انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا دیگه کاربرای لینوکس ایرانی مثل قبل فعا  (دفعات بازدید: 5206 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
همین دو یا سه سال پیش همین انجمن و ویلاگهای لینوکسی بیداد می کردند!

هر هفته به روز می شدن همین وبلاگ ilinux بود که الان چند ماهه چیزی توش نوشته نشده یا خیلی وبلاگه دیگه که بسته شدن یا دیگه فعالیت ندارن. یا مثلا write web.
از وبلاگ نویسای قدیم که می شناختم مونده Zoom Out و Jadi . همچنین کاربرای قدیمی و خیلی فعال که یه زمانی تو این انجمن بودن و تعداد پستهاشون بالای 700 بود دیگه خبری ازشون نیست.
اون موقع من عضو شده بودم انقدر تو نت مطلب بود و تو این انجمن کاربر حرفه ای بود که من جرات نمی کردم (روم نمی شد) تاپیک بزنم!!!

مثلا تو نت می گردی از سال 89 به بعد مطالب کمتری در مورد لینوکس تو وب فارسی وجود داره.

درسته کلا اینترنت و وبلاگ نویس تو این چند سال افول کرده ولی تو دنیای لینوکس این کاهش شدید محتوی (برخلاف دنیا) خیلی بیشتر بوده. و وب فارسی داره عقب می مونه.

باز خوبه یه چند تا سایت خوب مثل linuxreview هست واگر نه دیگه نمی دونم چی می شد!
« آخرین ویرایش: 23 خرداد 1390، 05:42 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 553
    • بررسی و معرفی توزیع ها و نرم افزارهای گنو/لینوکس
عوامل خیلی زیادی هست...
کاربرای قدیمی کم کم درگیر مسائل زندگی شدند. کابرانی که باید جای اونها رو پر میکردند (مثل من و شما) نتونستن خیلی هاشون این کار رو بکنن.
البته این انجمن که حسابش کاملا جداست... منم دیگه رغبتی به فعالیت تو اینجا ندارم چه برسه به کاربران قدیمی تر... الان من 2 نفر رو میشناسم که پست های به قول شما بالای 700 داشتند ولی بخاطر ضعف مدیریتی اینجا و توهین هایی که بهشون شد ول کردن و رفتن.  :-X :-X  خود من چند بار پست خلاف گزارش کردم عوض اینکه مثلا بیان به طرف اخطار بدن و... میان پست منم پاک میکنن و تازه به منم میگن جواب نده تا بحث نشه!!!!

یکی دیگه از عواملش سخت شدن وبلاگ نویسی تو ایرانه. الان وردپرس و... همه فیلترن... کاربرا هم از سرویس های ایرانی خوششون نمیاد اکثرا... در حقیقت خیلی حوصله میخواد تو ایران وبلاگ نویس باشی.
خیلی چیزای دیگه هم هست. حتی میتونم سیاست های خود توزیع های لینوکس رو هم به این قضیه ربط بدم و به نظر خودم کاملا هم منطقیه. کنونیکال مثلا داره کاربرا رو مصرف گرا بار میاره... روزی میرسه که کاربرای اوبونتو تفاوتی با کاربرای ویندوز ندارن...

و.... همینطور بگیر برو تا آخر...

کسی دل و دماغ تولید محتوا نداره...
من دیگه معمولا اینجا لوگین نمیکنم. اگر امری داشتید با ایمیلم تماس بگیرید.
[/color]

آفلاین somo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 199
به قول هاتف اصفهانی :
 چسان هاتف بجا ماند کسی را دین و دل جایی                 که درس شوخی آموزند طفلان را به مکتبها
به قول آقا مسعود چون بیشتر وبلاگ ها فیلترن کسی حوصله نداره مطلب پست کنه و تازه کاربرای تازه وارده این عرصه بی حال تر از قبل هستن و دنبال راحتیه خودشونن تا راحت کردن امور برای دیگران و تا بخوای یه بحث باهاشون بکنی فورا موضع تهاجمی میگیرن
و در مورد این انجمن هم باید گفت بهتره اسم این انجمن رو  به کاربران ایرانی ویندوز  ::) تغییر بدن ، چون الان یه مدت شده که هر چی پست هست آخرش به محاسن استفاده از ویندوز ختم میشه
 و هرکی از راه میرسه تا تونست اوبونتو رو نصب کنه (مثل من ) واسه خودش میشه یه پا کارشناس  ::) حالا غافل از اینکه برا کار با گنو/لینوکس باید یه روحیه ی دیگه داشته باشی
آنزمان که خوش ترین مزه ها را داری مگذار تو را تمام بخورند

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
دوستان به نظرتون الان جامعه نیاز به انجمن مناسب‌تر نداره؟ الان اینجا که... تکنوتاکس هم که بدتر...  :)
در کل به نظرتون با توجه به همه این موضوعات اگر انجمنی بیاد که کار جدیدی بکنه و... میتونه مفید باشه؟
[/color]

آفلاین mozo68

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 414
به نظر من همین انجمن باید مرطب شه یا لا اقل ویکیش قویتر ومرتب تر شه
سرچ گوگلش هم که داغونه من که تاحال به یه جواب درست ازش نرسیدم :)

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
خوب ما هم خیلی پیشنهاد از خیلی وقت پیش تا حالا دادیم. ولی مشکل اساسی تر از این حرف هاست... اگه قطع امید نکرده بودیم اینطوری نمیگفتم که...  ;)
[/color]

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
این تنها در مورد فروم های ایران صدق نمیکنه.فروم های کشور های دیگه هم بسیار غیر فعال شده. ودلیلش میتونه مهاجرت به توزیع های جدید ویا مک و ویندوز 7 باشه.

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1437
  • جاوید ایران باستان و اندیشه پاک زرتشت
عوامل خیلی زیادی هست...
کاربرای قدیمی کم کم درگیر مسائل زندگی شدند. کابرانی که باید جای اونها رو پر میکردند (مثل من و شما) نتونستن خیلی هاشون این کار رو بکنن.
البته این انجمن که حسابش کاملا جداست... منم دیگه رغبتی به فعالیت تو اینجا ندارم چه برسه به کاربران قدیمی تر... الان من 2 نفر رو میشناسم که پست های به قول شما بالای 700 داشتند ولی بخاطر ضعف مدیریتی اینجا و توهین هایی که بهشون شد ول کردن و رفتن.  :-X :-X  خود من چند بار پست خلاف گزارش کردم عوض اینکه مثلا بیان به طرف اخطار بدن و... میان پست منم پاک میکنن و تازه به منم میگن جواب نده تا بحث نشه!!!!
یکی دیگه از عواملش سخت شدن وبلاگ نویسی تو ایرانه. الان وردپرس و... همه فیلترن... کاربرا هم از سرویس های ایرانی خوششون نمیاد اکثرا... در حقیقت خیلی حوصله میخواد تو ایران وبلاگ نویس باشی.
خیلی چیزای دیگه هم هست. حتی میتونم سیاست های خود توزیع های لینوکس رو هم به این قضیه ربط بدم و به نظر خودم کاملا هم منطقیه. کنونیکال مثلا داره کاربرا رو مصرف گرا بار میاره... روزی میرسه که کاربرای اوبونتو تفاوتی با کاربرای ویندوز ندارن...
و.... همینطور بگیر برو تا آخر...
کسی دل و دماغ تولید محتوا نداره...
درباره آنچه می گویید کمی اندیشه کنید! اوبونتو کاربران را مصرف گرا بار می آورد؟ ابن ادعا بر چه اساسی استوار است؟ آیا ملاک شما میزان بهره گیری از خط فرمان است؟ اگر این طور باشد که سخت در اشتباه هستید.
خداحافظی همیشگی من از انجمن اوبونتو ایران با امید پیروزی برای همه دوستان
-------
ما از تبار کوروش و فرزند جمشیدیم / پیروز بی برده ، بت نپرستیدیم

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول
درباره آنچه می گویید کمی اندیشه کنید! اوبونتو کاربران را مصرف گرا بار می آورد؟ ابن ادعا بر چه اساسی استوار است؟ آیا ملاک شما میزان بهره گیری از خط فرمان است؟ اگر این طور باشد که سخت در اشتباه هستید.

خیر... هیچ ارتباطی نداره...
اوبونتو و بعضی توزیع های دیگه دارن گنو/لینوکس رو روز به روز بیشتر از فلسفه ش دور میکنن.
این بحثش جداست. من نمیگم آماده کردن همه چیز برای کاربر بده... میگم این کار باعث شده کاربر مصرف گرا بشه... بیخیال. من تجربه خوبی از بحث توی این انجمن ندارم.
ترجیح میدم بحث نکنم.
موفق باشید.
[/color]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
این تنها در مورد فروم های ایران صدق نمیکنه.فروم های کشور های دیگه هم بسیار غیر فعال شده. ودلیلش میتونه مهاجرت به توزیع های جدید ویا مک و ویندوز 7 باشه.
انجمن انگلیسی اوبونتو، سایت omgubuntu سایت distrowatch سایت linux today و بسیاری سایت های دیگر را که می بینم به آنچه شما گفته اید شک می برم.
-------

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
نقل‌قول

اصلا قبول ندارم. من الان نیازهای اطلاعاتیم رو از همین سایت های انگلیسی برآورده میکنم. اونا فعالیتشون بیشتر شده که کم نشده
[/color]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول

خیر... هیچ ارتباطی نداره...
اوبونتو و بعضی توزیع های دیگه دارن گنو/لینوکس رو روز به روز بیشتر از فلسفه ش دور میکنن.
این بحثش جداست. من نمیگم آماده کردن همه چیز برای کاربر بده... میگم این کار باعث شده کاربر مصرف گرا بشه... بیخیال. من تجربه خوبی از بحث توی این انجمن ندارم.
ترجیح میدم بحث نکنم.
موفق باشید.

۱. هر کاربر رایانه می‌بایست آزادی کامل در دریافت از طریق اینترنت، اجرا، نسخه برداری، گسترش، مطالعه کد، به اشتراک گذاری، تغییر و بهینه‌سازی نرم‌افزارشان به هر منظوری بدون پرداخت هزینه‌های جوازهای مختلف را داشته باشد.
 ۲. هر کاربر رایانه می‌بایست بتواند به زبان دلخواه خود از رایانه خود استفاده نماید.
 ۳. هر کاربر رایانه می‌بایست بتواند از نرم‌افزارهای دلخواه خود استفاده کند، حتی اگر معلولیتی داشته باشد.

این ها کلیات فلسفه لینوکس است. اوبونتو کدام یک از این ها را نادیده گرفته است؟ همچنین توجه داشته باشید که (کاربر) یک واژه عام است که هر دو گونه حرفه ای و آماتور را دربرمی گیرد. اوبونتو همسو با آشنا کردن آماتورها حرکت می کند چرا که حرفه ای ها به اندازه کافی آن را می شناسند. این آشنایی با مصرف گرایی زمین تا آسمان تفاوت دارد.
-------

آفلاین Masoud.m

• High Sr. Member
  • *
بیخیال زرتشت جان. این بحث پیچیده تر از این چهار خطی هست که شما میفرمایید.
برید تحقیق کنید چرا خیلی ها با کنونیکال مخالفن...
[/color]

آفلاین Zartosht

• High Hero Member
  • *
بیخیال زرتشت جان. این بحث پیچیده تر از این چهار خطی هست که شما میفرمایید.
برید تحقیق کنید چرا خیلی ها با کنونیکال مخالفن...
حق با شما است. پیشنهاد می کنم در بحث ها شرکت نکنید چون اینگونه هم برای شما و هم دیگران بهتر است.
-------

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
من گفتم انجمن کشورها.از جمله کشوری که من توشم انگلیسی هم بین المللیه و مال کشور خاصی نیست