انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1382706 بار)

0 کاربر و 6 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سعيد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 296
پاسخ : نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس
« پاسخ #3705 : 24 خرداد 1396، 09:53 ق‌ظ »
:/
ubuntu mate 18.1
ریلیز جدید

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #3706 : 24 خرداد 1396، 09:15 ب‌ظ »
KDE Plasma 5.10.1 + ArchLinux

آفلاین ALi.pAkrohk

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1109
  • KDE Plasma 5 + Gnu OS
« پاسخ #3707 : 24 خرداد 1396، 10:12 ب‌ظ »
KDE Plasma 5.10.1 + ArchLinux

نزدیک ترین کانفیگ KDE به کانفیگ های XFCE خخخ
کی موافقت داره ؟
20 =! 20
با هم بیاموزیم به هم نیاموزیم.
پاک روح.(آپاراک).

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3482
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #3708 : 24 خرداد 1396، 10:49 ب‌ظ »
اینم دسکتاپِ کاملا شخصی که پیکسل به پیکسلش براساس نیازِ شخصی طراحی و نوشته شده.  :)
البته اون بک‌گراند تا چندوقت دیگه کلاً حذف میشه. چون بعد از 23 ماه استفاده از i3، هنوز دلیل قانع کننده‌ای برای اینکه اون بک‌گراند رو چرا گذاشتم، پیدا نکردم.  ??? شاید فقط به این دلیل که یه چیزی اون پشت پنجره باشه! همین.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 707
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3709 : 24 خرداد 1396، 11:12 ب‌ظ »
چون بعد از 23 ماه
واقعا میشماری که چند ماهه داری از چی استفاده میکنی؟
i3 اینه؟؟ من استفاده کردم خیلی متفاوت بود! خیلی!
من از xfce استفاده می کنم ظاهر اش کپی این عکسه

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3710 : 24 خرداد 1396، 11:24 ب‌ظ »
آره. من 6 ماه Xfce داشتم. 12 ماه KDE، دو ماه Openbox و باقیش که میشه 23 ماه، آی3 داشتم. (و البته اولین بار یک سال یونیتی داشتم ولی به صورت Live کار می‌کردم)
به ترتیب، جمعا 6 ماه زوبونتو 13.10 و 14.04 داشتم. بعد کوبونتو 14.04به مدت 12 ماه. بعد اوبونتو 15.04 با اپن باکس به مدت 2 ماه. بعد دبیان به مدت دو ماه با آی3 و بعد (یعنی 21 ماه آخر) اوبونتو 15.04 با آی3 که بعد شد 15.10 بعد شد 16.04 بعد شد 16.10 و بعد هم اومدم روی Devel که 17.04 بودم و الآنم 17.10
 :)

نقل‌قول
آره. آی3 در حالت اولیه فقط یه صفحه سیاهه با یه پنجره‌ی آبی. و بعد دیگه باید ببینی چی نیاز داری که برای خودت جفت و جور کنی. من توزیع مینیمال نصب می‌کنم که هیچی نداشته باشه تا خودم همه چیو جفت و جور کنم. برای دسکتاپ هم همون اول هیچی ندارم و فقط آی3 نصب می‌کنم و بعد براش ابزار جفت و جور می‌کنم. و اگه نباشه خودم می‌نویسم. مثلا اون پنل بالا توی عکس کلا خودم نوشتم. تک تک قسمت‌هاش اسکریپته.

نقل‌قول
من از xfce استفاده می کنم ظاهر اش کپی این عکسه
کانفیگ Xfce من در اون سال‌ها به این شکل (پیوست) بود.  :)
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3711 : 24 خرداد 1396، 11:31 ب‌ظ »
نقل‌قول
نقل‌قول
آره. آی3 در حالت اولیه فقط یه صفحه سیاهه با یه پنجره‌ی آبی. و بعد دیگه باید ببینی چی نیاز داری که برای خودت جفت و جور کنی. من توزیع مینیمال نصب می‌کنم که هیچی نداشته باشه تا خودم همه چیو جفت و جور کنم. برای دسکتاپ هم همون اول هیچی ندارم و فقط آی3 نصب می‌کنم و بعد براش ابزار جفت و جور می‌کنم. و اگه نباشه خودم می‌نویسم. مثلا اون پنل بالا توی عکس کلا خودم نوشتم. تک تک قسمت‌هاش اسکریپته.
آی آی آی نگو ، خییییلی خوب میشد اگه یه ویدیوی آموزشی یا لااقل تاپیکی آموزش متنی چیزی تولید میکرد در ایامی که وقت آزاد داری ، ما رو هم بیشتر با i3 آشنا میکردی :oops:

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3712 : 24 خرداد 1396، 11:33 ب‌ظ »
نقل‌قول
به ترتیب، جمعا 6 ماه زوبونتو 13.10 و 14.04 داشتم. بعد کوبونتو 14.04به مدت 12 ماه. بعد اوبونتو 15.04 با اپن باکس به مدت 2 ماه. بعد دبیان به مدت دو ماه با آی3 و بعد (یعنی 21 ماه آخر) اوبونتو 15.04 با آی3 که بعد شد 15.10 بعد شد 16.04 بعد شد 16.10 و بعد هم اومدم روی Devel که 17.04 بودم و الآنم 17.10
علاقه اس دیگه ! باور کن من یادم نیست دو ساعت قبل چی خوردم ! جدی میگم!

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3713 : 24 خرداد 1396، 11:41 ب‌ظ »
آی آی آی نگو ، خییییلی خوب میشد اگه یه ویدیوی آموزشی یا لااقل تاپیکی آموزش متنی چیزی تولید میکرد در ایامی که وقت آزاد داری ، ما رو هم بیشتر با i3 آشنا میکردی :oops:

دوران آی3 دیگه برای من تموم شده. من از آی3 فقط جابه جایی بین پنجره ها رو میخواستم! چون باقی کارهایی که من توی دسکتاپم انجام میدم، هیچ ربطی به آی3 ندارن و عملاً با بَش و ابزارهای گنو هستن که پیش‌نیازش یادگیری دوره‌های LPIC هست.
آی3 (مدیرپنجره) نصب کردم که کارش دقیقا همین بود! مدیریت پنجره ها. اینکه یه پنجره کجا باز بشه و به چه شکل باز بشه و چجوری بینشون سوییچ کنم. همین! الان دنبال اینم که همین قضیه رو توی ایمکس پیاده کنم. چون ایمکس خودش یه مدیرپنجره‌ی داخلی داره. اگه بتونم تمام اینارو اونجا اوکی کنم، دیگه کلا آی3 هم نیاز نیست و باید حذف بشه چون بسته‌ی اضافیه! 95 درصد کارهایی که من در طول روز انجام میدم، توسط شل و ابزارهای متنی انجام میشه بنابراین نیازی به این بریز و بپاش ها ندارم دیگه.
آی3 کلا چهارتا شورت‌کات داره که با دکمه‌ی META و ALT باهاش کار می‌کنی، دیگه بقیه‌ش به ذهن ایده‌گرای خودت بستگی داره که چجوری برای خودت بسازیش مثلا اون پنل بالا به درد هیچ‌کس نمی‌خوره چون دقیقا برای نیاز شخصی ساخته شده (با ایده‌هایی که توی ذهنم بوده. اینکه مثلا ببینم چقدر از ترافیکم مونده یا چندگیگ مصرف داشتم یا اینکه الان توی کدوم ورک‌سپیس هستم و کیبورد روی چه زبونیه و چه مقدار آپدیت برام اومده و ... ) دقیقا بر اساس نیاز خودم بوده که برای تک تکشون با Bash برنامه نوشتم. توی گیت‌لب می‌تونی ببینی تمام برنامه هارو.
https://gitlab.com/RasoolSN/i3-desktop

از اونجایی که گنو، مهم‌ترین اتفاق توی زندگیم بوده، طبیعیه که همه چیو به خاطر داشته باشم.  :)

آفلاین علیرضا احسانی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 153
  • گنو/لینوکس به خاطر آزادی. نه بخاطر قیمت
    • لینوکس و من
« پاسخ #3714 : 24 خرداد 1396، 11:53 ب‌ظ »
آره. من 6 ماه Xfce داشتم. 12 ماه KDE، دو ماه Openbox و باقیش که میشه 23 ماه، آی3 داشتم. (و البته اولین بار یک سال یونیتی داشتم ولی به صورت Live کار می‌کردم)
;D ایول رسول آمار همشو داری
لینوکس و من حاصل تجربه هامون از  سرو کله زدن با گنو/لینوکس و نرم افزار های آزاد:)

آفلاین مهران تعریف

• Hero Member
  • *
  • دبیان + xfce
« پاسخ #3715 : 24 خرداد 1396، 11:54 ب‌ظ »
نقل‌قول
بنابراین نیازی به این بریز و بپاش ها ندارم دیگه.
باورکن باید تو رو بفرستیم سازمان برنامه و بودجه كشور!
حیف که xfce برام کافیه و وقت کافی هم ندارم ، ولی مشتاق شدم ببینم چیکار میشه باهاش کرد ، سر فرصت حتما باهاش اساسی کار می کنم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
« پاسخ #3716 : 25 خرداد 1396، 12:08 ق‌ظ »
اینم دسکتاپِ کاملا شخصی که پیکسل به پیکسلش براساس نیازِ شخصی طراحی و نوشته شده.  :)
البته اون بک‌گراند تا چندوقت دیگه کلاً حذف میشه. چون بعد از 23 ماه استفاده از i3، هنوز دلیل قانع کننده‌ای برای اینکه اون بک‌گراند رو چرا گذاشتم، پیدا نکردم.  ??? شاید فقط به این دلیل که یه چیزی اون پشت پنجره باشه! همین.
رسول تو یکی از خدایگان کانفیگ هستی. من بهت ایمان آوردم! دست روی هر کانفیگی بذاری تا تهش میری.  8)

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
« پاسخ #3717 : 25 خرداد 1396، 12:54 ق‌ظ »

دوران آی3 دیگه برای من تموم شده. من از آی3 فقط جابه جایی بین پنجره ها رو میخواستم! چون باقی کارهایی که من توی دسکتاپم انجام میدم، هیچ ربطی به آی3 ندارن و عملاً با بَش و ابزارهای گنو هستن که پیش‌نیازش یادگیری دوره‌های LPIC هست.
آی3 (مدیرپنجره) نصب کردم که کارش دقیقا همین بود! مدیریت پنجره ها. اینکه یه پنجره کجا باز بشه و به چه شکل باز بشه و چجوری بینشون سوییچ کنم. همین! الان دنبال اینم که همین قضیه رو توی ایمکس پیاده کنم. چون ایمکس خودش یه مدیرپنجره‌ی داخلی داره. اگه بتونم تمام اینارو اونجا اوکی کنم، دیگه کلا آی3 هم نیاز نیست و باید حذف بشه چون بسته‌ی اضافیه! 95 درصد کارهایی که من در طول روز انجام میدم، توسط شل و ابزارهای متنی انجام میشه بنابراین نیازی به این بریز و بپاش ها ندارم دیگه.
آی3 کلا چهارتا شورت‌کات داره که با دکمه‌ی META و ALT باهاش کار می‌کنی، دیگه بقیه‌ش به ذهن ایده‌گرای خودت بستگی داره که چجوری برای خودت بسازیش مثلا اون پنل بالا به درد هیچ‌کس نمی‌خوره چون دقیقا برای نیاز شخصی ساخته شده (با ایده‌هایی که توی ذهنم بوده. اینکه مثلا ببینم چقدر از ترافیکم مونده یا چندگیگ مصرف داشتم یا اینکه الان توی کدوم ورک‌سپیس هستم و کیبورد روی چه زبونیه و چه مقدار آپدیت برام اومده و ... ) دقیقا بر اساس نیاز خودم بوده که برای تک تکشون با Bash برنامه نوشتم. توی گیت‌لب می‌تونی ببینی تمام برنامه هارو.
https://gitlab.com/RasoolSN/i3-desktop

از اونجایی که گنو، مهم‌ترین اتفاق توی زندگیم بوده، طبیعیه که همه چیو به خاطر داشته باشم.  :)
داداش از من میشنوی: بیخیال.الان کامپیوتر ها به قدری قدرتمند شدن که همزمان ویندوز و مک رو باهم اجرا کنند :D
شما که clear linux داری! اونم i3 !! به نظرم فدا کردن یه کوچولو سادگی و performance در مقابل راحتی و زیبایی منطقیه.

این طور که من از پست های قبلی خودتون شمارو judge میکنم  ;D این تمایل شما به "سادگی" داره میره به سمت ocd(اگه الان نرفته باشه)
الان من نزدیک که ۵۰۰۰ تا بسته و ۲۰ عدد انواع دسکتاپ و windows manager نصب کردم که تنها راه ساده کردن سیستم عاملم حذف و نصب دوبارشه که حوصلش رو ندارم  ;D

هرچی باشه کامپیوتر ها اومدن کار مارو ساده کنن نه ما کار کامپیوتر رو ! i3 بسیار منطق خوبی داره ولی خدایی emacs رو اصلا منطقم قبول نمیکنه

ولی اگه واقعا میخوای که عوضش کنی من یدونه sway رو پیشنهاد میکنم که همون i3 هست روی wayland و یدونه dwm که خیلی ساده تر از i3 هست و خیلی منطقی تر از emacs  ](*,)

هرچند این فقط یه پیشنهاده و من کسی نیستم که توی کار دیگران دخالت کنم
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1396، 12:59 ق‌ظ توسط aet »

آفلاین ®️ Mostafa Asadi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
  • اللهم عجل لولیک الفرج
    • صفحه شخصی
« پاسخ #3718 : 25 خرداد 1396، 02:45 ق‌ظ »
این همه میگی میزکارهای دیگه پرمصرف اند ، جدی ، واقعا ، آی۳ای که داری ۹۵۰ مگ رم مصرف میکنه ؟؟!!!
 :D :D :D :D :D :D :D
۹۵۰ ؟؟؟!  :D :D :D :D
دوستان این میزکار کی‌دی‌ای بنده است که معروف هم هست به پرمصرفی
هرچند این مسابقه کم مصرفی رو قبول ندارم
میزکار باید بهینه و متناسب نیاز و سلیقه باشه هرچند مصرفش هم نسبتا ۵۰ مگ بالاتر باشه
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1396، 02:49 ق‌ظ توسط ®️ Mostafa Asadi »
Ubuntu 16.10

www.ma73.ir

آفلاین Al!R3Za

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 375
  • Arch + KDE
« پاسخ #3719 : 25 خرداد 1396، 05:01 ق‌ظ »
« آخرین ویرایش: 25 خرداد 1396، 05:05 ق‌ظ توسط Al!R3Za »
اگر مشکلتون حل شده , [حل شد] رو به عنوان تاپیک اضافه کنید , اینطوری به کاربرای دیگه که مشکل شما رو دارن کمک میکنین ...