انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نرم‌افزار برای: 1. مانیتور Transfering در اینترنت؟ 2. مونت کردن فایل‌های ایمیج  (دفعات بازدید: 2558 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
-----------------------------------------------------------------
سلام دوستان.
1. نرم‌افزاری برای مانیتور کردن حجم داده‌ی خروجی و خصوصاْ ورودی از طریق اینترنت، به عبارتی اندازه‌گیری ترافیک خط، می‌شناسید؟
پ. ن. یادمه می‌گفتن نرم‌افزار بابیلون واسه جاسوسیه و مخفیانه اطلاعات را می‌فرسته. توی دانشگاهمون یک همایش ... بود که یکی اومد و با یک نرم‌افزار نشون داد وقتی که کاربر با سیستم کار نمی‌کرد، اون نرم‌افزار، transfer مخفیانه‌ی داده از سوی بابیلون را ثبت می‌کرد. واسه این‌کار نمی‌خوام. کلاً واسه روشن کردن منظور، این مثال رو زدم. بیش‌تر می‌خوام وضعیت ترافیک خط دستم باشه، اضافات هم داشت چه بهتر.

2. الف) (Virtual Drive): نرم‌افزار Emulator برای ایجاد درایو مجازی که بتونم ایمیج(با فرمت‌های مختلف) را از طریقش mount کنم؟

ب) آیا mount کردن با استفاده از گراب دنگ‌وفنگ زیاد داره و فقط برای دیسک‌های لایو با فرمت ایزو است یا نه:
کلا گراب چیز دیگه‌ایه :) الان من با گراب2، می‌تونم دیسک لایو روی هارد رو با فرمت ایزو، بدون اینکه رایت بزنم بوت کنم!  :o ...
برای مونت کردن باید از منوی گراب اقدام کرد یا از طریق ترمینال؟
« آخرین ویرایش: 14 امرداد 1390، 11:34 ق‌ظ توسط Dream »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
توی سافتور سنتر EtherApe را برای (1) و furius را برای (2) پیدا کردم ولی به کار نیامد.
EtheApe is an etherman clone. It displays network activity graphically. Active hosts are shown as circle of varying size, and traffic among them is shown as lines of varying width.
EtherApe که کار برای من نکرد و فقط یک صفحه‌ی سیاهه! (شاید تنظیمات را بد انجام می‌دم). این صفحه تنظیماتش است:

Furius هم که گویا فقط img-iso-nrg-mdf و bin را مونت می‌کنه. در حالی که من ایمیج‌هام را با Clone CD گرفتم که با پسوند dvd. هستند(ایمیج از دی‌وی‌دی در 4تکه ذخیره شده، که خود Clone در ویندوز به راحتی موت می‌کنه) و فایل‌های cue را هم مونت نمی‌کنه.
Acetone هم مونت می‌کنه:
AcetoneISO2 mount most common images (iso,mdf,nrg,bin,img) and you can also convert them to iso
و نیز:
Gmount-iso
CDemu
ولی همگی با ایمیج‌هام(dvd.) و پسوند cue مشکل دارند.
دوستان انتخاب‌های بهتری نمی‌شناسید که کارم رو راه بندازه؟
« آخرین ویرایش: 14 امرداد 1390، 01:22 ب‌ظ توسط Dream »

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
برای مانیتور کردن ترنسفر من vnstat رو پیشنهاد میکنم تحت ترمینال هست ولی گراف هم میده
البته گراف هاشو میتونین تحت یک رابط به صورت گرافیکی هم ببینین که من دنبالش نرفتم
تو سایت خودش مثالایی رو از خروجی نرمافزارش گذاشته
http://humdi.net/vnstat/

آفلاین rd1381

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
  • اوبونتو 10.4 ۶۴ بیتی

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
برای مانیتور کردن ترنسفر vnstat رو پیشنهاد میکنم که تحت ترمینال است
sudo apt-get install vnstat
sudo apt-get install vnstati
sudo apt-get install vnstatd
اجرای برنامه:
$ vnstat
eth0: Not enough data available yet
این خروجی منظورش چیه؟

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
ینی هنوز اونقدر اطلاعات تو دیتا باسش نیست که بتونه به شما اطلاعات مصرفی رو بده
اخرین بار که نصبش کردم بعد از حدود 10 دقیقه راه افتاد
البته وقتی دستور vnstat رو میزنین به صورت پیش فرض اطلاعات eth0 رو نشون میده اگه خاستین تغییرش بدین تو فایل کانفیگش تو etc باید تغییر بدین

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
knemo
Perfect
مرسی، کار می‌کنه.
------------------------------------------------------------------------

نقل قول: «آخرین بار که نصبش کردم بعد از حدود 10 دقیقه راه افتاد، البته وقتی دستور vnstat رو میزنین به صورت پیش فرض اطلاعات eth0 رو نشون میده، اگه خاستین تغییرش بدین تو فایل کانفیگش تو etc باید تغییر بدین»
->  دستور اجرا را که می‌زنم Not enough data available yet را پس می‌ده و می‌ره به خط فرمان، ینکه برای شما بعد از 10 دقیقه راه افتاده، نرم‌افزار توی ترمینال در انتظار برای پاسخ باقی موند یا شما بعد از 10 دقیقه مجدد اجراش کردین؟ الان سیستم از صبح کانکته و vnstat همون پیغام رو می‌ده هنوز! و ضمناً تنها فایل موجود در مسیر var/lib/vnstat/ فقط eth0 است.
-> فایل etc/vnstat.conf/ و eth0 را چرا تغییر بدم؟ به چی تغییر بدم؟

آفلاین alieblice

• High Hero Member
  • *
شاید اگه چند دقیقه رویه حالت live قرارش بدین راه بیفه
vnstat -l

etc/vnstat.conf/
این فایل بالا برای این گفتم که اگه یک موقع شبکتون روی eth0 نبود پیشفرضشو تغییر بدین تا استفاده از برنامه راحت تر بشه

آفلاین bijanbina

• Full Member
  • *
  • ارسال: 200
  • جذاب دو عالم
    • بیژن بینایی
برای mount کردن فایل ایمیج هم کافیه مثل زیر عمل کنی
mount -o loop file.img /mntPlace