انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: ماوس روی لپ تاپم یک دفعه از کار میفته!  (دفعات بازدید: 2444 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین neoonline

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
من یه لپ تاپ ایسوز A6R دارم که خوب مثل اکثر لپ تاپهای ایسوز یک موس  USB فابریک ایسوز هم از موقعی که خریدم باهاش بوده. از وقتی روش اوبونتو نصب کردم یه مشکل اساسی هست- همه چی خوبه و کار میکنه اما یک دفعه ماوس از کار میغته در حالی که تاچ پد مشکلی نداره و کار میکنه- و کشیدن و جا زدن دوباره ماوس هم اثری نداره یک جستجویی توی فوروم اصلی اوبونتو کردم وفهمیدم این مشکل اکثر لپ تاپهای ایسوز و توشیبا هست که کارت گرافیک ATI دارن و یه تداخل باعث میشه که یک دفعه کل پورتهای USB از جریان خارج بشن و شما نتونید هیچ ابزار USB رو به لپ تاپ وصل کنید  ](*,)

حالا اول اینکه کسی از دوستان راه حلی برای این مشکل داره؟  ???
دوم توی آدرس زیر راجع به این مشکل بحث کردن و یک راه حل هم براش گفتن ولی من درست متوجه نشدم از دوستان اگر کسی می تونه بگه اینجا چی گفته و من چه جوری باید بعد از وارد کردن دستوری که اینجا گفته توی فایل بوت بزنیم اون رو Run کنم -ممنون میشم.  ::)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=189572&page=4

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
سلام،
این عزیزان دارن می‌گن که باید دو تا پارامتر acpi=force و irqpoll را به هسته اضافه کنی. (ها ای که وگفتی یعنی چه؟  :o)
اصلا خودت رو ناراحت نکن! فقط یک کنسول باز کن و این دستور رو بزن (با مسئولیت خودت!!!):
$ sudo sed 's/^\(kernel.*\)$/\1 acpi=force irqpoll/' -i /boot/grub/menu.lstخوش باشی!  ;)
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین neoonline

• Newbie
  • *
ممنون ابراهیم جان از راهنمائیت تست میکنم ببینم کار میکنه یا نه اگر جواب داد اینجا می نویسم که ایشالا بعدا کس دیگه یی هم این مشکل رو داشت بتونه از همینجا استفاده کنه  ;)

آفلاین neoonline

• Newbie
  • *
ایول آقا  :D با همین خط دستور یک باگ در کرنل هست که فیکس میشه  \\:D/ مشکل من کاملا حل شد. تشکر، تشکر!! ;)

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
الحمد لله
تبریک می‌گم  ;)
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست