انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نماگرفت از میزکار گنو/لینوکس  (دفعات بازدید: 1384156 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
پاسخ : عکس از دسکتاپ گنو/لینوکس
« پاسخ #1890 : 06 آبان 1391، 11:13 ب‌ظ »

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #1891 : 07 آبان 1391، 12:34 ق‌ظ »
@paradox
برای استفاده از wallpaper clock چیکار کردین؟
دقیقا یادم نیست ولی فکر می کنم مراحلش اینجوری بود .
1- از قسمت بالا سمت راست روی گزینه desktop‌ و سپس گزینه add widgets رو بزنید .
2-  روی گزینه add new widgets کلیک کنید و بعدش روی گزینه download new کلیک کنید .
3- توی کادر جستجو wallpaper clock رو سرچ کنید و گزینه install‌ رو بزنید .
4- بعد از نصب wallpaper clock روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه desktop setting رو بزنید .
5- توی قسمت wallpaper گزینه wallpaper clock رو انتخاب کنید .
6 - با استفاده از گزینه get new wallpaper می شد والپیپرهای جدید رو دانلود کرد ولی گویا سایت دانلودش توسط گروهی از عزیزان هک شده و این صفحه میاد .

اگر از قبل والپیپر کلاک ها رو دانلود کردید فکر کنم بشه با گزینه open‌ نصبشون کرد .
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #1892 : 07 آبان 1391، 03:56 ب‌ظ »
اینم دسکشات من.
arch + kde + cairo dock + conky
« آخرین ویرایش: 07 آبان 1391، 04:10 ب‌ظ توسط mojtaba.baghban »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #1893 : 07 آبان 1391، 04:43 ب‌ظ »
@mojtaba.baghban:
دسکتاپ قشنگه ولی ۶۰ درصد سی‌پی‌یو با ۳ تا نرم‌افزار ساده گرفته شده. حساب بکنید اگه بخواید یه نرم‌افزار محاسباتی هم اجرا کنید سی‌پی‌یو کم میاره. همون ۳ تا نرم‌افزار روی سیستم من زیر ۱۵ درصد از یک سی‌پی‌یوی ۲/۳ اشغال می‌کنه. ضمنا دمای سی‌پی‌یو هم بالاست و در دراز مدت عمرش رو کم می‌کنه. اگه سیستمتون یه لپتاپه باید با یه پمپ هوا و یا فشار هوای تمیزش کنید.

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
« پاسخ #1894 : 07 آبان 1391، 08:32 ب‌ظ »
@omidtavana
نقل‌قول
دسکتاپ قشنگه
لطف داری عزیز
نقل‌قول
۶۰ درصد سی‌پی‌یو با ۳ تا نرم‌افزار ساده گرفته شده.
منظورتون از ۳ تا نرم‌افزار کذوماست؟
فکر کنم همون ۳ تایی رو میگی که cpu خوردن. سیستم ضعیفه دیگه نت‌بوک اسوس eeepc 1001px که cpuـش ۱/۶ هستش. ضمنا این مقدار cpu رو هم همون پلاگین فلش روی کرومیوم خورده وگرنه اگر سایت فلش‌دار باز نباشه زیر ۵۰ می‌آد.
نقل‌قول
دمای سی‌پی‌یو هم بالاست و در دراز مدت عمرش رو کم می‌کنه.
دمای نرمال cpu جه حدودیه؟ دمای هارد چی؟
ضمنا فن سیستم هم صدای ناجور می‌ده و خوب کار نمی‌کنه.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #1895 : 07 آبان 1391، 08:36 ب‌ظ »
نقل‌قول
دمای نرمال cpu جه حدودیه؟
بین ۳۵ تا ۵۵.
نقل‌قول
دمای هارد چی؟
تا ۴۰ درجه.
نقل‌قول
نرم افزار jupiter رو امتحان کنید.

آفلاین Bijan

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 742
  • Debian 11
« پاسخ #1896 : 07 آبان 1391، 08:43 ب‌ظ »
@omidtavana
نقل‌قول
دسکتاپ قشنگه
لطف داری عزیز
نقل‌قول
فکر کنم همون ۳ تایی رو میگی که cpu خوردن. سیستم ضعیفه دیگه نت‌بوک اسوس eeepc 1001px که cpuـش ۱/۶ هستش. ضمنا این مقدار cpu رو هم همون پلاگین فلش روی کرومیوم خورده وگرنه اگر سایت فلش‌دار باز نباشه زیر ۵۰ می‌آد.
نقل‌قول
دمای بالای ۷۰ درجه معمولا برای سی پی یو خطرناکه

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #1897 : 07 آبان 1391، 09:14 ب‌ظ »
@omidtavana
نقل‌قول
دسکتاپ قشنگه
لطف داری عزیز
نقل‌قول
نقل‌قول
دمای سی‌پی‌یو به نوع سی‌پی‌یو بستگی داره. معمولا AMD از Intel داغتره. برای فهمیدن دمای بحرانی سی‌پی‌یو، اول lm_sensors رو نصب کنید، بعد سنسورها رو شناسایی کنید (همهٔ گزینه‌ها رو تایید کنید) و بعد دما رو مشاهده کنید:
sudo apt-get install lm_sensors
sudo sensors-detect
sensors
دستور آخر دمای بحرانی و بیشینه رو بهتون می‌گه. من یه موقعی دما بالای ۱۰۰ می‌رفت و خاموش می‌شد و پنکه لپتاپ به شدت و با صدای بلند کار می‌کرد. لپتاپ رو خاموش کردم و از جایی که باد پنکه خارج می‌شه به شدت فوت کردم داخل لپتاپ که چشمتون روز بد نبینه. چنان گردی ازش بلند شد که تا ۱۰ دقیقه سرفه می‌کردم. بعد از اون دما تا ۶۰ پایین اومد و با تکنیکهای نرم‌افزاری تا ۴۷ هم رسوندم. الان با اجرای همزمان فایل تصویری و بازی در سایت با فلش و چت تصویری با اسکایپ زیر ۶۰ باقی می‌مونه.

آفلاین سید مسعود امامیان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 951
« پاسخ #1898 : 07 آبان 1391، 09:26 ب‌ظ »
نکته : گاهی از نرم افزار خارج شدید ولی نرم افزار در حال اجراست !
برای مثال که خیلی برام اتفاق افتاده است, گاهی یک موسیقی رو گوش می کنم سپس وقتی نرم افزار پخش کننده رو می بندم باز موسیقی در حال اجراست !
(این اتفاق رو خیلی در ویندوز به خصوص در فایرفاکس دیده اید. )

گهگاهی با دستور Top یه بررسی کلی انجام بدین .
به عمل کار برآید     به سخندانی نیست . . .

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #1899 : 07 آبان 1391، 09:48 ب‌ظ »
نکته : گاهی از نرم افزار خارج شدید ولی نرم افزار در حال اجراست !
برای مثال که خیلی برام اتفاق افتاده است, گاهی یک موسیقی رو گوش می کنم سپس وقتی نرم افزار پخش کننده رو می بندم باز موسیقی در حال اجراست !
(این اتفاق رو خیلی در ویندوز به خصوص در فایرفاکس دیده اید. )

گهگاهی با دستور Top یه بررسی کلی انجام بدین .
این مورد عمدا در بعضی از نرم‌افزارها قرار داده شده است. مثلا در SKYPE, PIDGIN, CLEMENTINE, BANSHEE و کلا نرم‌افزارهایی که قراره آماده‌به‌کار باشند ولی پنجره‌شون تو دسکتاپ نباشه تا دسکتاپ شلوغ نباشه. برای خروج از این نرم‌افزارها، صرفا بستن پنجره‌شون کافی نیست. بایداز گزینهٔ مناسب پنجرهٔ نرم‌افزار، از نرم‌افزار خارج بشید. ولی اگر این کار رو کردید و همچنان نرم‌افزار در حال کار بود حتما مشکلی در سیستم یا نرم‌افزار وجود دارد.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #1900 : 10 آبان 1391، 12:58 ق‌ظ »
دمای پردازنده‌ی من (AMD) در حالت عادی بالای ۸۵ است و تا ۹۹ هم می‌ره. چندین سال هم هست که دارم ازش استفاده می‌کنم و مشکل چندانی جز صدای زیاد فن باهاش نداشتن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #1901 : 10 آبان 1391، 10:23 ق‌ظ »
سیستم اگر به دمای خطری برسه خودش خاموش میشه ...زیاد نگران نباشید...عمر قطعه ها هم یادمه گوگل یه تحقیقی روی هارد دیسکهاش انجام داده بود فهمیده بودن سرد و گرم شدن مداوم باعث میشه عمر قطعه کم شه و زودتر خراب شه!  یعنی اون هارد دیسکهایی ک به طور مداوم و بدون خاموش شدن کار میکردن سالم تر میموندن...

من ۲ ساله از لپ تاپم به طور وحشتناکی کار میکشم...کاری ک نیاز به سیستمهای خیلی قوی داره (چون دانشجو بودم خارج از شهرمون و به سیستم خودم دسترسی نداشتم)بعضی وقتا تا  دو هفته خاموشش نمیکردم و به طور مدام کارام رو انجام میداد...هیچ مشکلی هم نداره  هنوز :) البته تعویض خمیر سیلیکون و ترو تمیز کردن با هوای پر فشار رو هم انجام میدم هر ۶ ماه...چون همون هفته ی اول گارانتیم باطل شد دیگه دست به اچار شدن ما هم شروع شد...

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #1902 : 10 آبان 1391، 11:00 ق‌ظ »
لپتاپ من هم گاهی اوقات تا یک هفته خاموش نمیشه. در حالت عادی هم اگر دانلود نداشته باشم فقط موقعی که می‌خوابم اون هم می‌خوابه. ولی این دلیلی نمیشه که اگر سیستم مشکلی داره و دمای سی‌پی‌یو بالاست به فکر برطرف کردن مشکل نباشیم. ۳ ماه پیش هم لپتاپ من زیر ۸۰ درجه نمیومد و حتی گاهی اوقات خاموش میشد. الان، با وجود اینکه AMD سه هسته‌ای هست (که معمولا باید دمایشان بالاتر از مشابه اینتل باشد) زیر ۶۰ همیشه باقی می‌مونه. با کارهایی مثل نصب بسته‌های مخصوص لپتاپ، و تنظیم فرکانس سی‌پی‌یو، استفاده از میزکارها و نرم‌افزارهای سبکتر، استفاده از درایورهای کارت گرافیک مناسب، و نهایتا تمیز کردن مجراهای خنک‌کنندهٔ سی‌پی‌یو (در لپتاپ و کامپیوتر) می‌تونید دمای لپتاپ رو در حد معقول نگه دارید.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #1903 : 10 آبان 1391، 04:13 ب‌ظ »
چند وقتیه با میز کار XFCE کار میکنم (البته ایکون منوی پایین صفحه لوگوی گنومه!!) و از بقیه محیط ها باهاش راحت ترم..اینم میز کارم! اون پنل گوشه که ایکون برنامه ها روشه با بردنه موس به او ناحیه پدیدار یشه و در حال عادی نیست:

لینک مستقیم به عکس:
http://upcity.ir/images/87839199044656079178.jpg
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1391، 04:17 ب‌ظ توسط hamed.asl »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
« پاسخ #1904 : 10 آبان 1391، 05:27 ب‌ظ »
چند وقتیه با میز کار XFCE کار میکنم (البته ایکون منوی پایین صفحه لوگوی گنومه!!) و از بقیه محیط ها باهاش راحت ترم..اینم میز کارم! اون پنل گوشه که ایکون برنامه ها روشه با بردنه موس به او ناحیه پدیدار یشه و در حال عادی نیست:

لینک مستقیم به عکس:
http://upcity.ir/images/87839199044656079178.jpg
خیلی قشنگه. ممکنه بگید از چه تمی استفاده می‌کنید.