انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فیس بوک ممنوع!  (دفعات بازدید: 6896 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
  • ارسال: 107
فیس بوک ممنوع!
« : 15 تیر 1390، 06:55 ب‌ظ »
سلام
نمی دونم تا حالا به این مقاله که برای چهار پنج ماه پیش هست توجه شده یا نه. اگر توجه شده بوده اشکالی نداره که یه بار دیگه توجه بشه.

بنیاد نرم افزارهای آزاد در یک مقاله از کاربران دعوت کرده که از فیس بوک به خاطر به خطر افتادن اطلاعات شخصی و محدود شدن آزادهاشون استفاده نکنن. قسمتهایی از این مقاله در زیر آورده شده است که برای دسترسی به اصل آن می توانید به پیوند زیر مراجعه کنید:

- او یک شبکه ساخته است که در درجه اول یک معدن طلا برای تجسس و تبلیغات  دولت است.

- کاربران فیس بوک به صورت مستقیم با هم ارتباط ندارند. آنها با آقای زوکربرگ صحبت می کنند،کسی که ابتدا هر چیز که گفته شده را یادداشت و بایگانی می کند، بعد اگر دلش خواست آن را به سمت مقصد خواسته شده می فرستد.

این بنیاد از کاربران تقاضا کرده که با قرار دادن لوگوی زیر از حرکت نه گفتن به فیس بوک پشتیبانی کنند.

موفق باشید.

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
پاسخ به: فیس بوک ممنوع!
« پاسخ #1 : 15 تیر 1390، 08:35 ب‌ظ »
این استالمن یا میگه از AMD استفاده نکنید،یا از گوگل استفاده نکنید،یا از فیس‌بوک یا از...بیچاره اونایی که عقلشونو میدن دست افراد متوهم

به زودی استالمن برای اینکه اصلا آزادی کاربرا به خطر نیافته،بهشون پیشنهاد میده که برن و بمیرن چون کسی آزادی‌های مرده‌ها رو تحدید نمیکنه

آفلاین faryaad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
« پاسخ #2 : 15 تیر 1390، 08:39 ب‌ظ »
این استالمن یا میگه از AMD استفاده نکنید،یا از گوگل استفاده نکنید،یا از فیس‌بوک یا از...بیچاره اونایی که عقلشونو میدن دست افراد متوهم

به زودی استالمن برای اینکه اصلا آزادی کاربرا به خطر نیافته،بهشون پیشنهاد میده که برن و بمیرن چون کسی آزادی‌های مرده‌ها رو تحدید نمیکنه

,واقعا موافقم. آخه همه آزادی رو دوست داریم ولی هر چیزی افراطیش بده به خدا... یعنی چی که از facebook استفاده نکنو از AMD استفاده نکن ...

آفلاین narcissus

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 1132
    • روز شمار شروع!
« پاسخ #3 : 15 تیر 1390، 09:49 ب‌ظ »
ریچالد استالمن شاید  آرمانگرا و افراطی باشه ولی حساسیت هایی که داره غیر منطقی نیستن .
استالمن برای ازادی کاربران و حقوق انها اهمیت زیادی قاعله و هر چیزی که این موضوع را تهدید کنه از کنارش ساده نمیگذره .
اونقدر که استالمن به این موضوع ها حساسه شاید کاربرا براشون مهم نیاشه . مثلا یک کاربر عادی اصلا براش مهم نیست که
شبکه هایی مثل فیسبوک تا چه حد میتونن از اطلاعات کاربرا برای منافع خودشون استفاده کنن ، اون فقط از استفاده ی فیس بوک
لذت میبره .

« آخرین ویرایش: 15 تیر 1390، 10:00 ب‌ظ توسط narcissus »
first they ignore you
then they laugh at you
then they fight you
then you win

آفلاین PedramPaakzad

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 84
« پاسخ #4 : 15 تیر 1390، 09:54 ب‌ظ »
استالمن یه چیز رو به صورت کلی میگه و اون اینه که اطلاعات شخصی و باارزشتون رو به راحتی در اختیار دیگران قرار ندین و در مورد فیس‌بوک واقعا حق داره و من باهاش موافقم. زاکربرگ و هر کس دیگه بالاتر از اون (دولت آمریکا یا هر سازمان و نهاد دیگه‌ای) به راحتی میتونن به تمام اطلاعات شما دسترسی داشته باشن (حتی حکومت خودمون هم میتونه سواستفاده کنه، خودم به شخصه چندین موردش رو شاهد بودم) و بدون اینکه حتی چیزی بدونید از این اطلاعات سواستفاده کنن. حالا بر فرض کسانی باشن که اطلاعات شخصیشون براشون مهم نباشه و یا حتی بخوان در اختیار همگانی بذارن، اینطور اشخاص هم صرفا عاملی هستن برای سود بیشتر فیس‌بوک، در حالی که چیزی جز تلف شدن وقتشون عایدشون نمیشه!

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 16 تیر 1390، 12:24 ق‌ظ »
قبل از اینکه این پست رو بدم می دونستم که به احتمال زیاد از سمت طرفداران(متعصب) فیس بوک به این موضوع حمله بشه.

به نظر من فیس بوک یه اسباب بازیه و سود و فایده ای که کارهای استالمن برای بشریت داشته به مراتب بیشتر از کار زاکربرگه.

بودن مفهومی به نام نرم افزار آزاد باعث گسترش تکنولوژی ساخت نرم افزار شده وگر نه الان این تکنولوژی ها فقط دست یه عده خاص مونده بود و ما رو خیلی با مشکل رو به رو می کرد.
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1390، 12:39 ق‌ظ توسط HojjatJafary »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #6 : 16 تیر 1390، 12:32 ق‌ظ »
به نظرم فیسبوک رو خیلی بادش کردن! به نظر من که زندگی هکر وار را می پسندم فیسبوک زیاد جای راحتی نیست. مثل ریچارد یا حتی لینوس تراوالدز! گوگل پلاسم بیاد ببینیم چیه. ولی توییتر یه چیز دیگس مخصوصا با چغوک با طعم KDE
« آخرین ویرایش: 16 تیر 1390، 12:41 ق‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Mohammad Reza Soltany

• Full Member
  • *
  • ارسال: 182
    • وب نوشته های یک مینی روزنامه نگار
« پاسخ #7 : 16 تیر 1390، 12:58 ق‌ظ »
گوگل پلاس فکر میکنم بتونه فیس بوک رو از دور خارج کنه اما اونم باز یه چیزی میشه مثل فیس بوک

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #8 : 16 تیر 1390، 08:52 ق‌ظ »
من که مدتهاست این لوگو رو دارم زیر وبلاگم :) و معتقدم که فیس بوک فقط جاییه که شما همه زندگیتو جار میزنی که همه کس بیاد و ببینه و اصولا اهمیتی برای حریم خصوصی شما قایل نیست.
گوگل پلاس خیلی بهتره نه اینکه عالی باشه ولی بهتره، به هر حال، شبکه های اجتماعی الان یه جوری توی زندگی مجازی همه وارد شدن و گریزی ازش نیست. پس چرا هوشمندانه تر یه شبکه مجازی انتخاب نکنیم؟ اگه شما با فیسبوک راحتی، اگه شما با فیس بوک مشکلی نداری، و هزار اما و اگه دیگه، در اینصورت هیچ دلیلی نداره، یه نفر رو که توی این جمع -این فروم- کلی طرفدار داره-بدون هیچ تعارفی یکیش خود من-،‌ رو محکوم کنی به متوهم بودن، و همه افراد مثل من رو متهم کنی به اینکه عقلشونو میدن دست آدم متوهم.
گرچه ترجیح میدم عقلم دست آدمهای متوهم باشه، ولی اطلاعات شخصیم پیش خودم بمونه!

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #9 : 16 تیر 1390، 10:55 ق‌ظ »
من فقط اکانت فیسبوک دارم بایه سری اطلاعات جزیی که برام مم نبوده برای اینکه توش راحت کامنت بگذارم یا اگر سایتی امکان لاگین کردن با اکانت فیسبوک داشت راحت لاگین کنم! همین! توییتر رو خیلی دوست دارم چون توش فقط مطالبی که می خواهی به اشتراک می گذاری و اطلاعات شخصیت زیاد لو نمی ره.

نباید از اطلاعات شخصی یک ذهنیت خیلی کذایی ساخت که این اطلاعات شخصی چیه! این خیلی سادس همون  لو رفتن اطلاعات شخصیت با جا و مکانت و ... است که تو فیسبوک باعث می شه امنیتت به خطر بی افته هر جا یک جور. مثلا همین چین چند صد هزار نفر رو با همین فیس بوک گرفته یا همین ک.... خودمون.  با همین اطلاعات کمی که باز از من تو فیسبوک هست تن و بدنم می لرزه همیشه! به نظرم گوگل پلاس یک ذره بهتره. حریم خصوصی رو دست کم نگیر بعضی مواقع شاید انسان ضربه ای از رعایت نکردن این اصول برای حفظ حریم شخصیش بخوره که هیچ وقت درست نشه. تازه شنیدم می خوان فیسبوک رو رفع فیلتر کنن.  :-X
« آخرین ویرایش: 17 تیر 1390، 02:54 ب‌ظ توسط finaprp »
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین parsaz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 124
« پاسخ #10 : 21 تیر 1390، 01:31 ق‌ظ »
شما چجوری میرین فیس بوک ؟؟ ;D

ما رو هم راهنمایی کنید اگه خواستید پیغام بدید

آفلاین @(^I^)@

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
    • http://1nevisande.com
« پاسخ #11 : 21 تیر 1390، 02:50 ق‌ظ »
استالمن کیه یه لینک بدین از این آقا یا خانوم یه ذره اطلاعات کسب کنیم.ممنون.
وقتی تنها ابزارش چکش است با همه چیز مثل میخ رفتار می کند.

آفلاین Darknight

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 78
« پاسخ #12 : 21 تیر 1390، 11:18 ق‌ظ »
استالمن کیه یه لینک بدین از این آقا یا خانوم یه ذره اطلاعات کسب کنیم.ممنون.
سلام به جملگی
خدا بیامرزه پدر گوگل رو یک سرچ کوچیک تو گوگل بزنی لینک پیدا میکنی
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B1%DB%8C%DA%86%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%86
---------------------------------------------
http://parspack.com/the-news/173-gnu-computer-programmer-richard-stallman

============================================

http://www.linuxtoday.com/news_story.php3?ltsn=1999-06-22-005-05-NW-LF

---------------------------------------------------
http://www.publico.es/ciencias/206550/stallman-linux-no-es-software-libre

آفلاین shahramlp

• Full Member
  • *
  • ارسال: 110
« پاسخ #13 : 21 تیر 1390، 02:32 ب‌ظ »
واقعا نابغه ای مثل استالمن اگه میدونست یه روزی آدمایی مثل ما قراره اینطور در بارش حرف بزنیم هیچوقت این زحماتو نمیکشید و واسه خودش یه مغازه مثل مال بیل گیتس(هر چند که بیل گیتس به هیچ عنوان نابغه نیست) باز میکردو ملیاردر میشد نمیدونم این چه اخلاقیه که ما ایرانیا داریم(یاد اون جوکه افتادم که اون یارو پولداره ***ه میگن چی فرمودی؟؟ ولی وقتی یه آدم بی پول حرف حسابی میزنه میگن *** - *** نکن.)

آفلاین HojjatJafary

• Full Member
  • *
« پاسخ #14 : 21 تیر 1390، 08:44 ب‌ظ »
همه آدمها این طوری هستن، وقتی چیزی رو که به اون علاقه دارن رو نقد می کنی مقاومت نشون می دن اگه بهشون فشار بیاری کلا می زنن زیر همه چیز. ( تو بعضی از مسائل طرف کلا منکر خدا می شه چه برسه به استالمن و آزادی نرم افزار!)