انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل ۲ کارت گرافیک  (دفعات بازدید: 6738 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
مشکل ۲ کارت گرافیک
« : 30 خرداد 1390، 09:46 ق‌ظ »
من لپ تاپ ام دو تا کارت گرافیک داره و یه دکمه سخت افزاری داره واسه سوییچ بین دوتا ولی تو اوبونتو فقط از کارت اینتل ام استفاده می کنه در حالی که سوییچ رو انویدیا هست و روی اینتل هم بردم شاید انویدیا استفاده بشه نشد
چی کار می تونم بکنم این مشکل حل بشه؟!
مدل لپ تاپ هم vaio - VGN-Z46GD
اوبونتو ۱۱.۰۴

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
پاسخ به: مشکل ۲ کارت گرافیک
« پاسخ #1 : 08 تیر 1390، 03:04 ب‌ظ »
کسی کمکی نمی کنه؟!! :(

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
« پاسخ #2 : 08 تیر 1390، 09:47 ب‌ظ »
سلام.

به نظر من خدا رو شکر کنید که کارت گرافیک اینتل رو میشناسه چون من هم سونی وایو سری اف دارم و کارت گرافیکش انویدیا هستش و اوبونتو نمیشناسش و یک تجربه ای هم که کسب کردم از منابع مورد بیشنهاد اوبونتو کارت گرافیک انویدیاتون رو نصب نکنید و در کل این که اوبونتو با اینتل میونه خوبی داره و سازگاری از خودش نشون میده و برای نصب کارت گرافیک انویدیاتون میتونید از منابع اینجا وسایت انویدیا استفاده کنید و اگر نسخه ی لینوکس داشت دانلود و نصب کنید کلا باید به طور دستی نصبش کنید  ;D

سایت انویدیا www.nvidia.com

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
« پاسخ #3 : 08 تیر 1390، 10:40 ب‌ظ »
درود

بنده خودم تجربه این کار رو ندارم چون سخت افزارش رو ندارم
فکر کنم این لینک ها بتونه کمکتون کنه
https://help.ubuntu.com/community/HybridGraphics
https://launchpad.net/~hybrid-graphics-linux
http://linux-hybrid-graphics.blogspot.com/
و قسمت ۳
http://robbyx.net/blog/?p=190

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #4 : 09 تیر 1390، 11:47 ق‌ظ »
سلام.منم هنگام نصب آٰرچ به همین مشکل برخورده بودم روی لپ تاپم.آخر هم نتیجه پس از تحقیق های بسیار این شد که از درایور اینتل استفاده کنم و در لینوکس از nvidia استفاده نکنم.فقط یه اسکریپت acpi_call رو نصب کردم که کارت گرافیک nvidia رو خاموش کنه که الکی براق مصرف نکنه.و صبر می کنم تا احتمالن در آینده امکان سوییچ optimus به کرنل لینوکس اضافه بشه.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 09 تیر 1390، 11:37 ب‌ظ »
سلام.

به نظر من خدا رو شکر کنید که کارت گرافیک اینتل رو میشناسه چون من هم سونی وایو سری اف دارم و کارت گرافیکش انویدیا هستش و اوبونتو نمیشناسش و یک تجربه ای هم که کسب کردم از منابع مورد بیشنهاد اوبونتو کارت گرافیک انویدیاتون رو نصب نکنید و در کل این که اوبونتو با اینتل میونه خوبی داره و سازگاری از خودش نشون میده و برای نصب کارت گرافیک انویدیاتون میتونید از منابع اینجا وسایت انویدیا استفاده کنید و اگر نسخه ی لینوکس داشت دانلود و نصب کنید کلا باید به طور دستی نصبش کنید  ;D

سایت انویدیا www.nvidia.com

مرسی از کمک همگی
اصلن با اون هم جواب نمی ده چون انگاری اصلن کارت انویدیا رو روشن هم نمی دونه مشکل ام همینه از سایت هم گرفتم ریختم بی فایده بوده

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #7 : 09 تیر 1390، 11:39 ب‌ظ »
سلام.منم هنگام نصب آٰرچ به همین مشکل برخورده بودم روی لپ تاپم.آخر هم نتیجه پس از تحقیق های بسیار این شد که از درایور اینتل استفاده کنم و در لینوکس از nvidia استفاده نکنم.فقط یه اسکریپت acpi_call رو نصب کردم که کارت گرافیک nvidia رو خاموش کنه که الکی براق مصرف نکنه.و صبر می کنم تا احتمالن در آینده امکان سوییچ optimus به کرنل لینوکس اضافه بشه.

این سوییچ کی اضافه می شه دقیقن؟ چون دفعه پیش هم اومدم بیام مهاجرت کنم به اوبونتو گفتن نمی شه باید صبر کنی امکان سوییچ بیاد

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
« پاسخ #9 : 10 تیر 1390، 01:11 ب‌ظ »
سلام.

دوستانی که قصد کمک دارند باید اگر هم لینک میدن راهنمایی کنن و در رابطش توضیح بدن.

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275

آفلاین shervinkh

• Full Member
  • *
  • ارسال: 197
  • An ENFP
    • سایت شخصی
« پاسخ #11 : 11 تیر 1390، 01:14 ق‌ظ »
این سوییچ کی اضافه می شه دقیقن؟ چون دفعه پیش هم اومدم بیام مهاجرت کنم به اوبونتو گفتن نمی شه باید صبر کنی امکان سوییچ بیاد

راستش هنوز معلوم نیست.ولی این چه ربطی به مهاجرت شما داره؟شماره به راحتی می تونید از گرافیک intel تون استفاده کنید.گرافیک nvidia معمولن برای بازی هست که تو لنوکس هم بازی حرفه ای زیادی پیدا نمیشه.
Gentoo KDE x86_64
Notebook:Asus N53SN
www.shervin.org

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
« پاسخ #12 : 12 تیر 1390، 12:06 ق‌ظ »
شاید روشنه ولی شناسایی نمیشه والکی باتری مصرف می کنه .

من به شما آرچ رو بیشنهاد میکنم .

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #13 : 15 تیر 1390، 01:13 ق‌ظ »

راستش هنوز معلوم نیست.ولی این چه ربطی به مهاجرت شما داره؟شماره به راحتی می تونید از گرافیک intel تون استفاده کنید.گرافیک nvidia معمولن برای بازی هست که تو لنوکس هم بازی حرفه ای زیادی پیدا نمیشه.

خب کلافه می کنه هی فکر می کنم یه چیزی کمه دسکتاپ ام نرمال نیست واسه 3d کردن دسکتاپ هم فکر کنم intel نمی تونه

آفلاین Empoy

• Newbie
  • *
« پاسخ #14 : 15 تیر 1390، 01:16 ق‌ظ »
شاید روشنه ولی شناسایی نمیشه والکی باتری مصرف می کنه .

من به شما آرچ رو بیشنهاد میکنم .

روشن بودنشو نمی دونم چون اصلن به مصرف باطری دقت نمی کنم هر موقع باطری خالی میشه از رو تخت جمع می کنم میرم پشت میز
آرچ چی هست؟؟