راهبری:
۱- عبارت توزیع درست است :) توضیع معنی distro رو نمی‌ده. [اگه درست یادم باشه توضیع به معنی وضع کردن و بر قرار کردن هست. مثلا قانون و...]
۲- کسانی که احیانا با رسم الخط مشکل دارن، می‌تونن به مراجع ذی صلاح منجمله فرهنگستان مراجعه کنن! اینجا جای این نوع بحثها نیست.
۳- این موضوع به اجبار تمیز شد و سعی شد که پستهای خارج از موضوع حذف بشن.از دوستانی که سعی داشتن که با تذکرهای معقول و دوستانه موضوع رو به مسیر اول برگردونن ولی پستهاشون در این جریان، حذف شد، عذرخواهی می‌کنم.
۴-  دوستانی که مایل به منع شدن هستن، می تونن از روشهای خیلی ساده‌تری به این هدف «مهم» برسن؛ لذا به جای دعوا و توهین و منحرف کردن تاپیک، به روشهای بهتری فکر کنن!