انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: رفع محدودیت سرعت در شبکه  (دفعات بازدید: 9846 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 35
رفع محدودیت سرعت در شبکه
« : 15 خرداد 1390، 02:48 ب‌ظ »
سلام دوستان
یه سوال داشتم
من یه دوست داشتم که از با لینوکس کار جالبی انجام میداد
حالا نمیدونم نرم افزار خاصی استفاده میکرد یا نه
دسترسی هم دیگه بهش ندارم
دانشگاه ما اینترنت داشت ولی برای هر سیستم که به نت وصل میشد یه سقف سرعت دانلود داشت
حالا کاری که این میکرد این بود که سیستم خودش رو به عنوان مثلا 10 تا سیستم به سرور معرفی میکرد و در نتیجه با سرعت 10 برابر بقیه دانلود میکرد
اگه دوستان میدونند چجوری میشه همچین کاری کرد ممنون میشم کمک کنید
در ضمن من دیگه دانشجو اونجا نیستم و برای کار دیگه میخواهم چون جای دیگه پرسیدم گفتن این کار انسانی نیست و از این حرفها
« آخرین ویرایش: 17 خرداد 1390، 11:36 ق‌ظ توسط IranianKing »

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
پاسخ به: درخواست نرم افزار
« پاسخ #1 : 16 خرداد 1390، 08:34 ب‌ظ »
هیچکس نظری نداره؟

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
« پاسخ #2 : 16 خرداد 1390، 11:31 ب‌ظ »
همچین چیزی امکان نداره

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 17 خرداد 1390، 08:05 ق‌ظ »
همچین چیزی امکان نداره

میگم رفیق خودم میکرد شما میگی امکان نداره؟

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #4 : 17 خرداد 1390، 09:00 ق‌ظ »
دوستان اگه راهش پيدا شد!؟ اطلاع بدن كه من هم سيستمم را بعنوان 10 به خدمات دهنده ADSLام معرفي كنم و 10 برابر دانلود كنم!

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 17 خرداد 1390، 09:08 ق‌ظ »
دوستان اگه راهش پيدا شد!؟ اطلاع بدن كه من هم سيستمم را بعنوان 10 به خدمات دهنده ADSLام معرفي كنم و 10 برابر دانلود كنم!

فکر کنم اشتباه متوجه شدید
شما دارید از نهایت پهنای باند اینترنت خونه استفاده میکنید و بیشتر از این نمیشه ولی مثال من برای موقعی هست که مثلا دانشگاه یه اینترنت 20 مگابیت داره ولی برای هر سیستم میگه بیشتر از 1 مگابیت بیشتر حق دانلود نداره
حالا من دنبال راهی هستم سرور رو بپیچونی فکر کنه 20 تا سیستم وصل شده 20 مگابیت رو بده
مسلما اگه شما با 40 تا سیستم مجازی هم وصل شی سرعت بیشتر از 20 نمیگیری چون تهش همینه

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
« پاسخ #6 : 17 خرداد 1390، 11:20 ق‌ظ »
بهتره عنوان تاپیک رو عوض کنی
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین -

• Full Member
  • *
پاسخ به: رفع محدودیت سرعت در شبکه
« پاسخ #7 : 17 خرداد 1390، 11:32 ب‌ظ »
اونقدری که من میدونم، میشه از طریق شبیه سازی NIC و دادن آی پی های مختلف، (مثلا همون ۱۰ سیستم) روی یک سیستم ۱۰ دانلود با سرعت مثلا ۱ مگابیت داشت اما نمیشه تمام سرعت ۱۰ سیستم رو جمع کرد داد به یه آی پی.

آفلاین XERO

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #8 : 18 خرداد 1390، 02:56 ق‌ظ »
تنها چیزی که به ذهنم میرسه کاری که اوشون  :) می کردن ست کردن کانکشن ها برای دانلود منیجر بوده، با Alexa فکر کنم بود، میشه همچین کاری کرد...

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 18 خرداد 1390، 12:04 ب‌ظ »
تا اونجا که من میدونم 10 تا مک آدرس مجازی مختلف برای وصل شدن به سرور تعریف میکرد
حالا با کدوم یکی از این برنامه ها میشه همچین کاری کرد؟

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #10 : 18 خرداد 1390، 01:16 ب‌ظ »
تنها چیزی که به ذهنم میرسه کاری که اوشون  :) می کردن ست کردن کانکشن ها برای دانلود منیجر بوده، با Alexa فکر کنم بود، میشه همچین کاری کرد...
alexa چی هست؟ ست کردن کانکشن برای دانلود منیجر نشنیده بودم. ممنون میشم توضیح بدید.

تا اونجا که من میدونم 10 تا مک آدرس مجازی مختلف برای وصل شدن به سرور تعریف میکرد
حالا با کدوم یکی از این برنامه ها میشه همچین کاری کرد؟

از شبکه چیزی نمیدونم، اما با سرچ این صفحه پیدا شد http://www.primianotucci.com/default.php?view=57 البته برای virtual networking توضیحات حرفه ای تر پیدا شد اما ساده تر از همه به نظر این برنامه میاد.
vlan هم هست http://www.mysidenotes.com/2007/08/17/vlan-configuration-on-ubuntu-debian
« آخرین ویرایش: 18 خرداد 1390، 01:36 ب‌ظ توسط جلال »

آفلاین hamcalas

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
  • هفته نامه بیرتک /انتشار مقالات /افزایش سئو
    • انتشار مقالات /افزایش پیج رنک/هفته نامه بیرتک
« پاسخ #11 : 23 خرداد 1390، 10:53 ب‌ظ »
اجازه  بدید جمع بندی کنم .
فردی دردانشگاهشون که شبکه هست (سایت دارند) به کاری کرده  که بیش از سرعت یا پهنای باند اختصاص داده شده به رایانه ای که بروی آنکار می کند از اینترنت استفاده می کند

بعضی دوستان فرمودند که این با تغییر ip یا مک آدرس امکان پذیر است .
بعضی فرمودند امکان ندارد
-------------------------------------------------------------------------------------------------
باید بگم روند کار در یک شبکه که اینترنت برروی آن شیر است اینگونه است :
1- مقدار پهنای باند خریداری شده توسط شرکت یا دانشگاه در اختیار مدیر شبکه است که تعیین می کند چه کسی چه مقدار استفاده کند این کار از طریق نرم افزاری  وسخت افزاری قابل انجام است
روش نرمافزاری : پهنای باند کامل و بدون محدویت اینترنت از طریق یک کارت شبکه وارد رایانه سرور می شود -تنظیمات نرم افزار انجام می پذیرد -پهنای باند کنترل شده از کارت شبکه ی دیگری که در رایانه سرور است به تما کلاینت ها توزیع می گردد (پس ازاتصال به سئویچ یا هاب )
روش سخت افزاری : سخت افزار های مختلفی برای این کار هست که میتوان با قیمت 350هزار تومان یکی از بهترین آنها را خرید .این سخت افزار ها قابلیت کنترل ونظارت بر شبکه را افزایش میدهند
حالا این آقا چند تا راه داشته :
اگر ایشان با یوزر ادمین وارد رایانه (کلاینت ) خود شده می تواند با تغییر ip و یا حتی با اختصاص مک آدرس مجازی خود را بعنوان یوزر دیگری معرفی کند و بیش از پهنای باند خود دانلود کند .
البته این ها در صورتی امکان پذیر است که : اولا مدیر شبکه محدوده ی ip تعیین نکرده باشد اگر هم ایشان خواسته باشد از ip رایانه دیگری استفاده کند حتما باید آن کامپوتر خاموش بوده باشد چون امکان وجود دو ip در یک شبکه وجود ندارد . در صورت اعمال مک آدرس قضیه سخت تر خواهد شد چون در سرور تعیین می شود که چند تا مک آدرس داریم و نمی توان مثلا با یک نرم افزار مک آدرس را تغییر داد و از اینترنت استاده کرد مگر مک آدرس هایی که قبلا در سیتم مدیر تعریف شده را به خود نسبت بدید
با وجود این تفاسیر ایشان می توانسته ip رایانه ای را به خود اختصاص دهد که محدویت دانلود نداشته یا پهنای باند بیشتری داشته ؟؟؟!

در کل امکان جا زدن خود به جای رایانه ی دیگر وجود دارد البته در صورت سخت گیری نکردن مدیر شبکه
امکان دانلود بیشتر از پهنای باند وجود دارد البته در صورتی که بتوانی خودت را جای رایانه ای جا بزنی که قابلیت دانلود وپهنای باند بیشتری داره . (باید عرض کنم این مورد دومی در اینترنت اتفاق می افتد مثلا : در هک وایرلس می تونی از اینترنت دیگری استفاده کنی - در اینترنت غیر مجاز  ...واره ای       با تغییر مک آدرس می تونی از اینترنت کسایی استفاده کنی که قبلا خریداری کردند   )

-درمورد دانلود منجر بااجازه دوستمون باید عرض کنم که دانلود منجر در نهایت می تواند تمام پهنای باند اختصاص داده شده به رایانه ای که بر روی آن نصب است را به خود اختصاص دهد و این برنامه ها نمی توانند مثلا پهنای باند دوست علی را هم نصیب خود کنند . البته  با بهینه سازی تنطیمات رایانه و استفاده از روش هایی (تقسیم اطلاعات دانلودی به قسمت های کوچکتر)سرعت دانلود را نسبت به موقعی که از این نرم افزار ها استفاده نمی کنید  افزایش می دهند و لی پهنای باند و سرعت کلی همونه که هست .( مثل این می مونه یه مرورگر سریع باز میکنه اما مرورگر دیگه کند است)
 دوست ندارمبه کسی بر بخورد اما همه ی این ها یه جور دزدی و تخلف است بهتر است روی آنها وقت صرف نکرد / البته شیطنت و کنجکاوی هم  می شه درنظر گرفت ماه مدانیـــــــــــشجو بودیم آخه به خودمون برنخوره

ما را فراموش نکنید :www.bertak.ir
ww.bertak.ir انتشار مقالات /افزایش پیج رنک (ارزش لینک)
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1390، 11:10 ب‌ظ توسط hamcalas »
از یاد مبر آنکه آسمانی را می گریاند تا گلی بخندد

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
« پاسخ #12 : 24 خرداد 1390، 12:00 ق‌ظ »
با این مقدار اطلاعاتی که دادین  نمیشه اطلاعات بیشتری لازمه

من فکر میکنم این شکلی بوده کار:
محدودیت سرعت بر پایه ایپی و هر کاربر میتونسته بیشتر از یک بار با همون username و pass وارد شبکه بشه به طور هم زمان
حالا اگه نوع کانکشن به شبکه دانشگاه از نوع v-پn بوده باشه خوب 10 بار وصل میشده (( اموزش 2 بار وصل شدنش تو همین فر.م هست))  و سرعت هر 10تارو یکی میکرده ((این قسمتشو نمیدونم چه جوری))
شاید :
10 سیستم مجازی بالا میاورده و استفاده میکزده که احتمالش کمه
 با پروکسی وصل میشدن به شبکه که خوب وصل شدن 10 پروکسی درموردش ایده ای ندارم :-X
شاید نوع pppoe بوده که ....

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #13 : 24 خرداد 1390، 12:27 ق‌ظ »
دانشگاه ما اینترنت داشت ولی برای هر سیستم که به نت وصل میشد یه سقف سرعت دانلود داشت
...
« آخرین ویرایش: 24 خرداد 1390، 03:35 ق‌ظ توسط جلال »

آفلاین Sir.Patriot

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #14 : 24 خرداد 1390، 09:58 ق‌ظ »
چرا اینقدر پیچیدش میکنید
قرار نیست من به سیستم کس دیگه که سرعت بالاتری داره وصل بشم
دانشگاه یه اینترنت رایگان میده که یوزر پس هم نداره
فقط محدودیت دانلود داره مثلا 100 کیلوبایت بر ثانیه
حالا یه مثال میزنم
من اگه بخواهم 1 فایل که 2 تا پارت هست رو دانلود کنم و 2 تا سیستم داشته باشم رو هر کدوم یکی رو میذارم هر کدوم با سرعت 100 میگیره مجموعش میشه 200 برای من
حالا من میخواهم یه کاری کنم سرور فکر کنه 2 تا سیستم با وایرلس وصل شده 2 تا 100 تا بده سیستم من جفتش رو یکی کنه بشه 200 تا
همین